Cesta do Paříže

alesesl
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 2863
Registrován: 27. 02. 2004, 05:55
Oblíbené typy letadel: vrtulove letadla
Pohlaví: muž
Bydliště: Praha Zapad
Stav: Offline

Cesta do Paříže

Příspěvek od alesesl »

Potreboval bych poradit s jednou veci.

Muj deda bude mit 70. narozky a nikdy v novodobe historii CR neletel letadlem. Ja jsem se ho s babinou snazil premluvit na nejaky prodlouzeny vikend nekde v evrope ale to ne. Oni max. na jeden den.

Tak jsem si rikal ze je vezmu do Parize na jeden, skocim na Eiffelovku, Podivat se na vitezny oblouk a nejaky obed a zase zpatky.

On nema vyrizeny pas ten novy a nechce se mu ho vyrizovat. Muze jet tedy jenom na obcanku. Pusti ho v Parizi na Orly bez problemu. Ja vim ze jsme v EU ale mate s cestovani na obcanku zkusenosti, protoze je vzdy jsem cestoval jenom z pasem.

Taky, me zajima jestli takovy jednodenni vylet je realny. da se to stihnout.


Diky moc za vsechny odpovedi.
Ales


dracoola
Vedoucí kabiny
Vedoucí kabiny
Příspěvky: 823
Registrován: 13. 08. 2006, 07:57
Bydliště: PRG
Stav: Offline

Re: Cesta do Parize.

Příspěvek od dracoola »

alesesl píše:Potreboval bych poradit s jednou veci.

Muj deda bude mit 70. narozky a nikdy v novodobe historii CR neletel letadlem. Ja jsem se ho s babinou snazil premluvit na nejaky prodlouzeny vikend nekde v evrope ale to ne. Oni max. na jeden den.

Tak jsem si rikal ze je vezmu do Parize na jeden, skocim na Eiffelovku, Podivat se na vitezny oblouk a nejaky obed a zase zpatky.

On nema vyrizeny pas ten novy a nechce se mu ho vyrizovat. Muze jet tedy jenom na obcanku. Pusti ho v Parizi na Orly bez problemu. Ja vim ze jsme v EU ale mate s cestovani na obcanku zkusenosti, protoze je vzdy jsem cestoval jenom z pasem.

Taky, me zajima jestli takovy jednodenni vylet je realny. da se to stihnout.


Diky moc za vsechny odpovedi.
Ales


Jako asi se to da stihnout ale je to o infarkt a musel bys nejak letet brzo rano a zas pozde vecer zpet jestli neco takhle leti.A vyslo by te ty letenky hodne drahy(vetsinou zpatecni letenky ten samy den jsou dost drahy) a nezapomen ze jen Eiffelovka je tak na 5h...brutalni fronty po cely rok. Nevim,asi to jde stihnout ale takhle jedna noc v nejakym mensim hotelu by mohlo byt lepsi,nevim.

American
Cestující First Class
Cestující First Class
Příspěvky: 795
Registrován: 08. 07. 2003, 21:03
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Příspěvek od American »

Paříž se dá zvládnout se Sky...k tý občance, já sem na ní letěl v rámci unie a fpoho, prakticky se na ní ani nepodívaj, ale je radši sem měl s sebou i pas :wink: . U tebe by problem určitě být neměl, ale zjisti si u dědy, jestli nemá starou občanku, protože se snad může cestovat jen na občanky od určitýho data, ale to nevim jistě. Každopádně nic nezkazíš, když se zeptáš na úřadě, tam to budou vědět.

Pan Am
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 1822
Registrován: 08. 01. 2003, 21:50
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Příspěvek od Pan Am »

American píše:U tebe by problem určitě být neměl, ale zjisti si u dědy, jestli nemá starou občanku, protože se snad může cestovat jen na občanky od určitýho data, ale to nevim jistě. Každopádně nic nezkazíš, když se zeptáš na úřadě, tam to budou vědět.


Je to tak, do EU se může cestovat jen na občanky se strojovým kódem - http://www2.euroskop.cz/data/index.php? ... _id=113944

pepa007
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 3029
Registrován: 01. 11. 2004, 11:33
Oblíbené typy letadel: CRJ900, A320, A346, A350, B757
Bydliště: Olomouc
Stav: Offline

Re: Cesta do Parize.

Příspěvek od pepa007 »

alesesl píše:Potreboval bych poradit s jednou veci.

Muj deda bude mit 70. narozky a nikdy v novodobe historii CR neletel letadlem. Ja jsem se ho s babinou snazil premluvit na nejaky prodlouzeny vikend nekde v evrope ale to ne. Oni max. na jeden den.

Tak jsem si rikal ze je vezmu do Parize na jeden, skocim na Eiffelovku, Podivat se na vitezny oblouk a nejaky obed a zase zpatky.

