Letenkova valka nabera na intenzite

prodejce
Prodejce
Prodejce
Příspěvky: 4294
Registrován: 14. 12. 2004, 11:51
Bydliště: na vejminku
Stav: Offline

Re: RE: Re: Letenkova valka nabera na intenzite

Příspěvek od prodejce »

Globik píše:No ale stále si nemyslím, že by bylo něco proti podmínkám LH, kdyby ten žalovaný operoval tím, že předem nevěděl, zda bude potřebovat letět do Osla nebo do Berlína a měl se to dovědět až během cesty. Nebo snad nějaká aerolinka v určité fázi války bude cestakum zakazovat nevědět, kde potřebují ukončit cestu? I když v dnešním poblblem světě by se to stát mohlo...
Odvolávají se na tento článek podmínek:

3.3.3. If you have chosen a tariff that requires observance of a fixed ticket sequence, please note: if carriage is not used on all individual legs or not used in the sequence specified on the ticket with otherwise unchanged travel data, we will recalculate the airfare according to your altered routing. The airfare will thereby be determined in accordance with the fare you would have had to pay for your actual routing in your price group on the day of your booking.

Čili mi z toho fakt vychází, že LH prostě trvá na dodržení uzavřené smlouvy, a jestli to cesťákovi nevyšlo, tak to je jeho problém - má se starat, aby uzavřenou smlouvu dodržel.


jekaterinka
Cestující Economy (low-cost)
Cestující Economy (low-cost)
Příspěvky: 10
Registrován: 02. 06. 2016, 15:44
Stav: Offline

Re: Letenkova valka nabera na intenzite

Příspěvek od jekaterinka »

Proto tam take pisou, ze mu mohli teoreticky přepočítat cenu na trasu Oslo - Frankfurt - Seattle - Frankfurt, a ne az do Berlína, jak to udelali oni. Na trasu Frankfurt - Berlín mel dalsi letenku, kterou si uz prece zaplatil.

Jenze cely zpusob, jakym Lufthansa cenu prepocitala je netransparentní, v podstatě nevysvetlili, jak a pomoci ceho to pocitali nebo s cim to porovnavali. Tak trosku naznacuji, ze si Lufthansa vycucala udaje z prstu. Navic, kdyby si koupil letenku na tu posledni cestu u jine společnosti, tak Lufthansa se o tom ani nedozvi, ze letel jinak. V podstatě mu vycitaji, ze se rozhodl letet jinak.

Marty-t
Druhý pilot
Druhý pilot
Příspěvky: 1112
Registrován: 08. 01. 2010, 23:17
Pohlaví: muž
Bydliště: Brno
Stav: Offline

Re: Letenkova valka nabera na intenzite

Příspěvek od Marty-t »

Já si dokážu představit, že někdy v budoucnu se budeme bavit o tom, že bude někde politická vůle velkého hráče typu EU, USA atp. praktiky netransparentní cenotvorby LH a podobných prostě zakázat nebo omezit. A to například tak, aby zpáteční letenka nesměla být levnější než polovina dvou jednosměrných letenek. Já vím, kamenujte mne, ale takový je trend a třeba u zrušení Roamingu mi jako zákazníkovi opatření EU nevadí... Prostě strategie dvou jednosměrných nezávislých letenek mi přijde transparentnější. Dokážu si představit nějakou věrnostní/množstevní slevu ale tak drsně velké zvýhodnění zpátečky prostě omezuje soutěž a pro zákazníka vlastně taky volbu vhodnějšího času zpátečního letu.

michal4
Cestující Business Class
Cestující Business Class
Příspěvky: 345
Registrován: 17. 03. 2017, 18:56
Pohlaví: muž
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Re: RE: Re: Letenkova valka nabera na intenzite

Příspěvek od michal4 »

prodejce píše:
Globik píše:No ale stále si nemyslím, že by bylo něco proti podmínkám LH, kdyby ten žalovaný operoval tím, že předem nevěděl, zda bude potřebovat letět do Osla nebo do Berlína a měl se to dovědět až během cesty. Nebo snad nějaká aerolinka v určité fázi války bude cestakum zakazovat nevědět, kde potřebují ukončit cestu? I když v dnešním poblblem světě by se to stát mohlo...
Odvolávají se na tento článek podmínek:

3.3.3. If you have chosen a tariff that requires observance of a fixed ticket sequence, please note: if carriage is not used on all individual legs or not used in the sequence specified on the ticket with otherwise unchanged travel data, we will recalculate the airfare according to your altered routing. The airfare will thereby be determined in accordance with the fare you would have had to pay for your actual routing in your price group on the day of your booking.

