Praha - Dubaj a další

Odpovědět
777
Cestující Economy (low-cost)
Cestující Economy (low-cost)
Příspěvky: 31
Registrován: 25. 06. 2010, 18:11
Stav: Offline

Re: Praha - Dubaj a další

Příspěvek od 777 »

Ani slovo o 14 dnech. Překvapuje mě, že jako prodejce toto nevíš...a ano, vím, že vymahatelnost tohoto je bídná, představa vymáhání tohoto třeba po Wizzairu by asi byla ještě náročnější, ale na Smartwings by to někdo zkusit mohl.


Já si naopak dovolím opravit Hafiho. Těch 14 dní je řešeno v Článku 5 Zrušení a to konkrétně v bodu ci), dovolím si ocitovat:

1. V případě zrušení letu:
...
c) mají dotčení cestující v souladu s článkem 7 právo na náhradu škody od provozujícího leteckého dopravce, jestliže
i) nejsou o zrušení informováni alespoň dva týdny před plánovaným časem odletu


hafi
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 1805
Registrován: 20. 09. 2007, 17:47
Pohlaví: muž
Bydliště: bejvávalo YVR
Stav: Offline

Re: Praha - Dubaj a další

Příspěvek od hafi »

Jasně, to nikdo nerozporuje. Zmíněné dva týdny tam jsou, ale týkají se jen toho bodu c). Bod a) (který jsem zmiňoval já a je pro tuto situaci aplikovatelný) je omezením na dva týdny nedotčen.
Tam asi jediný možný rozpor je chápání těch podmínek v článku 8, kdy sice zjevně musí cestující dostat na výběr, ale není úplně jasné, jestli povinně z bodů a), b) i c), nebo jen z bodu a) a alespoň jednoho z bodů b) a c).

777
Cestující Economy (low-cost)
Cestující Economy (low-cost)
Příspěvky: 31
Registrován: 25. 06. 2010, 18:11
Stav: Offline

Re: Praha - Dubaj a další

Příspěvek od 777 »

hafi píše:Jasně, to nikdo nerozporuje. Zmíněné dva týdny tam jsou, ale týkají se jen toho bodu c). Bod a) (který jsem zmiňoval já a je pro tuto situaci aplikovatelný) je omezením na dva týdny nedotčen.
Tam asi jediný možný rozpor je chápání těch podmínek v článku 8, kdy sice zjevně musí cestující dostat na výběr, ale není úplně jasné, jestli povinně z bodů a), b) i c), nebo jen z bodu a) a alespoň jednoho z bodů b) a c).


Ach tak, rozumím. QS si bod 8 vysvětluje tak, že si dovolí rozhodnout za své cestující :)

sunset
Cestující Economy (low-cost)
Cestující Economy (low-cost)
Příspěvky: 87
Registrován: 15. 06. 2009, 21:26
Stav: Offline

Re: Praha - Dubaj a další

Příspěvek od sunset »

Prosím máte někdo zkušenost s létáním do DXB s Travelem x FlyDubai? Letadlo, jídlo, zpoždění, servis??? (Emiráty vynechávám)

Pavel
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 2711
Registrován: 19. 01. 2003, 22:30
Stav: Offline

Re: Praha - Dubaj a další

Příspěvek od Pavel »

sunset píše:Prosím máte někdo zkušenost s létáním do DXB s Travelem x FlyDubai? Letadlo, jídlo, zpoždění, servis??? (Emiráty vynechávám)

Letadla u obou 737-800, jídlo u TVS teplé jídlo, snack, nealko, pivo, víno, servis vyhovující, zpoždění jak kdy, v poslední době většinou načas nebo +- pár minut, ale od 12.5. přes letní sezónu TVS létat nebude.


beardie
Druhý pilot
Druhý pilot
Příspěvky: 1074
Registrován: 08. 10. 2011, 18:58
Bydliště: BRQ
Stav: Offline

Re: Praha - Dubaj a další

Příspěvek od beardie »

nejake interne informacie, ci to potom znova spustia?
aspon orientacne v percentach?

777
Cestující Economy (low-cost)
Cestující Economy (low-cost)
Příspěvky: 31
Registrován: 25. 06. 2010, 18:11
Stav: Offline

Re: Praha - Dubaj a další

Příspěvek od 777 »

beardie píše:nejake interne informacie, ci to potom znova spustia?
aspon orientacne v percentach?


