Dálkovky LH

MEA
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 1884
Registrován: 18. 04. 2009, 18:29
Oblíbené typy letadel: DG-1000, VSO-10, C-101 Pegase, Jak-40,Li-2,Tu-134,Em-145,A-320,Ae-45,L-200
Pohlaví: muž
Bydliště: Svet
Stav: Offline

Re: Dálkovky LH

Příspěvek od MEA »

Veruže je to presne tak, lenže... Realizmus niektorí občas nazývajú prílišným pesimizmom. Táto cvokáreň ale tak skoro neskončí. Čo samozrejme neteší nikoho z nás...


Globik
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 5901
Registrován: 04. 01. 2004, 11:53
Oblíbené typy letadel: B767, Cessna 208
Pohlaví: muž
Bydliště: Honolulu
Stav: Offline

Re: Dálkovky LH

Příspěvek od Globik »

Před pár týdny psal Honza Súra o velkých letních plánech LH na prázdninové destinace s odkazem na web LH. Odkaz https://www.lufthansagroup.com/en/newsr ... -ever.html
už nefunguje a v článku zmíněný Anchorage na Matrixu není (je tam jen Condor ANC-FRA a FAI-FRA).

Sau
Cestující Economy Class
Cestující Economy Class
Příspěvky: 146
Registrován: 02. 02. 2009, 10:06
Stav: Offline

Re: Dálkovky LH

Příspěvek od Sau »

Nemate nekdo prehled vyvoje cen u Lufthansy? :) Potrebuju koupit letenku do MEX na presne dany termin. Dlouho byla za 18 tis, dnes ale zdrazila na 26 :| A to tak ze let tam stoji stejne ale ten zpatecni zdrazil z 10 na 18 (oboje jsou ten nejzakladnejsi tarif economy light - tam je to L a zpet B). Je nejaka sance ze do odletu za 2 mesice se cena jeste alespon nejak snizi, ci kdyz uz takto jednou zdrazili tak mam smolika a radsi kupovat nez zdrazi jeste vic?

Night fly
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 3038
Registrován: 13. 05. 2005, 09:25
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Re: Dálkovky LH

Příspěvek od Night fly »

Podle mojí zkušenosti bývá na MEX u LH často overbooking. Pokud máš časové omezení, resp. striktně daná data cesty, na nic nečekej, lepší to nebude (B už je docela vysoká knihovací třída, ukazující na velký počet rezervací na ten konkrétní den). A při nástupu doufej v op-up ;-)

Sau
Cestující Economy Class
Cestující Economy Class
Příspěvky: 146
Registrován: 02. 02. 2009, 10:06
Stav: Offline

Re: Dálkovky LH

Příspěvek od Sau »

Tak ted nevim - od te soboty cena uz zase dvakrat klesla, na 22 a ted 21 tisic. Oboje klesla cena toho zpatecniho letu. Jsem z te jejich cenotvorby zcela zmaten :) No pockam asi este do zitra a kupuju. Pac ano, konkretni termin je pevne dany bez moznosti s nim pohnout.


HighFlyer
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 4077
Registrován: 21. 01. 2004, 17:56
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Re: Dálkovky LH

Příspěvek od HighFlyer »

Sau píše:
31. 01. 2022, 12:38
Tak ted nevim - od te soboty cena uz zase dvakrat klesla, na 22 a ted 21 tisic. Oboje klesla cena toho zpatecniho letu. Jsem z te jejich cenotvorby zcela zmaten :) No pockam asi este do zitra a kupuju. Pac ano, konkretni termin je pevne dany bez moznosti s nim pohnout.
Hledas to primo na strankach LH, nebo pres nejaky letenkovy portal? Zkus to z jineho pocitace, nebo si aspon zmen IP adresu (pres VPN), mozna budes prekvapen. Delaji to spis low-costi, ze zacnou prihazovat, kdyz vidi, ze itentifikovatelny uzivatel hleda opakovane nejaky konkretni itinerar. Ale doba je zla a legacy airlines se stale od low-costů učí, tak jak se naučili zpoplatňovat zavazadla nebo výběr sedadla.

