Tragédie servis opět zasahuje

Odpovědět
Globik
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 5905
Registrován: 04. 01. 2004, 11:53
Oblíbené typy letadel: B767, Cessna 208
Pohlaví: muž
Bydliště: Honolulu
Stav: Offline

Re: Tragédie servis opět zasahuje

Příspěvek od Globik »

Petr31 píše:A po několikáte dodávam, že jsem ani pro TVS, ani pro ČSA nikdy nepracoval, nepracuji ani pracovat nebudu. ani moji příbuzní...A úplně nakonec...nic nebrání všem českým nespokojeným cestovkám a koupákům si objednávat leteckou přepravu jinde, nikdo z TVS jim pistoli u hlavy nedrží. Což se asi nikdy nestane, protože o peníze jde až v první řadě, že? Takže všichni nespokojenci tady budou jako vždy předposraně poštěkávat anonymně za bukem, místo aby trvali na tom, že jim cestovka zjistí co se stalo a dožadovali se kompenzace :ymdevil: a příští rok s TVS poletí radostně na dovolenou znova :ymdevil:

Mohu se pod to prosím také podepsat? Byl jsem tu dnes nebo včera vzat do huby a onálepkován za někoho, se kterým se tu nikdo nechce hádat, protože si dovoluji napsat pravdu (to je poslední dobou na Západě taková móda, že se lidi, co si dovolí říci pravdu, urážlivě a nactiutrhačně nálepkují, tedy to svým způsobem chápu).


marthym
Cestující Business Class
Cestující Business Class
Příspěvky: 475
Registrován: 09. 10. 2012, 10:37
Stav: Offline

Re: Tragédie servis opět zasahuje

Příspěvek od marthym »

Petr31, vita:
Nikdo nezpochybňuje, že se to děje i jiným. Člověk pochopí závadu, lidský faktor, neřeknu ani popel. Horší je, že tady je to jiná story. A navíc, když jsme u toho: poměr cena x kvalita jde bohužel proti QS. A cestovky zatím nic nedělají. Prosím, taková je jejich cílovka.

Ale k vaší diskusi a "argumentu o volbě" jen dodám: Já před létem vážně uvažoval, že si s nimi pro rodinu koupím letenku. Nikoliv Londýn, kde bojují cenou, ale destinaci, kam přímo nikdo z PRG nelétá... Kvůli komfortu s malým dítětem, i přes vysokou cenu. Nakonec vyhrálo Německo. Díky bohu. Představte si, TS let ten daný den zrušil. Samozřejmě, ne 7 či 14 dní, ale pro jistotu asi měsíc před odletem :D

jencik
Vedoucí kabiny
Vedoucí kabiny
Příspěvky: 825
Registrován: 23. 03. 2014, 15:03
Bydliště: SIN
Stav: Offline

Re: Tragédie servis opět zasahuje

Příspěvek od jencik »

Veď aj súdruh Bilak je stále presvedčený, že má pravdu. Za posledné dva týždne minimálne 4 prusery, jeden vyriešili celkom OK, zvyšok bol však čistý prúser. Keďže im posádka rovno doniesla reklamačný formulár, tak je jasné, že to celé bolo naplánované a na Západe by takú spoločnosť rozniesli v zuboch. Ono každému sa stane deň blbec či má horšie obdobie, ale pokiaľ drvivú väčšinu takýchto situácii riešim k nespokojnosti klientov, tak je jasné, že to hodnotenie bude mizerné. Keby boli fér a rovno zašli k cestujúcim, pokazilo sa lietadlo, nevieme koľko budete čakať tu máte vodu a jedlo prip hotel, tak ich nikto kritizovať nebude. A za vzor by som tu nedával Turecko, kde je väčšina zákazníckeho servisu na úrovni ešte nižšie ako TVS, ale na Západe to tak nie je.

zdenda
Cestující Economy Class
Cestující Economy Class
Příspěvky: 266
Registrován: 03. 04. 2012, 08:23
Stav: Offline

