Ubytování v NewYorku + městská doprava

diskuse o ubytování, půjčovnách aut a atrakcích v cílových destinacích
micaello
Druhý pilot
Druhý pilot
Příspěvky: 1234
Registrován: 15. 04. 2013, 14:50
Oblíbené typy letadel: E145, A340, A350
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Re: Ubytování v NewYorku + městská doprava

Příspěvek od micaello »

Budeme tam na to mít 7 dní, takže si myslím, že to bude super :thumbup:

Jen tu helikoptéru asi nechám někdy na teplejší počasí..


Globik
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 5905
Registrován: 04. 01. 2004, 11:53
Oblíbené typy letadel: B767, Cessna 208
Pohlaví: muž
Bydliště: Honolulu
Stav: Offline

Re: Ubytování v NewYorku + městská doprava

Příspěvek od Globik »

Máte někdo tip na nejlepší (kromě taxi) dopravu a na úschovnu?
Potřebuji se dostat z EWR na JFK. Cestou někde odložit kufry a mnoho hodin se toulat po městě. Tedy jde mi o nejlepší poměr pohodlí / cena transferů EWR-Střední Manhattan a Střední Manhattan-JFK a na spolehlivou a ne drahou úschovnu poblíž.
Díky

micaello
Druhý pilot
Druhý pilot
Příspěvky: 1234
Registrován: 15. 04. 2013, 14:50
Oblíbené typy letadel: E145, A340, A350
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Re: Ubytování v NewYorku + městská doprava

Příspěvek od micaello »

Napadá mě Uber :thumbup:

Globik
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 5905
Registrován: 04. 01. 2004, 11:53
Oblíbené typy letadel: B767, Cessna 208
Pohlaví: muž
Bydliště: Honolulu
Stav: Offline

Re: Ubytování v NewYorku + městská doprava

Příspěvek od Globik »

micaello píše:Napadá mě Uber :thumbup:

Uber považuji jen za jiný typ taxi :wink:

xmenadis
Cestující Economy Class
Cestující Economy Class
Příspěvky: 160
Registrován: 16. 06. 2012, 13:24
Bydliště: PRG
Stav: Offline

Re: Ubytování v NewYorku + městská doprava

Příspěvek od xmenadis »

Nevím, jestli je ta úschovna spolehlivá, ale já tam nechával kufr a v pohodě: https://goo.gl/maps/nPier2fdYTm Berou jen hotovost, mají případně bankomat přímo v místnosti. Platil jsem, tuším, $10. Je to tři ulice od Penn Station, tzn. splňuje to tvůj střed Manhattanu. Nejlepší doprava na JFK je následně, podle mě, LIRR (Long Island Rail Road), který jede z Penn Station, po cestě má pár zastávek a vysedneš na Jamaica Station, kde dojedeš odhadem asi za deset nebo patnáct minut. Potom jenom přesedneš na Air Train. Náklady na cestu jsou ve špičce, mám pocit, $12. Jak se dostat z EWR na Penn Station, to ti ale neřeknu.


Lingus
Cestující Business Class
Cestující Business Class
Příspěvky: 425
Registrován: 26. 04. 2008, 16:08
Pohlaví: muž
Bydliště: PRG
Stav: Offline

Re: Ubytování v NewYorku + městská doprava

Příspěvek od Lingus »

xmenadis píše:Jak se dostat z EWR na Penn Station, to ti ale neřeknu.


PATH z EWR k WTC http://www.panynj.gov/path/ + metro

xmenadis
Cestující Economy Class
Cestující Economy Class
Příspěvky: 160
Registrován: 16. 06. 2012, 13:24
Bydliště: PRG
Stav: Offline

Re: Ubytování v NewYorku + městská doprava

Příspěvek od xmenadis »

Vidíš, na PATH jsem úplně zapomněl. Ale pokud by jel v pondělí až pátek mezi šestou ranní a jedenáctou večerní, tak by mohl jet až na 33th Street, tzn. k Penn Station, takže by to měl úplně ideální. Sice musí po cestě z EWR jednou přestoupit, ale možná lepší, než přesedat u WTC a potom se ještě dopravovat přes třetinu Manhattanu metrem.

