Londyn

diskuse o ubytování, půjčovnách aut a atrakcích v cílových destinacích
micaello
Druhý pilot
Druhý pilot
Příspěvky: 1234
Registrován: 15. 04. 2013, 14:50
Oblíbené typy letadel: E145, A340, A350
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Londyn

Příspěvek od micaello »

Nema nekdo tip na levne ubytovani v Londyne? S dobrou dostupnosti, nejlepe metrem, do London City? Dvouluzko, wc a sprcha, na prespani, ale taky aby mel clovek na to spani klid (tzn. zavrhuji moznosti typu 8luzkovy hostelroom). Termin prvni pulka rijna nebo prvni pulka listopadu.
Predem dik.


whiskey
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 4146
Registrován: 17. 08. 2007, 12:03
Stav: Offline

Re: Londyn

Příspěvek od whiskey »

minuly tyzden som dal LCY-Hilton Green Park za 32 minut door-to-door, aj s prestupom z DLR na Jubille na Canning Town. To je z mojho pohladu celkom dobra obsluznost, plus si rovno na Mayfair a mas vsetky major sights dostupne peso.

micaello
Druhý pilot
Druhý pilot
Příspěvky: 1234
Registrován: 15. 04. 2013, 14:50
Oblíbené typy letadel: E145, A340, A350
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Re: Londyn

Příspěvek od micaello »

Ja chtel neco levneho :mrgreen: , ne hotel za 1000EUR/4 noci :angel: , ale dik L-)

persona
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 2130
Registrován: 24. 05. 2008, 12:26
Bydliště: BRQ
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Re: Londyn

Příspěvek od persona »

Zkus řetězec Travelodge - v akci mívají často double za 19 - 29 GBP/noc. Je to trochu minimalistické, ale plně funkční: ale pokoj má vlastní sprchu, toaletu, konvici, televizi, ramínka a skříně, za malý příplatek wi-fi. Spíše novější pobočku. Matrace je měkčí, ale damašek tady snad nikdo nečeká.

micaello
Druhý pilot
Druhý pilot
Příspěvky: 1234
Registrován: 15. 04. 2013, 14:50
Oblíbené typy letadel: E145, A340, A350
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Re: Londyn

Příspěvek od micaello »

Persona: ne, neceka, jak jsem psal, potrebujeme pouze v klidu prespat 4 noci :crazy:
Diky, mrknu :)


dejavu
Vedoucí kabiny
Vedoucí kabiny
Příspěvky: 980
Registrován: 09. 10. 2004, 04:24
Pohlaví: muž
Stav: Offline

Re: Londyn

Příspěvek od dejavu »

Někde mezi hostelem a tím Hiltonem :-) bych mohl doporučit Cumberland Hotel. Je to na začátku (konci) Oxford Street u Hyde Parku, přímo na metru. Solidní turistická tří/čtyřhvězda se slušným snídaňovým bufetem a dá se vcelku běžně sehnat okolo 100 euro na noc.
A to mi přijde za služby a umístění na Londýn velmi dobrá cena.

firefly
Cestující First Class
Cestující First Class
Příspěvky: 601
Registrován: 17. 06. 2009, 20:15
Pohlaví: žena
Bydliště: PRG
Stav: Offline

Re: Londyn

Příspěvek od firefly »

Nevím, co si představuješ pod pojmem levný. Já jsem si na září na 3 noci vybrala tento hotel:
http://www.booking.com/hotel/gb/chiswic ... dMyepUsQ==
Zaplatím 120 liber i se snídaní, je to u metra i busu č.94, který jede na Oxford street.

micaello
Druhý pilot
Druhý pilot
Příspěvky: 1234
Registrován: 15. 04. 2013, 14:50
Oblíbené typy letadel: E145, A340, A350
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Re: Londyn

Příspěvek od micaello »

Ouuu, diky, firefly! Presne neco takoveho jsem si predstavoval :ymapplause:

firefly
Cestující First Class
Cestující First Class
Příspěvky: 601
Registrován: 17. 06. 2009, 20:15
Pohlaví: žena
Bydliště: PRG
Stav: Offline

