Orly

Odpovědět
Alexx
Vítěz kategorie Po přistání... 2012
Vítěz kategorie Po přistání... 2012
Příspěvky: 598
Registrován: 05. 10. 2007, 08:33
Pohlaví: muž
Bydliště: Karviná, Praha
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Příspěvek od Alexx »

Letím 29. listopadu, doma budu 3. prosince, tak pak dám vědět. Zatím to plánuju takhle:

Busem 285
z letiště na Villejuif-Louis Aragon. Tím se dostanu do zóny 3 a můžu si koupit Paris Visité 1-3. Překročím jednu hranici zóny, tak tam by snad neměl být žádný problém, měl by mi stačit jeden t+ ticket, Paris Visité budu kupovat tak jako tak. A dál do centra metrem sedmičkou.

EDIT: Tahle cesta busem by podle všeho měla trvat asi 20 min.

nebo

Busem 183 z letiště na Porte de Choisy. Tím se dostanu až do zóny 2, a tím pádem nevím jestli mi stačí jeden t+ ticket. Zase koupím PV1-3, a zase sedmičkou do centra.

EDIT: Tahle varianta asi padá, bus jede asi 40-50 min.

Zatím mě nikdo nepřesvědčil že by se to nedalo, ledaže by se na ty busy vztahoval nějaký zvláštní tarif, ale takovou informaci jsem nikde nenašel.

Jestli jste už někdy něco takového absolvovali, dejte vědět. Předpokládám že koupit t+ na letišti, případně u řidiče, lze.
Naposledy upravil(a) Alexx dne 02. 11. 2007, 22:05, celkem upraveno 1 x.


Zdenek
Druhý pilot
Druhý pilot
Příspěvky: 1302
Registrován: 27. 02. 2003, 11:37
Stav: Offline

Příspěvek od Zdenek »

mam prosim dotaz zda jizdenka Mobilis plati na OrlyVal ?

Zdenek
Druhý pilot
Druhý pilot
Příspěvky: 1302
Registrován: 27. 02. 2003, 11:37
Stav: Offline

Příspěvek od Zdenek »

tak jsem nasel toto

Prais Visite plati na OrlyVal a jednodenni stoji 17,05 vzhledem k tomu ze zpatecny OrlyVAl stoji okolo 15 tak asi neni co resit
Ano Visite je draha, ale travel time 35 min do centra mesta neni k zahozeni

Muzete prosim nekdo potvrdit zda opravdu Visite plati na OrlyVal a kde se na Orly da Visite koupit ?

Zdenek
Druhý pilot
Druhý pilot
Příspěvky: 1302
Registrován: 27. 02. 2003, 11:37
Stav: Offline

Příspěvek od Zdenek »

Tak to mam ofiko from RATP

Dear Sir/Madam,

Thank you for your mail and your interest shown in our network.

Yes, Paris visite zones 1 to 6 is valid for Orly. You can buy it to orlyval station or Orlybus terminal (terminal Orly sud)


Regards

Alexx
Vítěz kategorie Po přistání... 2012
Vítěz kategorie Po přistání... 2012
Příspěvky: 598
Registrován: 05. 10. 2007, 08:33
Pohlaví: muž
Bydliště: Karviná, Praha
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Příspěvek od Alexx »

Zdenek píše:Prais Visite plati na OrlyVal a jednodenni stoji 17,05 vzhledem k tomu ze zpatecny OrlyVAl stoji okolo 15 tak asi neni co resit


Pokud chceš ráno přiletět, zajet do centra, a večer letět zpátky, tak se to asi vyplatí.

V mém případě určitě ne, potřebuju se dostat jenom z toho letiště, ne zpátky (zpátky jedu vlakem). Navíc PV potřebuju na více dní, takže kupovat 1-6 když mi stačí 1-3, se nevyplatí.


stevard
Cestující Business Class
Cestující Business Class
Příspěvky: 491
Registrován: 19. 06. 2006, 20:03
Bydliště: PRG
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Příspěvek od stevard »

Zdenek píše:Tak to mam ofiko from RATP

Dear Sir/Madam,

Thank you for your mail and your interest shown in our network.

