Zavazadla u Wizz Air

Odpovědět
Lukys
Cestující Economy (low-cost)
Cestující Economy (low-cost)
Příspěvky: 15
Registrován: 01. 11. 2009, 22:14
Stav: Offline

Zavazadla u Wizz Air

Příspěvek od Lukys »

Může mi prosím někdo poradit?Chci letět s touto společností z Prahy do Milána.Ale potřebuju sebou vzít jeden bagl tak do 10 kg a taky lyže.Nějak se nemůžu dopátrat kolik si společnost ůčtuje za tyto zavazadla.Hlavně ty lyže.Doteď jsem létala jen charterové turistické lety,tak nemám moc šajnu jak to funguje.Platila bych to přes internet banking.Někde jsem vyčetla,že požadují zaplatit v té měně do které země letíte(Itálie-euro)Tak to nevím jestli jsem pochopila správně.Díky za rady :oops:


Kalamancharo
Cestující Economy (low-cost)
Cestující Economy (low-cost)
Příspěvky: 81
Registrován: 20. 04. 2009, 20:12
Stav: Offline

Re: Zavazadla u Wizz Air

Příspěvek od Kalamancharo »

Jak je to s lyžemi, nevím. Zkus projet stránky Wizzu, něco tam bude.
Měnu platby si můžeš vybrat. Takže tvá domněnka o měně dle cílové země není správná.

creyman
Vedoucí kabiny
Vedoucí kabiny
Příspěvky: 899
Registrován: 24. 09. 2008, 14:29
Stav: Offline

Re: Zavazadla u Wizz Air

Příspěvek od creyman »

Lyžařské vybavení, snowboardy, surfové vybavení, golfové vaky
Tyto předměty musí být vždy přepravovány jako odbavená zavazadla v zavazadlovém prostoru.

Dania
Nováček
Nováček
Příspěvky: 5
Registrován: 28. 10. 2009, 10:56
Stav: Offline

Re: Zavazadla u Wizz Air

Příspěvek od Dania »

Na tomto linku je cast, v ktorej sa hovori o sportovom vybaveni:

http://wizzair.com/useful_information/baggage/

Inak, v priebehu samej rezervacie sa zaciarkne policko "sportovni vybaveni" a mozno sa tym padom zapocita aj poplatok za odbavene sportove vybavenie do ceny letenky, treba to skusit :-)

Inak, ohladom platby, ja si myslim, ze si to mozete vybrat, ja som si doteraz platila vkladom na ich ucet (v ich banke) a to v CZK.

Any
Cestující Economy (low-cost)
Cestující Economy (low-cost)
Příspěvky: 45
Registrován: 08. 04. 2009, 20:16
Stav: Offline

Re: Zavazadla u Wizz Air

Příspěvek od Any »

Chápu dobře, že když půjdu s kabelkou a kufrem, tak budu platit jen za kufr (při objednávce zaškrtnu 1 zavazadlo k odbavení)? Jinak na objednacím formuláři je opravdu políčko sportovní vybavení - stačí ho zaškrtnout. U cesty do Osla to hodilo 1620 kč.


spinar
Cestující Business Class
Cestující Business Class
Příspěvky: 443
Registrován: 11. 02. 2009, 16:47
Stav: Offline

Re: Zavazadla u Wizz Air

Příspěvek od spinar »

Any píše:Chápu dobře, že když půjdu s kabelkou a kufrem, tak budu platit jen za kufr (při objednávce zaškrtnu 1 zavazadlo k odbavení)? Jinak na objednacím formuláři je opravdu políčko sportovní vybavení - stačí ho zaškrtnout. U cesty do Osla to hodilo 1620 kč.

Ano za sportovni vybaveni se plati pevny poplatek, ktery cini 810 Kc OW (tj. 1620 Kc tam i zpet) a hmotnost sportovniho vybaveni (v tomto pripade lyzi) se musi vejit do 15 kg (coz by nemel byt problem). Pokud je kufr do rozmeru 55x40x20 cm a vahy do 10 kg a neobsahuje-li zadny zakazane predmety, doporucuji ho vzit na palubu a usetrit tak za poplatek za zavazadlo. Pres kabelku doporucuju hodit bundu a tvarit se ze ji nemam (pri pruchodu gatem). A ano, staci zaskrtnout sportovni vybaveni u rezervace a zaplatit poplatek.

