Praha - Dubaj a další

Odpovědět
vitezslav
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 2464
Registrován: 06. 01. 2005, 13:33
Stav: Offline

Re: Praha - Dubaj a další

Příspěvek od vitezslav »

Dovolte mi krátké vysvětlení k tématu "co v Emirátech". Jezdím tam poslední tři roky, a to z jediného prostého důvodu - odpočinout si pár dní po zimě v teple, aniž bych za to dal +- padesát tisíc jako za Thajsko, Kubu apod, kam stejně nemá cenu letět na méně než dva týdny, což si v tomto období nemohu dovolit. Za cca 20 dní strávených v Emirátech vždy během března jeden den bylo chladněji (kolem 21C) a jeden den propršel. Jinak velmi příjemné počasí 25-30C, moře bez problémů ke koupání, a to jsem zmrzlý. Nepovažuji se v žádném případě za místního znalce, ale doporučuji Dubaj nebo Abú Dhabí, naopak v Ras Al Khaimah není vůbec nic, byť se prezentují jako dynamická turistická oblast. Vše se zde odehrává kolem pár hotelů a tří OC. Jsou dobře připravení do budoucna, je tu letiště, na které prakticky nic nelétá a předimenzovaná pobřežní promenáda vystavěná ve francouzském stylu, kde ale nikoho nepotkáte a z 20 kaváren funguje jedna.

Pokud volím Dubaj, je dobré se dopředu rozmyslet, jestli chci být v centru a jednou dvakrát zajet k moři, nebo naopak. Vzdálenosti jsou značné, ale jelikož 20km taxíkem vyjde cca na necelé dvě stovky, je to celkem jedno. Pokud někdo o SAE jen trochu uvažuje, letěl bych v této zimní sezoně, neboť dostat se pod 10tisíc do DXB (a v některých termínech i za 5-6tisíc kč), to je podle mě nabídka, která se už nebude opakovat (a to máme na výběr v této relaci 4 společnosti - SmartWings, FlyDubai, Turkish AL a Ukraine Int.). To znamená, že vzhledem k loni zrušeným vízům, ušetříme letos jen na dopravě a vstupu 5 - 10 tisíc oproti všem předchozím létům! Takže se týden zde cenově blíží k jakékoli evropské tradiční dovolenkové destinaci. Jako jedinou nevýhodu vidím špatnou dostupnost a vysokou cenu chlastu.


kocour65
Cestující Economy Class
Cestující Economy Class
Příspěvky: 101
Registrován: 07. 10. 2008, 00:37
Stav: Offline

Re: Praha - Dubaj a další

Příspěvek od kocour65 »

Tak si zalet v rijnu a pak napis o koupani

persona
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 2130
Registrován: 24. 05. 2008, 12:26
Bydliště: BRQ
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Re: Praha - Dubaj a další

Příspěvek od persona »

Teď nezbývá než si přát něco dalšího - třeba aby Smart Wings začaly létat business linku do Jeddahu :D

777
Cestující Economy (low-cost)
Cestující Economy (low-cost)
Příspěvky: 31
Registrován: 25. 06. 2010, 18:11
Stav: Offline

Re: Praha - Dubaj a další

Příspěvek od 777 »

Tedy je mi trapné být za grammar nazi, ale "do Džiddy", když už, tak už :)

persona
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 2130
Registrován: 24. 05. 2008, 12:26
Bydliště: BRQ
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Re: Praha - Dubaj a další

Příspěvek od persona »

Děkuji za pozorné čtení. Já samozřejmě vím, že česky je to Džidda - to byl vtip pro služebně starší členy fóra - jednou se tu už totiž problém Jeddah vs. Džidda (a obecně české vs. anglické psaní názvů destinací a jejich skloňování) řešil :-) Lze to dohledat.