Padesát na padesát, buď budou lítat nebo ne ;-)

Pavel
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 2711
Registrován: 19. 01. 2003, 22:30
Stav: Offline

Re: Praha - Dubaj a další

Příspěvek od Pavel »

beardie píše:nejake interne informacie, ci to potom znova spustia?
aspon orientacne v percentach?

od září se lety obnoví

micaello
Druhý pilot
Druhý pilot
Příspěvky: 1234
Registrován: 15. 04. 2013, 14:50
Oblíbené typy letadel: E145, A340, A350
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Re: Praha - Dubaj a další

Příspěvek od micaello »

sunset píše:Prosím máte někdo zkušenost s létáním do DXB s Travelem x FlyDubai? Letadlo, jídlo, zpoždění, servis??? (Emiráty vynechávám)

Proč ne Emiráty? Jejich akční ceny jsou aktuálně jen o pár desítek EUR vyšší a servis neporovnatelně lepší..

kocour65
Cestující Economy Class
Cestující Economy Class
Příspěvky: 101
Registrován: 07. 10. 2008, 00:37
Stav: Offline

Re: Praha - Dubaj a další

Příspěvek od kocour65 »

servis neporovnatelně lepší - tak v ekonomicke je to otres - jsou to pekny smudlove

micaello
Druhý pilot
Druhý pilot
Příspěvky: 1234
Registrován: 15. 04. 2013, 14:50
Oblíbené typy letadel: E145, A340, A350
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Re: Praha - Dubaj a další

Příspěvek od micaello »

Mame zkusenost se vsemi tremi a teda radeji si ty dva tisice za Emirates znovu priplatime.. :wave:

sv.i
Cestující Economy (low-cost)
Cestující Economy (low-cost)
Příspěvky: 78
Registrován: 14. 06. 2007, 19:58
Stav: Offline

Re: Praha - Dubaj a další

Příspěvek od sv.i »

zdar, budu poprvé v Dubaji (a vlastně poprvé v nějakém arabském státě bez CK) a mám asi trochu stupidní dotaz, ale vrtá mi hlavou:

Součástí služby rezervovaného hotelu je vyzvednutí a odvoz jejich šoférem z letiště -> zdarma, jak píšou v potvrzovacím mailu. Dává se šoférovi pak nějaký bakšiš? Nechci hned vypadat blbě. A případně kolik asi? Hotel je asi 7km od letiště průměrná 3***

díky za info

777
Cestující Economy (low-cost)
Cestující Economy (low-cost)
Příspěvky: 31
Registrován: 25. 06. 2010, 18:11
Stav: Offline

Re: Praha - Dubaj a další

Příspěvek od 777 »

Nemusíš mu dát nic nebo podle chuti. Normální taxík je nástupní poplatek 3 dirhamy ve dne, minimální rito 10 AED, kilometr asi 1,60 AED. Akorát když vyjíždíš z letiště, tak je nástupní poplatek 20 AED. Pokud bys bral taxíka do hotelu za svoje, stálo by tě to tedy nějakých 32 AED u těch 7 km (20 AED nástupní plus 7x1,60 AED). Takže pokud bys chtěl být grand, dal bys mu 3 AED. Akorát v taxíku by to šofér neočekával :-)

RAdek
Cestující First Class
Cestující First Class
Příspěvky: 509
Registrován: 06. 04. 2006, 14:06
Stav: Offline

Re: Praha - Dubaj a další

Příspěvek od RAdek »

Mame zkusenost se vsemi tremi a teda radeji si ty dva tisice za Emirates znovu priplatime..


Dívám se na letenky na listopad - výlet s dětma a docela jednoznačně mně to vychází na Smartwings. Jsou nejlevnější, v ceně ale není zásadní rozdíl, ale hlavně mně přijde, že mají absolutně nejlepší časy. Přiletět s EK v 0:50 a odletět v 8:55 znamená zaplatit zbytečně 2 noci navíc. Kolik procent dáváte tomu, že SW v deklarovaných časech poletí?

micaello
Druhý pilot
Druhý pilot
Příspěvky: 1234
Registrován: 15. 04. 2013, 14:50
Oblíbené typy letadel: E145, A340, A350
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Re: Praha - Dubaj a další

Příspěvek od micaello »

Letove casy maji lepsi nez Emirates a FlyDubai, o tom neni pochyb (minimalne ten navratovy), levnejsi jsou o par stovek taky (i kdyz FlyDubai je v cene pro 4 levnejsi o 5000).
Jestli poleti..kdo vi, to by tady museli rict jini..


Odpovědět