Click4Sky

Diskuse o ČSA - aktuální dění ve společnosti, praktické informace a rady
* Co bude dál s ČSA?, * Minulost dálkové flotily, * Co poletí?
Odpovědět
Hi-surfer
Cestující Economy Class
Cestující Economy Class
Příspěvky: 131
Registrován: 07. 12. 2007, 21:14
Bydliště: Praha
Stav: Offline

Re: Click4Sky

Příspěvek od Hi-surfer »

Fabo píše:Pro porovnani Kosice ted 5,5 zpatecka.


Šálí mě snad zrak? PRG-CPH return, all incl. s ČSA za 2.665,- Kč?
Dokonce i 750 mil k tomu! A dalších 1000 mil za el. rezervaci...


HighFlyer
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 4083
Registrován: 21. 01. 2004, 17:56
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Re: Click4Sky

Příspěvek od HighFlyer »

Hi-surfer píše:Šálí mě snad zrak? PRG-CPH return, all incl. s ČSA za 2.665,- Kč?
Dokonce i 750 mil k tomu! A dalších 1000 mil za el. rezervaci...

V jakym terminu nebo s jakym predstihem se to musi koupit?

euroflyer
Druhý pilot
Druhý pilot
Příspěvky: 1480
Registrován: 08. 05. 2007, 21:10
Stav: Offline

Re: Click4Sky

Příspěvek od euroflyer »

HighFlyer píše:
Hi-surfer píše:Šálí mě snad zrak? PRG-CPH return, all incl. s ČSA za 2.665,- Kč?
Dokonce i 750 mil k tomu! A dalších 1000 mil za el. rezervaci...

V jakym terminu nebo s jakym predstihem se to musi koupit?

termínů kvanta. vypadá, že nechtějí naplnit tvoji věštbu, že CPH je další na řadě
http://secure.csa.cz/cs/ibs/index.php?s ... OCATION=CZ

HighFlyer
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 4083
Registrován: 21. 01. 2004, 17:56
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Re: Click4Sky

Příspěvek od HighFlyer »

euroflyer píše:vypadá, že nechtějí naplnit tvoji věštbu, že CPH je další na řadě

A nebo ji prave timto vyprodejem naplnuji? ;-)

spinar
Cestující Business Class
Cestující Business Class
Příspěvky: 443
Registrován: 11. 02. 2009, 16:47
Stav: Offline

Re: Click4Sky

Příspěvek od spinar »

Hi-surfer píše:
Fabo píše:Pro porovnani Kosice ted 5,5 zpatecka.


Šálí mě snad zrak? PRG-CPH return, all incl. s ČSA za 2.665,- Kč?
Dokonce i 750 mil k tomu! A dalších 1000 mil za el. rezervaci...

A pri nakupu "v USA" dokonce za necelych 140$..:-) No rekl bych, ze se snazej naplnit kapacitu, coz by i pri tyhle cene mohlo byt lepsi nez nic.. Nebo snad ne?:-)


alesesl
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 2863
Registrován: 27. 02. 2004, 05:55
Oblíbené typy letadel: vrtulove letadla
Pohlaví: muž
Bydliště: Praha Zapad
Stav: Offline

Re: Click4Sky

Příspěvek od alesesl »

Konkurence na teto lince je velka. 3x denne CSA, 3x denne Cimber, 1x Norwegian, plus Wizzair do nedalekeho Malma. Kapacity hodne, musi slevnovat nebo jich prejede konkurence....

spinar
Cestující Business Class
Cestující Business Class
Příspěvky: 443
Registrován: 11. 02. 2009, 16:47
Stav: Offline

Re: Click4Sky

Příspěvek od spinar »

alesesl píše:Konkurence na teto lince je velka. 3x denne CSA, 3x denne Cimber, 1x Norwegian, plus Wizzair do nedalekeho Malma. Kapacity hodne, musi slevnovat nebo jich prejede konkurence....

No ten Wizz bych jako uplnou konkurenci nebral. Za prve ma uplne debilni casy odletu, coz znamena vstat v Kodani nekdy ve 3-4, v Praze to samy a pak jeste mrznout v Malmo na zavrenym nadrazi. A navic to z Kodane do Malmo stoji cca 100 DKK, a z nadrazi v Malmo na letiste dalsich cca 100 SEK.. Coz je dohromady nasobne vice nez stoji letenka..:) Skoda ze uz tam neleta Ryanair a nejezdi primy BUSy.. Byvaly levnejsi.

A jinak se domnivam ze na ten letech z Kodane je vic tranzitu nez P2P pasazeru.

alesesl
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 2863
Registrován: 27. 02. 2004, 05:55
Oblíbené typy letadel: vrtulove letadla
Pohlaví: muž
Bydliště: Praha Zapad
Stav: Offline

Re: Click4Sky

Příspěvek od alesesl »

spinar píše:
alesesl píše:Konkurence na teto lince je velka. 3x denne CSA, 3x denne Cimber, 1x Norwegian, plus Wizzair do nedalekeho Malma. Kapacity hodne, musi slevnovat nebo jich prejede konkurence....

