Lufthansa rezervace

Snehulak
Cestující Economy Class
Cestující Economy Class
Příspěvky: 106
Registrován: 14. 07. 2005, 13:56
Stav: Offline

Lufthansa rezervace

Příspěvek od Snehulak »

Lufthansa mi poslala krasny mail ze mi zrusili existujici let a ze mi nabizi alternativu. Bohuzel ta altenativa je prazdna - misto aby tam byl let, tak je tam prazdno. Kdyz se podivam online tak z meho two-way ticket se stal one-way. Zmenu musim akceptovat do zitrka. Zkusim volat na ceskou i nemeckou kancelar, ale nejde se vubec dovolat (zkousim to uz od rana). Neda se nekam zajit fyzicky? Pripadne neznate nekoho kdo by mohl pracovat v rezervancim centru a nejak mi pomoct?


Snehulak
Cestující Economy Class
Cestující Economy Class
Příspěvky: 106
Registrován: 14. 07. 2005, 13:56
Stav: Offline

Re: Lufthansa rezervace

Příspěvek od Snehulak »

Tak jsem se asi po 7 hodinach dovolal do US call centra, kde mi pomohli. Dalo to ale praci teda ...

Ulafme
Cestující Economy Class
Cestující Economy Class
Příspěvky: 162
Registrován: 08. 11. 2009, 00:32
Stav: Offline

Re: Lufthansa rezervace

Příspěvek od Ulafme »

Je tady někdo alespoň občas si rezervující lety přímo přes web lufthansa.com?

Jaká je spokojenost s novým rozhraním a s novým procesem rezervace vůbec? To samé platí i pro weby Austrian a Swiss.

Pro mne osobně to je taková naprosto nepoužitelná hrůza, že pokud je tohle opravdu finální verze, jak jsem byl informován, tak po přesně 25 letech využívání služeb této společnosti u nich končím...

georgo
Cestující Economy Class
Cestující Economy Class
Příspěvky: 106
Registrován: 01. 03. 2010, 21:36
Bydliště: PRG
Stav: Offline

Re: Lufthansa rezervace

Příspěvek od georgo »

Já v podstatě využívám jen tyhle rezervační systémy. V novém jsem ještě nerezervoval, ale jen hledal. Nezobrazují se tam knihovací třídy, což je trochu nemilé, ale jelikož mám Senátora až do roku 26, tak mě to teď netrápí. S novým sytémem získávání statusu, to bude jedno. Co mi připadá lepší je multi city letenka. Ukazuje to cenu letenky už při výběru jednoltivých segmentů a to je proti staré verzi pokrok. Jelikož to využívám docela často, tak jsem za to rád. Až na podzim budu zase rezervovat nějaké letenky, tak uvidím, jak se mi to bude líbit.

whiskey
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 4146
Registrován: 17. 08. 2007, 12:03
Stav: Offline

Re: Lufthansa rezervace

Příspěvek od whiskey »

musim vyskusat, ci je mozne bookovat jednotlive segmenty v roznych triedach,teda nielen Y\Y+ ale aj Y\C a pod.


Night fly
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 3039
Registrován: 13. 05. 2005, 09:25
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Re: Lufthansa rezervace

Příspěvek od Night fly »

Rezervuju prakticky vyhradne tam. Jak bylo vyse receno, urcite zlepseni nastalo pri multi-city itinerarich, i kdyz obcas mi ten system nenabidne podle matrixu vyhledane moznosti. Obecne ale vzato mi cely rezervacni system LH pripomina situaci v CR na zacatku 90.let - my prece nebudeme slepe kopirovat neco, co funguje ve svete, my si to prece umime vymyslet sami. Oproti systemum UA, AC, ale i AF je rezervacni system celkove vzato LH hruzostrasny, s tim zcela souhlasim.

michal4
Cestující Business Class
Cestující Business Class
Příspěvky: 345
Registrován: 17. 03. 2017, 18:56
Pohlaví: muž
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Re: Lufthansa rezervace

Příspěvek od michal4 »

Ulafme píše:
19. 04. 2023, 14:04
Je tady někdo alespoň občas si rezervující lety přímo přes web lufthansa.com?

Jaká je spokojenost s novým rozhraním a s novým procesem rezervace vůbec? To samé platí i pro weby Austrian a Swiss.

Pro mne osobně to je taková naprosto nepoužitelná hrůza, že pokud je tohle opravdu finální verze, jak jsem byl informován, tak po přesně 25 letech využívání služeb této společnosti u nich končím...
Letos jsem přes ně rezervoval už dva pracovní lety. Jakž takž přehledný. Za mě plus, že lze vybrat platba i v CZK a nemusím řešit kurzové rozdíly při proplacení zaměstnavatelem.