777
Cestující Economy (low-cost)
Cestující Economy (low-cost)
Příspěvky: 31
Registrován: 25. 06. 2010, 18:11
Stav: Offline

Re: Praha - Dubaj a další

Příspěvek od 777 »

V tom případě nemám námitek :)

romul
Druhý pilot
Druhý pilot
Příspěvky: 1004
Registrován: 26. 11. 2010, 16:21
Oblíbené typy letadel: B-777, TU-152
Pohlaví: muž
Stav: Offline

Re: Praha - Dubaj a další

Příspěvek od romul »

vitezslav píše:Za cca 20 dní strávených v Emirátech vždy během března jeden den bylo chladněji (kolem 21C) a jeden den propršel. Jinak velmi příjemné počasí 25-30C, moře bez problémů ke koupání, a to jsem zmrzlý.


Jen doplnění pro ty kteří považují SAE za celoroční destinaci ke koupání. Jednou jsem tam byl první týden v únoru. Teploty sice 21C a slunce, ale moře tak ledové, že jsem do něj nevlezl za týden ani jednou. Koupali se jen Rusové...

vitezslav
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 2464
Registrován: 06. 01. 2005, 13:33
Stav: Offline

Re: Praha - Dubaj a další

Příspěvek od vitezslav »

romul píše:
vitezslav píše:Za cca 20 dní strávených v Emirátech vždy během března jeden den bylo chladněji (kolem 21C) a jeden den propršel. Jinak velmi příjemné počasí 25-30C, moře bez problémů ke koupání, a to jsem zmrzlý.


Jen doplnění pro ty kteří považují SAE za celoroční destinaci ke koupání. Jednou jsem tam byl první týden v únoru. Teploty sice 21C a slunce, ale moře tak ledové, že jsem do něj nevlezl za týden ani jednou. Koupali se jen Rusové...


Leden + únor jsou pochopitelně (podobně jako v Egyptě) nejchladnější měsíce. Mně spíš šlo o to upozornit na cenovou výhodu, protože občas přijdou nabídky, které se už nikdy neopakují a je škoda je nevyužít. Mám na mysli třeba PRG-AMS-PRG za 780Kč, což jsem několikrát absolvoval se SkyEurope, velmi krátké období levných letů do Ostravy s Discovery Aviation, otočky CDG-LHR-CDG s A380 za pár liber apod. Vždyť denní kapacita na přímých linkách do DXB bude +-750 míst!

Petr31
Druhý pilot
Druhý pilot
Příspěvky: 1320
Registrován: 27. 08. 2009, 16:16
Stav: Offline

Re: Praha - Dubaj a další

Příspěvek od Petr31 »

vitezslav píše:Dovolte mi krátké vysvětlení k tématu "co v Emirátech". Jezdím tam poslední tři roky, a to z jediného prostého důvodu - odpočinout si pár dní po zimě v teple, aniž bych za to dal +- padesát tisíc jako za Thajsko, Kubu apod, kam stejně nemá cenu letět na méně než dva týdny, což si v tomto období nemohu dovolit. Za cca 20 dní strávených v Emirátech vždy během března jeden den bylo chladněji (kolem 21C) a jeden den propršel. Jinak velmi příjemné počasí 25-30C, moře bez problémů ke koupání, a to jsem zmrzlý. Nepovažuji se v žádném případě za místního znalce, ale doporučuji Dubaj nebo Abú Dhabí, naopak v Ras Al Khaimah není vůbec nic, byť se prezentují jako dynamická turistická oblast. Vše se zde odehrává kolem pár hotelů a tří OC. Jsou dobře připravení do budoucna, je tu letiště, na které prakticky nic nelétá a předimenzovaná pobřežní promenáda vystavěná ve francouzském stylu, kde ale nikoho nepotkáte a z 20 kaváren funguje jedna.

Pokud volím Dubaj, je dobré se dopředu rozmyslet, jestli chci být v centru a jednou dvakrát zajet k moři, nebo naopak. Vzdálenosti jsou značné, ale jelikož 20km taxíkem vyjde cca na necelé dvě stovky, je to celkem jedno. Pokud někdo o SAE jen trochu uvažuje, letěl bych v této zimní sezoně, neboť dostat se pod 10tisíc do DXB (a v některých termínech i za 5-6tisíc kč), to je podle mě nabídka, která se už nebude opakovat (a to máme na výběr v této relaci 4 společnosti - SmartWings, FlyDubai, Turkish AL a Ukraine Int.). To znamená, že vzhledem k loni zrušeným vízům, ušetříme letos jen na dopravě a vstupu 5 - 10 tisíc oproti všem předchozím létům! Takže se týden zde cenově blíží k jakékoli evropské tradiční dovolenkové destinaci. Jako jedinou nevýhodu vidím špatnou dostupnost a vysokou cenu chlastu.


