Ryanair

Moderátor: j.ree

Odpovědět
vladivostok
Cestující First Class
Cestující First Class
Příspěvky: 505
Registrován: 10. 12. 2014, 12:03
Stav: Offline

Re: Ryanair

Příspěvek od vladivostok »

jvoj píše:
vladivostok píše:Ryanair ma jednu užastnu schopnosť a to spraviť z neznameho a neatraktivneho mesta vdaka lacnym letenkam navštevovanu destinaciu Dneska som sa vratil z NIšu a na oboch letoch BTS-INI a INI-BTS na moje prekvapenie bolo min 40-50 slovenskych turistov a to som si myslel že linku využivaju vyhradne srbi žijuci vo Viedni a na Slovensku

Taky jsem tam minulý týden byl, na obě strany letělo kolem 150 lidí, čechů/slováků několik desítek. a musím přiznat, bylo to mnohem lepší dobrodrůžo než nedávný výlet do Irska :)


Teraz bola obsadenosť o dosť lepšia v pondelok do NIš 187pax a v stredu z Niš 185pax Ja som zažil tiež dobre dobrodružstvo z Niš som jel ešte 2 hodiny autobusom popri Bulhaskych hraniciach smer Rumunsko do mesta Zaječar ....To bol ten pravy balkan :D


Tony Smoke
Autor nejlepších fotografií v trip reportu 2015
Autor nejlepších fotografií v trip reportu 2015
Příspěvky: 1048
Registrován: 16. 05. 2011, 23:48
Oblíbené typy letadel: A321, E190, A330
Pohlaví: muž
Bydliště: VIE
Stav: Offline

Re: Ryanair

Příspěvek od Tony Smoke »

vladivostok píše:Teraz bola obsadenosť o dosť lepšia v pondelok do NIš 187pax a v stredu z Niš 185pax Ja som zažil tiež dobre dobrodružstvo z Niš som jel ešte 2 hodiny autobusom popri Bulhaskych hraniciach smer Rumunsko do mesta Zaječar ....To bol ten pravy balkan :D


Bude TR? :D

vladivostok
Cestující First Class
Cestující First Class
Příspěvky: 505
Registrován: 10. 12. 2014, 12:03
Stav: Offline

Re: Ryanair

Příspěvek od vladivostok »

Tony Smoke píše:
vladivostok píše:Teraz bola obsadenosť o dosť lepšia v pondelok do NIš 187pax a v stredu z Niš 185pax Ja som zažil tiež dobre dobrodružstvo z Niš som jel ešte 2 hodiny autobusom popri Bulhaskych hraniciach smer Rumunsko do mesta Zaječar ....To bol ten pravy balkan :D


Bude TR? :D


TR si netrufam napisať bo slohove prace som nikdy nevedel pisať ani v škole vždy to za mna robila mama alebo sestra :D a aj fotiek mam minimum a to otrasnej kvality lebo rakia :D

j.ree
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 1995
Registrován: 17. 04. 2007, 19:22
Oblíbené typy letadel: A318, A330-300, ATR42
Pohlaví: muž
Bydliště: OSR
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Re: Ryanair

Příspěvek od j.ree »


BOEING737
Cestující Business Class
Cestující Business Class
Příspěvky: 460
Registrován: 17. 04. 2005, 09:26
Bydliště: Praha
Stav: Offline

Re: Ryanair

Příspěvek od BOEING737 »

Zdravím, mám dotaz.

Ryanair změnil letový řád, letíme s ním PRG-BGY-SUF a zpět. V BGY budeme čekat na další let přes 7 hodin (oproti předešlím 2 hod) - to zvládneme.
Ale zpátky nám letadlo z BGY do PRG uletí kvůli dřívějšímu odletu (o 6 hodin). Chci se zeptat - dá se s tím něco dělat? Dodnes nám nepřišel žádný email o změně letu (dnes jsem to shodou okolností zjistil na jejich webu).

Má někdo podobnou zkušenost?? Co máme dělat? Ještě se nám to nestalo.

Děkuji za nerejpavé odpovědi :-)


Airbus380
Nejlepší autor trip reportů 2015
Nejlepší autor trip reportů 2015
Příspěvky: 1649
Registrován: 13. 06. 2010, 12:33
Oblíbené typy letadel: Let 410, 346, 747
Pohlaví: muž
Bydliště: Provodín
Stav: Offline

Re: Ryanair

Příspěvek od Airbus380 »

Jedině zkontaktovat Ryanair a požádat je o let z BGY do PRG na další den, případně vrácení peněz.

BOEING737
Cestující Business Class
Cestující Business Class
Příspěvky: 460
Registrován: 17. 04. 2005, 09:26
Bydliště: Praha
Stav: Offline

Re: Ryanair

Příspěvek od BOEING737 »

A kam se mám, prosím, obrátit?