Ale když přijde potvrzení do Outlooku, tak tam není vidět PNR ani etiket. Aspoň tak si stěžoval kolega. Musí se zobrazit HTML zdroj :lol:

A mají to pěkně zabugovaný. Naše kombo 2xLH tak a 2x Swiss zpátky, šlo vybrat 2x placená sedadla u LH a mně 2x zdarma sedadla u Swissu, ačkoliv na prvním letu měla být placená. Kolegovi to už nešlo a musel platit 3x. Mimoto předpokládám že Swiss má taky placená sedadla v nejnižším tarifu na všech letech :mrgreen:

Ulafme
Cestující Economy Class
Cestující Economy Class
Příspěvky: 162
Registrován: 08. 11. 2009, 00:32
Stav: Offline

Re: Lufthansa rezervace

Příspěvek od Ulafme »

Nejdříve jsem napsal na Lufthansu s tím, že nevidím při rezervaci seat mapy.

Jejich vcelku rychlá odpověď byla, ať zkusím jiný prohlížeč a/nebo vymažu cache =))
Tak jsem reagoval, že tahle univerzální rada "jak se zbavit opruze" všech IT podpor celého světa na tento problém opravdu nefunguje.

Na což mi opět rychle odpověděli, že místa mohu vidět a zarezervovat po provedení rezervace letů a zadání dat pasažerů.

Tohle už si vyžadovalo delší reakci. Takže jsem napsal email, kde jsem shrul pět věcí, co současný systém neumí, ale ten starý uměl a zároveň poprosil o sdělení alespoň jedné funkce, která cestujícím proces rezervace usnadní a kterou ten starý engine neobsahoval.
- úvodní obrazovka neobsahule sloupce ukazující nejlevnější lety v nasledujích měsících
- další stránka s nabídkou letů neobsahuje seat mapy
- zobrazených letů je méně. Např. routing BER-BCN dává denně přes 150 LH, LX a OS spojení, ale systém jich nabízí jen 13
- systém neukazuje přímo routing, ale pouze počet přestupů
- v nabídce letů není možné cokoliv změnit. Je nutno se vrátit na úvodní obrazovku a začít úplně znovu.

Proces rezervace tak nyní vypadá takto:
- zadat vyhledávací kriteria
- vybrat si z nabídky letů
- zadat pasažéry
- projít kompletní seat mapy a zjistit, že oblíbené místo není k dispoziici
- teď ale není cesty o krok zpět! Je nutno se vrátit kliknutím na logo Lufthansy v levém horním rohu na úvodní obrazovku, která je úplně prázdná a začít znovu

- zadat vyhledávací kriteria
.
.
.
.
.

Po více než 30 minutách a x-tém opakování nastává čas na kávu a stránku Lufthansy měním na můj oblíbený https://worldofsolitaire.com/

Na odpověď na ten email doposud čekám. Asi stále ještě hledají tu jedinou pozitivní změnu. Jasně ale říkám, že pro mne osobně je to odebrání seat map z nabídky letů neakceptovatelné, žádnou jinou funkcionalitou nenahraditelné a pokud to tak zůstane, tak s tím spolkem LH, LX a OS definitivně končím.
Nejde jen o mé pocity, ale rovněž o fakt, že tento "zmetek" stál rozhodně desítky miliónů EUR, které ale z mé kapsy nepůjdou...

Globik
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 5906
Registrován: 04. 01. 2004, 11:53
Oblíbené typy letadel: B767, Cessna 208
Pohlaví: muž
Bydliště: Honolulu
Stav: Offline

Re: Lufthansa rezervace

Příspěvek od Globik »

Kupovali jste si někdo zájezd u Fischera v době, kdy cestovku převzal Komárek od Fischera?
Bukujete hotely přes hotels.com?
Těch příkladů bude určitě mnohem víc. Někdo v korporátu potřebuje vykázat činnost a tak inovuje rezervační systém nebo jen webovky a je to návrat o 20 let zpět.
Naposledy upravil(a) Globik dne 21. 04. 2023, 22:25, celkem upraveno 1 x.

LuckyLjuk
Cestující Economy (low-cost)
Cestující Economy (low-cost)
Příspěvky: 16
Registrován: 05. 07. 2022, 12:31
Stav: Offline

Re: Lufthansa rezervace

Příspěvek od LuckyLjuk »

Já shodou okolnosti kupoval letenky před týdnem na routing VIE-DPS a jako oproti AF/KLM mi to přišlo hrozný i když vizuálně celkem hezký. Já se snažím kupovat výhradně na stránkách dopravce. U EVA AIR a China Airlines se mi hodně líbilo, že šlo vybrat třeba rovnou jídlo pro pasažéry. Viděl jsem ceny na dny kolem, viděl jsem ceny konkrétního sedadla a vše bylo fajn a rychlé, i když systém vypadal vizuálně dost nemoderně. Přítelkyně má intoleranci na lepek. U Austrian jsem jídlo nenašel nikde při koupi, ani po koupi v “MY BOOKINGS” i když Austrian uvádí, že všechny tyto možnosti jsou. Nakonec došlo k tomu, že jsem jim napsal e-mail a oni jídlo během 24 hodin zařídili a vidím ho už i v moji rezervaci. Měli suverénně nejnižší cenu, takže budiž jim toto odpuštěno. U Etihad se mi zase třeba při výběru místa neukazovala cena. Až při potvrzení sedadel na všechny segmenty mi vyskočilo, že mám sedadla za nějakých 500€ :-? Vybral jsem jiné, více vzadu a cena spadla na 170€. Ale člověk cenu nevidí a čeká na překvapení :D U Austrian jsem aspoň věděl, že místo stojí 35€ a sedadla na segment s THAI jsou v ceně letenky a jen jsem si vybral ze seatmap. Jako nejlepší mi asi přijde AF/KLM zatím. Teď jsem navíc hledal další multicity letenky do USA a třeba u BA to není schopné najít nic. Prý nejsou dostupné žádné lety. To samé se mi stalo i u hledání letenek do toho DPS. Přes web BA nenalezen žádný spoj. A trvalo to několik dní v kuse, takže nějaký jednodenní výpadek to asi nebyl.

