Boarding music

Diskuse o ČSA - aktuální dění ve společnosti, praktické informace a rady
* Co bude dál s ČSA?, * Minulost dálkové flotily, * Co poletí?
OHLQF
Cestující Economy (low-cost)
Cestující Economy (low-cost)
Příspěvky: 10
Registrován: 19. 03. 2014, 21:18
Stav: Offline

Boarding music

Příspěvek od OHLQF »

Vopred prosím o odpustenie za takú hlúpu otázku, avšak veľmi mám rád hudbu ktorá je pustená pri nástupe a výstupe z litadla ČSA. Viete niekto prosím čo to vlastne ČSA prehráva? :)


loupeznik
Cestující First Class
Cestující First Class
Příspěvky: 626
Registrován: 13. 08. 2010, 01:37
Bydliště: ČB/ZH
Stav: Offline

Re: Boarding music

Příspěvek od loupeznik »

Při nástupu se nehraje nic, po přistání na Ruzyni Vltava, po přistání jinde různý věci. (Nic z toho neplatí absolutně.)

Zoltan
Cestující First Class
Cestující First Class
Příspěvky: 596
Registrován: 21. 07. 2009, 18:25
Oblíbené typy letadel: Jak to má alespoň jednu uličku, tak letím...
Pohlaví: muž
Stav: Offline

Re: Boarding music

Příspěvek od Zoltan »

loupeznik píše:Při nástupu se nehraje nic, po přistání na Ruzyni Vltava, po přistání jinde různý věci. (Nic z toho neplatí absolutně.)


Za posledních pár letů si nepamatuji, že by něco hrálo :yawn:

loupeznik
Cestující First Class
Cestující First Class
Příspěvky: 626
Registrován: 13. 08. 2010, 01:37
Bydliště: ČB/ZH
Stav: Offline

Re: Boarding music

Příspěvek od loupeznik »

Zoltan píše:Za posledních pár letů si nepamatuji, že by něco hrálo :yawn:

Si příště nedávej 6 budvarů a zkus zůstat vzhůru. :lol:

Samozřejmě záleží na CC, jestli si vzpomenou, že by měli něco pustit. Poslední dobou mám pocit, že nekonzistentnost produktu ČSA má tendenci stoupat.

Tuhle slečny od krafání vyrušilo až kapitána Vylety zazpívání caaabin creeew, pleeeEEEEase beeeee seeeEEEated. Zjistily, že nemají sklizeno, zkontrolováno, zhasnuto, nic. A začaly nad Horoměřicemi kmitat.

OHLQF
Cestující Economy (low-cost)
Cestující Economy (low-cost)
Příspěvky: 10
Registrován: 19. 03. 2014, 21:18
Stav: Offline

Re: Boarding music

Příspěvek od OHLQF »

Nuž mám pocit, že v posledných rokoch sa už takmer všade lieta iba s ATR :) Ale minimálne na palubách ATR je hudba konzistentná a púšťa sa pri nástupe a aj pri výstupe :) Dokonca rovnaká selekcia za minimálne posledné dva roky.


jane
Druhý pilot
Druhý pilot
Příspěvky: 1421
Registrován: 15. 10. 2006, 16:13
Stav: Offline

Re: Boarding music

Příspěvek od jane »

Pouštělo se Bright Eyes, Vangelis, Bryan Adams - co se pouští ted, nevim.

Jinak "Cabin crew be seated" se používá při turbulencích, kdy si má posádka sednout a připoutat se.

loupeznik
Cestující First Class
Cestující First Class
Příspěvky: 626
Registrován: 13. 08. 2010, 01:37
Bydliště: ČB/ZH
Stav: Offline

Re: Boarding music

Příspěvek od loupeznik »

Tak jo. Dneska v OK-GFQ jsem si dal schválně pozor a fakt se při nástupu chvilku pouštěla instrumentální verze jednoho pradávného hitu Eltona Johna. Ale nastupovat mezi posledními, už bych asi nic neslyšel. Taky je možný, když lítám v pondělí ráno, jsa zdeptán zvoněním budíku v 04:10, že pak na palubě už nic nevnímám.
Po přistání v Praze dnes klasika - Vltava.

loupeznik
Cestující First Class
Cestující First Class
Příspěvky: 626
Registrován: 13. 08. 2010, 01:37
Bydliště: ČB/ZH
Stav: Offline

Re: Boarding music

Příspěvek od loupeznik »

jane píše:Jinak "Cabin crew be seated" se používá při turbulencích, kdy si má posádka sednout a připoutat se.

