Zrušení letu

Odpovědět
Jetobida
Nováček
Nováček
Příspěvky: 3
Registrován: 23. 05. 2012, 08:53
Stav: Offline

Re: Zrušení letu

Příspěvek od Jetobida »

Zdravím,

měl bych dotaz na zdejší osazenstvo:-)) v Pondělí 4.6. jsem měl se SW letět z Prahy do Kavaly, ale k mému překvapení mi došel v úterý tedy 22.tého mail(od Pelikána od kterého jsem letenky kupoval), že SW všechny lety ruší a nabízí mi náhradní let do Soluně, nebo vrácení peněz...to beru jako samozřejmost. Ale po prostudování různých témat jsem dospěl k názoru, že podle nařízení Evropského parlamentu a Rady (ES) č. 261/2004, konkrétně článku 5 odstavce 1c bych měl mít navíc i nárok na náhradu škody? Nebo jak to vidíte? A jaké máte zkušenosti s žádostí o náhradu?
Díky za každou reakci;)


hafi
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 1805
Registrován: 20. 09. 2007, 17:47
Pohlaví: muž
Bydliště: bejvávalo YVR
Stav: Offline

Re: Zrušení letu

Příspěvek od hafi »

Já bych řekl, že to je 13 dní před odletem, tedy všechny ty zmíněný ustanovení platí. Napsal bych mail s odkazem na příslušnou pasáž prodejci (v případě, že by to nikam nevedlo, tak k Smart wings a pokud by ani toto tak na nějaký úřad, tuším, že je to zdlouhavý, ale funkční).

Jetobida
Nováček
Nováček
Příspěvky: 3
Registrován: 23. 05. 2012, 08:53
Stav: Offline

Re: Zrušení letu

Příspěvek od Jetobida »

Díky za reakci, já si to myslím taky jen jsem chtěl znát názor nezúčastněné osoby:) Zkusíme a uvidíme jak se k tomu prodejce postaví... případně pak dám vědět jak jsem pořídíl.

Pan Am
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 1822
Registrován: 08. 01. 2003, 21:50
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Re: Zrušení letu

Příspěvek od Pan Am »

hafi píše:Já bych řekl, že to je 13 dní před odletem, tedy všechny ty zmíněný ustanovení platí. Napsal bych mail s odkazem na příslušnou pasáž prodejci (v případě, že by to nikam nevedlo, tak k Smart wings a pokud by ani toto tak na nějaký úřad, tuším, že je to zdlouhavý, ale funkční).


Doplňuji, že tím úřadem je Úřad pro civilní letectví www.caa.cz

Jetobida
Nováček
Nováček
Příspěvky: 3
Registrován: 23. 05. 2012, 08:53
Stav: Offline

Re: Zrušení letu

Příspěvek od Jetobida »

Takže od Peklikána se k mé žádosti postavili následovně a napsali mi následující, kde v odstavci od Mrzi nás.... se vyjadřuje k mé žádosti o náhradu:



Dobry den,

dakujem za Vas mail.

Zasielam Vam alternativu na let do Thessalonikov:

PGCDXC

3. QS 1122 V 04JUN PRG SKG HK2 1240 1545

PRG - Praha
SKG - Thessaloniki

Mrzi nas vzniknuta situacia. Zial, spolocnost Pelikan nedokaze
ovplyvnit zmenu letoveho poriadku zo strany leteckej spolocnosti.
Letecka spolocnost ma pravo na zmenu letove poriadku. V tejto chvili
este preverujeme dalsie moznosti. Prosim Vas, len nam dajte vediet, ze
ci Vase letenky mozeme prevystavit na danu alternativu a potom Vas
este budeme informovat.

Vazeni klienti, z duvodu urychleni nasi prace, prosim odpovidejte na nase emaily formou “reply”.

Dekujeme a prejeme prijemny den.
S pozdravem,

Vladimir Valalik




pro mně by byla alternativa s letem do Thessaloniki přijatelná i když s výhradami, ale bojím se, že když kývnu na tuto možnost skončí tím jakákoliv ochota dále řešit moji žádost o náhradu.
Nějaké nápady? Toho 4tého bych chtěl opravdu odletět:)
Díky


honza_130
Cestující Economy (low-cost)
Cestující Economy (low-cost)
Příspěvky: 10
Registrován: 02. 05. 2012, 13:27
Stav: Offline

Re: Zrušení letu

Příspěvek od honza_130 »

a nemas moznost koupit letenky od jine spolecnosti a od pelikan.cz si nechat vratit zaplacenou castku?

ja jsem to takto resil s letem Praha-Paříž... puvodne SmartWings... po zruseni letu radeji volim CSA..

