Nový web Smartwings.cz

Odpovědět
prodejce
Prodejce
Prodejce
Příspěvky: 4294
Registrován: 14. 12. 2004, 11:51
Bydliště: na vejminku
Stav: Offline

Nový web Smartwings.cz

Příspěvek od prodejce »

... tak kde jste, posměváčci?? :D

Na csa.cz jste se všichni sesypali jak vosy, a Smartwins se vám líbí bez připomínek?


dydzej
Cestující First Class
Cestující First Class
Příspěvky: 686
Registrován: 28. 01. 2009, 01:34
Bydliště: PU
Stav: Offline

Re: Nový web Smartwings.cz

Příspěvek od dydzej »

prodejce píše:... tak kde jste, posměváčci?? :D

Na csa.cz jste se všichni sesypali jak vosy, a Smartwins se vám líbí bez připomínek?

To bude tim, ze ten jejich vytvor nestoji ani za ten komentar. Proste promrhani prilezitosti, stejne jako u stranek brnenskeho letiste...

Marek.R
Cestující Economy Class
Cestující Economy Class
Příspěvky: 245
Registrován: 13. 07. 2006, 16:45
Stav: Offline

Re: Nový web Smartwings.cz

Příspěvek od Marek.R »

Vůbec nevypadá, že je to web aerolinky.

HighFlyer
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 4077
Registrován: 21. 01. 2004, 17:56
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Re: Nový web Smartwings.cz

Příspěvek od HighFlyer »

prodejce píše:... tak kde jste, posměváčci?
Na csa.cz jste se všichni sesypali jak vosy, a Smartwins se vám líbí bez připomínek?

Omlouvam se za prodlevu.

Na prvni pohled tam vidim celkem katastrofalni anglictinu. Cele stranky jsou vitanym prispevkem do publikace English or Czenglish! ("The line Ostrava-Paris")

Co mi ale vadi vic, je, ze ani na nekolikaty pokus se mi nepodarilo najit letovy rad, ktery na predchozi verzi stranek byl na prvni kliknuti... Nemluve o tom, ze uplne zmizela mapa destinaci.

Famozni jsou taky tyto prokliky:
Prague-Rome €55 (po proklinuti hlaska "stranka nenalezena")
Prague-Paris €78 (proklik zpatky na home page)

Na prvni (i druhy a treti) pohled klasicka webova stranka firmy, kterou ridi fialova saka...

HonzaLB
Druhý pilot
Druhý pilot
Příspěvky: 1484
Registrován: 09. 11. 2006, 09:02
Stav: Offline

Re: Nový web Smartwings.cz

Příspěvek od HonzaLB »

HighFlyer píše:
prodejce píše:... tak kde jste, posměváčci?
Na csa.cz jste se všichni sesypali jak vosy, a Smartwins se vám líbí bez připomínek?

Omlouvam se za prodlevu.

Na prvni pohled tam vidim celkem katastrofalni anglictinu. Cele stranky jsou vitanym prispevkem do publikace English or Czenglish! ("The line Ostrava-Paris")

Co mi ale vadi vic, je, ze ani na nekolikaty pokus se mi nepodarilo najit letovy rad, ktery na predchozi verzi stranek byl na prvni kliknuti... Nemluve o tom, ze uplne zmizela mapa destinaci.

Famozni jsou taky tyto prokliky:
Prague-Rome €55 (po proklinuti hlaska "stranka nenalezena")
Prague-Paris €78 (proklik zpatky na home page)

Na prvni (i druhy a treti) pohled klasicka webova stranka firmy, kterou ridi fialova saka...

letový řád je zbytečnost..co když zrovna bude potřeba cestou z říma nabrat v kunovicích slávisty:-)


Killer
Cestující Economy Class
Cestující Economy Class
Příspěvky: 152
Registrován: 02. 02. 2005, 10:24
Stav: Offline

Re: Nový web Smartwings.cz

Příspěvek od Killer »

HighFlyer píše:
prodejce píše:... tak kde jste, posměváčci?
Na csa.cz jste se všichni sesypali jak vosy, a Smartwins se vám líbí bez připomínek?

Omlouvam se za prodlevu.

Na prvni pohled tam vidim celkem katastrofalni anglictinu. Cele stranky jsou vitanym prispevkem do publikace English or Czenglish! ("The line Ostrava-Paris")

Co mi ale vadi vic, je, ze ani na nekolikaty pokus se mi nepodarilo najit letovy rad, ktery na predchozi verzi stranek byl na prvni kliknuti... Nemluve o tom, ze uplne zmizela mapa destinaci.

Famozni jsou taky tyto prokliky:
Prague-Rome €55 (po proklinuti hlaska "stranka nenalezena")
Prague-Paris €78 (proklik zpatky na home page)

Na prvni (i druhy a treti) pohled klasicka webova stranka firmy, kterou ridi fialova saka...


No mne ty prokliky predvyplni destinace ve formulari.

dydzej
Cestující First Class
Cestující First Class
Příspěvky: 686
Registrován: 28. 01. 2009, 01:34
Bydliště: PU
Stav: Offline

Re: Nový web Smartwings.cz

Příspěvek od dydzej »

HonzaLB píše:letový řád je zbytečnost..co když zrovna bude potřeba cestou z říma nabrat v kunovicích slávisty:-)

On jeste porad Simane sponzoruje Slavii?

