KLM

Odpovědět
whiskey
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 4145
Registrován: 17. 08. 2007, 12:03
Stav: Offline

Re: KLM

Příspěvek od whiskey »



pepa007
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 3026
Registrován: 01. 11. 2004, 11:33
Oblíbené typy letadel: CRJ900, A320, A346, A350, B757
Bydliště: Olomouc
Stav: Offline

Re: KLM

Příspěvek od pepa007 »

whiskey píše:http://www.bloomberg.com/news/articles/2016-09-20/air-france-plans-low-cost-startup-to-counter-long-haul-challenge


air france asi může plánovat co chce, ale dokud nezíská podporu francouzské vlády ve formě zásadní liberalizace pracovního trhu, což nezíská, tak prostě nebude konkurenceschopná.

Lkprak
Druhý pilot
Druhý pilot
Příspěvky: 1320
Registrován: 26. 10. 2012, 15:46
Stav: Offline

Re: KLM

Příspěvek od Lkprak »


Globik
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 5905
Registrován: 04. 01. 2004, 11:53
Oblíbené typy letadel: B767, Cessna 208
Pohlaví: muž
Bydliště: Honolulu
Stav: Offline

Re: KLM

Příspěvek od Globik »

Lkprak píše:http://www.ceskatelevize.cz/ct24/svet/2122671-nizozemsky-kral-leta-u-klm-inkognito-jako-kopilot

"Zato uniforma pilota společnosti KLM mu až dosud zajišťovala stoprocentní anonymitu"
Piloti KLM snad nosí nikáb?

Fabo
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 3146
Registrován: 04. 01. 2007, 13:42
Bydliště: HAG
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Re: KLM

Příspěvek od Fabo »

To sice ne, ale hledals bys krale v uniforme KLM?

Takova "slepota" kdyz i jinak znameho cloveka zasadis do jineho prostredi bude mit urcite i nejaky odborny nazev.


michal4
Cestující Business Class
Cestující Business Class
Příspěvky: 345
Registrován: 17. 03. 2017, 18:56
Pohlaví: muž
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Re: KLM

Příspěvek od michal4 »

Zdar, kvůli hurikánu Irma mám změnu letu a už nepoletím s Deltou přes Atlantu a následně na jih přes Karibik. Nicméně poletím s KLM přes Amsterdam rovnou do Limy. Bohužel jsem zjistil, že Holandani jsou věrní vtipu, že zvednou i to, co Skot zahodí, jelikož koukám na My Booking a zjišťuji, že výběr místa je placený (u Delty to nebylo). Na přískok do Amsterdamu nepotřebuji vybírat místo, na 12,5 hodin trvající let by se hodilo window nebo aspoň aisle.

Až se otevře online check-in (myslím 30 hodin před odletem - tzn. 3:25 ráno :-D), můžu si to místo vybrat sám nebo mi ho přiřadí jako u Ryanairu? Dá se na letišti požádat o případnou změnu místa? Nebo se to dá udělat ještě jinak a zavolat ještě na prodejce/Deltu...? Platit 20 éček zbůhdarma za místo se mi nechce.

Díky.

CheckFlyer
Cestující Economy Class
Cestující Economy Class
Příspěvky: 167
Registrován: 16. 10. 2016, 16:48
Stav: Offline

Re: KLM

Příspěvek od CheckFlyer »

michal4 píše:Zdar, kvůli hurikánu Irma mám změnu letu a už nepoletím s Deltou přes Atlantu a následně na jih přes Karibik. Nicméně poletím s KLM přes Amsterdam rovnou do Limy. Bohužel jsem zjistil, že Holandani jsou věrní vtipu, že zvednou i to, co Skot zahodí, jelikož koukám na My Booking a zjišťuji, že výběr místa je placený (u Delty to nebylo). Na přískok do Amsterdamu nepotřebuji vybírat místo, na 12,5 hodin trvající let by se hodilo window nebo aspoň aisle.

Až se otevře online check-in (myslím 30 hodin před odletem - tzn. 3:25 ráno :-D), můžu si to místo vybrat sám nebo mi ho přiřadí jako u Ryanairu? Dá se na letišti požádat o případnou změnu místa? Nebo se to dá udělat ještě jinak a zavolat ještě na prodejce/Deltu...? Platit 20 éček zbůhdarma za místo se mi nechce.

Díky.


Tady je o tom víc: http://onemileatatime.boardingarea.com/2015/11/16/klm-seat-assignment-fees/. Nicméně, pochopil jsem z toho, že na transatlantický lety si sedadlo můžete vybrat sám. :-)

michal4
Cestující Business Class
Cestující Business Class
Příspěvky: 345
Registrován: 17. 03. 2017, 18:56
Pohlaví: muž
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Re: KLM

Příspěvek od michal4 »

Děkuji za odkaz. Aspoň, že u transatlantického letu si mohu vybrat místo. Konec konců T-30 hodin u něj je 6:35, jak mi teď došlo, což se bude moct dát checknout už bez ponocování. Ten první do AMS má 3:25 :-D

Airbus380
Nejlepší autor trip reportů 2015
Nejlepší autor trip reportů 2015
Příspěvky: 1649
Registrován: 13. 06. 2010, 12:33
Oblíbené typy letadel: Let 410, 346, 747
Pohlaví: muž
Bydliště: Provodín
Stav: Offline

Re: KLM

Příspěvek od Airbus380 »

