ČSA zrušily Istanbul

Diskuse o ČSA - aktuální dění ve společnosti, praktické informace a rady
* Co bude dál s ČSA?, * Minulost dálkové flotily, * Co poletí?
Globik
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 5906
Registrován: 04. 01. 2004, 11:53
Oblíbené typy letadel: B767, Cessna 208
Pohlaví: muž
Bydliště: Honolulu
Stav: Offline

Re: ČSA zrušily Istanbul

Příspěvek od Globik »

Perfektně zpracované. Jsem zvědavý jak to dopadne. Držím palce. Jen jedna drobnost - není nahrávání hovoru bez předchozího upozornění druhé strany nezákonné?


prodejce
Prodejce
Prodejce
Příspěvky: 4294
Registrován: 14. 12. 2004, 11:51
Bydliště: na vejminku
Stav: Offline

Re: ČSA zrušily Istanbul

Příspěvek od prodejce »

Globík píše:Perfektně zpracované. Jsem zvědavý jak to dopadne. Držím palce. Jen jedna drobnost - není nahrávání hovoru bez předchozího upozornění druhé strany nezákonné?


ale vždyť to upozornění, že hovor je nahráván je pouštěno na začátku všech hovorů do call-centra :mrgreen: Jinak samozřejmě nemám nic proti tomu začít rozhovor tím, že je chceš upozornit, že né jenom oni, ale také já hovor nahrávám a jestli s tím souhlasí ať v hovoru pokračují, nebo v opačném případě zavěsí.

V tomto případě už by to ale byl trochu moc hustej masox, ze kterýho by se dala navařit spousta a spousta guláše. Myslím, že začínat válku kvůli tomu, že si chci vyzkoušet jestli moje nové dělo střílí, nemá význam..

vitezslav
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 2464
Registrován: 06. 01. 2005, 13:33
Stav: Offline

Re: ČSA zrušily Istanbul

Příspěvek od vitezslav »

prodejce: Díky za dobrý a stručný návod - může se hodit všeobecně, ne jen u ČSA a IST :D

slavomirhorak
Nováček
Nováček
Příspěvky: 7
Registrován: 19. 01. 2010, 21:08
Stav: Offline

Re: ČSA zrušily Istanbul

Příspěvek od slavomirhorak »

Je to trochu mimo, ale souvisí to. Nemáte někdo zprávy o zrušení letu PRG-TBS? Snažím se zabukovat u ĆSA i u dalších agentur termín v dubnu a systém mi tvrdě odmítá vydat lety do této destinace s ČSA. Že by další oběť potápějící se společnosti?

prodejce
Prodejce
Prodejce
Příspěvky: 4294
Registrován: 14. 12. 2004, 11:51
Bydliště: na vejminku
Stav: Offline

Re: ČSA zrušily Istanbul

Příspěvek od prodejce »

slavomirhorak píše:Je to trochu mimo, ale souvisí to. Nemáte někdo zprávy o zrušení letu PRG-TBS? Snažím se zabukovat u ĆSA i u dalších agentur termín v dubnu a systém mi tvrdě odmítá vydat lety do této destinace s ČSA. Že by další oběť potápějící se společnosti?


Blbost, buď neumíš klikat nebo hledáš odlety ve dnech, kdy to nelétá.
Zkus se vejít do letového řádu:

OK 934 1245 PRG 1 TBS 2145 0305+1 0 29MAR10 --- 319 3:20
OK 935 2356 TBS PRG 1 0405 0555 0 30MAR10 --- 319 3:50


OR
Druhý pilot
Druhý pilot
Příspěvky: 1026
Registrován: 10. 02. 2004, 18:40
Stav: Offline

Re: ČSA zrušily Istanbul

Příspěvek od OR »

Od pulky cervna dokonce PRG-TBS-PRG 5x tydne (pribyva jeste rotace ze soboty na nedeli)

slavomirhorak
Nováček
Nováček
Příspěvky: 7
Registrován: 19. 01. 2010, 21:08
Stav: Offline

Re: ČSA zrušily Istanbul

Příspěvek od slavomirhorak »

Díky za odpovědi, už se mi to podařilo najít taky. Asi byl někde dočasný výpadek systému, protože zadání podle předchozích parametrů mi najednou lety ČSA ukázalo.

mex
Cestující Economy (low-cost)
Cestující Economy (low-cost)
Příspěvky: 75
Registrován: 15. 08. 2008, 20:32
Stav: Offline