No ten Wizz bych jako uplnou konkurenci nebral. Za prve ma uplne debilni casy odletu, coz znamena vstat v Kodani nekdy ve 3-4, v Praze to samy a pak jeste mrznout v Malmo na zavrenym nadrazi. A navic to z Kodane do Malmo stoji cca 100 DKK, a z nadrazi v Malmo na letiste dalsich cca 100 SEK.. Coz je dohromady nasobne vice nez stoji letenka..:) Skoda ze uz tam neleta Ryanair a nejezdi primy BUSy.. Byvaly levnejsi.


A jinak se domnivam ze na ten letech z Kodane je vic tranzitu nez P2P pasazeru.


tranzitaci ti linku nezachrani. jen se podivejme na DUB, MAN a jine.... Taky se tu mluvilo kolik tam leta tranzit pax a jak tyto linky skoncili. CPH je ume dalsi adept na zruseni u CSA. Osobne si myslim ze p2p bude ve srovnani s tranzit pax stejny, neli vetsi....

Dachen
Vedoucí kabiny
Vedoucí kabiny
Příspěvky: 823
Registrován: 26. 11. 2004, 13:55
Stav: Offline

Re: Click4Sky

Příspěvek od Dachen »

spinar píše:No ten Wizz bych jako uplnou konkurenci nebral. Za prve ma uplne debilni casy odletu, coz znamena vstat v Kodani nekdy ve 3-4, v Praze to samy a pak jeste mrznout v Malmo na zavrenym nadrazi. A navic to z Kodane do Malmo stoji cca 100 DKK, a z nadrazi v Malmo na letiste dalsich cca 100 SEK.. Coz je dohromady nasobne vice nez stoji letenka..:) Skoda ze uz tam neleta Ryanair a nejezdi primy BUSy.. Byvaly levnejsi.

A jinak se domnivam ze na ten letech z Kodane je vic tranzitu nez P2P pasazeru.


Me se treba Wizzair loni v srpnu velmi hodil, potreboval jsem byt v nedeli rano v Kodani a jedina moznost byla Wizzair do Malmo a pak bus a vlak, vse krasne navazovalo.

cestovatelka
Cestující Economy (low-cost)
Cestující Economy (low-cost)
Příspěvky: 80
Registrován: 05. 04. 2006, 12:52
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Katalánština na BCN

Příspěvek od cestovatelka »

pavelpmi píše:- předtím ještě pozdravy ze záznamu v češtině (Soukup), angličtině a katalánštině :o , kde snad i říkali, že je možné se obrátit na palubní personál v tomto jazyce. Španělština 0. Trochu jsem nechápal.


Omlouvám se za offtopic,pozdravy v češtině a angličtině říká vedoucí stevard/ka, ale co se týká toho hlášení ze záznamu ve španělštině, tak se tam říká, že personál "no habla castellano", vyslovováno přibližně /castiljáno/. Kastilština se stala hlavním jazykem sjednoceného Španělska v 15. století a přes mnohé jazykodebaty se kastilština dodnes chápe jako synonymum španělštiny. Viz např. http://cs.wikipedia.org/wiki/%C5%A0pan%C4%9Bl%C5%A1tina

Hlášení v katalánštině na palubě ČSA není, záměna vznikla podobným zněním názvů těchto jazyků ve španělštině -katalánština je catalano /cataljáno/ v katalánštině /katalúňo/ X kastilština/castiljáno/ .
Jen pro zajímavost - katalánština je výslovností podobnější portugalštině.

Kromě charterů do/z Itálie není vesměs povinností posádky mluvit jazykem země do které letí. A právě Barceloňané i Španělé vůbec mluví anglicky hodně mizerně, moc nechápu, jak zvládli uspořádat v roce 1992 olympijské hry :-)
.

pavelpmi
Nejlepší autor trip reportů 2013 a nejlepších fotografií v trip reportu 2013
Nejlepší autor trip reportů 2013 a nejlepších fotografií v trip reportu 2013
Příspěvky: 2211
Registrován: 29. 11. 2008, 10:56
Pohlaví: muž
Bydliště: Palma de Mallorca
Stav: Offline

Re: Katalánština na BCN

Příspěvek od pavelpmi »

cestovatelka píše:Omlouvám se za offtopic,pozdravy v češtině a angličtině říká vedoucí stevard/ka, ale co se týká toho hlášení ze záznamu ve španělštině, tak se tam říká, že personál "no habla castellano", vyslovováno přibližně /castiljáno/. Kastilština se stala hlavním jazykem sjednoceného Španělska v 15. století a přes mnohé jazykodebaty se kastilština dodnes chápe jako synonymum španělštiny. Viz např. http://cs.wikipedia.org/wiki/%C5%A0pan%C4%9Bl%C5%A1tina

Hlášení v katalánštině na palubě ČSA není, záměna vznikla podobným zněním názvů těchto jazyků ve španělštině -katalánština je catalano /cataljáno/ v katalánštině /katalúňo/ X kastilština/castiljáno/ .
Jen pro zajímavost - katalánština je výslovností podobnější portugalštině.

sorry OT

Milá cestovatelko,

děkuji ti mnohokrát za vysvětlení rozdílu mezi španělštinou a katalánštinou, za poučení jak zní katalánština a za odkaz z Wikipedie. Poučenému se mi dnes bude lépe usínat.