Re: Tragédie servis opět zasahuje

Příspěvek od zdenda »

To Petr31: klasická obhajoba obskurních aerolinií. já zpoždění s nimi do Burgasu 11 hodin. A to jim nezapomenu:-(((

Paul1
Cestující Economy Class
Cestující Economy Class
Příspěvky: 228
Registrován: 23. 01. 2016, 17:44
Stav: Offline

Re: Tragédie servis opět zasahuje

Příspěvek od Paul1 »

marthym píše:Petr31, vita:
Nikdo nezpochybňuje, že se to děje i jiným. Člověk pochopí závadu, lidský faktor, neřeknu ani popel. Horší je, že tady je to jiná story. A navíc, když jsme u toho: poměr cena x kvalita jde bohužel proti QS. A cestovky zatím nic nedělají. Prosím, taková je jejich cílovka.

Ale k vaší diskusi a "argumentu o volbě" jen dodám: Já před létem vážně uvažoval, že si s nimi pro rodinu koupím letenku. Nikoliv Londýn, kde bojují cenou, ale destinaci, kam přímo nikdo z PRG nelétá... Kvůli komfortu s malým dítětem, i přes vysokou cenu. Nakonec vyhrálo Německo. Díky bohu. Představte si, TS let ten daný den zrušil. Samozřejmě, ne 7 či 14 dní, ale pro jistotu asi měsíc před odletem :D




Souhlas. Dokud bude mít Travel Servis monopol do drtivé většiny dovolenkových destinací, tak se sitauce bohužel nijak nezmění.

Jinak Petr31,JackBrno a Globik mi připomínají voliče Babiše. Ten může mít jakýkoliv pr.ser a lidi se ho stejně budou zastávat a volit. Rozdíl je snad jen v tom, že zmíněná trojce za to nedostane ani koblihu :D


Globik
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 5905
Registrován: 04. 01. 2004, 11:53
Oblíbené typy letadel: B767, Cessna 208
Pohlaví: muž
Bydliště: Honolulu
Stav: Offline

Re: Tragédie servis opět zasahuje

Příspěvek od Globik »

Ale doprdele, já nechci žádnou koblihu a Babiše už vůbec ne. A TVS se nezastávám ve smyslu, jak jsou skvělí. Ale vy, kdo tu neustále tvrdíte, jak je to firma na odpis, tak realita je proti vám. A vzpomeňte si na to, jak MOL chtěl zpoplatňovat i čůrání a najednou dal i báglík k příručnímu kufru zadarmo. A teď už zase vystrkuje růžky. Prostě každý si v byznysu dovolí to, co mu dovolí trh. Takže tu proti sobě stojí dva obchodní modely:
- Hodný podnikatel, co miluje svoje zákazníky, snese jim modré z nebe. Takový moc nevydělá, ale v době tvrdé konkurence může vyhrát. Když přijde krize, může se položit, protože nemá rezervy.
- Tvrdý podnikatel, který si dovolí jít na (za) hranu. V době monopolu vydělá hodně. V době krize přežije.
Kdybyste podnikali v tvrdém konkurenčním prostředí, který model byste si vybrali? A kdybyste podnikali v monopolu?
EDIT: A to píšu s tím, že mě TVS více nebo méně vyšplouchli snad při mém každém plánovaném nebo realizovaném letu s nimi. Hlasoval jsem pak příště nohama? Nehlasoval. Čí chyba? Moje nebo TVS? Moje.