Lingus
Cestující Business Class
Cestující Business Class
Příspěvky: 425
Registrován: 26. 04. 2008, 16:08
Pohlaví: muž
Bydliště: PRG
Stav: Offline

Re: Ubytování v NewYorku + městská doprava

Příspěvek od Lingus »

Vidíš, to zase nenapadlo mě :lol:

xmenadis
Cestující Economy Class
Cestující Economy Class
Příspěvky: 160
Registrován: 16. 06. 2012, 13:24
Bydliště: PRG
Stav: Offline

Re: Ubytování v NewYorku + městská doprava

Příspěvek od xmenadis »

Víc hlav víc ví a skvěle se doplňují :lol: Tak snad bude Globik šťastný, že jsme mu dobře poradili :D

pepa007
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 3026
Registrován: 01. 11. 2004, 11:33
Oblíbené typy letadel: CRJ900, A320, A346, A350, B757
Bydliště: Olomouc
Stav: Offline

Re: Ubytování v NewYorku + městská doprava

Příspěvek od pepa007 »

Koukni po příletu na Uber, Lyft a Juno. Většinou aspoň jeden z nich má nějakou akci a shared ride tě může vyjít na 10-30 dolarů. LIRR apod je neskutečnej ojeb, to fakt za tu úsporu nestojí.

Globik
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 5905
Registrován: 04. 01. 2004, 11:53
Oblíbené typy letadel: B767, Cessna 208
Pohlaví: muž
Bydliště: Honolulu
Stav: Offline

Re: Ubytování v NewYorku + městská doprava

Příspěvek od Globik »

Díky, pánové!

xmenadis
Cestující Economy Class
Cestující Economy Class
Příspěvky: 160
Registrován: 16. 06. 2012, 13:24
Bydliště: PRG
Stav: Offline

Re: Ubytování v NewYorku + městská doprava

Příspěvek od xmenadis »

pepa007 píše:Koukni po příletu na Uber, Lyft a Juno. Většinou aspoň jeden z nich má nějakou akci a shared ride tě může vyjít na 10-30 dolarů. LIRR apod je neskutečnej ojeb, to fakt za tu úsporu nestojí.

Já to teda bral ze zkušenosti, kdy nás cesta z Brooklynu na JFK stála $36 s Lyftem a to byla ta nejlevnější možnost, Uber vycházel na $40. A nechce se mi věřit tomu, že trasa EWR - Midtown Manhattan - JFK vyjde levněji než cesta PATHem a LIRRem. LIRR z Penn Station na Jamaicu stojí ve špičce $10, mimo špičku $7.25, plus Air Train $5, takže za tu cenu je to naopak bezkonkurenční co do ceny, tak snad i rychlosti, protože za 35 minut se dá dostat LIRRem a Air Trainem na JFK.

pepa007
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 3026
Registrován: 01. 11. 2004, 11:33
Oblíbené typy letadel: CRJ900, A320, A346, A350, B757
Bydliště: Olomouc
Stav: Offline

Re: Ubytování v NewYorku + městská doprava

Příspěvek od pepa007 »

xmenadis píše:
pepa007 píše:Koukni po příletu na Uber, Lyft a Juno. Většinou aspoň jeden z nich má nějakou akci a shared ride tě může vyjít na 10-30 dolarů. LIRR apod je neskutečnej ojeb, to fakt za tu úsporu nestojí.

Já to teda bral ze zkušenosti, kdy nás cesta z Brooklynu na JFK stála $36 s Lyftem a to byla ta nejlevnější možnost, Uber vycházel na $40. A nechce se mi věřit tomu, že trasa EWR - Midtown Manhattan - JFK vyjde levněji než cesta PATHem a LIRRem. LIRR z Penn Station na Jamaicu stojí ve špičce $10, mimo špičku $7.25, plus Air Train $5, takže za tu cenu je to naopak bezkonkurenční co do ceny, tak snad i rychlosti, protože za 35 minut se dá dostat LIRRem a Air Trainem na JFK.


cože?? že tě huba nebolí, takhle nestydatě lhát! :-)