Poplatek je i u dálkových letů, každopádně u OLCI naopak u všech letů lze vybrat sedačku zadarmo. A myslim, že fakt není nutné ponocovat kvůli startu check-inu ve 3:25, stačí počkat do normální ranní hodiny, místa určitě nějaká budou ;)

micaello
Druhý pilot
Druhý pilot
Příspěvky: 1234
Registrován: 15. 04. 2013, 14:50
Oblíbené typy letadel: E145, A340, A350
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Re: KLM

Příspěvek od micaello »

Ten rerouting ti přišel mailem? Měl jsi zvednout telefon a zavolat a rovnou si požádat i o místo. Tipl bych, že by ti na 99% vyhověli zdarma. A můžeš to zkusit i teď, s argumentem, že u Delty jsi měl místo v ceně a chceš ho teda u KLM taky.

michal4
Cestující Business Class
Cestující Business Class
Příspěvky: 345
Registrován: 17. 03. 2017, 18:56
Pohlaví: muž
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Re: KLM

Příspěvek od michal4 »

micaello: o ten rerouting jsem si musel zavolat, a až pak mi přišel mailem ticket. Když jsem volal, tak mě vůbec nenapadlo, že by nějaká full cost airline mohla chtít peníze za rezervaci místa (vím jen o šetřících Emirates). Plus včera jsem znovu volal na Pelikána, přemluvil jsem je, ať to zkontrolují u KLM/Delty a prý to není možné.

Dneska ráno jsem udělal check in. Nejdřív mi systém vnutil místa podle jeho chuti - samozřejmě B a E a rovnou mi ukázal boarding pass. Buďto jsem byl tak rozespalý, že jsem přehlédl tlačítko na výběr místa nebo tam nebylo. Naštěstí, když jsem se pak podíval na můj itinerář, bylo tam docela nenápadné tlačítko Change seats. Tak už jsou doma dvě áčka a s nimi i nový borading pass.

EDIT: A ještě detail - v 5:04 mi přišel email, že se otevřel checkin pro oba dva lety. Ten čas jsem nepochopil. V případě transatlantického letu 31 hodin předem a v případě evropského 28 hodin dopředu.

MEA
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 1884
Registrován: 18. 04. 2009, 18:29
Oblíbené typy letadel: DG-1000, VSO-10, C-101 Pegase, Jak-40,Li-2,Tu-134,Em-145,A-320,Ae-45,L-200
Pohlaví: muž
Bydliště: Svet
Stav: Offline

Re: KLM

Příspěvek od MEA »

nuž, KLM nám nejako zlacnel. ale nie cenami ale službami... BOG-CTG-AMS Dreamliner, ale už dávno som sa necítil tak strašne nasardinkovaný a sedadlá majú tak tvrdé že až... Božia muka s tým cestovať... A najviac ma vytočilo, že cez tých ležiacich zúfalcov sa chodiť nedalo a letušky celú noc ani len raz neprešli kabínu s vodou. Ak nerátam 0,8 decový téglik ktorý dávajú k tomu hnusnému holandskému kexu, o ktorom by Bolek Polívka dozaista rád povedal jak je sladký. ja už asi začnem do Ameriky cestovať loďou... vodu som si nakonec užil pred pristátím, natieklo na mňa pekne z klímy, tak som vyzeral, akoby som už nevedel urdžať moč:)))

MEA
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 1884
Registrován: 18. 04. 2009, 18:29
Oblíbené typy letadel: DG-1000, VSO-10, C-101 Pegase, Jak-40,Li-2,Tu-134,Em-145,A-320,Ae-45,L-200
Pohlaví: muž
Bydliště: Svet
Stav: Offline

Re: KLM

Příspěvek od MEA »

nuž, let AMS-VIE to málinko vylepšil, milá crew, vcelku jedlý sendvič a aj nejaké to vínko... taká už európskejšia atmosféra... inak: 24.12. a plná 737ma ng. sa čudujem tým ľuďom, že nesedia doma pri stromčeku a neoslavujú...

Fabo
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 3146
Registrován: 04. 01. 2007, 13:42
Bydliště: HAG
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Re: KLM

Příspěvek od Fabo »

MEA píše:nuž, let AMS-VIE to málinko vylepšil, milá crew, vcelku jedlý sendvič a aj nejaké to vínko... taká už európskejšia atmosféra... inak: 24.12. a plná 737ma ng. sa čudujem tým ľuďom, že nesedia doma pri stromčeku a neoslavujú...


V Holandsku napriklad je 24ho este normalny pracovny den. Takze ak nemas dovolenku, neostava ti nic ine, nez sadnut 24ho po robote do lietadla, a stihnut bud neskoru veceru alebo aspon repete na prvy sviatok...

Adam96
Cestující Economy (low-cost)
Cestující Economy (low-cost)
Příspěvky: 36
Registrován: 16. 06. 2017, 23:17
Stav: Offline

Re: KLM

Příspěvek od Adam96 »

Tušíte někdo, prosím, jak moc se dá spoléhat na rezervační systém KLM s typem letadla? Pokukuju po KL601 a evidentně se tam střídá 744 a 772, přičemž lety, které má operovat podle rezervačního systému 744 aktuálně nejsou na fr24 na nejbližší dny v plánu. Jde mi tedy o to, jestli když v rezervačním systému budu mít 747-400, zda můžu spoléhat na to, že to opravdu poletí jumbo? Díky.


Odpovědět