On nema vyrizeny pas ten novy a nechce se mu ho vyrizovat. Muze jet tedy jenom na obcanku. Pusti ho v Parizi na Orly bez problemu. Ja vim ze jsme v EU ale mate s cestovani na obcanku zkusenosti, protoze je vzdy jsem cestoval jenom z pasem.

Taky, me zajima jestli takovy jednodenni vylet je realny. da se to stihnout.


Diky moc za vsechny odpovedi.
Ales


Paříž za jeden den? To je docela drsný, zvlášť s důchodcema. Autem se tam nedá a představ si je v tom přeplněným metru. V Paříži je asi milion Ibisů za nějakých 50 EUR nebo i míň. Aspoň jedním noclehem bych to rozhodně proložil :wink:


OR
Druhý pilot
Druhý pilot
Příspěvky: 1026
Registrován: 10. 02. 2004, 18:40
Stav: Offline

Příspěvek od OR »

Realny to je, ale je to dost fofr. Kdyz to dobre pujde, v 9.00 z letadla 10.30 se da stat pod Eiffelovkou (rekl bych ze casove je dost nastejno bus Air France k Invalidovne a pak dojit, Orlybus na Montparnasse a pak metrem nebo Orlyval a RER a RER). Z CDG mi cesta prijde do centra trochu blizsi. Pokud nebude moc lidi, tak ve 13.00 muzete byt zase dole (prinejhorsim necekat ve druhym patre na vytah az nahoru, tam byvaji fronty, do 2. patra to docela jde), pesky k viteznymu oblouku je to pohodlne hodina, dalsi hodina na Concorde a Louvre. to je 15.00 a mate jeste tak 2 hodiny casu treba na ten obed nebo na Notre Dame, protoze v 17 to chce jet na Orly (pokud uvazujete o SkyEurope, s CSA mate jeste tak o hodinu vic).
Realny to urcite je, zalezi na kondici prarodicu.
Na obcanku je to bez problemu, ale pry musi byt oficialne se strojove citelnou zonou, toleruji se vetsinou i stare kartove (ale mel jsem s tim jednou ve Stockholmu trochu problem na Arlande pri odletu a musel jsem hodne vysvetlovat).
S obcankou knizkou bych to neriskoval, ale treba uz to jde i oficialne.

Globik
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 5910
Registrován: 04. 01. 2004, 11:53
Oblíbené typy letadel: B767, Cessna 208
Pohlaví: muž
Bydliště: Honolulu
Stav: Offline

Příspěvek od Globik »

Nejde to oficiálně. Ani knížka, ani starší karta. Skutečně platí jen zelená občanka.

PV
Druhý pilot
Druhý pilot
Příspěvky: 1066
Registrován: 19. 02. 2005, 14:17
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Příspěvek od PV »

Na občanku mě v pohodě italská policie vyřídila ID na Milano - Linate. Takže občanku berou - je to vyzkoušený.A jeden den na Paříž je sakra málo.

alesesl
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 2863
Registrován: 27. 02. 2004, 05:55
Oblíbené typy letadel: vrtulove letadla
Pohlaví: muž
Bydliště: Praha Zapad
Stav: Offline

Příspěvek od alesesl »

Vsem dekuji za komentare. Tak to asi udelam na jednu noc. Tak jsem se rozhodl.

Dneska byl skvely den. Vzal jsem je oba na hodinovy vyhlidkovy let pres jejich rodne mestecko, odkud sam take pochazim. Startovali jsme z letiste Kunovice. Dneska tam byl dost velky provoz. Leteli jsme s Cesnou C 172. Nase mestecko je jenom 7 km od kunovic, preleteli jsme vsechno tak 5 krat a pak velky okruh regionem. Pro ne to byl nezapomenutelny zazitek, ale stejne chci aby jednou videli jeste tu Pariz.


Ja jsem uvazoval o SKY z PRG na ORLY nebo padnou moje mile a poletim s nema s CSA z BRQ via PRG na CDG.

Nevite nahodem, jake byva pocasi v lednu nebo unoru v parizi.

Diky.

Tonda 2
Cestující First Class
Cestující First Class
Příspěvky: 657
Registrován: 16. 08. 2004, 20:54
Bydliště: Praha a Rožnov p/R
Stav: Offline

Příspěvek od Tonda 2 »

No na ten jeden den je to fakt stres a nervy,stačí nějá zácpa,fronta a plány jsou v pytli,já bych do toho asi nešel a zkusilbych zpracovat dědu aspoň na jeden nocleh..U Eiffelovky já čekal cca 2,5 hoďky a to bylo už docela pozdě k večeru,přes den to bylo ještě plnější...
Na občanku,jsem byl v Belfastu,Dublinu a i v té Paříži..to je O.K.

stevard
Cestující Business Class
Cestující Business Class
Příspěvky: 491
Registrován: 19. 06. 2006, 20:03
Bydliště: PRG
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Příspěvek od stevard »

presne takle na jeden den na otocku se Sky sem to letel v dubnu. Da se to stihnout uplne v pohode a i pres par zadrhelu nebyl problem. Odlet byl na cas a stihli sme dojet Orlyvalem do centra, podel Seiny dojit k Eiffelovce, vystat frontu, asi tak hodinu prohlidka a potom pesky pod viteznej oblouk. Odtud pesky k Louvre a na metro. Na letiste sme dorazili 3 hodiny pred odletem, takze sme stihli pokoukat na terase+ dojet orlyvalem si prohlidnout druhej terminal. Vrele doporucuju. Mimochodem minulej tejden sem kamosce sehnal zpatecku za 800 vcetne poplatku.

