Změna palubních služeb Travel Service

Odpovědět
flyingblue
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 5478
Registrován: 16. 12. 2008, 14:31
Bydliště: up in the air
Stav: Offline

Re: Změna palubních služeb Travel Service

Příspěvek od flyingblue »

HighFlyer píše:
micaello píše:A k pultové ceně bagety vs cena na palubě..představte si, jaká je pak nákupní cena, když podepíšete třeba roční smlouvu na pravidelný, ne zrovna malý, odběr

Uz se to tu resilo parkrat, ale zkusme znovu. Muzeme to treba pojmout jako drobnou letni soutez: Jake dalsi naklady musi letecka spolecnost vynalozit na obcerstveni na palube krome tolik diskutovane nakupni ceny toho zbozi?


Navic je ta diskuse ne uplne dobre posazena :-). Cenu na trhu nestanovuje naklad, ale prunik nabidky a poptavky. Pokud to kupuje dost lidi, neni duvod cenu menit.


prodejce
Prodejce
Prodejce
Příspěvky: 4294
Registrován: 14. 12. 2004, 11:51
Bydliště: na vejminku
Stav: Offline

Re: Změna palubních služeb Travel Service

Příspěvek od prodejce »

HighFlyer píše:Uz se to tu resilo parkrat, ale zkusme znovu. Muzeme to treba pojmout jako drobnou letni soutez: Jake dalsi naklady musi letecka spolecnost vynalozit na obcerstveni na palube krome tolik diskutovane nakupni ceny toho zbozi?

Úplně stejné jako na naložení placeného cateringu...

Křižík
Cestující Economy (low-cost)
Cestující Economy (low-cost)
Příspěvky: 16
Registrován: 27. 12. 2015, 19:38
Stav: Offline

Re: RE: Re: Změna palubních služeb Travel Service

Příspěvek od Křižík »

JackBrno píše:
Křižík píše:... Když vezmu, že maloobchodní prodejní cena bagety 220g od Lahůdek Cajthaml je kolem 26,-Kč, tak by za cenu toho časopisu mohl mít každý cestující bagetu i vodu.

Proč? Copak ve vlaku dostaneš jídlo a pití zdarma? Proč by ti ho měli dávat, když chceš, tak si ho kup.
Já nechci, aby mi dávali jídlo a pití zdarma. Ve svém prvním příspěvku jsem uvedla, jakou bagetu s margarínem, šunkou s 25% vody, hromadou chemie a sýrovou taveninou prodávají v ČSA/TS za 95,-Kč a jiný výběr vlastně není. Za tu cenu bych si koupila ráda bagetu bohatě obloženou, namazanou máslem, obloženou kvalitní šunkou, sýrem a zeleninou. Jen jsem se pozastavila nad tím, že cestujícím poskytne letecká společnost časopis za šedesát kaček, že místo toho by klidně mohla být pro každého i tahle hnusná bageta a láhev vody. Pokud bych si mohla vybrat, zda tuhle bagetu zdarma nebo si za 95,-Kč koupit kvalitní, koupila bych si raději něco lepšího, ale tuto možnost bohužel letecká společnost nenabízí. Když to srovnáte s lety z Prahy s Emirates nebo z Mnichova i s nízkonákladovkou Berlin Air, tak tam ta letenka na počet kilometrů vychází cenově o dost levněji a jaké jsou v ceně služby, to člověk jen zírá. Takže ve srovnání s jinými leteckými společnostmi je bohužel úroveň služeb TS ubohá. A když vezmu, že si člověk koupí letenku od ČSA s tím, že bude mít kvalitnější služby než když poletí charterem se SmartWings nebo Travel Service, pak přijde na letiště a zjistí, že linka je sdílená, a klienti ČSA mají stejné služby (žádné) a v současné době už i stejnou váhu 15kg jako klienti TS nebo SW, a přitom za letenku zaplatili třeba o tisícovku více, tak jen skřípe zuby (jak se stalo známým). A ano, třeba vlaky a autobusy RegioJet (Student Agency) poskytují kávu nebo čaj a vodu zdarma, někde i 100% džus, časopisy, půjčují sluchátka. https://www.regiojet.cz/servis/sluzby-ve-vlaku

s543
Cestující Business Class
Cestující Business Class
Příspěvky: 393
Registrován: 11. 05. 2013, 20:42
Stav: Offline

