Výběrové řízení ŘLP

Odpovědět
geraltdi
Cestující Economy (low-cost)
Cestující Economy (low-cost)
Příspěvky: 70
Registrován: 22. 01. 2013, 07:42
Stav: Offline

Re: Výběrové řízení ŘLP

Příspěvek od geraltdi »

Jojo, vyhlásili jsme nové výběrko na ATCO ... tak kdo má zájem hlaste se :)


mbsvobodova
Cestující Economy (low-cost)
Cestující Economy (low-cost)
Příspěvky: 23
Registrován: 02. 05. 2016, 14:27
Pohlaví: žena
Stav: Offline

Re: Výběrové řízení ŘLP

Příspěvek od mbsvobodova »

Hned odpoledne se na to vrhnu! =)

UTFG
Nováček
Nováček
Příspěvky: 4
Registrován: 03. 01. 2017, 10:11
Stav: Offline

Re: Výběrové řízení ŘLP

Příspěvek od UTFG »

Ahojte,

tak mě brzo čekají testy z EN a pokud budou v pohodě, tak i zbytek kolečka :D Vím, že šance jsou malé, ale i tak mám radost, že do toho můžu jít.

Nevíte někdo, co všechno ode mě bude chtít ULZ? Dělají si tam všechny testy sami, nebo chtějí výpis od praktika z dokumentace? Zrovna mám přejít k novému praktikovi a nerada bych, aby se stalo, že když budu dokumentaci potřebovat, když bude viset někde na poště, dneska si to doktoři posílají mezi sebou.

A druhá věc - zkusila jsem najít o FEAST a ÚLZ co šlo, i tady i jinde, ale pořád mě hlodá jedna myšlenka - jsou v nějakém z testů věci, který vyplývají spíš ze znalostí než schopností? Mám na mysli třeba výpočty vzdáleností/rychlosti, fyziku, převody jednotek, optiku, mechaniku a tak? Já vím, že přípravovat se nemáme, přesto mi nedalo, abych negooglila - a například Skytest nebo mobilní app mají v úlohách právě tyhle věci, wiki to nezmiňuje.

Tak hodně štěstí i vám ostatním.

geraltdi
Cestující Economy (low-cost)
Cestující Economy (low-cost)
Příspěvky: 70
Registrován: 22. 01. 2013, 07:42
Stav: Offline

Re: Výběrové řízení ŘLP

Příspěvek od geraltdi »

Při první návštěvě ÚLZ musíte v přijímací kanceláři odevzdat výpis z Vaší zdravotní dokumentace, tj. ANO, musíte jít za svým lékařem a požádat ho o výpis ze zdravotní dokumentace.

Testy FEAST měří Vaše schopnosti a dovednosti, které jsou důležité pro výkon ATCO (řídícího letového provozu). Co se znalosti týče, tak tam je pouze jeden test založen na znalosti a to test z anglického jazyka. Na výpočet vzdáleností stačí jednoduché sčítaní. Není potřeba používat převody jednotek, počítat pomocí trojných integrálů a derivací nebo jiných matematicko-fyzikálních vzorců. Stačí používat mozek, věřit si a dělat vše tak jak je to uvedeno v instrukcích jednotlivých testů.

Zapomeňte na testy, které se dají najít a koupit na webu nebo v app storech a které se zdají být "jako" testy FEAST. Takováto příprava nevede k úspěšnému absolvovaní testů FEAST!!!

mbsvobodova
Cestující Economy (low-cost)
Cestující Economy (low-cost)
Příspěvky: 23
Registrován: 02. 05. 2016, 14:27
Pohlaví: žena
Stav: Offline

Re: Výběrové řízení ŘLP

Příspěvek od mbsvobodova »

UTFG píše:Ahojte,

tak mě brzo čekají testy z EN a pokud budou v pohodě, tak i zbytek kolečka :D Vím, že šance jsou malé, ale i tak mám radost, že do toho můžu jít.

Nevíte někdo, co všechno ode mě bude chtít ULZ? Dělají si tam všechny testy sami, nebo chtějí výpis od praktika z dokumentace? Zrovna mám přejít k novému praktikovi a nerada bych, aby se stalo, že když budu dokumentaci potřebovat, když bude viset někde na poště, dneska si to doktoři posílají mezi sebou.

A druhá věc - zkusila jsem najít o FEAST a ÚLZ co šlo, i tady i jinde, ale pořád mě hlodá jedna myšlenka - jsou v nějakém z testů věci, který vyplývají spíš ze znalostí než schopností? Mám na mysli třeba výpočty vzdáleností/rychlosti, fyziku, převody jednotek, optiku, mechaniku a tak? Já vím, že přípravovat se nemáme, přesto mi nedalo, abych negooglila - a například Skytest nebo mobilní app mají v úlohách právě tyhle věci, wiki to nezmiňuje.

Tak hodně štěstí i vám ostatním.


Já jsem do konce února v zahraničí, ale pak pokud vše půjde dobře bych také měla začít s AJ a doufám, že i dál. Tak snad se někde v budoucích kolech potkáme. Hodně zdaru!

