Průchod bezpečnostním rámem s TEP

Odpovědět
firefly
Cestující First Class
Cestující First Class
Příspěvky: 601
Registrován: 17. 06. 2009, 20:15
Pohlaví: žena
Bydliště: PRG
Stav: Offline

Průchod bezpečnostním rámem s TEP

Příspěvek od firefly »

Právě jsem se vrátila z nemocnice, kde mi byl dán umělý kyčelní kloub, mám proto pár dotazů, pokud je zde někdo, kdo by byl schopen mi odpovědět.
V nemocnici jsem dostala takový malý zelený lísteček, kde je ČESKY napsáno, že mám TEP ( totální endoprotéza)a bylo mi řečeno, že tento lísteček mám nosit u sebe, že je to právě na případy s bezpeč.rámem na letišti, případně že mohu pískat i u nějakých obchodů atd. Ovšem zaráží mě, že to není psáno alespoň ještě i anglicky, tak se ptám:
Dostanu např. na Ruzyni po předložení tohoto českého lístečku nějaký mezinárodní nebo si to mám sama přeložit a napsat anglicky? Nebo budu muset v zahraničí ukazovat jizvu po operaci? :crazy:
Uvítám jakoukoliv radu.
Omlouvám se za tento můj zde asi nezvyklý dotaz, ale bohužel, takhle jsem dopadla a cestovat hodlám i s TEP, až odhodím cca za 3 měsíce berle :D :D :D .
Předem děkuji za každou odpověď.


flyingblue
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 5478
Registrován: 16. 12. 2008, 14:31
Bydliště: up in the air
Stav: Offline

Re: Průchod bezpečnostním rámem s TEP

Příspěvek od flyingblue »

firefly píše:Právě jsem se vrátila z nemocnice, kde mi byl dán umělý kyčelní kloub, mám proto pár dotazů, pokud je zde někdo, kdo by byl schopen mi odpovědět.
V nemocnici jsem dostala takový malý zelený lísteček, kde je ČESKY napsáno, že mám TEP ( totální endoprotéza)a bylo mi řečeno, že tento lísteček mám nosit u sebe, že je to právě na případy s bezpeč.rámem na letišti, případně že mohu pískat i u nějakých obchodů atd. Ovšem zaráží mě, že to není psáno alespoň ještě i anglicky, tak se ptám:
Dostanu např. na Ruzyni po předložení tohoto českého lístečku nějaký mezinárodní nebo si to mám sama přeložit a napsat anglicky? Nebo budu muset v zahraničí ukazovat jizvu po operaci? :crazy:
Uvítám jakoukoliv radu.
Omlouvám se za tento můj zde asi nezvyklý dotaz, ale bohužel, takhle jsem dopadla a cestovat hodlám i s TEP, až odhodím cca za 3 měsíce berle :D :D :D .
Předem děkuji za každou odpověď.


Rekni si o dalsi papirek svemu lekari.

firefly
Cestující First Class
Cestující First Class
Příspěvky: 601
Registrován: 17. 06. 2009, 20:15
Pohlaví: žena
Bydliště: PRG
Stav: Offline

Re: Průchod bezpečnostním rámem s TEP

Příspěvek od firefly »

Děkuji, zkusím si svému ortopedovi říct. Pak dám vědět, jak jsem dopadla.


Odpovědět