OK Plus

Který je nejštědřejší, zkušenosti s používáním...
Odpovědět
flyingblue
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 5478
Registrován: 16. 12. 2008, 14:31
Bydliště: up in the air
Stav: Offline

Re: OK Plus

Příspěvek od flyingblue »

spinar píše:
OR píše:A dale, proc neni aspon jednoduche bonusovky stale rezervovat pres web.

To nechapu taky.. Copak je to az tak technologicky narocny?


Lidi by si to mohli vybirat sami - tomu je treba zabranit :-)


-monie-
Cestující Economy Class
Cestující Economy Class
Příspěvky: 246
Registrován: 21. 01. 2009, 20:45
Pohlaví: muž
Bydliště: LCA, LCY
Stav: Offline

Re: OK Plus

Příspěvek od -monie- »

Tak bohužel už i mně došla s ČSA trpělivost...
Schválně jsem kvůli možnému upgrade koupil dražší letenky ve třídách U abych se teď dozvěděl že zbytečně...

Lety uskutečněné od 28.3. 2010

Skutečně proletěný počet mil1. Mezinárodní lety minimálně 750 mil a vnitrostátní lety minimálně 500 mil.


Třída Získané míle Získané lety (segmenty) Možnost přemístění do třídy Business (upgrade)*
Business
knihovací třídy C, D, F, J
200 % 1 -
Business
knihovací třída I
150 % 1 -
Economy
knihovací třídy M, Y
150 % 1 ANO
Economy
knihovací třídy A, B, H, K, L, Q, T, V3, X 100 % 1 ANO
Economy
knihovací třídy G2, O2, S2 50 % 1 ANO
Economy
knihovací třídy N4, U, W
50 % 1 NE

OR
Druhý pilot
Druhý pilot
Příspěvky: 1026
Registrován: 10. 02. 2004, 18:40
Stav: Offline

Re: OK Plus

Příspěvek od OR »

Tarif U je podle mne nejlevnejsi pripojovy tarif na interline, takze to do jiste miry povazuji za logicke. Da se U kopit samostatne?
Ale je fakt, ze binec v tom udelali posledni zmenou velmi slusny (rozdeleni podle destinaci :- ( )

-monie-
Cestující Economy Class
Cestující Economy Class
Příspěvky: 246
Registrován: 21. 01. 2009, 20:45
Pohlaví: muž
Bydliště: LCA, LCY
Stav: Offline

Re: OK Plus

Příspěvek od -monie- »

Ano je pripojovy, ale jde mi spis o princip.
Mam do konce roku zatim koupeno a neproleteno 38 segmentu, vsechny ve tride U.
Pri rezervaci byla dostupna i nizsi trida (N,V,S...) ale schvalne jsem si vybral tu drazsi, protoze U mela 100 % mil a take mozny upgrade.
A ted uprostred roku to zmeni a jeste mi tvrdili, ze poslali e-mail a ze je asi ve spamovem kosi.
Kdyz jsem ji rekl, ze jsme v OK Plus z rodiny 4 a ze nikomu to neprislo tak pry je to "divne".
No des!
Nemel bych s tim az takovy problem kdyby to platilo na letenky zakoupene od 28.3. anebo kdyby slo bez poplatku doplatit treba tridu X... To samozrejmne nejde, jak mi sdelili na lince.
Mam pry pozadat formou reklamace o dodatecne nacteni mil...
Na muj komentar, ze jim davam min. 100.000 rocne za letenky a jestli toto je standardni pristup k zakaznikum slecna jenom rekla, ze ji je to lito... (no co jineho mohla).
Takto jsem jim uplne zbytecne vyplazl cca 20.000 (mezi value special a U je obvykle rozdil kolem 20 %).

OR
Druhý pilot
Druhý pilot
Příspěvky: 1026
Registrován: 10. 02. 2004, 18:40
Stav: Offline

Re: OK Plus

Příspěvek od OR »

-monie- píše:Ano je pripojovy, ale jde mi spis o princip.
Mam do konce roku zatim koupeno a neproleteno 38 segmentu, vsechny ve tride U.
.....


Tak to je docela rachot:) 38 neproletenych zakoupenych pripojovych segmentu.
Taky bych chtel umet takhle planovat.

V tom pripade se vubec nedivim, ze jsi nastvanej.
Navic pises bydliste LCA, tam uz upgrade ma docela smysl.

No, zkusil bych napsat slusny oficialni dopis s nametem, at to plati pro letenky koupene po 28.3 (ale tam si nejsem jisty, zda na checkinu vidi datum porizeni letenky navic by to byla dalsi vec, kterou by museli kontrolovat)
Vetsi sanci bych daval tomu, ze Ti individualne prehazi lety do nejake lepsi tridy.
Z pravniho hlediska na to asi moc narok nemas, ale co tusim, tak u CSA jsou k pozadavkum lepsich FFP relativne vstricni. I kdyz i tady asi hodne zalezi, komu to pristane na stole.


-monie-
Cestující Economy Class
Cestující Economy Class
Příspěvky: 246
Registrován: 21. 01. 2009, 20:45
Pohlaví: muž
Bydliště: LCA, LCY
Stav: Offline

Re: OK Plus

Příspěvek od -monie- »

Taky jsem to tak zvazoval udelat, musim to ale nejdriv rozdychat :)
Ty letenky mam vetsinou LHR-PRG-LCA-PRG-LHR se stop overem v PRG a na nocni LCA je J obcas docela dobra zmena :)
Myslel jsem, ze dokoupim jeste nejakych 10 segmentu, ktere mi chybi do konce roku na platinu, ale asi to s nima nema opravdu cenu.
Jeste to promyslim, uvidim podle jejich reakce na muj namet :)

Night fly
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 3039
Registrován: 13. 05. 2005, 09:25
Kontaktovat uživatele:
Stav: Online

Re: OK Plus

Příspěvek od Night fly »

Aneb do roka a do dne... Presne pred rokem tohle provedla AF s Flying Blue s tim, ze cast zmen oznamila ze dne na den.

flyingblue
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 5478
Registrován: 16. 12. 2008, 14:31
Bydliště: up in the air
Stav: Offline

Re: OK Plus

Příspěvek od flyingblue »

Night fly píše:Aneb do roka a do dne... Presne pred rokem tohle provedla AF s Flying Blue s tim, ze cast zmen oznamila ze dne na den.