Na FEASTy se přímo nepřipravuju, ale občas si dělám různé úlohy na procvičování mozku - spíš pro sebevědomí, rychlost myšlení a aby mozek nezahálel. =)


UTFG
Nováček
Nováček
Příspěvky: 4
Registrován: 03. 01. 2017, 10:11
Stav: Offline

Re: Výběrové řízení ŘLP

Příspěvek od UTFG »

mbsvobodova píše:Já jsem do konce února v zahraničí, ale pak pokud vše půjde dobře bych také měla začít s AJ a doufám, že i dál. Tak snad se někde v budoucích kolech potkáme. Hodně zdaru!

Na FEASTy se přímo nepřipravuju, ale občas si dělám různé úlohy na procvičování mozku - spíš pro sebevědomí, rychlost myšlení a aby mozek nezahálel. =)


Hlásím, že EN mám za sebou a teď se klepu na FEAST :D Malý krok, ale krok vpřed to je.

nikolden
Nováček
Nováček
Příspěvky: 1
Registrován: 03. 01. 2017, 14:32
Pohlaví: muž
Stav: Offline

Re: Výběrové řízení ŘLP

Příspěvek od nikolden »

Zdravím,

chtěl bych se zeptat ohledně termínu na přezkoušení z angličtiny. Teďka je prý první 19.1., ovšem zrovna mi začíná zkouškové a příští týden mám termín už na nějaké zkoušky, tak bych mnohem raději šel na angličtinu až někdy později. Nevíte jak často ty termíny bývají?

Díky moc za odpověď! A přeji hodně úspěchů! :)

stepi
Cestující Economy (low-cost)
Cestující Economy (low-cost)
Příspěvky: 47
Registrován: 15. 01. 2015, 15:06
Oblíbené typy letadel: A350, 787, 777
Pohlaví: muž
Bydliště: LKPR / PRG
Stav: Offline

Re: Výběrové řízení ŘLP

Příspěvek od stepi »

Co si pamatuju, tak terminu bylo vzdycky hodne a byly az do brezna. Snaha je asi obsadit prioritne drivejsi terminy, ale par dnu to odlozit nebude problem...

nikolden píše:Zdravím,

chtěl bych se zeptat ohledně termínu na přezkoušení z angličtiny. Teďka je prý první 19.1., ovšem zrovna mi začíná zkouškové a příští týden mám termín už na nějaké zkoušky, tak bych mnohem raději šel na angličtinu až někdy později. Nevíte jak často ty termíny bývají?

Díky moc za odpověď! A přeji hodně úspěchů! :)

mbsvobodova
Cestující Economy (low-cost)
Cestující Economy (low-cost)
Příspěvky: 23
Registrován: 02. 05. 2016, 14:27
Pohlaví: žena
Stav: Offline

Re: Výběrové řízení ŘLP

Příspěvek od mbsvobodova »

Minulý rok jsem jim psala, že letos budu do konce února pryč, jestli se i tak můžu zúčastnit výběrka a prý není problém si domluvit termíny až na později. Takže by to mělo být v pohodě. =)

rychlovka
Cestující Economy Class
Cestující Economy Class
Příspěvky: 133
Registrován: 18. 01. 2011, 18:51
Stav: Offline

Re: Výběrové řízení ŘLP

Příspěvek od rychlovka »

Ahoj,

tak s kým se uvidím 25.1. u výběrové komise? :)
Jsem fakt dost napjatý a zvědavý, jak to celé dopadne. Chybí poslední krok do výcviku.

rstrunc
Nováček
Nováček
Příspěvky: 2
Registrován: 29. 10. 2016, 23:05
Stav: Offline

Re: Výběrové řízení ŘLP

Příspěvek od rstrunc »

Přijdu se podívat ;-) Sice je to poslední krok, ale pořád je to hrozně daleko , tak GL :)

UTFG
Nováček
Nováček
Příspěvky: 4
Registrován: 03. 01. 2017, 10:11
Stav: Offline

Re: Výběrové řízení ŘLP

Příspěvek od UTFG »

Tak držím palce a dejte vědět, jak jste dopadli :)

mbsvobodova
Cestující Economy (low-cost)
Cestující Economy (low-cost)
Příspěvky: 23
Registrován: 02. 05. 2016, 14:27
Pohlaví: žena
Stav: Offline

Re: Výběrové řízení ŘLP

Příspěvek od mbsvobodova »

Hodně štěstí všem! Já jdu teprve 2.3. na zkoušku z AJ, tak snad se s někým z vás potkám ať už tam nebo (doufejme) v dalších kolech.

mbsvobodova
Cestující Economy (low-cost)
Cestující Economy (low-cost)
Příspěvky: 23
Registrován: 02. 05. 2016, 14:27
Pohlaví: žena
Stav: Offline

Re: Výběrové řízení ŘLP

Příspěvek od mbsvobodova »

Víte někdo, jak to bývá časově s termíny jednotlivých kol? Jde mi vysloveně o čas, tedy jestli se vždy začíná ráno nebo se vypisují i odpolední termíny?

UTFG
Nováček
Nováček
Příspěvky: 4
Registrován: 03. 01. 2017, 10:11
Stav: Offline

Re: Výběrové řízení ŘLP

Příspěvek od UTFG »

Pokud vím, tak všechno je ráno. FEAST i zdravotní a psycho zaberou celý den, takže tam to ani jinak nejde, u EN by to snad ještě i šlo, ale zatím co si pamatuji, tak to bylo ráno. Jsou tu ale povolanější, případně zkus vznést dotaz na paní Márovou.

Mimochodem, co vy ostatní? Nějaký čerstvý zážitky z pohovorů?


Odpovědět