Světová letenková válka aneb NDC pro začátečníky (článek)

Diskuse o ČSA - aktuální dění ve společnosti, praktické informace a rady
* Co bude dál s ČSA?, * Minulost dálkové flotily, * Co poletí?
Odpovědět
whiskey
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 4145
Registrován: 17. 08. 2007, 12:03
Stav: Offline

Re: Světová letenková válka aneb NDC pro začátečníky (článek)

Příspěvek od whiskey »

LH uz ma na stranke pekne vysvetlene, preco treba kupovat priamo u nich a nikde inde:
http://www.lufthansa.com/sk/en/Vorteilskommunikation


Globik
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 5905
Registrován: 04. 01. 2004, 11:53
Oblíbené typy letadel: B767, Cessna 208
Pohlaví: muž
Bydliště: Honolulu
Stav: Offline

Re: Světová letenková válka aneb NDC pro začátečníky (článek)

Příspěvek od Globik »

whiskey píše:LH uz ma na stranke pekne vysvetlene, preco treba kupovat priamo u nich a nikde inde:
http://www.lufthansa.com/sk/en/Vorteilskommunikation

Pokud se aerolinky všech zemí na věčné časy (a nikdy jinak) spojí a vytvoří se oligopol, tak nastane samozřejmě jiná situace, ale neplatí ještě stále obecně bez druhu komodity, že rozsáhlou sítí prodejců, o které pečuji, prodám mnohem více, než když se budu snažit těm prodejcům klienty přebírat a prodávat jim to i sám (natož hlavně sám)?

flyingblue
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 5478
Registrován: 16. 12. 2008, 14:31
Bydliště: up in the air
Stav: Offline

Re: Světová letenková válka aneb NDC pro začátečníky (článek)

Příspěvek od flyingblue »

Globik píše:
whiskey píše:LH uz ma na stranke pekne vysvetlene, preco treba kupovat priamo u nich a nikde inde:
http://www.lufthansa.com/sk/en/Vorteilskommunikation

Pokud se aerolinky všech zemí na věčné časy (a nikdy jinak) spojí a vytvoří se oligopol, tak nastane samozřejmě jiná situace, ale neplatí ještě stále obecně bez druhu komodity, že rozsáhlou sítí prodejců, o které pečuji, prodám mnohem více, než když se budu snažit těm prodejcům klienty přebírat a prodávat jim to i sám (natož hlavně sám)?


Pockej, ale rozsahlou sit prodejcu maji GDS, nikoliv Lufthansa :-) Nebo Ti LH prodava letenky primo?

Globik
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 5905
Registrován: 04. 01. 2004, 11:53
Oblíbené typy letadel: B767, Cessna 208
Pohlaví: muž
Bydliště: Honolulu
Stav: Offline

Re: Světová letenková válka aneb NDC pro začátečníky (článek)

Příspěvek od Globik »

flyingblue píše:
Globik píše:
whiskey píše:LH uz ma na stranke pekne vysvetlene, preco treba kupovat priamo u nich a nikde inde:
http://www.lufthansa.com/sk/en/Vorteilskommunikation

Pokud se aerolinky všech zemí na věčné časy (a nikdy jinak) spojí a vytvoří se oligopol, tak nastane samozřejmě jiná situace, ale neplatí ještě stále obecně bez druhu komodity, že rozsáhlou sítí prodejců, o které pečuji, prodám mnohem více, než když se budu snažit těm prodejcům klienty přebírat a prodávat jim to i sám (natož hlavně sám)?


Pockej, ale rozsahlou sit prodejcu maji GDS, nikoliv Lufthansa :-) Nebo Ti LH prodava letenky primo?

No právě dosud prodávala přes rozsáhlou síť prodejců, ale teď chtějí prodávat sami.

flyingblue
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 5478
Registrován: 16. 12. 2008, 14:31
Bydliště: up in the air
Stav: Offline

Re: Světová letenková válka aneb NDC pro začátečníky (článek)

Příspěvek od flyingblue »

Globik píše:
flyingblue píše:
Globik píše:Pokud se aerolinky všech zemí na věčné časy (a nikdy jinak) spojí a vytvoří se oligopol, tak nastane samozřejmě jiná situace, ale neplatí ještě stále obecně bez druhu komodity, že rozsáhlou sítí prodejců, o které pečuji, prodám mnohem více, než když se budu snažit těm prodejcům klienty přebírat a prodávat jim to i sám (natož hlavně sám)?


Pockej, ale rozsahlou sit prodejcu maji GDS, nikoliv Lufthansa :-) Nebo Ti LH prodava letenky primo?

No právě dosud prodávala přes rozsáhlou síť prodejců, ale teď chtějí prodávat sami.