Re: Londyn

Příspěvek od firefly »

Loni jsem byla také spokojená v tomto hotelu :
http://www.booking.com/hotel/gb/hotelli ... 0c6;dcid=1
Ten byl zase výhodný hlavně tím, že pokud přiletíš na Gatwick a použiješ k cestě do města easybus, tak ten tě vyklopí právě před tímto hotelem, takže odpadá nesení zavazadel až bůhví kam. Cenově je to asi tak nastejno jako ten předchozí. Teď ale přiletím na Stansted, proto by už pro mě tak výhodný nebyl.

persona
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 2130
Registrován: 24. 05. 2008, 12:26
Bydliště: BRQ
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Re: Londyn

Příspěvek od persona »

Shodou náhod jsem v tom hotelu Chiswick Court Hotel (1 hv.) byl při svém prvním pobytu v Londýně (květen 2007) a za sebe bych jej nedoporučoval. Tehdy byl operovaný Indy a celý objekt byl takový ušmudlaný, otlučený a kultura servírování snídaně (opečené tousty umístěné do kovových držáčků, na kterých byly vidět mastné flíčky a zaschlé stopy po saponátu, televizor na ledničce, igelitové ubrusy v jídelně jak v nemocnici nebo školní družině) nás trochu vyděsila. Pokojík byl velmi strohý, ba spartánský - tj. koupelna sice en-suite (vznešeně řečeno), ale místnost tak malá, že dveře od koupelny nešly úplně otevřít. Tripadvisor poměrně věrně odráží mou zkušenost (i fotkami): http://www.tripadvisor.com/Hotel_Review ... gland.html

Samozřejmě, pokud jste velmi, ale opravdu velmi nenároční, asi vám to bude vyhovovat (a Chiswick je velmi příjemná čtvrť), ale já bych zrazoval. S drahou polovičkou jsme si byli oporou a byla tu euforie, že jsme poprvé v Londýně, ale...

s543
Cestující Business Class
Cestující Business Class
Příspěvky: 393
Registrován: 11. 05. 2013, 20:42
Stav: Offline

Re: Londyn

Příspěvek od s543 »

Jen pro doplnění - já mám obecně velmi dobré zkušenosti s ryze Anglickou institucí "bed and breakfest". Je jich nejenom v Londýně tisíce nebo desetitisíce, zpravidla stojí od 30-50 GBP za noc, zpravidla nějaká starší paní provuzuje k penzi ve svém domku pár pokojů a zpravidla to bývá velmi příjemné ubytování. Já jich v průběhu posledních tak 12 let navštívil možná desítky a snad jednou někde se Skotsku to bylo bída - jinak vždy spokojenost.

micaello
Druhý pilot
Druhý pilot
Příspěvky: 1234
Registrován: 15. 04. 2013, 14:50
Oblíbené typy letadel: E145, A340, A350
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Re: Londyn

Příspěvek od micaello »

30-50GBP/noc je cena ideal, na tom pokoji chceme stravit opravdu jen noc a dat si sprchu, jinak budeme porad ve viru Londyna.
A ze si budu tahat zavazadla kdoviodkud kam, o to mi moc nejde, jeden maly prirucak na koleckach toho zvladne dost... Kdyz si vzpomenu, jak jsme politali s prirucakem pulku uprseneho Milana v dni odletu, prodirali se promacenym parkem a hledali vitezny oblouk, klidne bych si to dal znova, byla to docela fun :mrgreen:

firefly
Cestující First Class
Cestující First Class
Příspěvky: 601
Registrován: 17. 06. 2009, 20:15
Pohlaví: žena
Bydliště: PRG
Stav: Offline

Re: Londyn

Příspěvek od firefly »