Čili mi z toho fakt vychází, že LH prostě trvá na dodržení uzavřené smlouvy, a jestli to cesťákovi nevyšlo, tak to je jeho problém - má se starat, aby uzavřenou smlouvu dodržel.

Jen glosa - jejich článek 3.3.3 je pro ně i celkem nebezpečný - jakmile totiž jako zákazník neproletím nějaký segment a upravená letenka by byla náhodou levnější, musí mi proplatit rozdíl v ceně (vím nepravděpodobné, ale přesto možné).

dejavu
Vedoucí kabiny
Vedoucí kabiny
Příspěvky: 980
Registrován: 09. 10. 2004, 04:24
Pohlaví: muž
Stav: Offline

Re: Letenkova valka nabera na intenzite

Příspěvek od dejavu »

Nebylo to náhodou tak, že dotyčný využil nějaké chyby a LH si na něm chtěla "zchladit žáhu"? Protože ta původní cena letenky je fakt nízká a dotyčný si zjevně kvůli tomu zaletěl do Osla. Čímž to neomlouvám, přijde mi to postavený na hlavu.

A hlavně by mě zajímalo, kdo si čte podmínky letenky (zjevně chyba). Navíc u prodeje přes agenta tam ani nejsou. Tedy nejsou podrobně ani s odkazem.


whiskey
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 4146
Registrován: 17. 08. 2007, 12:03
Stav: Offline

Re: Letenkova valka nabera na intenzite

Příspěvek od whiskey »

dejavu píše:Nebylo to náhodou tak, že dotyčný využil nějaké chyby a LH si na něm chtěla "zchladit žáhu"? Protože ta původní cena letenky je fakt nízká a dotyčný si zjevně kvůli tomu zaletěl do Osla. Čímž to neomlouvám, přijde mi to postavený na hlavu.

A hlavně by mě zajímalo, kdo si čte podmínky letenky (zjevně chyba). Navíc u prodeje přes agenta tam ani nejsou. Tedy nejsou podrobně ani s odkazem.

IMHO to bolo promo x toho OSL. Cas od casu ma take LH, ked potrebuje dorovnat BA/AA alebo AF/KL promo. Niekedy aj v F dokonca. Skor by ma zaujimalo, ako vedeli, ze pokracoval do toho TXL inou aerolinkou. Zeby "ina aerolinka" bol Eurowings alebo tak, kde ma LH dosah?

jekaterinka
Cestující Economy (low-cost)
Cestující Economy (low-cost)
Příspěvky: 10
Registrován: 02. 06. 2016, 15:44
Stav: Offline

Re: Letenkova valka nabera na intenzite

Příspěvek od jekaterinka »

whiskey píše:
dejavu píše:Nebylo to náhodou tak, že dotyčný využil nějaké chyby a LH si na něm chtěla "zchladit žáhu"? Protože ta původní cena letenky je fakt nízká a dotyčný si zjevně kvůli tomu zaletěl do Osla. Čímž to neomlouvám, přijde mi to postavený na hlavu.

A hlavně by mě zajímalo, kdo si čte podmínky letenky (zjevně chyba). Navíc u prodeje přes agenta tam ani nejsou. Tedy nejsou podrobně ani s odkazem.

IMHO to bolo promo x toho OSL. Cas od casu ma take LH, ked potrebuje dorovnat BA/AA alebo AF/KL promo. Niekedy aj v F dokonca. Skor by ma zaujimalo, ako vedeli, ze pokracoval do toho TXL inou aerolinkou. Zeby "ina aerolinka" bol Eurowings alebo tak, kde ma LH dosah?



