Letenkova valka nabera na intenzite

prodejce
Prodejce
Prodejce
Příspěvky: 4294
Registrován: 14. 12. 2004, 11:51
Bydliště: na vejminku
Stav: Offline

Re: Letenkova valka nabera na intenzite

Příspěvek od prodejce »

Nemohu, nejsem advokát LH Group :) Spíš si položme otázku, na základě čeho žalovala Lufthansa svého cestujícího v článku, na který odkazuje whiskey výše. Evidentně nějaký právní základ a vůle žalovat existuje.


zbozivulekral
Cestující Business Class
Cestující Business Class
Příspěvky: 414
Registrován: 14. 01. 2018, 11:42
Oblíbené typy letadel: 787
Pohlaví: muž
Bydliště: LKTB
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Re: Letenkova valka nabera na intenzite

Příspěvek od zbozivulekral »

prodejce píše:Evidentně nějaký právní základ a vůle žalovat existuje.


Když je dostatečně silná vůle, nepotřebuješ ani ten právní základ... :))

Sau
Cestující Economy Class
Cestující Economy Class
Příspěvky: 147
Registrován: 02. 02. 2009, 10:06
Stav: Offline

Re: Letenkova valka nabera na intenzite

Příspěvek od Sau »

Tak to uz jen chybi aby restaurace zacaly pokutovat za nedojezene zbytky jidla na taliri... :lol:

Robert
Druhý pilot
Druhý pilot
Příspěvky: 1394
Registrován: 21. 10. 2003, 19:55
Bydliště: Praha
Stav: Offline

Re: Letenkova valka nabera na intenzite

Příspěvek od Robert »

zbozivulekral píše:
prodejce píše:Evidentně nějaký právní základ a vůle žalovat existuje.


Když je dostatečně silná vůle, nepotřebuješ ani ten právní základ... :))


Pro fanoušky němčiny odkaz na rozhodnutí soudu - https://www.franz.de/fileadmin/user_upl ... isiert.pdf

Petr31
Druhý pilot
Druhý pilot
Příspěvky: 1320
Registrován: 27. 08. 2009, 16:16
Stav: Offline

Re: Letenkova valka nabera na intenzite

Příspěvek od Petr31 »

Sau píše:Tak to uz jen chybi aby restaurace zacaly pokutovat za nedojezene zbytky jidla na taliri... :lol:


...ale takové už existují...před časem jsem na to tupě zíral...akorát jsem si neuložil odkaz......doufajíc, že se to nestane masovou záležitostí, páč si v sobě nosím traumata z dětství......školní jídelny a dozorkyně pančelky :ymdevil: :ymdevil: :ymdevil:


prodejce
Prodejce
Prodejce
Příspěvky: 4294
Registrován: 14. 12. 2004, 11:51
Bydliště: na vejminku
Stav: Offline

Re: RE: Re: Letenkova valka nabera na intenzite

Příspěvek od prodejce »

Robert píše:Pro fanoušky němčiny odkaz na rozhodnutí soudu - https://www.franz.de/fileadmin/user_upl ... isiert.pdf


Mohl by nám to nějaký jedničkář interpretovat? Já jsem měl z němčiny čtyřku, takže vyčtu prd.

Sau
Cestující Economy Class
Cestující Economy Class
Příspěvky: 147
Registrován: 02. 02. 2009, 10:06
Stav: Offline

Re: Letenkova valka nabera na intenzite

Příspěvek od Sau »

Petr31 píše:
Sau píše:Tak to uz jen chybi aby restaurace zacaly pokutovat za nedojezene zbytky jidla na taliri... :lol:


...ale takové už existují...před časem jsem na to tupě zíral...akorát jsem si neuložil odkaz......doufajíc, že se to nestane masovou záležitostí, páč si v sobě nosím traumata z dětství......školní jídelny a dozorkyně pančelky :ymdevil: :ymdevil: :ymdevil:


:shock: :crazy: :thumbdown:

No tak to potes koste teda...

Marty-t
Druhý pilot
Druhý pilot
Příspěvky: 1112
Registrován: 08. 01. 2010, 23:17
Pohlaví: muž
Bydliště: Brno
Stav: Offline

Re: RE: Re: Letenkova valka nabera na intenzite

Příspěvek od Marty-t »

prodejce píše:
Robert píše:Pro fanoušky němčiny odkaz na rozhodnutí soudu - https://www.franz.de/fileadmin/user_upl ... isiert.pdf


Mohl by nám to nějaký jedničkář interpretovat? Já jsem měl z němčiny čtyřku, takže vyčtu prd.


No já měl sice povinnou ruštinu a volitelně angličtinu, ale člověk míní a život mění... V rychlosti jsem přelétl a jde o to, že soud odmítl žalobu LH o doplatku tarifu mezi zpátečkou a jednosměrnou jako neoprávněnou. Tuším šlo řádově o doplatek 2k EUR, protože Business Class... Nadto musí žalobce - LH Group nést náklady soudního řízení... Tolik ve zkratce. Jestli chce někdo přeložit totéž lépe a detailně, klidně se tomu pokusím dát víc než 5 minutek času...

prodejce
Prodejce
Prodejce
Příspěvky: 4294
Registrován: 14. 12. 2004, 11:51
Bydliště: na vejminku
Stav: Offline

Re: Letenkova valka nabera na intenzite

Příspěvek od prodejce »

To jsem zvládl i jako čtyřkař:) Spíš to odůvodnění rozsudku by bylo zajímavé.