Yes, Paris visite zones 1 to 6 is valid for Orly. You can buy it to orlyval station or Orlybus terminal (terminal Orly sud)


Regards


Da se to koupit bud v priletovce na prepazce RATP, nebo v automatu. Ale uz se to tu taky nekde resilo v jinym threadu.

spidur
Nováček
Nováček
Příspěvky: 1
Registrován: 06. 11. 2007, 16:32
Stav: Offline

Taxi

Příspěvek od spidur »

Ahoj, nevíte náhodou někdo kolik by mě stál taxi z letiště Orly, někam do centra? Jdeme 4 na víkend a napadla mě i tato varianta. Jinak se musím přiznat, že jsem z těch Paříšských tarifů jelen i když bydlím a jezdím v Praze bez problémů. Díky

jjj
Cestující Economy Class
Cestující Economy Class
Příspěvky: 277
Registrován: 11. 04. 2005, 13:49
Stav: Offline

Příspěvek od jjj »

Taxi je +/- 40E

Moskal
Nováček
Nováček
Příspěvky: 1
Registrován: 22. 11. 2007, 12:38
Stav: Offline

Příspěvek od Moskal »

Tak mame vyzkousenou dopravu z Orly Sud mestskym autobusem do centra Parize. Skutecne lze pouzit autobus 285 a za cca 20min. vystoupit na zastavce Villejuif-Louis Aragon kde je konecna metra v zone 3. Tam jsme koupili Paris Visité na 3 zony. V autobuse jsme u ridice zakoupili jeden listek t+ za 1,50 Euro, takze zadna prirazka ani nutnost oznacit vice listku. Dani za levnejsi cestovani je opravdu oskliva zastavka autobusu na letisti Orly, ktera je schovana pod terminalem letiste v tunelu automobilove magistraly. Cesta zpet na letiste probehla stejnym zpusobem, akorat jsme listky na autobus nekupovali u ridice, ale v metru. Linka 285 jezdi ve vsedni dny ve spicce kazdych 12min. Takze kdyz to sectu, tak uspora pro dva lidi cca 20 Euro proti Orlybusu.

Alexx
Vítěz kategorie Po přistání... 2012
Vítěz kategorie Po přistání... 2012
Příspěvky: 598
Registrován: 05. 10. 2007, 08:33
Pohlaví: muž
Bydliště: Karviná, Praha
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Příspěvek od Alexx »

Tak jsem se taky zrovna vrátil, Moskal to myslím vystihl úplně přesně tak, jak jsem to chtěl napsat. Je dobré vědět že ten bus nejezdí ze stanovišť přímo před terminálem (nemá smysl vycházet z budovy), je třeba se od security směřovat terminálem pořád dál (východy po pravé ruce), až k výtahům/schodům do nižších patrech. Dostanete se do toho (hnusného) podjezdu, jízdenku fakt koupit až u řidiče (v terminálu neprodávají ani t+ tickets, ani Paris Visite 1-3). Na Villejuiv-Luis Aragon bus končí, zastaví hned u vchodu do metra, je tam prodejna lístků i automat.

Pokud nechcete Paris Visite, tak myslím 1,5€/bus + 1,5€/metro, doba jízdy do hodiny do centra, a to se vyplatí. Navíc tím busem 285 prakticky jezdí jenom místní a poměrů znalí, takže jede prakticky prázdný (čtvrtek, cca 9 hodin ráno), kdežto všichni se cpou do orlybusu a orlyvalu. Linka metra na Villejuif-Luis Aragon začíná, takže vlak vyjíždí taky prázdný, což je příjemný bonus.