gg133
Cestující Economy (low-cost)
Cestující Economy (low-cost)
Příspěvky: 53
Registrován: 13. 11. 2009, 10:28
Stav: Offline

Re: Zavazadla u Wizz Air

Příspěvek od gg133 »

Pánové a dámy :)
mám taky jeden dotaz ohledně zavazadel.Letím do Londýna.mám to rozdělené na dva segmenty..kvůli tomu protože mi stačí odbavené zavazadlo jen na cestu zpět.Chci se zeptat, jak je to s tím web checkinem, ze stránek wizzairu sem to nějak nepochopil.jde ten web check in i s odbaveným zavazadlem?kde ho pak mám odevzdat, normálně u klasické check in přepážky?

ace-2
Cestující Economy (low-cost)
Cestující Economy (low-cost)
Příspěvky: 19
Registrován: 27. 12. 2009, 17:55
Stav: Offline

Re: Zavazadla u Wizz Air

Příspěvek od ace-2 »

Zavazadlo odevzdáš u speciální přepážky "Baggage Drop Off" což je obyčejně přepážka hned vedle klasického Check In

Prngr
Cestující Economy Class
Cestující Economy Class
Příspěvky: 208
Registrován: 31. 07. 2009, 11:55
Stav: Offline

Re: Zavazadla u Wizz Air

Příspěvek od Prngr »

ace-2 píše:Zavazadlo odevzdáš u speciální přepážky "Baggage Drop Off" což je obyčejně přepážka hned vedle klasického Check In

Letuška už i tady?
Doufám, že na Garáž nezanevřeš?

Ace2
Cestující First Class
Cestující First Class
Příspěvky: 527
Registrován: 23. 06. 2007, 14:38
Stav: Offline

Re: Zavazadla u Wizz Air

Příspěvek od Ace2 »

Já jsem všude :D

Any
Cestující Economy (low-cost)
Cestující Economy (low-cost)
Příspěvky: 45
Registrován: 08. 04. 2009, 20:16
Stav: Offline

Re: Zavazadla u Wizz Air

Příspěvek od Any »

A ještě taková blbá otázka - u té speciální přepážky je také nějaký člověk (třeba kvůli tomu identifikačnímu lístečku na kufr)? Jaký je pak rozdíl v rychlosti, vždyť ten člověk také musí podle letenky nebo pasu nějak přiřadit ten kufr k majiteli? Přijde mi, že časově to vyjde na stejno :? Díky!

The810
Cestující First Class
Cestující First Class
Příspěvky: 755
Registrován: 27. 08. 2009, 19:02
Bydliště: BTS
Stav: Offline

Re: Zavazadla u Wizz Air

Příspěvek od The810 »

Nevyjde, lebo je tam (malo by tam byt) menej ludi, navyse podanie batoziny je OMNOHO rychlejsie, ako cely check-in.

dasha
Nováček
Nováček
Příspěvky: 1
Registrován: 23. 02. 2010, 21:18
Stav: Offline

Re: Zavazadla u Wizz Air

Příspěvek od dasha »

Já taky uvažuju o cestě s Wizzem do Barcelony, ale moc nerozumím tem poplatkům za zavazadla. je tam poplatek přes wizzair.com nebo na letišti, kterej je ale dvakrát tolik. takže jak zaplatím jenom těch 270,-? během rezervace se to tam dá někde přidat?

spinar
Cestující Business Class
Cestující Business Class
Příspěvky: 443
Registrován: 11. 02. 2009, 16:47
Stav: Offline

Re: Zavazadla u Wizz Air

Příspěvek od spinar »

dasha píše:Já taky uvažuju o cestě s Wizzem do Barcelony, ale moc nerozumím tem poplatkům za zavazadla. je tam poplatek přes wizzair.com nebo na letišti, kterej je ale dvakrát tolik. takže jak zaplatím jenom těch 270,-? během rezervace se to tam dá někde přidat?

Pokud koupis zavazadlo on-line (bud behem rezervace, nebo se da pozdeji pridat), platis za 15 kg a jeden kus 270 Kc, na letisti je to 540 Kc.

ftg
Nováček
Nováček
Příspěvky: 4
Registrován: 09. 03. 2010, 22:10
Stav: Offline

Re: Zavazadla u Wizz Air

Příspěvek od ftg »

tož četli jste toto? http://wizzair.com/breaking_news/ to znamená, že když ponesu batoh a foťák přes rameno, pošlou mě ho zabalit nebo zahodit?


Odpovědět