Re: RE: Re: Změna palubních služeb Travel Service

Příspěvek od s543 »

JackBrno píše:
Křižík píše:... Když vezmu, že maloobchodní prodejní cena bagety 220g od Lahůdek Cajthaml je kolem 26,-Kč, tak by za cenu toho časopisu mohl mít každý cestující bagetu i vodu.

Proč? Copak ve vlaku dostaneš jídlo a pití zdarma? Proč by ti ho měli dávat, když chceš, tak si ho kup.


Křižík, ale nerozporuje fakt, že bylo třeba bagetu koupit. Rozporuje skutečnost, že byla HNUSNÁ. :P

Já vzpomínám na překvapivě skvělou bagetu v letu JFK-SFO s VirginAmerica za USD 3,30 - a to na tom s jinými platy na 3x tak dlouhém letu určitě vydělali - ale asi méně než TVS - i když něco si koupil skoro každý, takže třeba 170xněco je možná více naž 20xvíce :wave:
(tedy když se chce tak to jde....a úspora se nemusí vždy vyplatit)

Křižík
Cestující Economy (low-cost)
Cestující Economy (low-cost)
Příspěvky: 16
Registrován: 27. 12. 2015, 19:38
Stav: Offline

Re: Změna palubních služeb Travel Service

Příspěvek od Křižík »

zdenda píše:Kriziku Kriziku resit na tomto foru procentni slozeni chude oschle bagety fakt neni to pravy orechovy:-(
Tak je to fórum o palubních službách Travel Service. Tak jsem sem napsala, co si můžete na palubě koupit :D Chápu, že ne každého to zajímá a sní cokoliv, ale jsou mezi námi i lidé (kupodivu), kteří za určitou cenu očekávají i to, že jídlo bude chutné a ceně aspoň trochu odpovídající :D


aviatic
Cestující Economy Class
Cestující Economy Class
Příspěvky: 257
Registrován: 05. 09. 2007, 19:37
Stav: Offline

Re: RE: Re: Změna palubních služeb Travel Service

Příspěvek od aviatic »

Křižík píše:
JackBrno píše:
Křižík píše:... Když vezmu, že maloobchodní prodejní cena bagety 220g od Lahůdek Cajthaml je kolem 26,-Kč, tak by za cenu toho časopisu mohl mít každý cestující bagetu i vodu.

Proč? Copak ve vlaku dostaneš jídlo a pití zdarma? Proč by ti ho měli dávat, když chceš, tak si ho kup.
Já nechci, aby mi dávali jídlo a pití zdarma. Ve svém prvním příspěvku jsem uvedla, jakou bagetu s margarínem, šunkou s 25% vody, hromadou chemie a sýrovou taveninou prodávají v ČSA/TS za 95,-Kč a jiný výběr vlastně není. Za tu cenu bych si koupila ráda bagetu bohatě obloženou, namazanou máslem, obloženou kvalitní šunkou, sýrem a zeleninou. Jen jsem se pozastavila nad tím, že cestujícím poskytne letecká společnost časopis za šedesát kaček, že místo toho by klidně mohla být pro každého i tahle hnusná bageta a láhev vody. Pokud bych si mohla vybrat, zda tuhle bagetu zdarma nebo si za 95,-Kč koupit kvalitní, koupila bych si raději něco lepšího, ale tuto možnost bohužel letecká společnost nenabízí. Když to srovnáte s lety z Prahy s Emirates nebo z Mnichova i s nízkonákladovkou Berlin Air, tak tam ta letenka na počet kilometrů vychází cenově o dost levněji a jaké jsou v ceně služby, to člověk jen zírá. Takže ve srovnání s jinými leteckými společnostmi je bohužel úroveň služeb TS ubohá. A když vezmu, že si člověk koupí letenku od ČSA s tím, že bude mít kvalitnější služby než když poletí charterem se SmartWings nebo Travel Service, pak přijde na letiště a zjistí, že linka je sdílená, a klienti ČSA mají stejné služby (žádné) a v současné době už i stejnou váhu 15kg jako klienti TS nebo SW, a přitom za letenku zaplatili třeba o tisícovku více, tak jen skřípe zuby (jak se stalo známým). A ano, třeba vlaky a autobusy RegioJet (Student Agency) poskytují kávu nebo čaj a vodu zdarma, někde i 100% džus, časopisy, půjčují sluchátka. https://www.regiojet.cz/servis/sluzby-ve-vlaku