Globik
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 5910
Registrován: 04. 01. 2004, 11:53
Oblíbené typy letadel: B767, Cessna 208
Pohlaví: muž
Bydliště: Honolulu
Stav: Offline

Příspěvek od Globik »

stevard píše:presne takle na jeden den na otocku se Sky sem to letel v dubnu. Da se to stihnout uplne v pohode a i pres par zadrhelu nebyl problem. Odlet byl na cas a stihli sme dojet Orlyvalem do centra, podel Seiny dojit k Eiffelovce, vystat frontu, asi tak hodinu prohlidka a potom pesky pod viteznej oblouk. Odtud pesky k Louvre a na metro. Na letiste sme dorazili 3 hodiny pred odletem, takze sme stihli pokoukat na terase+ dojet orlyvalem si prohlidnout druhej terminal. Vrele doporucuju. Mimochodem minulej tejden sem kamosce sehnal zpatecku za 800 vcetne poplatku.


V Rijece se vypráví, že když se měli za Tita zrovna nejlíp, tak jezdili do Terstu na kafe. Když to čtu, tak jsem si na to vzpomněl. Každý má holt jiný způsob cestování... :wink:

Lakakomi
Cestující Economy (low-cost)
Cestující Economy (low-cost)
Příspěvky: 92
Registrován: 16. 05. 2006, 20:10
Bydliště: Praha
Stav: Offline

Příspěvek od Lakakomi »

alesesl píše:Nevite nahodem, jake byva pocasi v lednu nebo unoru v parizi.


Byli jsme v Paříži loni v prosinci - lehce sněžilo. Ale dalo se to. Myslim, že se to za den stihnout dá, ale jenom čumenda - bez jakýhokoliv muzea a tak a chce to naplánovat přesuny metrem - odkad kam a tak :-) (Třeba linka 14 (myslim) bez řidiče je prý pro turisty dobrá atrakce.) A s Eiffelkou je to o štěstí: dva dny byla zavřená - jeden den sněžilo a foukalo moc a druhej den jim tam volal anonym, takže jsme si prohlídli aspoň pařížskou protiteroristickou jednotku, na potřetí jsme frontu neměli žádnou a bylo to pěkný - Paříž pod popraškem sněhu.

Globik
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 5910
Registrován: 04. 01. 2004, 11:53
Oblíbené typy letadel: B767, Cessna 208
Pohlaví: muž
Bydliště: Honolulu
Stav: Offline

Příspěvek od Globik »

alesesl píše:
Nevite nahodem, jake byva pocasi v lednu nebo unoru v parizi.

Diky.


Přibližně jako jinde v kontinentální Evropě, tj.jako u nás. Ale průměrně je tam v zimě o něco tepleji než u nás. Za prvé Paříž leží dost nízko a za druhé, což je důležitější, je blízko Atlantiku.

Globik
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 5910
Registrován: 04. 01. 2004, 11:53
Oblíbené typy letadel: B767, Cessna 208
Pohlaví: muž
Bydliště: Honolulu
Stav: Offline

Příspěvek od Globik »

Lakakomi píše:
alesesl píše:Nevite nahodem, jake byva pocasi v lednu nebo unoru v parizi.


Byli jsme v Paříži loni v prosinci - lehce sněžilo. Ale dalo se to. Myslim, že se to za den stihnout dá, ale jenom čumenda - bez jakýhokoliv muzea a tak a chce to naplánovat přesuny metrem - odkad kam a tak :-) (Třeba linka 14 (myslim) bez řidiče je prý pro turisty dobrá atrakce.) A s Eiffelkou je to o štěstí: dva dny byla zavřená - jeden den sněžilo a foukalo moc a druhej den jim tam volal anonym, takže jsme si prohlídli aspoň pařížskou protiteroristickou jednotku, na potřetí jsme frontu neměli žádnou a bylo to pěkný - Paříž pod popraškem sněhu.


Je to 14. Nejzajímavější je, když se sedí v prvním voze u čelního skla a čumí se do kolejiště. To se jinde běžnému kaštanovi nepoštěstí. Také perón se skleněnou stěnou u kolejiště (a dveřmi, které se otevřou po příjezdu soupravy je zajímavý). Vzor pro stavitele pražského déčka (až se bude stavět).


Odpovědět