Paul1
Cestující Economy Class
Cestující Economy Class
Příspěvky: 228
Registrován: 23. 01. 2016, 17:44
Stav: Offline

Re: Tragédie servis opět zasahuje

Příspěvek od Paul1 »

Globik píše:Ale doprdele, já nechci žádnou koblihu a Babiše už vůbec ne. A TVS se nezastávám ve smyslu, jak jsou skvělí. Ale vy, kdo tu neustále tvrdíte, jak je to firma na odpis, tak realita je proti vám. A vzpomeňte si na to, jak MOL chtěl zpoplatňovat čůrání a najednou dal i báglík k příručnímu kufru zadarmo. A teď už zase vystrkuje růžky. Prostě každý si v byznysu dovolí to, co mu dovolí trh. Takže tu proti sobě stojí dva obchodní modely:
- Hodný podnikatel, co miluje svoje zákazníky, snese jim modré z nebe. Takový moc nevydělá, ale v době tvrdé konkurence vyhraje. Když přijde krize, může se položit, protože nemá rezervy.
- Tvrdý podnikatel, který si dovolí jít na hranu. V době monopolu vydělá hodně. V době krize přežije.
Kdybyste podnikali v tvrdém konkurenčním prostředí, který model byste si vybrali? A kdybyste podnikali v monopolu?


Nikdo tu netvrdí, že je Travel Servise na odpis, většina tu jen kritizuje jejich "služby" vzhledem k jejich ceně letenek. Není jen bílá nebo černá, hodný nebo zlý. Já razím zlatou střední cestu:

Hodný podnikatel, co miluje svoje zákazníky, snese jim modré z nebe a díky tomu si může dovolit poskytovat služby za vyšší ceny oproti konkurenci, protože to stálý a spokojený zákazník ocení...

A pokud někdo podniká v monopolním prostředí, tak hraje roli i charakter podnikatele (vedení společnosti). Pokud zvolí 2. možnost, tak je to čístě jeho věc. Musí ale přijmout více kritiky. Vydělat se dá ale i se slušností...

Globik
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 5905
Registrován: 04. 01. 2004, 11:53
Oblíbené typy letadel: B767, Cessna 208
Pohlaví: muž
Bydliště: Honolulu
Stav: Offline

Re: Tragédie servis opět zasahuje

Příspěvek od Globik »

Paul1 píše:Hodný podnikatel, co miluje svoje zákazníky, snese jim modré z nebe a díky tomu si může dovolit poskytovat služby za vyšší ceny oproti konkurenci, protože to stálý a spokojený zákazník ocení...

Jenže to nemluvíš o TVS. Protože ten na
1) charterovém trhu a částečně i na low cost trhu u odletů z ČR prakticky žádnou konkurenci nemá
2) spokojený zákazník nic neocení, ten je spokojený, že má zájezd k moři o pět stovek levnější

Paul1 píše:A pokud někdo podniká v monopolním prostředí, tak hraje roli i charakter podnikatele (vedení společnosti). Pokud zvolí 2. možnost, tak je to čístě jeho věc. Musí ale přijmout více kritiky. Vydělat se dá ale i se slušností...

Naprostý souhlas. Pokud je ale splachovací, více kritiky přijmout nemusí, nikdo ho k tomu nenutí.

Paul1
Cestující Economy Class
Cestující Economy Class
Příspěvky: 228
Registrován: 23. 01. 2016, 17:44
Stav: Offline

Re: Tragédie servis opět zasahuje

Příspěvek od Paul1 »

Globik píše:
Paul1 píše:Hodný podnikatel, co miluje svoje zákazníky, snese jim modré z nebe a díky tomu si může dovolit poskytovat služby za vyšší ceny oproti konkurenci, protože to stálý a spokojený zákazník ocení...

Jenže to nemluvíš o TVS. Protože ten na
1) charterovém trhu a částečně i na low cost trhu u odletů z ČR prakticky žádnou konkurenci nemá
2) spokojený zákazník nic neocení, ten je spokojený, že má zájezd k moři o pět stovek levnější


Ano, psal jsem obecně, protože jsi se i ptal, jak by se člověk zachoval v tvrdém konkurečním prostředí.


Paul1 píše:A pokud někdo podniká v monopolním prostředí, tak hraje roli i charakter podnikatele (vedení společnosti). Pokud zvolí 2. možnost, tak je to čístě jeho věc. Musí ale přijmout více kritiky. Vydělat se dá ale i se slušností...