Co vám brání letět do Dubrovníku s Emirates? Dali by vám srnčí na víně třeba ;-)

Křižík
Cestující Economy (low-cost)
Cestující Economy (low-cost)
Příspěvky: 16
Registrován: 27. 12. 2015, 19:38
Stav: Offline

Re: RE: Re: Změna palubních služeb Travel Service

Příspěvek od Křižík »

Aviatic:
Se moc omlouvám, že jsem sem napsala něco o službách Travel Service, to jest k tématu. Slibuji, že už to nikdy neudělám :D :D

zdenda
Cestující Economy Class
Cestující Economy Class
Příspěvky: 266
Registrován: 03. 04. 2012, 08:23
Stav: Offline

Re: Změna palubních služeb Travel Service

Příspěvek od zdenda »

Teda Krizikova. Uz jsi s tou bagetou na vice forech tady a Orbion fakt TRAPNA:-((((

Křižík
Cestující Economy (low-cost)
Cestující Economy (low-cost)
Příspěvky: 16
Registrován: 27. 12. 2015, 19:38
Stav: Offline

Re: Změna palubních služeb Travel Service

Příspěvek od Křižík »

zdenda píše:Teda Krizikova. Uz jsi s tou bagetou na vice forech tady a Orbion fakt TRAPNA:-((((

Tak jsi mne setřel, seš borec, hlavně že sis ulevil :clap: :clap: :clap: a diskutuješ k tématu...

Lkprak
Druhý pilot
Druhý pilot
Příspěvky: 1337
Registrován: 26. 10. 2012, 15:46
Stav: Offline

Re: Změna palubních služeb Travel Service

Příspěvek od Lkprak »

Křižík píše:
zdenda píše:Teda Krizikova. Uz jsi s tou bagetou na vice forech tady a Orbion fakt TRAPNA:-((((

Tak jsi mne setřel, seš borec, hlavně že sis ulevil :clap: :clap: :clap: a diskutuješ k tématu...


Ano, bagety, které na svých letech nabízí TVS jsou předražené. A co s tím?
Prostě je nekupovat, nikdo, opravdu nikdo Vás k tomu nenutí. Pokud si na palubu přinesete bagetu vlastní, koupenou třeba v sámošce cestou na letiště, nikdo Vám (předpokládám) nebude bránit ji i tam sníst.

jencik
Vedoucí kabiny
Vedoucí kabiny
Příspěvky: 825
Registrován: 23. 03. 2014, 15:03
Bydliště: SIN
Stav: Offline

Re: Změna palubních služeb Travel Service

Příspěvek od jencik »

Ja si skor myslim, ze ludia z TVS neboli nikde za hranicami CR a tak povazuju svoju ponuku cateringu za to najlepsie na svete... Tym padom ich nema cenu kritizovat za ceny ci kvalitu, kedze nic lepsie ani nepoznaju. :mrgreen:

Křižík
Cestující Economy (low-cost)
Cestující Economy (low-cost)
Příspěvky: 16
Registrován: 27. 12. 2015, 19:38
Stav: Offline

Re: Změna palubních služeb Travel Service

Příspěvek od Křižík »

Lkprak píše:
Křižík píše:
zdenda píše:Teda Krizikova. Uz jsi s tou bagetou na vice forech tady a Orbion fakt TRAPNA:-((((

Tak jsi mne setřel, seš borec, hlavně že sis ulevil :clap: :clap: :clap: a diskutuješ k tématu...