V úterý jsem se vrátila z Londýna, tak mohu poreferovat o hotelu Chiswick Court.
Nemají ho muž Indové, alespoň žádného Inda jsem tam neviděla, tentokráte jsou to Arabové, ale musím říct, že velice slušní.
Přijela jsem kolem 18 hod večer, měla jsem objednaný jednolůžák za 120 liber za 3 noci. Recepční požadoval platbu předem, tak jsem chtěla pokoj nejdříve vidět. Když otevřel dveře ( dle mého požadavku v přízemí), tak jsem se musela začít nahlas smát. Myslím, že i David Rath má větší celu :D . Fakt velice malinký pokojíček, ovšem bylo tam vše, co je potřeba. Koupelna s WC a sprch.koutem. V pokoji vlevo postel, vpravo velká šatní skříň, vedle ní prádelník s 6 šuplíky, u okna stolek s 3 šuplíky a na něm televize. Nebyla tam žádná židle. Jelikož jsem se na pokoji zdržovala pouze na noc a sloužil mi na spaní a mytí, stačilo mi to. Když recepční viděl, jak se msěju, hned navrhl slevu 20 liber. To bylo fajn, tak jsem se radši vydržela smát i po celou dobu projetí mé kreditky, aby si to nerozmyslel :mrgreen: , ale ne, fakt sleva 20 liber byla.
Pro představu: když jsem se postavila doprostřed pokoje a rozpažila obě ruce, na každé straně jsem se dotkla zdi a to nejsem žádná basketbalistka, měřím 165 cm :D .
Snídaně byly od 8 do 9.30. Každý dostal 8 trojúhelníkových toastů a na stole byly v misce džemíčky a máslíčka. Čaj, kávu, mléko a džus si každý načepoval sám dle libosti.
Přímo před hotelem je stanice busů 94 a 272. 94 jede až na Picaddilly, jízda trvá 30 minut. Asi 3 minuty chůze je stanice metra - zelená trasa- Turnham Green. Na druhou stranu od hotelu busem 272 - 5 stanic je velký Sainsburys.
Ocenila jsem, že v den odjezdu mi zdarma uschovali kufr, což v londýnských hotelích nebývá obvyklé, např. loni chtěli v hotelu Lily za kufr 10 liber.
Já byla spokojená a klidně bych do hotelu jela znovu, ovšem pro náročnější klienty to určitě nedoporučuji. Po snídani jsem vypadla a večer jsem se vrátila, takže pro mě OK.

micaello
Druhý pilot
Druhý pilot
Příspěvky: 1234
Registrován: 15. 04. 2013, 14:50
Oblíbené typy letadel: E145, A340, A350
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Re: Londyn

Příspěvek od micaello »

Diky za report..smejes se jeste ted? :lol: :wink: (protoze jestli mu to projizdeni kartou trvalo tak dlouho, jak posledne me v hotelu v Milane, tak bych asi dostal do tvare krec :mrgreen: ).

Ja nakonec v srpnu zabookoval Hotel City Stay, kterezto jsem vcera zrusil, protoze na hrs.com jsem objevil nabidku na Cromwell hned vedle HydeParku, par minut chuze od metra Gloucester rd., takze nakonec budeme tam. Bude to taky slouzit jen na prespani a hygienu, snidani jsem neresil (radsi si posedim v kavarne), dulezita byla dostupnost MHD a koupelna a wc na pokoji. Pak poreferuji (uz jen 17 dni, juchuu)

romul
Druhý pilot
Druhý pilot
Příspěvky: 1004
Registrován: 26. 11. 2010, 16:21
Oblíbené typy letadel: B-777, TU-152
Pohlaví: muž
Stav: Offline

Re: Londyn

Příspěvek od romul »

firefly píše: Myslím, že i David Rath má větší celu :D . Fakt velice malinký pokojíček, ovšem bylo tam vše, co je potřeba. Koupelna s WC a sprch.koutem. V pokoji vlevo postel, vpravo velká šatní skříň, vedle ní prádelník s 6 šuplíky, u okna stolek s 3 šuplíky a na něm televize. Nebyla tam žádná židle.


byl pokoj ještě menší než můj v Mini hotelu v HKG? tam žádná šatní skříň či prádelník fakt nehrozí... (foceno ze dveří na chodbu). Ale rekord mám z jiného hotelu, Fragrance hotel Selegie v SIN, tam jsem se smál taky :-)
Přílohy
mini.jpg
mini.jpg (29.46 KiB) Zobrazeno 146398 x


Odpovědět