Jasně, ale já měl samozřejmě na mysli situaci, kdy si kapitán usazuje CC těsně před přistáním.

jane
Druhý pilot
Druhý pilot
Příspěvky: 1421
Registrován: 15. 10. 2006, 16:13
Stav: Offline

Re: Boarding music

Příspěvek od jane »

loupeznik píše:
jane píše:Jinak "Cabin crew be seated" se používá při turbulencích, kdy si má posádka sednout a připoutat se.

Jasně, ale já měl samozřejmě na mysli situaci, kdy si kapitán usazuje CC těsně před přistáním.


Tak to je ale "cabin crew arrival position" :)

loupeznik
Cestující First Class
Cestující First Class
Příspěvky: 626
Registrován: 13. 08. 2010, 01:37
Bydliště: ČB/ZH
Stav: Offline

Re: Boarding music

Příspěvek od loupeznik »

jane píše:Tak to je ale "cabin crew arrival position" :)

To by se ale panu kapitánovi tak dobře nezpívalo, tudíž zásadně jen be seated. Ostatně i dnes to tak bylo. I bez Vylety.
Vždyť říkám, že konzistentnost jde do háje. Aspoň že ta Vltava drží.

jane
Druhý pilot
Druhý pilot
Příspěvky: 1421
Registrován: 15. 10. 2006, 16:13
Stav: Offline

Re: Boarding music

Příspěvek od jane »

Tak ja se omlouvam, za tu dobu, co uz nastesti CSA neni muj zamestnavatel, se ty povely zmenily :) Takze to hlaseni snad bylo konzistentni :)

sunset
Cestující Economy (low-cost)
Cestující Economy (low-cost)
Příspěvky: 87
Registrován: 15. 06. 2009, 21:26
Stav: Offline

Re: Boarding music

Příspěvek od sunset »

jane píše:Tak ja se omlouvam, za tu dobu, co uz nastesti CSA neni muj zamestnavatel, se ty povely zmenily :) Takze to hlaseni snad bylo konzistentni :)


Ty jsi to vzdala, Jane?

jane
Druhý pilot
Druhý pilot
Příspěvky: 1421
Registrován: 15. 10. 2006, 16:13
Stav: Offline

Re: Boarding music

Příspěvek od jane »

sunset píše:
jane píše:Tak ja se omlouvam, za tu dobu, co uz nastesti CSA neni muj zamestnavatel, se ty povely zmenily :) Takze to hlaseni snad bylo konzistentni :)


Ty jsi to vzdala, Jane?


No jo, vzdala a odesla dobrovolne, nez bych treba podle nejake zvracene logiky byla odejita nedobrovolne. Kazdopadne po tech sedmi letech litani jsem uz mela fakt dost cestaku, vadily mi i pomery v CSA, neustale spekulace, co bude a nebude, ta nemoznost cokoliv ovlivnit, co se tyce servisu pro zakazniky. Dalsi motiv byla i potreba dodelat skolu a najit si praci, u ktere bych mohla zapojit mozek. Sice jsem sla s platem razantne dolu, ale zase pracuju tam, kde je to pro me velka srdecni zalezitost, jsem panem sve prace, nikdo me nebuzeruje kvuli kravinam, muzu jednoduse zmenit veci, ktere nefunguji nebo si na ne zakaznici treba stezuji, porad se ucim nove veci... A hlavne kazdy den rano vstavam v pul 8 a vecer jdu v 10 spat, nechapu, jak jsem mohla davat ty vsechny dvojlinky se vstavanim v pul 5, silene nocni, brrr. Ale to jsme uz trochu v off topicu.

janis
Cestující Economy (low-cost)
Cestující Economy (low-cost)
Příspěvky: 26
Registrován: 11. 04. 2011, 11:10
Stav: Offline

Re: Boarding music

Příspěvek od janis »

jane píše:
loupeznik píše:
jane píše:Jinak "Cabin crew be seated" se používá při turbulencích, kdy si má posádka sednout a připoutat se.

Jasně, ale já měl samozřejmě na mysli situaci, kdy si kapitán usazuje CC těsně před přistáním.


Tak to je ale "cabin crew arrival position" :)


U ATR do CPH nebo BUD z cocpitu presne zni:
Caaabiin crew beeee seateeedd for landiiing

loupeznik ma pravdu ;-)

Jane asi dlouho neleti s CSA ;-)

loupeznik
Cestující First Class
Cestující First Class
Příspěvky: 626
Registrován: 13. 08. 2010, 01:37
Bydliště: ČB/ZH
Stav: Offline

Re: Boarding music

Příspěvek od loupeznik »

Já myslím, že jsme si to s Jane vyjasnili. Je fakt, že ještě ne tak dávno ty pokyny byly jiné (departure/arrival position).

V pondělí v OK-GFR při nástupu (velice potichu) hráli Bright eyes a Beatles, při výstupu jsem nedával pozor (a nic si zpětně neuvědomuju).


Odpovědět