jencik
Vedoucí kabiny
Vedoucí kabiny
Příspěvky: 825
Registrován: 23. 03. 2014, 15:03
Bydliště: SIN
Stav: Offline

Re: Lufthansa rezervace

Příspěvek od jencik »

U BA je to niekedy komplikovane s awardmi, mam pocit, ze viacere destinacie su dostupne dost na poslednu chvilu- tak 3 dni pred odletom, co uplne nevyhovuje na nejake dlhodobejsie planovanie.

Bruno47
Nováček
Nováček
Příspěvky: 2
Registrován: 14. 04. 2023, 16:05
Stav: Offline

Re: Lufthansa rezervace

Příspěvek od Bruno47 »

jencik píše:
22. 04. 2023, 11:14
U BA je to niekedy komplikovane s awardmi, mam pocit, ze viacere destinacie su dostupne dost na poslednu chvilu- tak 3 dni pred odletom, co uplne nevyhovuje na nejake dlhodobejsie planovanie.
Také mám stejnou zkušenost

whiskey
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 4146
Registrován: 17. 08. 2007, 12:03
Stav: Offline

Re: Lufthansa rezervace

Příspěvek od whiskey »

tak som cvicne pozeral nejake teoreticky pouzitelne terminy na letne vylety, a musim povedat, ze ani 500/500FTTH a i9 s rtx3xxx nevyzera mat vobec nejaky vplyv na performance toho webu... :crazy:
Zaujimavosti - ak si jednym smerom kliknem eco light, tak return segment uz mi ukaze len eco light moznosti. Ak si outbound zvolim eco basic, tak mi return potom ukaze eco, premium eco a business moznosti. Zaujimave...

michal4
Cestující Business Class
Cestující Business Class
Příspěvky: 345
Registrován: 17. 03. 2017, 18:56
Pohlaví: muž
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Re: Lufthansa rezervace

Příspěvek od michal4 »

Má někdo zkušenosti s Train+Flight od Lufthansy?
- Dá se rezervovat přes LH místo v ICE? Webové rozhraní tvrdí, že to lze až při check-inu, což je otázka, jestli zobrazí mapku, přidělí místo nebo bude jen litovat, že všechna místa jsou už vyrezervovaná (zrovna spoje z Frankfurtu bývají dost plné).
- načítají se za tento vlakový úsek codesharovaný pod LH míle i u jiných Star Alliance aerolinek než Lufthansy? (konkrétně by mě zajímalo TK, nicméně QKL, označení nádraží v CGN, jaksi nevidím v nabídce Claim Missing Miles)

Jinak jsem našel i bookovací třídu u letu přímo na stránkách LH. Skrývá se pod textovým popiskem "Compare fares".

Díky
Naposledy upravil(a) michal4 dne 19. 05. 2023, 10:44, celkem upraveno 1 x.

Globik
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 5906
Registrován: 04. 01. 2004, 11:53
Oblíbené typy letadel: B767, Cessna 208
Pohlaví: muž
Bydliště: Honolulu
Stav: Offline

Re: Lufthansa rezervace

Příspěvek od Globik »

michal4 píše:
19. 05. 2023, 09:01
Má někdo zkušenosti s Train+Flight od Lufthansy?
- Dá se rezervovat přes LH konkrétní sedačka v ICE? Webové rozhraní tvrdí, že to lze až při check-inu, což je otázka, jestli zobrazí mapku, přidělí místo nebo bude jen litovat, že všechna místa jsou už vyrezervovaná (zrovna spoje z Frankfurtu bývají dost plné).
- načítají se za tento vlakový úsek codesharovaný pod LH míle i u jiných Star Alliance aerolinek než Lufthansy? (konkrétně by mě zajímalo TK, nicméně QKL, označení nádraží v CGN, jaksi nevidím v nabídce Claim Missing Miles)

Jinak jsem našel i bookovací třídu u letu přímo na stránkách LH. Skrývá se pod textovým popiskem "Compare fares".

Díky
Místo z plánku údajně nejde vybrat ani při nákupu na webu DB. Tak pochybuju že půjde na webu LH. Ale na webu ČD jde i u vlaku, který odjíždí z Německa.


Odpovědět