Re: ČSA zrušily Istanbul

Příspěvek od mex »

15.1. mi zrušili let na 23.1. zpáteční 7.3. C4S, i tak se na call centru opakuje stejná pohádka, že na LC se nařízení nevztahuje, už jsem dostal adresu, napsal email, samozřejmě už 3 dny nic, oficialně mi bylo sděleno, že na reklamaci mají 27 dní:). Neměl jsem už nervy čekat, zdali se smilujou a přebookujou zpáteční let a koupil u turkish. Informace o refundaci přišla mailem, na výběr jsem nedostal, když jsem tam volal, řekli že peníze jsou už odeslané a že si mám napsat teda stížnost, když jsem volal podruhý tak mi sdělila operátorka, že oni mě telefonicky kontaktovali a jednali v souladu s Nařízením.... Přepokládám, že v tomto případě mám narok na odškodnění ????

sohaj007
Cestující Economy (low-cost)
Cestující Economy (low-cost)
Příspěvky: 49
Registrován: 21. 10. 2008, 10:58
Stav: Offline

Re: ČSA zrušily Istanbul

Příspěvek od sohaj007 »

me zrusily istanbul s c4s mel jsem letet v zari.jakmile jsem zavolal na infolinku a uvedl sve rezervacni cislo ihned mi rekli vracime penize.zadna jina aletrnativa pry neexistuje.a tim to skoncilo.a hned jestli si u nich nechci koupit jinou letenku.to me dodelalo.ted me nejlip vychazi istanbul s austrian.pockam do valentyna kdyby neco a koupim ji.s pegasus ci sun expres neletim s dopravou do nemecka ci vidne uz to nestoji za to.

krakonos
Cestující Economy (low-cost)
Cestující Economy (low-cost)
Příspěvky: 14
Registrován: 15. 01. 2010, 12:49
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Re: ČSA zrušily Istanbul

Příspěvek od krakonos »

prodejce píše:a pak napiš, jak jsi dopadl a případně poradíme co dál :twisted:


Tak se mi nakonec podarilo vybojovat presmerovani za zrusenou linku CSA PRG-IST. Jen pripomenu, ze se puvodne jednalo o letenky Click4sky na cerven/cervenec. Pro uplnost jeste nekolik informaci, jak vse probihalo. Peripetie s nekolikerym hovorem na call centre CSA jsem tu jiz popisoval, ve finale jsem dostal email kontakt na click4sky a zakaznicke centrum CSA.

Na moji stiznost reagoval jen click4sky s tim, at se ridim jejich prepravnimi podminkami, podle kterych me muzou let jen refundovat. I tyto jejich prepravni podminky ovsem explicitne zminuji presmerovani, takze jsem svoji zadost opakoval. Nasledovala vymluva, ze presmerovani je mozne pouze na let teze spolecnosti (v pripade zruseneho IST tedy neni sance). V dalsim emailu mne vycitali, ze se ridim podminkami CSA (na ktere oni na svych strankach odkazuji). Nasledovaly jeste asi dva podobne emaily, ve kterych uz jsem zminil Urad pro civilni letectvi.

O vikendu uz mi dosla trpelivost, takze jsem opet zavolal na call centre CSA. Hned v uvodu jsem pana upozornil, ze si hovor nahravam. Bez jakekoliv omacky kolem jsem ho hned pozadal o presmerovani letu. Nabidnul mi presne ty lety TK, ktere jsem mel vyhlidnute, takze jsem podekoval a spokojene zavesil. Pry se mam ale jeste zastavit na pobocce CSA osobne. Mezitim mi od click4sky prisel email s nabidkou presmerovani pres AMS ci CDG.

Na pobocku jsem vcera prisel s rezervaci na TK. Slecna si vse vyhledala a jakmile zjistila, ze slo puvodne o click4sky, tak zacaly problemy. Nejdrive nekam volala a pak me nechala hodinu cekat, protoze se jedna o nestandardni situaci. Pracovnik call centre mi pry presmerovani na TK vystavil neopravnene, takze to ted musi slozite resit pres ruzna dalsi oddeleni. Nakonec se vratila s tim, ze TK opravdu ne, ale ze muzu bud pres AMS nebo CDG. Kdyby mi tohle presmerovani nabidnuli hned pri prvnim kontaktu, tak bych ho spokojene bral. Nyni jsem se ale rozhodnul, ze tuhle bitvu jeste nevzdam a odkazal na 261/2004, podle ktereho mi musi nabidnout nejblizsi mozne spojeni (kterym TK v mem terminu skutecne je). Pry s nimi ale nemaji smlouvu a propojeny e-ticketing, takze jedinou moznosti je SkyTeam pres AMS nebo CDG a navic by je pry TK prislo treba na 15000 (zvlastni, kdyz nejlevnejsi tarif ted stoji necelych 5000). Nechal jsem si tedy zavolat nadrizeneho. Po chvilce uz jsem hovoril se supervizorkou (mimochodem velmi slusnou a uctivou), ktera po nekolika telefonatech jiz bez dalsich vytacek odsouhlasila TK a ja tak po 2 hodinach odchazel s vystavenou letenkou.