Kuboš
Cestující Economy Class
Cestující Economy Class
Příspěvky: 204
Registrován: 24. 09. 2013, 14:41
Oblíbené typy letadel: 747, MD 11,ERJ 145,Bae 146, D-228
Pohlaví: muž
Bydliště: PRG
Stav: Offline

Re: Ryanair

Příspěvek od Kuboš »

Na customer service, jejich online servis funguje rychle a bez dlouhého čekání. Je to někde na jejich hlavní stránce

milos
Cestující Economy Class
Cestující Economy Class
Příspěvky: 125
Registrován: 25. 10. 2004, 17:17
Stav: Offline

Re: Ryanair

Příspěvek od milos »

Ryanair se rozjel. Foto z dnešní tiskovky
Obrázek

Marty-t
Druhý pilot
Druhý pilot
Příspěvky: 1112
Registrován: 08. 01. 2010, 23:17
Pohlaví: muž
Bydliště: Brno
Stav: Offline

Re: Ryanair

Příspěvek od Marty-t »

Ten Frankfurt opravdu rozjíždí od zimního letového řádu 2017/2018 ve velkém. Zdroj: http://corporate.ryanair.com/news/nachr ... ?market=de

7 bázovaných letadel
20 nových tras: Athény (denně), Barcelona (denně), Brindisi (3 x týdně), Catania (4 x týdně), Glasgow (denně), Gran Canaria (2 x týdně), Krakow (denně), Lanzarote (2 x týdně), Lisabon (denně), London (2 x denně), Madrid (denně), Miláno (denně), Manchester (6 x týdně), Pisa (3 x týdně), Porto (denně), Sevilla (3 x týdně), Teneriffa (3 x týdně), Toulouse (4 x týdně), Valencia (denně) a Benátky (denně)

celkově 24 tras, včetně dříve oznámených Alicante (3 x týdně), Faro (3 x týdně), Malaga (4 x týdně) a Palma de Mallorca (4 x týdně)

očekávají:
ročně 2,3 Millionů zákazníků
1.750* nepřímých pracovních míst

- více na: http://corporate.ryanair.com/news/nachr ... lRKe6.dpuf

hmm... Co na to Wizz a hlavně LH Group ?
(nápověda pro Wizz: co takhle z FRA do VIE nebo BTS ???)

micaello
Druhý pilot
Druhý pilot
Příspěvky: 1234
Registrován: 15. 04. 2013, 14:50
Oblíbené typy letadel: E145, A340, A350
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Re: Ryanair

Příspěvek od micaello »

Marty-t píše:hmm... Co na to Wizz?

A není to jedno? Nebo je tady snad někdo, kdo s nimi létá rád? Pokud vím, většina se mu pokud možno vyhýbá :D

pavelkja
Cestující Economy Class
Cestující Economy Class
Příspěvky: 110
Registrován: 05. 11. 2010, 10:14
Stav: Offline

Re: Ryanair

Příspěvek od pavelkja »

Mám takový dotaz... Kamarád si u Ryanairu zabookoval letenky na dovolenou, pro 5 lidí to dělalo celkem 900€... Zaplatil kartou, jenže platba mu z účtu neodešla. Když se přihlásí na webu Ryanair, tak má letenku jako uhrazenou, status CONFIRMED... A teď je otázka: má se spoléhat na to, že bude letenka CONFIRMED i v den check-inu nebo letu? Nebo se má ozvat na Ryanairu, že si jaksi zapomněli stáhnout peníze? Od nákupu letenky už uplynul více než měsíc, takže banka by to stihla proúčtovat už několikrát. :-? :-? :-? :-? :-?

hafi
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 1805
Registrován: 20. 09. 2007, 17:47
Pohlaví: muž
Bydliště: bejvávalo YVR
Stav: Offline

Re: Ryanair

Příspěvek od hafi »

Nebo průběžně kontrolovat status a doufat, že poletí zadarmo, samozřejmě s riskem, že to nevyjde (za danou cenu už mi přijde šance, že by až tak prodělal celkem malá a furt může chtít doplatit letenky za danou cenu). Možná by stálo za to k tomu v MMB přikoupit nějakou placenou službu - místo nebo priority boarding. To mi přijde jako dobrá kontrola platnosti. Záleží, jestli je hráč nebo přizdisráč :-)

bunamic
Nováček
Nováček
Příspěvky: 2
Registrován: 01. 03. 2017, 10:54
Stav: Offline

Ryanair - kabinové zavazadlo - zkušenosti

Příspěvek od bunamic »

Prosím o zkušenosti,jaké máte s palubním zavazadlem u Ryanair. Chystám se koupit palubní kufr a Samsonite SPARK
Upright(2 kolečka) rozšiřitelný 55 cm, který mi padl do oka má dle Samsonitu deklarovaných 55x40x20cm (po rozšíření 26,5cm), ale při kontrole na prodejně jsem naměřil hloubku 21-22cm při složeném kufru. Může to být problém? Kufr je textilní tzn.lze stlačit. Michal

http://www.samsonite.cz/spark-upright-2 ... id=SAMS080

pavelkja
Cestující Economy Class
Cestující Economy Class
Příspěvky: 110
Registrován: 05. 11. 2010, 10:14
Stav: Offline

Re: Ryanair - kabinové zavazadlo - zkušenosti

Příspěvek od pavelkja »

bunamic píše:Prosím o zkušenosti,jaké máte s palubním zavazadlem u Ryanair. Chystám se koupit palubní kufr a Samsonite SPARK
Upright(2 kolečka) rozšiřitelný 55 cm, který mi padl do oka má dle Samsonitu deklarovaných 55x40x20cm (po rozšíření 26,5cm), ale při kontrole na prodejně jsem naměřil hloubku 21-22cm při složeném kufru. Může to být problém? Kufr je textilní tzn.lze stlačit. Michal

http://www.samsonite.cz/spark-upright-2 ... id=SAMS080


Aktuální předpis Ryanairu je 55x40x20cm (rozměr samozřejmě včetně koleček). Zkušenost mám z poslední doby takovou, že jsou letiště (KRK, TFS, AGP, BGY), kde je to všem ukradené (pokud nemáš očividně extra rozměrné zavazadlo) a pak je třeba Praha, kde jsou při boardingu ty velikostní rámy v permanenci a solíš hrachy. Sorry jako :-( Já preferuji zavazadlo, které se dá hrubou silou narvat do patřičného rozměru.


Odpovědět