Ale vážně, již skoro tři roky žiju ve Španělsku a španělsky mluvím každý den. Abych byl přesný, žiju na Mallorce, a na Baleárských ostrovech jsou dva oficiální jazyky - právě španělština a katalánština. Mallorquí je pak dialekt katalánštiny, kterým se zde mluví. A katalánštinu místní nacionalisté hodně prosazují v rámci tzv. jazykové normalizace. (Řada místních přitom říká, že jsou Malorčané a ne Katalánci, ale to už je úplně OT.) V psané katalánštině rozumím skoro všemu, trochu se už chytám v mluvené, ale samozřejmě mi semtam něco uteče.

Takže si asi dokážeš představit, že mezi sebou tyto dva jazyky rozliším a že si tedy stojím za svým, že na palubě ČSA v BCN pouštěli hlášení jen v češtině, angličtině a katalánštině, a nikoli ve španělštině.

PS1. Když už chceme být tak korektní, tak katalánština je catalán ve španělštině a català v katalánštině, ty katalúňo. :wink:
PS2. Chceš říct, že herec Pavel Soukup byl vedoucím stevardem na mém letu BCN-PRG?
Ale nic ve zlém, hezký večer. :wink:

MEA
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 1886
Registrován: 18. 04. 2009, 18:29
Oblíbené typy letadel: DG-1000, VSO-10, C-101 Pegase, Jak-40,Li-2,Tu-134,Em-145,A-320,Ae-45,L-200
Pohlaví: muž
Bydliště: Svet
Stav: Offline

Re: Click4Sky

Příspěvek od MEA »

ako to vlastne je, stranka click4sky este bezi zo zotrvacnosti? hladat lety sa uz ale zjavne nedaju. inak ste davali o kahire, prave na PRG-CAI som 2x click vyuzil lebo v kombinacii s egyptairom vychadzal ako genialne spojenie (cenovo) do omanu, ci jemenu. tomu je asi tralala, ze?:///

spinar
Cestující Business Class
Cestující Business Class
Příspěvky: 443
Registrován: 11. 02. 2009, 16:47
Stav: Offline

Re: Click4Sky

Příspěvek od spinar »

Hi-surfer píše:
Fabo píše:Pro porovnani Kosice ted 5,5 zpatecka.


Šálí mě snad zrak? PRG-CPH return, all incl. s ČSA za 2.665,- Kč?
Dokonce i 750 mil k tomu! A dalších 1000 mil za el. rezervaci...

A jeste tam je do konce ledna promo-bonus, tusim 1000 nebo 1250 mil za segment..:-)

krakonos
Cestující Economy (low-cost)
Cestující Economy (low-cost)
Příspěvky: 14
Registrován: 15. 01. 2010, 12:49
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Click4sky EU 261/2004

Příspěvek od krakonos »

Ahoj, diky zruseni linky PRG-IST jsem prisel o letenky s Click4sky na cerven. Nechci se ovsem vzdavat predcasne. O vraceni penez, ani presmerovani na jedny poslednich letu v lednu zajem nemam. Jinou moznost mi kontaktni lince CSA nenabidli. Myslim ale, ze podle predpisu EU 261/2004 by mi meli nabidnout jeste moznost presmerovani na let jineho dopravce (v pripade IST treba THY). Pri zmince o tomhle predpisu se se mnou pani z kontaktni linky jako se zakaznikem Click4sky jiz temer nebavila. Pry jsem si vybral LC dopravce a pro ne tenhle predpis neplati. Chtel jsem tedy vedet, kde ve smlouve s Click4sky je zminka o tom, ze ten predpis neplati. To mi nedokazala rict, pry se mam obratit na Click4sky. Jako LC dopravce pry ale nemaji telefonni cislo, takze leda emailem.

Predpis EU 261 je ovsem dokonce zminen v Prepravnich podminkach §12 2b. Dokaze mi nekdo poradit, jestli si mam stat za svym a trvat na presmerovani k jinemu dopravci ve stejny termin nebo ma pravdu CSA?

Globik
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 5916
Registrován: 04. 01. 2004, 11:53
Oblíbené typy letadel: B767, Cessna 208
Pohlaví: muž
Bydliště: Honolulu
Stav: Offline

Re: Click4Sky

Příspěvek od Globik »

ČSA rozhodně nemá pravdu v tom, že předpis stanovuje jiné povinnosti pro LC a jiné pro ostatní přepravce. To, že někdo vystupuje jako LC přepravce, je jeho věc, stejně jako když někdo o svém supermarketu tvrdí, že je to diskontní prodejna. Předpisy jsou pro všechny stejné. Je opět vidět, jak je ČSA shnilá a zatuchlá amatérská díra (profesionálním pilotům, CC, mechanikům atd. se omlouvám, o nich to pochopitelně není).
Naposledy upravil(a) Globik dne 15. 01. 2010, 13:40, celkem upraveno 1 x.


Odpovědět