Mozna tento popis v budoucnu nekomu pomuze. Pro me cely pripad znamena hlavne pouceni byt hned od zacatku nekompromisni a nenechat se dokola oblbovat.

PDan
Cestující First Class
Cestující First Class
Příspěvky: 603
Registrován: 27. 08. 2009, 22:59
Stav: Offline

Re: ČSA zrušily Istanbul

Příspěvek od PDan »

No nazdar, tyhle "souboje" s leteckymi spolecnostmi o domahani se prav musi cestujici leda otravit, vycerpat... asi na to spolehaj, ze ne kazdy to dotahne do konce.

prodejce
Prodejce
Prodejce
Příspěvky: 4294
Registrován: 14. 12. 2004, 11:51
Bydliště: na vejminku
Stav: Offline

Re: ČSA zrušily Istanbul

Příspěvek od prodejce »

Bravo.. ono s tím nahráváním to má prostě něco do sebe. Má ještě někdo nějakou zkušenost???

Jenom mě mrzí, že letečtí publicisté k tomuto "prů**ru" zarytě mlčí. Důvody, které je k tomu vedou, si můžeme jenom domýšlet... :oops:

HonzaLB
Druhý pilot
Druhý pilot
Příspěvky: 1484
Registrován: 09. 11. 2006, 09:02
Stav: Offline

Re: ČSA zrušily Istanbul

Příspěvek od HonzaLB »

prodejce píše:Jenom mě mrzí, že letečtí publicisté k tomuto "prů**ru" zarytě mlčí. Důvody, které je k tomu vedou, si můžeme jenom domýšlet... :oops:

tak to jsem zvědav, jaké důvody jsi si domyslel. Pak rád napíšu své:)

prodejce
Prodejce
Prodejce
Příspěvky: 4294
Registrován: 14. 12. 2004, 11:51
Bydliště: na vejminku
Stav: Offline

Re: ČSA zrušily Istanbul

Příspěvek od prodejce »

.. ale já jsem nikoho nejmenoval 8)

Tak důvodů může být celá škála (a všechny jsou dobré):
Od toho že téma je nejednoznačné (čti příliš složité), a tedy příliš riskantní, až po "status quo" důvody - způsobilo by to takovou vlnu akcí a reakcí že by došlo k ohrožení statusu na obou stranách.

Obě skupiny důvodů plně chápu jako závažné, nicméně na co si teda potom všichni hrajeme... zkorumpovaní politici, korumpující firmy, investigativní nezkorumpovaná média a mezi tím vším korektní občanská společnost.

HonzaLB
Druhý pilot
Druhý pilot
Příspěvky: 1484
Registrován: 09. 11. 2006, 09:02
Stav: Offline

Re: ČSA zrušily Istanbul

Příspěvek od HonzaLB »

prodejce píše:.. ale já jsem nikoho nejmenoval 8)

Tak důvodů může být celá škála (a všechny jsou dobré):
Od toho že téma je nejednoznačné (čti příliš složité), a tedy příliš riskantní, až po "status quo" důvody - způsobilo by to takovou vlnu akcí a reakcí že by došlo k ohrožení statusu na obou stranách.

Obě skupiny důvodů plně chápu jako závažné, nicméně na co si teda potom všichni hrajeme... zkorumpovaní politici, korumpující firmy, investigativní nezkorumpovaná média a mezi tím vším korektní občanská společnost.

v předchozích vláknech jsem byl jmenován zcela konkrétně:)
řeknu to asi takhle: na co bych měl věnovat více času: na pár cestujících ČSA (čímž se těch postižených nechci nějak dotknout) nebo na tunel s dálničními cedulemi za x miliard Kč? Opravdu nejsme Občanský Jouda:)Nicméně vás ještě s tímto tématem překvapím:)


Odpovědět