A nektere rekla az pote, co zacaly platit :-(

No nic, vse zapomenuto, Delta SkyMiles je taky zajimavej program - jeste aby zavedli jeho korporatni verzi pro firmy z CZ :-)

JanoS
Cestující Economy Class
Cestující Economy Class
Příspěvky: 270
Registrován: 13. 06. 2008, 10:46
Pohlaví: muž
Bydliště: ZRH
Stav: Offline

Re: OK Plus

Příspěvek od JanoS »

Akurat zajtra letim ZRH-PRG-KSC v U-class, super. Letenka kupovana pred mesiacom, vtedy to bolo za 100% a upgrade. To bude na reklamaciu, jak mili tak upgradu.

Netusite kedy to na ten web vyvesili??

-monie-
Cestující Economy Class
Cestující Economy Class
Příspěvky: 246
Registrován: 21. 01. 2009, 20:45
Pohlaví: muž
Bydliště: LCA, LCY
Stav: Offline

Re: OK Plus

Příspěvek od -monie- »

JanoS píše:Netusite kedy to na ten web vyvesili??

Objevil jsem to ve stredu rano, 31.3. kdy jsem se dival jestli se mi nacetly mile za LHR z 29.3. Bylo jich tam za U jenom 375 tak jsem to zacal zkoumat a volal jsem jim i na linku...
Tam tvrdila, jak jsem psal, ze ty zmeny posilali mailem, coz je evidentne lez!

OR
Druhý pilot
Druhý pilot
Příspěvky: 1026
Registrován: 10. 02. 2004, 18:40
Stav: Offline

Re: OK Plus

Příspěvek od OR »

Ja mam za to, ze mi pred casem OK plus news prisly mailem a jeste k tomu v papirovy forme. Mozna tam neco takovyho bylo.
Ale elektronicky jsem to asi smazal a papirovy vyndal ze schranky a cestou k tramvaji prolistoval a vyhodil do tridenyho.

dydzej
Cestující First Class
Cestující First Class
Příspěvky: 686
Registrován: 28. 01. 2009, 01:34
Bydliště: PU
Stav: Offline

Re: OK Plus

Příspěvek od dydzej »

-monie- píše:
JanoS píše:Netusite kedy to na ten web vyvesili??

Objevil jsem to ve stredu rano, 31.3. kdy jsem se dival jestli se mi nacetly mile za LHR z 29.3. Bylo jich tam za U jenom 375 tak jsem to zacal zkoumat a volal jsem jim i na linku...
Tam tvrdila, jak jsem psal, ze ty zmeny posilali mailem, coz je evidentne lez!


Tak nevim, kam ty zmeny emailem posilali, ale ke me nic takoveho nedorazilo, pricemz vypisy z OK Plus ci nabidky od Holidays CSA mi do schranky chodi pravidelne, aniz bych je musel hledat ve spamovem kosi. Je tady nejaky clen OK Plus, komu ty zmeny emailem prisly?

-monie-
Cestující Economy Class
Cestující Economy Class
Příspěvky: 246
Registrován: 21. 01. 2009, 20:45
Pohlaví: muž
Bydliště: LCA, LCY
Stav: Offline

Re: OK Plus

Příspěvek od -monie- »

dydzej píše:Tak nevim, kam ty zmeny emailem posilali, ale ke me nic takoveho nedorazilo, pricemz vypisy z OK Plus ci nabidky od Holidays CSA mi do schranky chodi pravidelne, aniz bych je musel hledat ve spamovem kosi. Je tady nejaky clen OK Plus, komu ty zmeny emailem prisly?

Tak jsem dal na radu OR a poslal jsem jim zadost o dodatecne nacteni, jsem zvedavej na vysledek :roll:
Dival jsem se do poslednich OK Plus News a nic jsem tam nenasel, tak jsem zakomponoval nakonec i toto: :)

...
O těchto změnách jsem ze strany vaší společnosti nebyl do dnešního dne nijak informován (rovněž ani další tři rodinní příslušníci, členové programu OK Plus).
Dokážu pochopit některé změny v programech nebo systémech, nechápu ale, proč o těchto změnách, v době elektronické komunikace, své klienty neinformujete, obzvlášť klienty, o kterých, jak ve vašich prezentacích i na palubách letadel tvrdíte, že jsou nejváženějšími klienty vaší společnosti (zejména držitelé elitních karet).
...

lu2n
Cestující Economy (low-cost)
Cestující Economy (low-cost)
Příspěvky: 47
Registrován: 14. 03. 2006, 07:51
Bydliště: Praha
Stav: Offline

Re: OK Plus

Příspěvek od lu2n »

Letenky zakoupene ve tride U pred 28.3. jsou i nadale upradovatelne. Overeno :wink:

dydzej
Cestující First Class
Cestující First Class
Příspěvky: 686
Registrován: 28. 01. 2009, 01:34
Bydliště: PU
Stav: Offline

Re: OK Plus

Příspěvek od dydzej »

lu2n píše:Letenky zakoupene ve tride U pred 28.3. jsou i nadale upradovatelne. Overeno :wink:

Tak to je skvela zprava pro -monie- :).


Odpovědět