Naprostý souhlas. Pokud je ale splachovací, více kritiky přijmout nemusí, nikdo ho k tomu nenutí.


To máš pravdu, pak by ale více kritiky měli přijmout jeho zastánci nebo obhájci :)
Naposledy upravil(a) Paul1 dne 31. 08. 2017, 09:41, celkem upraveno 3 x.

vita
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 1812
Registrován: 06. 09. 2004, 21:57
Stav: Offline

Re: Tragédie servis opět zasahuje

Příspěvek od vita »

jencik píše:na Západe by takú spoločnosť rozniesli v zuboch.



Tohle má akorát jeden malý háček, pokud vím, tak TVS provozuje dost linek i na tom západě a nevšiml jsem si, že by ho někdo vynášel v zubech :D

Petr31
Druhý pilot
Druhý pilot
Příspěvky: 1320
Registrován: 27. 08. 2009, 16:16
Stav: Offline

Re: Tragédie servis opět zasahuje

Příspěvek od Petr31 »

Paul1 píše:
marthym píše:Petr31, vita:
Nikdo nezpochybňuje, že se to děje i jiným. Člověk pochopí závadu, lidský faktor, neřeknu ani popel. Horší je, že tady je to jiná story. A navíc, když jsme u toho: poměr cena x kvalita jde bohužel proti QS. A cestovky zatím nic nedělají. Prosím, taková je jejich cílovka.

Ale k vaší diskusi a "argumentu o volbě" jen dodám: Já před létem vážně uvažoval, že si s nimi pro rodinu koupím letenku. Nikoliv Londýn, kde bojují cenou, ale destinaci, kam přímo nikdo z PRG nelétá... Kvůli komfortu s malým dítětem, i přes vysokou cenu. Nakonec vyhrálo Německo. Díky bohu. Představte si, TS let ten daný den zrušil. Samozřejmě, ne 7 či 14 dní, ale pro jistotu asi měsíc před odletem :D



Souhlas. Dokud bude mít Travel Servis monopol do drtivé většiny dovolenkových destinací, tak se sitauce bohužel nijak nezmění.

Jinak Petr31,JackBrno a Globik mi připomínají voliče Babiše. Ten může mít jakýkoliv pr.ser a lidi se ho stejně budou zastávat a volit. Rozdíl je snad jen v tom, že zmíněná trojce za to nedostane ani koblihu :D


..s těmi "babišovic voliči" jsi mě opravdu nasral.... :lol: :lol: :lol: nic mi nění vzdálenější....ostatní ti už detailně vysvětlil Globík. Polopatičtěji už to opravdu nejde. Kdo to nepochopil, přčečíst opakovaně a pokud stále nic, tak si zrušit na fóru registraci. Jen bych dodal, že co je ten nenáviděný TVS na trhu, nikde jsem ani snad jednou nezahlédl spekulace, že má finanční potíže a chystá se k nim na návštěvu insolvenční správce s tím, že koupáci v zahraničí mají neprodleně vyrazit na nejbližší nádraží za vlastní peníze...Což samozřejmě neohrožení "sluníčkoví" protikapitalističtí bojovníci proti TVS neocení, ti by nejraději viděli vedení TVS přibité na kříži. Ale třeba všichni svázaní s Air Berlin by si to teď rádi vyměnili... :lol: :lol: :lol:

PS: Dlouhodobě třeba nejsem šťastný z toho, že nástupní plat F/O je kolem EUR 800-1000 což je almužna.Nicméně pokud TVS za tu cenu piloty sežene, těžko jim vyčítat,že jim dobrovolně neplatí víc. To dodávám jen pro ty, kteří si neustále myslí, že mám velkou fotku Šimáněho s Vikem pověšenou nad postelí :lol: :lol: :lol: Teda pokud to vůbec pochopí, neboť už i tady jsem se setkal s tím, že spousta lidí vůbec nechápe ironii :ymdevil: :ymdevil: :ymdevil:

Rád bych se poučil a dozvěděl, jak zrušit ten monopol TVS v ČR, když to většinovým zákazníkům, což jsou cestovky, vyhovuje? Těším se na Vaše geniální nápady...