A pokud to hledas pres nejaky portal, tak uz se vubec nicemu nedivim. Jednou jsem si nechal trackovat konkretni itinerar (uz si nepamatuju odkud kam) od google flights a zacal mne od nich 2x denne chodit email s upozornenim, ze cena sla opet nahoru (a byly to celkem vyrazne narusty). V emailu bylo tlacitko "Book now to avoid further price increases" s celkem pruhlednym umyslem vyvolat nákupní paniku. Ale kdyz jsem se podival na stranky aerolinky, byla cena porad stejna. Diskretne jsem se zeptal té celebritní ředitelky českého googlu, jestli takove praktiky povazuje za férové, tak s nevinnym usmevem pokrcila rameny a dala mi nejaky email na produktovy team google flights, odkud se mi nikdy nikdo neozval...

Sau
Cestující Economy Class
Cestující Economy Class
Příspěvky: 146
Registrován: 02. 02. 2009, 10:06
Stav: Offline

Re: Dálkovky LH

Příspěvek od Sau »

Nn, je to tak na webu Lufthansy. Let mam teda sledovany prave od Google Flights, ale tu cenu jestli takova opravdu je sem si vzdy overil na webu Lufthansy a opravdu takova zatim vzdy byla. Je ale pravda ze vzdy ze stejne ceske IP. Muzu zkusit nejaku jinu, to je fakt.

Btw. dnes cena klesla o dalsi tisicovku na 20 tis. Tak ma este napadlo, jestli si v ten patek treba nekupila hromadu letenek nejaka mexicka cestovka apd. a proto ta cena tak vystrelila. A ted kdyz sa znova tak moc nekupuje, cena klesa kde byla. Mohlo by to tak byt?

Globik
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 5901
Registrován: 04. 01. 2004, 11:53
Oblíbené typy letadel: B767, Cessna 208
Pohlaví: muž
Bydliště: Honolulu
Stav: Offline

Re: Dálkovky LH

Příspěvek od Globik »

Ví někdo zda je to first LH A346 nebo business ve stejném stroji nebo business v UA B764?
Dík
IMG-20230211-WA0000.jpg

beardie
Druhý pilot
Druhý pilot
Příspěvky: 1074
Registrován: 08. 10. 2011, 18:58
Bydliště: BRQ
Stav: Offline

Re: Dálkovky LH

Příspěvek od beardie »

Fotograf sedí v Business LH, lebo tie sedačky s posuvacimi displejmi majú práve u Lufthansy, aj ta nálepka s WiFi je ich

Ten pan vpredu by mohol byť v F

Fko: https://liveandletsfly.boardingarea.com ... ew-135.jpg

C z 343 (moja fotka): link

Ulafme
Cestující Economy Class
Cestující Economy Class
Příspěvky: 162
Registrován: 08. 11. 2009, 00:32
Stav: Offline

Re: Dálkovky LH

Příspěvek od Ulafme »

Globik píše:
13. 02. 2023, 04:03
Ví někdo zda je to first LH A346 nebo business ve stejném stroji nebo business v UA B764?
Dík
Tedy nejprve mne zmátla ta perspektiva fotky a chybějící druhá řada sedaček, ale jako starý "Lufthansák" potvrzuji A340-600 F class.
A jako ještě starší blackmetalista kupodivu připouštím,že naproti tomu jsem Davida Gahana poznal okamžitě ^:)^

beardie
Druhý pilot
Druhý pilot
Příspěvky: 1074
Registrován: 08. 10. 2011, 18:58
Bydliště: BRQ
Stav: Offline

Re: Dálkovky LH

Příspěvek od beardie »

tak tu osobu som teda nespoznal vobec :lol:

Globik
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 5901
Registrován: 04. 01. 2004, 11:53
Oblíbené typy letadel: B767, Cessna 208
Pohlaví: muž
Bydliště: Honolulu
Stav: Offline

Re: Dálkovky LH

Příspěvek od Globik »

Pánové, díky!
P.S.: Moje žena je depešačka, dala mi to za úkol ze zvědavosti zjistit.

whiskey
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 4143
Registrován: 17. 08. 2007, 12:03
Stav: Offline

Re: Dálkovky LH

Příspěvek od whiskey »

pozeram, ze preco je tu Dave Gahan, a ono je to fotka LH F :)


Odpovědět