..jako mimosezóní destinaci s příjemným podnebím a pro mně osobně daleko sympatičtějším prostředím, též zhruba 6hodin lety od Prahy rád zmíním Kapverdy.V květnu tam bylo nádherně, teplo, ale ne vedro a dle místních tam teplota oceánu neklesá pod 20 stupňů ani v lednu a v únoru.Navíc tam žije hromada expatů z británie a skandinávie, takže kulturně to je velice přijatelné prostředí. Nutno ale vychytat cenově přijatelnou dopravu, já tam byl last minute s cestovkou a letěl to bezproblémově a na čas TVS.Ještě dodám, že se tam nevyskytují turisti z "Inturistu" :D

prodejce
Prodejce
Prodejce
Příspěvky: 4294
Registrován: 14. 12. 2004, 11:51
Bydliště: na vejminku
Stav: Offline

Re: Praha - Dubaj a další

Příspěvek od prodejce »

Od nového roku je ubraná úterní frekvence.

HonzaLB
Druhý pilot
Druhý pilot
Příspěvky: 1484
Registrován: 09. 11. 2006, 09:02
Stav: Offline

Re: Praha - Dubaj a další

Příspěvek od HonzaLB »

prodejce píše:Od nového roku je ubraná úterní frekvence.

čí? pan flydubai básnil v praze, jak si dokáže představit každodenní rotaci během pár měsíců...

prodejce
Prodejce
Prodejce
Příspěvky: 4294
Registrován: 14. 12. 2004, 11:51
Bydliště: na vejminku
Stav: Offline

Re: Praha - Dubaj a další

Příspěvek od prodejce »

Jsme ve vláknu TVS.

prodejce
Prodejce
Prodejce
Příspěvky: 4294
Registrován: 14. 12. 2004, 11:51
Bydliště: na vejminku
Stav: Offline

Re: Praha - Dubaj a další

Příspěvek od prodejce »

Beru zpět - ono je to probrané cikcak různě. Je asi lepší se podívat na smartwings.com

persona
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 2130
Registrován: 24. 05. 2008, 12:26
Bydliště: BRQ
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Re: Praha - Dubaj a další

Příspěvek od persona »

Včera jsem vybíral rohlíky v Albertovi a nešlo neslyšet dvojici seniorů, z nichž jeden měl baret, sako a kravatu a tzv. buzertašku a halasně říkal druhému: "No, jo, už do tý Dubaje, Ti říkám, lítají i ti, jak jsme s nimi byli loni u moře, jenom šest a půl tisíc Ti říkám, tak co bych si tam nezaletěl, že jo?" "Jo, jo," říká mu jeho kamarád. A persona si neodpustí přisolit: "A víte pánové, že už byla Dubaj z Prahy i za 4400 Kč?" Oba: "Jó? Tak to je dobrý..."

Dnes čekám ve stejném Albertovi ve frontě u pokladny a tentýž pán v saku s kravatou a baretu má v košíku basu piv Bertold 10° a dokonce mě pozdravil a usmál se. Tak nevím, asi šetří na tu Dubaj :-)

Zoltan
Cestující First Class
Cestující First Class
Příspěvky: 596
Registrován: 21. 07. 2009, 18:25
Oblíbené typy letadel: Jak to má alespoň jednu uličku, tak letím...
Pohlaví: muž
Stav: Offline

Re: Praha - Dubaj a další

Příspěvek od Zoltan »

persona píše: Tak nevím, asi šetří na tu Dubaj :-)


Nj ta naše repre letí do světa. Akorát až půjdeš opět pro rohlíky řekni pánovi, že je to bez té hodné paní, která umí česky a na letišti je naloží do busu a odveze do hotelu.


Odpovědět