Pavel
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 2711
Registrován: 19. 01. 2003, 22:30
Stav: Offline

Re: Nový web Smartwings.cz

Příspěvek od Pavel »

dydzej píše:
HonzaLB píše:letový řád je zbytečnost..co když zrovna bude potřeba cestou z říma nabrat v kunovicích slávisty:-)

On jeste porad Simane sponzoruje Slavii?

oni mají slávisti na dresu Unimex?

Petr31
Druhý pilot
Druhý pilot
Příspěvky: 1320
Registrován: 27. 08. 2009, 16:16
Stav: Offline

Re: Nový web Smartwings.cz

Příspěvek od Petr31 »

prodejce píše:... tak kde jste, posměváčci?? :D

Na csa.cz jste se všichni sesypali jak vosy, a Smartwins se vám líbí bez připomínek?


Přiznám, se, že na jejich web jsem se nedíval, ani se koukat nebudu a důvod je úplně jednoduchý.Na rozdíl od CSA, TVS + SW je soukromá firma, která nemá nataženou ruku a neužírá daně, které platím.Takže jestli budou mít na webu fialové kosočtverce a hrubky odshora až dolů, je to jejich ostuda, která ale není mnou placená.Zato ČSA+HCA je nefunkční paskvil napojený na přístrojích, který generuje pouze ztrátu, proto asi leží lidem hluboko v žaludku.Když pominu to, že CSA české zákazníky, který ten bordel platí, okázale ignoruje!

dejavu
Vedoucí kabiny
Vedoucí kabiny
Příspěvky: 980
Registrován: 09. 10. 2004, 04:24
Pohlaví: muž
Stav: Offline

Re: Nový web Smartwings.cz

Příspěvek od dejavu »

Parada, takze PRG-FCO-PRG od 55 euro, realita: cesta tam i zpet po 190 korunach. Krasne, jenze palivovy priplatek 2039 + poplatek za vystaveni 300 + taxy 922. Sakumprask 3641 korun.

Kdyz dam OW, tak jsme na 1019+300+525. Celkem 1844 korun. K tomu onech 190 za letenku.

55 euro je dnes nejakych 1391 korun, takze samotny fare by musel byt za -453 korun :-)
A nebo si v akci Smarti nepocitaji kus priplatku za palivo...

Azzyk
Cestující Economy (low-cost)
Cestující Economy (low-cost)
Příspěvky: 62
Registrován: 14. 02. 2012, 20:27
Stav: Offline

Re: Nový web Smartwings.cz

Příspěvek od Azzyk »

Po funkčnosti zatim nevim, neprolezl sem všechno (a asi ani nebudu prolejzat) ale ta stránka je pěkná, na nízkonákladovku super, jednoduchá a čistá.

Stránka ČSA se mi nelíbí hlavně z toho důvodu že sem viděl dva návrhy který byly absolutně špičkový a řekněme hodný státního dopravce a nakonec si vybrali takovou ubohost.
Tohle je "prostě fajn".

persona
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 2130
Registrován: 24. 05. 2008, 12:26
Bydliště: BRQ
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Re: Nový web Smartwings.cz

Příspěvek od persona »

Ani jsem nezaznamenal, že ČSA změnily stránky. Tak díky za tip! :-) Ale vážně: jak stránky ČSA, tak SmartWings u mě budí dojem, že byly sestaveny s pomocí nějakého staršího mustru pro blog/web, navíc poměrně finančně nenáročný blog/web. Angličtinu jistě posoudí lépe highflyer, ale některé věci stojí opravdu za revizi. Zvláště mě pak děsí četné překlepy (prošel vůbec text revizí?)

Co jsem namátkou uviděl: Octobe 15th (sekce news, první řádek tiskové zprávy); rout místo route; Thessaloniky místo Thessaloniki; passanger, leasr místo least či shceduled ve FAQ sekci.

persona
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 2130
Registrován: 24. 05. 2008, 12:26
Bydliště: BRQ
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Re: Nový web Smartwings.cz

Příspěvek od persona »

Azzyk píše:Po funkčnosti zatim nevim, neprolezl sem všechno (a asi ani nebudu prolejzat) ale ta stránka je pěkná, na nízkonákladovku super, jednoduchá a čistá.

Stránka ČSA se mi nelíbí hlavně z toho důvodu že sem viděl dva návrhy který byly absolutně špičkový a řekněme hodný státního dopravce a nakonec si vybrali takovou ubohost.
Tohle je "prostě fajn".


To je bohužel v Česku (často) úplně běžné, že si šéf či vedení firmy vybere něco konvenčního, co lahodí jejich vkusu i když grafické studio či výtvarník připraví kvalitnější návrhy. Táta i pár známých dělají/dělali léta DTP a někdy jsou klienti bez špetky vizuálního cítění a míchají páté přes deváté (tři druhy písma a ještě tučné, kurzíva i podtržené, nejlépe pak ještě světle oranžový text na tmavé oranžové coby podkladu a tuna obrázků dodaných v nízkém rozlišení a text s každým řádkem natvrdo zalomeným nebo vycentrovaný mezerníkem - ano stále se to děje). :-( V tomto ohledu je třeba "pochválit" oba weby, že jsou alespoň "minimalistické" a zdržely se největších hrůzností.


Odpovědět