35 minut je bohapustej nesmysl. podle toho kam jedeš se s trochou štěstí můžeš dostat těsně pod 1 hodinu, ale obvykle ti to vezme 60-90 minut. 35 minut je možná čistej čas jídzy LIRR mezi Jamaica a Penn. Jenže k tomu musíš připočíst AirTrain, nějakej čas na přestup, a obvykle ještě nějakej přestup a jízda z Penn do cílové destinace, a seš na těch 60-90 minut.

a já samozřejmě netvrdím že taxík bude LEVNĚJŠÍ než vlaky. nebude. jen tvrdím, že skoro vždycky jeden z trojice Uber/Lyft/Juno má nějakou akci, takže se dostaneš na rozumnou cenu. pokud sám říkáš $40 ve dvou, to je $20 na osobu v pohodlí vs $15 na osobu ve stoje ve smradlavým vlaku...

pro představu o cenách přikládám několik screenshotů. je tam JFK za $20, LGA za $20 (ta je blízko), EWR za $35 a spousta jízd po manhattanu za $5-$10> https://drive.google.com/open?id=0B1IDqLYI_VHhUXpyOEhHV3hRTXc

xmenadis
Cestující Economy Class
Cestující Economy Class
Příspěvky: 160
Registrován: 16. 06. 2012, 13:24
Bydliště: PRG
Stav: Offline

Re: Ubytování v NewYorku + městská doprava

Příspěvek od xmenadis »

Zvláštní, protože já mám na videu z mé první návštěvy USA, že jsem v 6:38 pm nastupoval na vlak směr Jamaica, přičemž to z Penn Station odjíždělo v 6:50 pm a potom mám fotku z terminálu 8 pořízenou v 7:36 pm... čas cesty nějakých 46 minut... hmm a to nějak nevidím to štěstí pod hodinu, protože mi ještě na Jamaice ujel Air Train a musel jsem čekat na další (na stanici Air Trainu jsem byl v 7:14 pm). Takže nevím, kdo tu lže, ale já to nejsem. +-35 minut je reálných, když člověku vyjde dobře přestup na Air Train a je to navíc podle MTA oficiální čas cesty z Penn Station na JFK pomocí LIRRu a Air Trainu.

Cesta z JFK na Penn Station... 1:56 pm čekám na stanovišti Air Trainu na terminálu 8, ve 2:52 pm mám fotku před Penn Station. Opět kombinace Air Train + LIRR a to ještě s tím zdržením, že jsem tam byl poprvé a nevěděl jsem, na jakou stranu z Penn Station vylézt. Čistá doba cesty opět okolo těch 40-45 minut.

Jinak se bavím jen čistě o cestě z Penn Station na JFK... cestu odněkud na Penn Station k tomu nepočítám. On chtěl vědět přestupní místo a Penn Station je nejlepší přestupní místo. Btw jak se dívám na ty tvoje screenshoty, tak ti nejlevnější cesta zabrala 1 hod 8 min a stála tě $19.50 a to jsi byl ještě u kraje Manhattanu hned u FDR. Potom tam máš další podobnou cestu s časem 1 hod a 26 min.

Já se hádat nechci, jen vycházím z osobní zkušenosti, kdy vím, že cesta LIRRem a Air Trainem je úplně v pohodě a dá se zmáknout dost rychle. Mám to za sebou už celkem čtyřikrát a pokaždé byla zkušenost stejná.

pepa007
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 3026
Registrován: 01. 11. 2004, 11:33
Oblíbené typy letadel: CRJ900, A320, A346, A350, B757
Bydliště: Olomouc
Stav: Offline

Re: Ubytování v NewYorku + městská doprava

Příspěvek od pepa007 »

Fajn. Já jen řikám že 35 minut je nesmysl, reálně to je obvykle těch 60-90 minut, podle toho kam. Jel jsem to asi 3x.

A taxík taky vezme 60-90 minut, někdy i dýl :-) Já netvrdil že je to rychlejší. Jen že je to výbrazně pohodlnější, zvlášť když máš velký kufry a za sebou 8 hodin v letadle, a že cenovej rozdíl proti vlaku není tak zásadní.

Každý svého štěstí strůjcem :-)


Odpovědět