Upgrade do Business class

Diskuse o ČSA - aktuální dění ve společnosti, praktické informace a rady
* Co bude dál s ČSA?, * Minulost dálkové flotily, * Co poletí?
Odpovědět
MEA
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 1884
Registrován: 18. 04. 2009, 18:29
Oblíbené typy letadel: DG-1000, VSO-10, C-101 Pegase, Jak-40,Li-2,Tu-134,Em-145,A-320,Ae-45,L-200
Pohlaví: muž
Bydliště: Svet
Stav: Offline

Re: Upgrade do Business class

Příspěvek od MEA »

-monie- píše:
MK píše:maminka s 2 detmi (kolem 5 let)

Chudak deti, to by mne ani ve snu teda nenapadlo posadit je jinam...


Mamička jak luck, 25 na holu jej... Od toho lepšie sa stalo už len kamarátovi, ktorého v detstve tata uviazali pred krčmou v detskom chodúli o dopravnú značku. A cestou z práce to z autobusu uvidela mama... (zbytok si každý domyslí...)


MEA
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 1884
Registrován: 18. 04. 2009, 18:29
Oblíbené typy letadel: DG-1000, VSO-10, C-101 Pegase, Jak-40,Li-2,Tu-134,Em-145,A-320,Ae-45,L-200
Pohlaví: muž
Bydliště: Svet
Stav: Offline

Re: Upgrade do Business class

Příspěvek od MEA »

"jak lusk" som mal na mysli

Smurfx
Vedoucí kabiny
Vedoucí kabiny
Příspěvky: 961
Registrován: 05. 01. 2008, 21:30
Oblíbené typy letadel: Airbus A320, Airbus A380, Airbus A330
Canadair CRJ900, ULL Zephyr :)
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Re: Upgrade do Business class

Příspěvek od Smurfx »

A máme tu novinku (alespoň myslím, doteď jsem o tom nevěděl) ohledně upgradů do business class. To jsem zvědavý, jak to bude fungovat a jaké částky se budou zdát čsa relevantní k tomu, aby upgrade provedly. Víte o tom někdo něco víc?

Plusgrade – Business třída nyní výhodněji

Při koupi letenek na stránkách Českých aerolinií je vám k dispozici na vybraných letech nová služba nazývaná Plusgrade. Díky této službě budete mít šanci dopřát si let ve třídě Business levněji než obvykle.

Ihned po zakoupení letenky vám totiž nabídneme možnost, při které můžete zadat částku, kterou byste byli ochotni ke stávající ceně letenky doplatit za vyšší komfort a osobní servis třídy Business. Všechny takovéto nabídky budou vyhodnoceny a v případě těch nejzajímavějších dojde automaticky ke změně rezervace do třídy Business. O úspěchu či neúspěchu vaši nabídky budete informováni nejpozději 24 hodin před odletem.

Více informací o službě Plusgrade naleznete zde.

(zdroj: mailing čsa)

jane
Druhý pilot
Druhý pilot
Příspěvky: 1421
Registrován: 15. 10. 2006, 16:13
Stav: Offline

Re: Upgrade do Business class

Příspěvek od jane »

To neni o tom, jake castky se budou CSA zdat relevantni, to je spis drazba, kdo da vic :)

Prngr
Cestující Economy Class
Cestující Economy Class
Příspěvky: 208
Registrován: 31. 07. 2009, 11:55
Stav: Offline

Re: Upgrade do Business class

Příspěvek od Prngr »

No, to je tedy pěkná prča - to "nabídni sám" mi přijde ale dost nechutné.
Je to ve stylu prodeje auta do AAA "tak kolik by jste si představoval?" nebo pan VB "tak co s tím uděláme, pane řidiči?".

Já bych už delší dobu navrhoval jiný model:
Týden před odletem nabídnu hlavně kartičkovým pasažérům upgrade za nízkou cenu "na vyzkoušení" samozřejmě každému jen jednou
Určitě ne dražbu


don_quijote
Cestující Economy Class
Cestující Economy Class
Příspěvky: 276
Registrován: 10. 07. 2011, 18:14
Bydliště: Pitěr
Stav: Offline

Re: Upgrade do Business class

Příspěvek od don_quijote »

Ahoj, zkousel jste nekdo "upgradovou aukci"? Mám teď letenku s OK do LED a uvažuju to zkusit biddnout. Nemáte někdo zkušenost, kolik tak musím přihodit, aby byla šance, že to vyjde?

clovicek
Cestující Economy Class
Cestující Economy Class
Příspěvky: 263
Registrován: 27. 05. 2004, 13:47
Oblíbené typy letadel: 773, 380, 330, 748, 787
Pohlaví: muž
Bydliště: Fox Lake
Stav: Offline

Re: Upgrade do Business class

Příspěvek od clovicek »

Ahoj, moje zkušenosti jsou následující, nabídka 1000 CZK na každou cestu funguje ve 30% letů. 500 CZK za cestu téměř nikdy, 3000 CZK za cestu téměř vždy.

don_quijote
Cestující Economy Class
Cestující Economy Class
Příspěvky: 276
Registrován: 10. 07. 2011, 18:14
Bydliště: Pitěr
Stav: Offline

Re: Upgrade do Business class

Příspěvek od don_quijote »

clovicek píše:Ahoj, moje zkušenosti jsou následující, nabídka 1000 CZK na každou cestu funguje ve 30% letů. 500 CZK za cestu téměř nikdy, 3000 CZK za cestu téměř vždy.