Zdenek
Druhý pilot
Druhý pilot
Příspěvky: 1302
Registrován: 27. 02. 2003, 11:37
Stav: Offline

Re: Zrušení letu

Příspěvek od Zdenek »

Tady bude podle mne problém, že to pravděpodobně SW stihnul 14dní před a Pelikán nikoli. Ano, pokud budeš souhlasit s jinou cestou, náhradu nedostaneš. Ale nic nedáš za to, když zvedneš telefon a zeptáš se, v tomto případě vidím mailování za velmi zdlouhavý proces.

osmistovka
Cestující Economy (low-cost)
Cestující Economy (low-cost)
Příspěvky: 21
Registrován: 01. 11. 2008, 14:50
Stav: Offline

Re: Zrušení letu

Příspěvek od osmistovka »

Jetobida píše:Zdravím,

měl bych dotaz na zdejší osazenstvo:-)) v Pondělí 4.6. jsem měl se SW letět z Prahy do Kavaly, ale k mému překvapení mi došel v úterý tedy 22.tého mail(od Pelikána od kterého jsem letenky kupoval), že SW všechny lety ruší a nabízí mi náhradní let do Soluně, nebo vrácení peněz...to beru jako samozřejmost. Ale po prostudování různých témat jsem dospěl k názoru, že podle nařízení Evropského parlamentu a Rady (ES) č. 261/2004, konkrétně článku 5 odstavce 1c bych měl mít navíc i nárok na náhradu škody? Nebo jak to vidíte? A jaké máte zkušenosti s žádostí o náhradu?
Díky za každou reakci;)


Jaké to bylo číslo letu do té KVA?

Zdenek
Druhý pilot
Druhý pilot
Příspěvky: 1302
Registrován: 27. 02. 2003, 11:37
Stav: Offline

Re: Zrušení letu

Příspěvek od Zdenek »

Kamarád koupil u Pelikána v půlce prosince letenky na let Pulkovo (z LED někam na východ), který byl zrušen a dodnes nemá peníze. Máte nějakou radu co s tím?

romul
Druhý pilot
Druhý pilot
Příspěvky: 1004
Registrován: 26. 11. 2010, 16:21
Oblíbené typy letadel: B-777, TU-152
Pohlaví: muž
Stav: Offline

Re: Zrušení letu

Příspěvek od romul »

Zdenek píše:Kamarád koupil u Pelikána v půlce prosince letenky na let Pulkovo (z LED někam na východ), který byl zrušen a dodnes nemá peníze. Máte nějakou radu co s tím?


rada je jediná, zeptat se u Pelikána...

vitezslav
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 2464
Registrován: 06. 01. 2005, 13:33
Stav: Offline

Re: Zrušení letu

Příspěvek od vitezslav »

Jetobida: Probůh, proč tě Pelikán píše slovensky?? To není nic proti Slovákům, ale když někdo podniká v ČR, tak má prostě komunikovat úředním jazykem. Takhle se můžem za čas dočkat, že nám budou psát z bank, cestovek a tel operátorů rumunsky nebo vietnamsky... :( .
Sorry za OT.

Globik
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 5905
Registrován: 04. 01. 2004, 11:53
Oblíbené typy letadel: B767, Cessna 208
Pohlaví: muž
Bydliště: Honolulu
Stav: Offline

Re: Zrušení letu

Příspěvek od Globik »

vitezslav píše:Jetobida: Probůh, proč tě Pelikán píše slovensky?? To není nic proti Slovákům, ale když někdo podniká v ČR, tak má prostě komunikovat úředním jazykem. Takhle se můžem za čas dočkat, že nám budou psát z bank, cestovek a tel operátorů rumunsky nebo vietnamsky... :( .
Sorry za OT.

Ty v Česku nenakupuješ v supermarketech? A nikdy se Ti nestalo, že na Tebe mluvil/a pokladní slovensky? Prostě spousta lidí předpokládá, že si ještě stále rozumíme a neřeší to.

PavelD
Druhý pilot
Druhý pilot
Příspěvky: 1028
Registrován: 23. 01. 2004, 12:31
Bydliště: Praha
Stav: Offline

Re: Zrušení letu

Příspěvek od PavelD »

Globik píše:Ty v Česku nenakupuješ v supermarketech? A nikdy se Ti nestalo, že na Tebe mluvil/a pokladní slovensky? Prostě spousta lidí předpokládá, že si ještě stále rozumíme a neřeší to.


Někdy to řešit musíš. Řekneš si o kapustu, dostaneš zelí :D

Globik
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 5905
Registrován: 04. 01. 2004, 11:53
Oblíbené typy letadel: B767, Cessna 208
Pohlaví: muž
Bydliště: Honolulu
Stav: Offline

Re: Zrušení letu

Příspěvek od Globik »

PavelD píše:
Globik píše:Ty v Česku nenakupuješ v supermarketech? A nikdy se Ti nestalo, že na Tebe mluvil/a pokladní slovensky? Prostě spousta lidí předpokládá, že si ještě stále rozumíme a neřeší to.


Někdy to řešit musíš. Řekneš si o kapustu, dostaneš zelí :D

To už bych ale oprávněně řval. Na rozdíl od situace, kdy si na Moravě řeknu o sodovku a dostanu limonádu :lol:

firefly
Cestující First Class
Cestující First Class
Příspěvky: 601
Registrován: 17. 06. 2009, 20:15
Pohlaví: žena
Bydliště: PRG
Stav: Offline

Re: Zrušení letu

Příspěvek od firefly »

Taky si můžeš říct o sifon a dostaneš odpadní rouru k WC :mrgreen:


Odpovědět