V rozsudku pisou, ze si koupil tu dalsi letenku také u Lufthansy a poukazují právě na fakt, ze kdyby si to koupil u jine společnosti, tak se to Lufthansa nedozvi. Tedy by ho kvuli tomu zrejme nepopotahovali, jenze takhle meli ty informace, jak letel...

Zajda
Cestující Economy Class
Cestující Economy Class
Příspěvky: 131
Registrován: 21. 12. 2009, 14:16
Stav: Offline

Re: Letenkova valka nabera na intenzite

Příspěvek od Zajda »

Zásadnější je ale hlavně kdy si letenku FRA - TXL koupil... to jsem nikde nevyčetl. Předpokládám, že LH má tuto informaci k dispozici.Pokud si tu letenku do TXL koupil u LH bezprostředně neb dokonce zároveň, tak chápu, proč to LH zkouší a proč jsou naštvaný. Na druhou stranu obecně se mi takový postup nelíbí a s LH bych se hádal. Nicméně být v pozici, že jsme si dvě minuty po nákupu vlastně dozvěděl, že chci do Berlína :)... asi bych to zkoušel přes to, že LH o nic nepřišla, nevznikla jí žádná škoda. Za jiný prachy bych z Osla neletěl a na poplatcích nezaplatila navíc ani euro...praktika předražených zpátečních letenek je sama o sobě ošklivá, takže pojďme fandit zákazníkovi a nepřát LH :D

shady
Cestující Economy (low-cost)
Cestující Economy (low-cost)
Příspěvky: 84
Registrován: 12. 01. 2011, 19:57
Stav: Offline

Re: Letenkova valka nabera na intenzite

Příspěvek od shady »

Letenku kupila mesiac po kupe hlavnej letenky.

Zajda
Cestující Economy Class
Cestující Economy Class
Příspěvky: 131
Registrován: 21. 12. 2009, 14:16
Stav: Offline

Re: Letenkova valka nabera na intenzite

Příspěvek od Zajda »

shady píše:Letenku kupila mesiac po kupe hlavnej letenky.


Tak to jsme nikde nevyčetl, čímž netvrdím, že jsme to nějak extra četl....tak to bych byl v klidu na místě zákazníka.

dejavu
Vedoucí kabiny
Vedoucí kabiny
Příspěvky: 980
Registrován: 09. 10. 2004, 04:24
Pohlaví: muž
Stav: Offline

Re: Letenkova valka nabera na intenzite

Příspěvek od dejavu »

whiskey píše:
dejavu píše:Nebylo to náhodou tak, že dotyčný využil nějaké chyby a LH si na něm chtěla "zchladit žáhu"? Protože ta původní cena letenky je fakt nízká a dotyčný si zjevně kvůli tomu zaletěl do Osla. Čímž to neomlouvám, přijde mi to postavený na hlavu.

A hlavně by mě zajímalo, kdo si čte podmínky letenky (zjevně chyba). Navíc u prodeje přes agenta tam ani nejsou. Tedy nejsou podrobně ani s odkazem.

IMHO to bolo promo x toho OSL. Cas od casu ma take LH, ked potrebuje dorovnat BA/AA alebo AF/KL promo. Niekedy aj v F dokonca. Skor by ma zaujimalo, ako vedeli, ze pokracoval do toho TXL inou aerolinkou. Zeby "ina aerolinka" bol Eurowings alebo tak, kde ma LH dosah?


Je to možný, TATL letenky ze severu byly v posledních letech hodně levné. Primárně asi kvůli Norwegian, přesto mi ta cena za C nesedí ani v hodně velké akci.