Hm, to není špatný, ale na LED mi to hlásí jako nejmenší možný příhoz 100 EUR. To by nebylo špatný, vzhledem k tomu, že bych stejně dal pravděpodobně 60 za druhý zavazadlo... Ale podle tvojí zkušenosti to asi za těch 100 neprojde, no uvidíme.. díky moc každopádně

andrewM
Cestující Economy (low-cost)
Cestující Economy (low-cost)
Příspěvky: 83
Registrován: 29. 01. 2011, 13:27
Stav: Offline

Re: Upgrade do Business class

Příspěvek od andrewM »

don_quijote píše:
clovicek píše:Ahoj, moje zkušenosti jsou následující, nabídka 1000 CZK na každou cestu funguje ve 30% letů. 500 CZK za cestu téměř nikdy, 3000 CZK za cestu téměř vždy.


Hm, to není špatný, ale na LED mi to hlásí jako nejmenší možný příhoz 100 EUR. To by nebylo špatný, vzhledem k tomu, že bych stejně dal pravděpodobně 60 za druhý zavazadlo... Ale podle tvojí zkušenosti to asi za těch 100 neprojde, no uvidíme.. díky moc každopádně


100 EUR je 2.600 Kc, takze podle vyse napsaneho se to blizi celkem jistote :)

don_quijote
Cestující Economy Class
Cestující Economy Class
Příspěvky: 276
Registrován: 10. 07. 2011, 18:14
Bydliště: Pitěr
Stav: Offline

Re: Upgrade do Business class

Příspěvek od don_quijote »

clovicek píše:Ahoj, moje zkušenosti jsou následující, nabídka 1000 CZK na každou cestu funguje ve 30% letů. 500 CZK za cestu téměř nikdy, 3000 CZK za cestu téměř vždy.


Díky za radu, dal jsem 100 Euro (na LED nejmenší možná nabídka) a vyšlo to!

beardie
Druhý pilot
Druhý pilot
Příspěvky: 1074
Registrován: 08. 10. 2011, 18:58
Bydliště: BRQ
Stav: Offline

Re: Upgrade do Business class

Příspěvek od beardie »

vo stvrtok idem do Milana, tiez som dal najnizsiu moznu sumu (60 euro) a dnes mi to potvrdili, myslim, ze ak maju nejake sedacky volne, tak to davaju vsetkym, krabicka s jedlom ma vyrazne nizsiu hodnotu :)

beardie
Druhý pilot
Druhý pilot
Příspěvky: 1074
Registrován: 08. 10. 2011, 18:58
Bydliště: BRQ
Stav: Offline

Re: Upgrade do Business class

Příspěvek od beardie »

upgrade sice bol, ale mile nie, aj ked podla kalkulacky by to malo byt za 1125 za triedu I...
ze kvoli tomu, ze letenka bola kupena ako W a i ked bola zmena na biznis, stale sa to odvija od povodnej kupenej triedy

dydzej
Cestující First Class
Cestující First Class
Příspěvky: 686
Registrován: 28. 01. 2009, 01:34
Bydliště: PU
Stav: Offline

Re: Upgrade do Business class

Příspěvek od dydzej »

beardie píše:upgrade sice bol, ale mile nie, aj ked podla kalkulacky by to malo byt za 1125 za triedu I...
ze kvoli tomu, ze letenka bola kupena ako W a i ked bola zmena na biznis, stale sa to odvija od povodnej kupenej triedy

No tak mile urcite nemohly byt za C class, ty jsou u OK Plus vzdycky jen za puvodni tridu, bohuzel...
Ale predpokladam, ze to Ti urcite nikdo oficialne nerikal, ze bys mel mit narok na mile za upgradovanou tridu, ze to spis bylo jen takove prani...

loupeznik
Cestující First Class
Cestující First Class
Příspěvky: 622
Registrován: 13. 08. 2010, 01:37
Bydliště: ČB/ZH
Stav: Offline

Re: Upgrade do Business class

Příspěvek od loupeznik »

Já jsem za plusgradeový segmenty (třída I) body dostával, aspoň vloni a letos na jaře. Nevím, jestli od té doby byla nějaká změna...

beardie
Druhý pilot
Druhý pilot
Příspěvky: 1074
Registrován: 08. 10. 2011, 18:58
Bydliště: BRQ
Stav: Offline

Re: Upgrade do Business class

Příspěvek od beardie »

dydzej píše:ze to spis bylo jen takove prani...
jj
bohuzel, nevydalo
miesto 5125 mam len 4000 za 1 let, aj to potesi


Odpovědět