Ano, bagety, které na svých letech nabízí TVS jsou předražené. A co s tím?
Prostě je nekupovat, nikdo, opravdu nikdo Vás k tomu nenutí. Pokud si na palubu přinesete bagetu vlastní, koupenou třeba v sámošce cestou na letiště, nikdo Vám (předpokládám) nebude bránit ji i tam sníst.

No nic s tím. Já od nikoho tady neočekávám, že mi bude radit, co s tím. Dala jsem to sem jako svoji zkušenost, patří to k tématu. Když už cestuji a sbírám zkušenosti, snažím se o ně podělit s ostatními. Píši recenze hotelů, restaurací, leteckých společností. Tak jsem to napsala sem a na Orbion (ano, taky jsem poslala stížnost na TS, že jsem byla nespokojená). Aby si člověk, který s TS poletí, mohl udělat obrázek o tom, co za těch 95,-Kč dostane. Jinak opravdu není třeba to řešit. Pokud si na lince mohu vybrat jakoukoliv lepší leteckou společnost, udělám to. Létat s TS pro mne rozhodně není potěšením, které bych vyhledávala. Cestou tam jsem měla do letadla vlastní obložené bagety, cestou zpět nikoliv, protože jsme na letiště cestovali delší dobu a bagety by po té době v tom horku nebyly zřejmě poživatelné. Manžel si koupil výbornou bagetu na letišti, já si myslela, že to vydržím, jenže díky zpoždění (jak jinak) Travel Service jsem si vyhladovělá tu bagetu na palubě koupit nakonec musela. Tolik k tématu.

firefly
Cestující First Class
Cestující First Class
Příspěvky: 601
Registrován: 17. 06. 2009, 20:15
Pohlaví: žena
Bydliště: PRG
Stav: Offline

Re: Změna palubních služeb Travel Service

Příspěvek od firefly »

Skvělé téma :clap: :clap: :clap: :clap: !
Ještě by sem mohla dát další nespokojená zákaznice stížnost, že jí CK Exim nezajistila průvodce, aby si mohla na letišti vyzvednout kufr a že CK Exim se vůbec nestaral o to, že v hotelu uvízla ve výtahu. Ano, tato perla se fakt objevila na Orbionu. :lol:
To složení bagety je proti tomu sofistikovaný příspěvek.

JackBrno
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 2574
Registrován: 08. 01. 2008, 13:03
Stav: Offline

Re: RE: Re: Změna palubních služeb Travel Service

Příspěvek od JackBrno »

jencik píše:Ja si skor myslim, ze ludia z TVS neboli nikde za hranicami CR a tak povazuju svoju ponuku cateringu za to najlepsie na svete... Tym padom ich nema cenu kritizovat za ceny ci kvalitu, kedze nic lepsie ani nepoznaju. :mrgreen:

Ono na charterech po Evropě opravdu nic lepšího nedostaneš ;)

JackBrno
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 2574
Registrován: 08. 01. 2008, 13:03
Stav: Offline

Re: Změna palubních služeb Travel Service

Příspěvek od JackBrno »

Křižíková:

Z jednoho letu děláš definitivní závěry... Buď si jistá, že pokud budeš srovnávat odpovídající společnosti (tedy charterové), tak je to ve všech směrech (občerstvení, zpoždění atd.) prašť jako uhoď a je úplně jedno, jestli letíš s TVS nebo třeba s Austrianem. Ale nadávat na TVS je dnes móda, tak si posluž. Vybrala sis ale trochu špatný server, protože tady jsou lidé s poněkud většími zkušenostmi a přehledem, takže fakt brečíš na špatném hrobě ;)


Odpovědět