Marty-t
Druhý pilot
Druhý pilot
Příspěvky: 1112
Registrován: 08. 01. 2010, 23:17
Pohlaví: muž
Bydliště: Brno
Stav: Offline

Re: Letenkova valka nabera na intenzite

Příspěvek od Marty-t »

prodejce píše:To jsem zvládl i jako čtyřkař:) Spíš to odůvodnění rozsudku by bylo zajímavé.

OK, tak v rychlosti to odůvodnění - proces tvorby ceny LH není transparentní a tak cestujícímu (šlo o cestu Oslo-Frankfurt-Seattle a zpět kdy PAX ji využil tam a nazpět jen Seattle-Frankfurt a odtud letěl jinouletenkou do Berlína) nebylo v moment rozhodnutí ve FRA nenastoupit do letadla směr Oslo jasné jakou výši náhrady škody po něm LH může požadovat resp. jakou škodu tím způsobí. Dále soudu není jasné zda rozdíl cca 2k EUR mezi zpátečním Olso-FRA-Seattle a jednosměrným Oslo-FRA-Seattle-FRA-Berlin lze požadovat, když se liší jen v posledním segmentu a navíc pasažér letěl na letenku s jinou společností. Nicméně na konci je zdůrazněna netransparentní cenotvorba jako hlavní problém určení zda je požadovaná výše škody relevantní. Tolik ve zkratce...
Naposledy upravil(a) Marty-t dne 12. 02. 2019, 21:22, celkem upraveno 1 x.

prodejce
Prodejce
Prodejce
Příspěvky: 4294
Registrován: 14. 12. 2004, 11:51
Bydliště: na vejminku
Stav: Offline

Re: Letenkova valka nabera na intenzite

Příspěvek od prodejce »

Super, díky

Globik
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 5906
Registrován: 04. 01. 2004, 11:53
Oblíbené typy letadel: B767, Cessna 208
Pohlaví: muž
Bydliště: Honolulu
Stav: Offline

Re: Letenkova valka nabera na intenzite

Příspěvek od Globik »

Petr31 píše:
Sau píše:Tak to uz jen chybi aby restaurace zacaly pokutovat za nedojezene zbytky jidla na taliri... :lol:


...ale takové už existují...před časem jsem na to tupě zíral...akorát jsem si neuložil odkaz......doufajíc, že se to nestane masovou záležitostí, páč si v sobě nosím traumata z dětství......školní jídelny a dozorkyně pančelky :ymdevil: :ymdevil: :ymdevil:

Restaurace nepokutuji za nedojezene jídlo, které si člověk objednal a zaplatil. Některé All you can eat restaurace účtují jídlo, které si člověk vzal a nesnědl, což je logické. Je to jako by aerolinka udělala akci Prolet co stihneš za paušální cenu a člověk by si objednal letenky a neproletel to. Protože to není Naber co uneses nebo Objednej tolik letenek než se ti zavaří počítač.

Petr31
Druhý pilot
Druhý pilot
Příspěvky: 1320
Registrován: 27. 08. 2009, 16:16
Stav: Offline

Re: RE: Re: Letenkova valka nabera na intenzite

Příspěvek od Petr31 »

Marty-t píše:
prodejce píše:
Robert píše:Pro fanoušky němčiny odkaz na rozhodnutí soudu - https://www.franz.de/fileadmin/user_upl ... isiert.pdf


Mohl by nám to nějaký jedničkář interpretovat? Já jsem měl z němčiny čtyřku, takže vyčtu prd.


No já měl sice povinnou ruštinu a volitelně angličtinu, ale člověk míní a život mění... V rychlosti jsem přelétl a jde o to, že soud odmítl žalobu LH o doplatku tarifu mezi zpátečkou a jednosměrnou jako neoprávněnou. Tuším šlo řádově o doplatek 2k EUR, protože Business Class... Nadto musí žalobce - LH Group nést náklady soudního řízení... Tolik ve zkratce. Jestli chce někdo přeložit totéž lépe a detailně, klidně se tomu pokusím dát víc než 5 minutek času...


..tady to je už i česky:
https://www.denik.cz/ekonomika/pasazer- ... -internetu

Sau
Cestující Economy Class
Cestující Economy Class
Příspěvky: 147
Registrován: 02. 02. 2009, 10:06
Stav: Offline

Re: Letenkova valka nabera na intenzite

Příspěvek od Sau »

Dle meho nazoru by jedine logicke rozhodnuti soudu melo zalobu LH zamitnout s oduvodnenim, ze pozaduje-li na prvni pohled nelogicke ceny za sve produkty, tj. napriklad nizsi ceny za delsi trasy, nemuze zakazovat na prvni pohled stejne nelogicke chovani svym zakaznikum, tj. dobrovolne nevyuziti jiz zaplacene sluzby a to s durazem na to, ze zalujiciho k teto cenotvorbe nic nenuti a dela to tak zcela dobrovolne a o sve vuli.

Globik
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 5906
Registrován: 04. 01. 2004, 11:53
Oblíbené typy letadel: B767, Cessna 208
Pohlaví: muž
Bydliště: Honolulu
Stav: Offline

Re: Letenkova valka nabera na intenzite

Příspěvek od Globik »

No ale stále si nemyslím, že by bylo něco proti podmínkám LH, kdyby ten žalovaný operoval tím, že předem nevěděl, zda bude potřebovat letět do Osla nebo do Berlína a měl se to dovědět až během cesty. Nebo snad nějaká aerolinka v určité fázi války bude cestakum zakazovat nevědět, kde potřebují ukončit cestu? I když v dnešním poblblem světě by se to stát mohlo...


Odpovědět