Yirina
Autorka Nejlepšího trip reportu 2013, vítězka kategorie Po přistání... 2013
Autorka Nejlepšího trip reportu 2013, vítězka kategorie Po přistání... 2013
Příspěvky: 740
Registrován: 02. 09. 2003, 22:47
Oblíbené typy letadel: Tu154, Il62
Pohlaví: žena
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Re: Letenkova valka nabera na intenzite

Příspěvek od Yirina »

Mně by teda ještě zajímalo, jestli by to Lufthansa řešila, i pokud by ten cestující nebyl z Německa, ale šlo by o někoho, kdo žije třeba v Rusku nebo Saudský Arábii a už by se v Německu fyzicky dávno nenacházel. Kdyby se mělo jednat do budoucna o nějakou hromadnou praktiku, že by chtěli postihovat všechny, kteří tohle udělají, jak by řešili tu vymahatelnost a dosažitelnost hříšníků. Vždyť by je to muselo stát obrovský úsilí, poplatky právníkům a negativní PR v očích veřejnosti, s naprosto nejistým výsledkem, že ten rozdíl v tarifu kdy dostanou....

prodejce
Prodejce
Prodejce
Příspěvky: 4294
Registrován: 14. 12. 2004, 11:51
Bydliště: na vejminku
Stav: Offline

Re: Letenkova valka nabera na intenzite

Příspěvek od prodejce »

Tak ono by bohatě stačilo, kdyby se to povedlo v EU. A kdyby Lufthansa inovativně prošlapala cestičku ostatním (stejně jako se jí to povedlo s DCC poplatky), tak potom odpadne problém s PR apod., neb u všech velkých v Evropě to bude standard (DCC poplatky zavedly všechny velké aerolinky v Evropě do roka a do dne po Lufthanse). Když může každý individuál vymáhat právní cestou 300-600 EUR kompenzaci za zpoždění, tak proč by se to nemohlo obrátit - aerolinka vymáhat od každého individuála splnění smlouvy. Vždyť je to prakticky stejná agenda, jen zrcadlově obrácená směrem na zákazníka.

Jak jsem tu už napsal před lety, spolu se zaváděním NDC již bude cestující aerolinkám mnohem "blíže" než je dnes. Airlines budou mít k dispozici osobní údaje daleko většího množství svých cestujících. Ale je to samozřejmě běh na dlouhou trať.

Jinak znovu opakuji, že nejsem právník LH group a nehájím LH. Jen upozorňuji, co se na vás chystá.

Globik
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 5906
Registrován: 04. 01. 2004, 11:53
Oblíbené typy letadel: B767, Cessna 208
Pohlaví: muž
Bydliště: Honolulu
Stav: Offline

Re: RE: Re: Letenkova valka nabera na intenzite

Příspěvek od Globik »

prodejce píše:
Globik píše:No ale stále si nemyslím, že by bylo něco proti podmínkám LH, kdyby ten žalovaný operoval tím, že předem nevěděl, zda bude potřebovat letět do Osla nebo do Berlína a měl se to dovědět až během cesty. Nebo snad nějaká aerolinka v určité fázi války bude cestakum zakazovat nevědět, kde potřebují ukončit cestu? I když v dnešním poblblem světě by se to stát mohlo...
Odvolávají se na tento článek podmínek:

3.3.3. If you have chosen a tariff that requires observance of a fixed ticket sequence, please note: if carriage is not used on all individual legs or not used in the sequence specified on the ticket with otherwise unchanged travel data, we will recalculate the airfare according to your altered routing. The airfare will thereby be determined in accordance with the fare you would have had to pay for your actual routing in your price group on the day of your booking.

Čili mi z toho fakt vychází, že LH prostě trvá na dodržení uzavřené smlouvy, a jestli to cesťákovi nevyšlo, tak to je jeho problém - má se starat, aby uzavřenou smlouvu dodržel.

No a to je přesně to, na co jsem se Tě předtím ptal. Teď je to jasné. A příčina mého dotazu byla, že to není v celé skupině sjednocené, AUA má ten bod podmínek úplně jiný: https://m.austrian.com/?sc_lang=en#home ... f_carriage

prodejce
Prodejce
Prodejce
Příspěvky: 4294
Registrován: 14. 12. 2004, 11:51
Bydliště: na vejminku
Stav: Offline

Re: Letenkova valka nabera na intenzite

Příspěvek od prodejce »

Ano, podle toho rozsudku už jsem na to taky přišel. Lufthansa jsou holt průkopníci..


Odpovědět