Fakt to prodavali na primo s prodejci? Nebylo to prostrednictvim GDS?


hafi
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 1805
Registrován: 20. 09. 2007, 17:47
Pohlaví: muž
Bydliště: bejvávalo YVR
Stav: Offline

Re: Světová letenková válka aneb NDC pro začátečníky (článek)

Příspěvek od hafi »

A v čem je rozdíl? Výrobce televizí bude mít v Česku taky výhradního distributora, který to bude cpát do obchodů. U GDS není ten distributor geograficky omezen hranicema státu, ale funkce je stejná.

flyingblue
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 5478
Registrován: 16. 12. 2008, 14:31
Bydliště: up in the air
Stav: Offline

Re: Světová letenková válka aneb NDC pro začátečníky (článek)

Příspěvek od flyingblue »

hafi píše:A v čem je rozdíl? Výrobce televizí bude mít v Česku taky výhradního distributora, který to bude cpát do obchodů. U GDS není ten distributor geograficky omezen hranicema státu, ale funkce je stejná.


Vidis, zrovna u elektroniky je tech modelu distribuce vic a opravdu se provozne fungovani dost lisi (provize, logistika, schopnost delat presneji zamerene akce) :-)

Globik
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 5905
Registrován: 04. 01. 2004, 11:53
Oblíbené typy letadel: B767, Cessna 208
Pohlaví: muž
Bydliště: Honolulu
Stav: Offline

Re: Světová letenková válka aneb NDC pro začátečníky (článek)

Příspěvek od Globik »

Ano, ale v čem je rozdíl? Prostě prodávali zejména přes prodejce a byl tam mezičlánek ve formě GDS. Nyní se snaží prodávat sami.

flyingblue
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 5478
Registrován: 16. 12. 2008, 14:31
Bydliště: up in the air
Stav: Offline

Re: Světová letenková válka aneb NDC pro začátečníky (článek)

Příspěvek od flyingblue »

Globik píše:Ano, ale v čem je rozdíl? Prostě prodávali zejména přes prodejce a byl tam mezičlánek ve formě GDS. Nyní se snaží prodávat sami.


Napriklad v nastaveni provizi, schopnosti pracovat s jednotlivymi prodejci, antimopolni legislativa ... Muze se to zdat prilis male na rozpoznani, nicmene muze to mit docela velky vliv na vynosy (a zisk).

Mimochodem i drive se snazily aerolinky prodavat samy. Ale to nemely moc moznosti, jak pracovat s jednotlivymi prodejci, protoze GDS.

velpa.66
Cestující Economy Class
Cestující Economy Class
Příspěvky: 280
Registrován: 26. 08. 2012, 17:49
Stav: Offline

Re: Světová letenková válka aneb NDC pro začátečníky (článek)

Příspěvek od velpa.66 »

prodejce píše:Nemáte někdo přehled jak fungují tajné nabídky na Booking.com? Jako přihlášený tam vidím nižší ceny, než jako nepřihlášený...



Jako přihlášený vidím nižší ceny a když si je porovnám s cenami daného hotelu tak jsou opravdu nejlepší. Dnes si hotel radeji kupuji na booking.com s tím že přijdu o míle , ale mám lepší cenu. Ty míle co mi připíšou hotely za rezervaci na jejich stránkách mě přijdou hodně draho. (to je ale na jiné téma)

dejavu
Vedoucí kabiny
Vedoucí kabiny
Příspěvky: 980
Registrován: 09. 10. 2004, 04:24
Pohlaví: muž
Stav: Offline

Re: Světová letenková válka aneb NDC pro začátečníky (článek)

Příspěvek od dejavu »

velpa.66 píše:
prodejce píše:Nemáte někdo přehled jak fungují tajné nabídky na Booking.com? Jako přihlášený tam vidím nižší ceny, než jako nepřihlášený...



Jako přihlášený vidím nižší ceny a když si je porovnám s cenami daného hotelu tak jsou opravdu nejlepší. Dnes si hotel radeji kupuji na booking.com s tím že přijdu o míle , ale mám lepší cenu. Ty míle co mi připíšou hotely za rezervaci na jejich stránkách mě přijdou hodně draho. (to je ale na jiné téma)

Nedávno jsem hledal celkem šest hotelů na dovolenou v Asii. Jsem registrovaný na všech velkých vyhledávačích a nějak jsem nezaregistroval, že by to ukazovalo jiné ceny bez a s registrací. Ale je to možná dané tím, že nehledám nějaké síťovky za stovky dolarů za noc :-)
Mimochodem, nakonec jsem na Booking nebral nic. Vždy patřil mezi nejdražší volby. Dva jsem bral na Hotels.com, dva na Agodě, jeden na něčem americkým a Pullman jsem bral v akci na Accoru. Tam ta akce mimochodem platila jen pro registrované, ale akční ceny to ukazovalo i bez registrace.

romul
Druhý pilot
Druhý pilot
Příspěvky: 1004
Registrován: 26. 11. 2010, 16:21
Oblíbené typy letadel: B-777, TU-152
Pohlaví: muž
Stav: Offline

Re: Světová letenková válka aneb NDC pro začátečníky (článek)

Příspěvek od romul »

Děkuji prodejci za zajímavý článek.