Petr31
Druhý pilot
Druhý pilot
Příspěvky: 1320
Registrován: 27. 08. 2009, 16:16
Stav: Offline

Re: Tragédie servis opět zasahuje

Příspěvek od Petr31 »

zdenda píše:To Petr31: klasická obhajoba obskurních aerolinií. já zpoždění s nimi do Burgasu 11 hodin. A to jim nezapomenu:-(((



..ale blbost...kdybych s nimi tohle zažil, taky bych byl nasranej. Ale bylo to kdy, letos?
PS: Napiš jak poznat neobskurní aerolinie....a jaké jsi po zpoždění podnikl kroky.Stížnost na TVS cestovce, žádost o kompenzaci? Přestal jsi s nimi lítat? Vyměnil jsi cestovku za německou?

Globik
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 5905
Registrován: 04. 01. 2004, 11:53
Oblíbené typy letadel: B767, Cessna 208
Pohlaví: muž
Bydliště: Honolulu
Stav: Offline

Re: Tragédie servis opět zasahuje

Příspěvek od Globik »

Dovolil bych si ještě položit otázky: Kolik je u v Česku charterových aerolinek, která je nejlepší a která nejhorší? A pokud je jen jedna, proč je jen jedna? Byly zde blahé paměti Bemoair, ČSA (resp.později HCA), Fischer Air a operovaly zde třeba Air Europa. Proč tu již nejsou? A proč se na český charterový trh neženou další, když je tu jen ten neschopný TVS?

jencik
Vedoucí kabiny
Vedoucí kabiny
Příspěvky: 825
Registrován: 23. 03. 2014, 15:03
Bydliště: SIN
Stav: Offline

Re: Tragédie servis opět zasahuje

Příspěvek od jencik »

To s tými Babisovcami fakt sedí, aj tie argumenty pasujú,. :clap: Zákazníkmi TVS sú rovnaké bulharské konštanty ako TVS, napokon do Bulharska Turecka či Egypta si najímajú podobné spoločnosti. Mne je úplne ukradnutý ich hospodársky výsledok a takisto mi je ukradnuté, kedy spôsobili niekomu nejaký prúser, opakuje sa to každú sezónu už pár rokov a to len poukazuje na to, aké sú bulharské zákony v Českej republike. A kedy nastane zmena? Keď sa zmenia zákony alebo ľudia pochopia, že nemusia na zájazd s CK typu nový Fischer alebo Exim,, tie už sú na blackliste desiatok hotelov po svete. Ale to.nebude, pokým nebudú vedieť aspoň trochu jazyk ale mať trochu rozumného uvažovania. Ja s TVS necestujem a aj keď už mám zájazd s CK, väčšinou je to len sprostredkovane z Rakúska alebo Nemecka.

jencik
Vedoucí kabiny
Vedoucí kabiny
Příspěvky: 825
Registrován: 23. 03. 2014, 15:03
Bydliště: SIN
Stav: Offline

Re: Tragédie servis opět zasahuje

Příspěvek od jencik »

Globik píše:Dovolil bych si ještě položit otázky: Kolik je u v Česku charterových aerolinek, která je nejlepší a která nejhorší? A pokud je jen jedna, proč je jen jedna? Byly zde blahé paměti Bemoair, ČSA (resp.později HCA), Fischer Air a operovaly zde třeba Air Europa. Proč tu již nejsou? A proč se na český charterový trh neženou další, když je tu jen ten neschopný TVS?

Fischer to mal rozbehnuté celkom sľubne a mohol tu byť aj dnes, ak by ho nepoložili spoločníci. A prečo sa nezenu, kšeft sa im evidentne oplatí inde a nie sa trepať niekde do CZ, ono Nemci Rakusania a ďalší lietajú na dovolenky po celý rok, kým v CZ či SK je sezóna od júna do septembra a potom koniec. Max par destinácií z Prahy


Odpovědět