Steve
Cestující Business Class
Cestující Business Class
Příspěvky: 424
Registrován: 12. 06. 2006, 22:43
Bydliště: UHE, BRQ, BTS
Stav: Offline

Příspěvek od Steve »

Ad Alexx and Moscal: přesně tak, mám to ověřeno, jen není pravda, že na letišti neprodávají lístky. Prodávají se na přepážce RATP u východu K (asi, už se přesně napamatuju), je to stejná přepážka, kde se prodávají lístky na Orlyval. A dá se tam koupit i carnet. Takže doprava z letiště do centra (bus 285+metro 7) nás přišla na 2,22 € na jednoho. Vchod do toho suterénu je asi 5 metrů od přepážky Orlyval, a pak se jde podle ukazatelů.

Luko2
Cestující Business Class
Cestující Business Class
Příspěvky: 355
Registrován: 03. 11. 2004, 12:21
Bydliště: UL
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Příspěvek od Luko2 »

Steve píše:Takže doprava z letiště do centra (bus 285+metro 7) nás přišla na 2,22 € na jednoho.

Ještě jsi mohl pro neznalé upřesnit, že podmínkou je nákup 10 jízdenek najednou, neboli carnet za € 11.10,-.

Orus-x
Druhý pilot
Druhý pilot
Příspěvky: 1253
Registrován: 28. 08. 2003, 15:28
Stav: Offline

Příspěvek od Orus-x »

Bohužel autobus 285 na Villejeuf - Louis Aragon jsem na Orly nenašel, takže jsem se alespoň povozil v buse 183 na Port de Clichy. Jízda trvala opravdu něco mezi 50 - 60 minutama, a byla to "Tour-de-Vitry-sur-Seine" - naštěstí se moje návštěva jen těsně vklínila mezi stávku hromadné dopravy a nepokoje ve Vitry. Zpět na Orly jsem jel Jet Busem za 5,70 EUR za 15 min. jízdy, což taky nedporučuju. Příště budu lépe hledat 285 :)

Alexx
Vítěz kategorie Po přistání... 2012
Vítěz kategorie Po přistání... 2012
Příspěvky: 598
Registrován: 05. 10. 2007, 08:33
Pohlaví: muž
Bydliště: Karviná, Praha
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Příspěvek od Alexx »

Jak říkám, arrival terminálem furt dál, brány po pravé ruce, a pak do podzemí. Že se tam prodávají lístky je fajn, dobré vědět, pokud ale potřebujete jen jeden/dva a pak Paris Visite, tak to nemá cenu hledat a koupit u řidiče. Jinak není problém se na ten bus zeptat, myslím že všichni ví kde je :-) akorát se tou luxusní zastávkou asi nikdo moc nechlubí. Když jsem se na informacích ptal na bus 285 tak se nejdřív zeptala kam jedu, tak jsem jí radši řekl že potřebuju do Villejuif. Na letišti (snad) mluví všichni anglicky, takže to tam není problém.

BOEING737
Cestující Business Class
Cestující Business Class
Příspěvky: 460
Registrován: 17. 04. 2005, 09:26
Bydliště: Praha
Stav: Offline

Příspěvek od BOEING737 »

Alexx píše:Jak říkám, arrival terminálem furt dál, brány po pravé ruce, a pak do podzemí. Že se tam prodávají lístky je fajn, dobré vědět, pokud ale potřebujete jen jeden/dva a pak Paris Visite, tak to nemá cenu hledat a koupit u řidiče. Jinak není problém se na ten bus zeptat, myslím že všichni ví kde je :-) akorát se tou luxusní zastávkou asi nikdo moc nechlubí. Když jsem se na informacích ptal na bus 285 tak se nejdřív zeptala kam jedu, tak jsem jí radši řekl že potřebuju do Villejuif. Na letišti (snad) mluví všichni anglicky, takže to tam není problém.


Na Orly jsem byl už několikrát, ale pořád nevím, kde je ta "ošklivá zastávka 285"? Když vyjdu z tranzitu, tak před sebou vidím východové dveře a nalevo vidím přepážku, kde se kupuji lístky na Orlyval a Orlybus. Kam dál? Poradíte někdo? Vím, že to tady popisujete už po několikáté, ale já se pořád nedokážu podle toho popisku orientovat.. Letím 29/12 a budu tam až do nového roku... Ušetření každého eura mě potěší..


Odpovědět