U hotelů je situace podobná:

Asociace hotelů a restaurací ČR se připojila k evropské kampani proti vyhledávání ubytování na rezervačních portálech typu Booking.com. Výzva „Book Direct„, tedy „Rezervujte přímo“ má zavést do podvědomí možnost přímé rezervace a ušetřit tak hotelům náklady na provizi, kterou musí zprostředkovatelům vyplácet.

Zdroj: http://ekonomika.idnes.cz/ceske-a-evrop ... omika_chrs

micaello
Druhý pilot
Druhý pilot
Příspěvky: 1234
Registrován: 15. 04. 2013, 14:50
Oblíbené typy letadel: E145, A340, A350
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Re: Světová letenková válka aneb NDC pro začátečníky (článek)

Příspěvek od micaello »

Romul: vtipné na tom je, že už tři roky si ty ceny vždy porovnávám, no booking.com vycházi v 98% vždy lépe než book direct na stránce toho hotelu. Občas se i uvoluji napsati hotelu, že na booking.com jsem našel takovou cenu, co oni na to, pojďme se dohodnout, mě to vyjde levněji a vy dostanete do kapsy více. Chytne se asi každý 10. To je hodně málo na to, aby mne to donutilo vyhledávat book direct hotely a přidalo mi to práci navíc, když přes booking.com dám jednotky procent navíc, mám vše na jednom místě a zrušení nebo změna je otázkou dvou kliknutí.

bubo
Cestující Business Class
Cestující Business Class
Příspěvky: 482
Registrován: 14. 06. 2005, 14:09
Stav: Offline

Re: Světová letenková válka aneb NDC pro začátečníky (článek)

Příspěvek od bubo »

micaello píše:Romul: vtipné na tom je, že už tři roky si ty ceny vždy porovnávám, no booking.com vycházi v 98% vždy lépe než book direct na stránce toho hotelu. Občas se i uvoluji napsati hotelu, že na booking.com jsem našel takovou cenu, co oni na to, pojďme se dohodnout, mě to vyjde levněji a vy dostanete do kapsy více. Chytne se asi každý 10. To je hodně málo na to, aby mne to donutilo vyhledávat book direct hotely a přidalo mi to práci navíc, když přes booking.com dám jednotky procent navíc, mám vše na jednom místě a zrušení nebo změna je otázkou dvou kliknutí.


kdysi jsem zkousel neco podobneho, ale ne pres booking.com, pres yeego nebo co to bylo. A od hotelu jsem se dozvedel, ze yeego od nich ma trvale pronajatych XX pokoju (s vyhledem do rusne ulice) a ze ten hotel tyto pokoje ani uz nemuze obsazovat. Takze mi nabidly jiny, lepsi, ale za vetsi penize nez yeego. Tezko rict, jestli to tak funguje i u jinych poskytovatelu, to musi vedet nejaky insider.

Globik
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 5905
Registrován: 04. 01. 2004, 11:53
Oblíbené typy letadel: B767, Cessna 208
Pohlaví: muž
Bydliště: Honolulu
Stav: Offline

Re: Světová letenková válka aneb NDC pro začátečníky (článek)

Příspěvek od Globik »

romul píše:Děkuji prodejci za zajímavý článek.

U hotelů je situace podobná:

Asociace hotelů a restaurací ČR se připojila k evropské kampani proti vyhledávání ubytování na rezervačních portálech typu Booking.com. Výzva „Book Direct„, tedy „Rezervujte přímo“ má zavést do podvědomí možnost přímé rezervace a ušetřit tak hotelům náklady na provizi, kterou musí zprostředkovatelům vyplácet.

1.fáze - letenky
2.fáze - hotely: pokud se hotely spojí a vytvoří webové databáze s ceníky, tak to nebude tak hrozné. Pokud ne, tak bude každý zákazník muset hledat a hledat.
3.fáze - zboží: Asociace výrobců všeho, tedy i šroubků a jogurtů se připojí k evropské kampani proti nakupování v obchodech typu Kaufland, Billa a Lidl. Výzva "Buy Direct", tedy "Nakupujte přímo" má zavést do podvědomí přímý nákup v továrnách a ušetřit tak výrobcům náklady na provizi, kterou musí obchodníkovi vyplácet (resp.rozdíl maloobchodní ceny a nákupní ceny obchodníka).
Co ještě zrušit peníze a ušetřit tak bankovní náklady? A vrátit se k výměnnému obchodu?


Odpovědět