Transfer via FRA

Globik
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 5906
Registrován: 04. 01. 2004, 11:53
Oblíbené typy letadel: B767, Cessna 208
Pohlaví: muž
Bydliště: Honolulu
Stav: Offline

Re: Transfer via FRA

Příspěvek od Globik »

honzeek1 píše:
15. 02. 2021, 11:24
Resim neco podobneho, v dnesnim mailu z Luftwaffe byl tento odkaz:

https://lufthansa.travel-regulations.co ... anguage=en
IMHO to během dneška změnili, dnes brzy ráno SEČ tam bylo něco jiného, než nyní:

Transiting Germany:
- From Schengen countries that are classified as "area of variant of concern": Any transit via Germany is only allowed to German nationals and holders of German resident permit
- From "areas of variant of concern", transiting to German domestic flights and Schengen destinations is only allowed to German nationals and holders of German resident permit
- From "areas of variant of concern", transiting to Non-Schengen destinations is allowed to any national. The destination countries' entry regulations must be adhered to.

Třetí bod si odporuje s prvním, tak doufám, že druhý a třetí bod upřesňují první.


loupeznik
Cestující First Class
Cestující First Class
Příspěvky: 622
Registrován: 13. 08. 2010, 01:37
Bydliště: ČB/ZH
Stav: Offline

Re: Transfer via FRA

Příspěvek od loupeznik »

Podle mě to maj jen nešikovně formulovaný. První bod se týká schengenských zemí s mutacemi, druhý a třetí bod se týká neschengenských zemí s mutacemi a tudíž si neodporují.
V zásadě jde zřejmě o to, aby z oblastí výskytu mutací nemohl nikdo (kromě Němců/rezidentů) přiletět na schengenskou část letiště, ze které by mohl volně vstoupit do země.

Globik
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 5906
Registrován: 04. 01. 2004, 11:53
Oblíbené typy letadel: B767, Cessna 208
Pohlaví: muž
Bydliště: Honolulu
Stav: Offline

Re: Transfer via FRA

Příspěvek od Globik »

loupeznik píše:
16. 02. 2021, 22:44
Podle mě to maj jen nešikovně formulovaný. První bod se týká schengenských zemí s mutacemi, druhý a třetí bod se týká neschengenských zemí s mutacemi a tudíž si neodporují.
V zásadě jde zřejmě o to, aby z oblastí výskytu mutací nemohl nikdo (kromě Němců/rezidentů) přiletět na schengenskou část letiště, ze které by mohl volně vstoupit do země.
Jasně. Doufám že to tak opravdu je, mojí ženě se nepodařilo změnit letenku z Prahy via FRA na letenku via ZRH, na konci procesu to hodí chybu a telefon na UA je přetížený. Jinak máme vse změněné na via ZRH nebo VIE.

Fabo
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 3146
Registrován: 04. 01. 2007, 13:42
Bydliště: HAG
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Re: Transfer via FRA

Příspěvek od Fabo »

Globik píše:
17. 02. 2021, 00:44
Jasně. Doufám že to tak opravdu je, mojí ženě se nepodařilo změnit letenku z Prahy via FRA na letenku via ZRH, na konci procesu to hodí chybu a telefon na UA je přetížený. Jinak máme vse změněné na via ZRH nebo VIE.
A neni to kapku predcasne? Za toho pul roku se situace zcela urcite zmeni.

Globik
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 5906
Registrován: 04. 01. 2004, 11:53
Oblíbené typy letadel: B767, Cessna 208
Pohlaví: muž
Bydliště: Honolulu
Stav: Offline

Re: Transfer via FRA

Příspěvek od Globik »

Fabo píše:
17. 02. 2021, 07:26
Globik píše:
17. 02. 2021, 00:44
Jasně. Doufám že to tak opravdu je, mojí ženě se nepodařilo změnit letenku z Prahy via FRA na letenku via ZRH, na konci procesu to hodí chybu a telefon na UA je přetížený. Jinak máme vse změněné na via ZRH nebo VIE.
A neni to kapku predcasne? Za toho pul roku se situace zcela urcite zmeni.
Lze doufat, že pozdní jaro virus potlačí, jako tomu bylo loni. Jenže loni byli lidi ochotni k ústupkům. Letos už mají chaosu made in Bureš plné zuby. Takže bych raději neočekával, že Němci opatření vůči nám zmírní. Navíc u letenek na naší relaci za cash jsou nyní slušné ceny (podobné jako před pár měsíci, poté šly brutálně nahoru a nyní zase spadly), tak proč to nevyměnit, když je to bez rozdílu ceny (nakoupili jsme v lednu) a u award letenek se možnosti za nejnižší award stále zužují, pak už to nepůjde vyměnit bez ztráty mil. Takže mi to nepřijde předčasné, později už by ty změny mohly být dost drahé. P.S.: Poplatky za změnu jsou na nule, takže není co ztratit (pokud se tedy nezblázní Švýcaři nebo Rakušáci).


Globik
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 5906
Registrován: 04. 01. 2004, 11:53
Oblíbené typy letadel: B767, Cessna 208
Pohlaví: muž
Bydliště: Honolulu
Stav: Offline

Re: Transfer via FRA

Příspěvek od Globik »

Fabo píše:
17. 02. 2021, 07:26
Za toho pul roku se situace zcela urcite zmeni.
Jinak ještě - takovéhle prognózy bych si bez urážky v této době strčil za klobouk. V září jsem za výhodnou cenu něco málo přes 1000 dolarů koupil letenky HNL-PRG-HNL. Pak přišel covid a my se rozhodli necestovat, ať něco na tak dlouhé cestě nechytneme (plus mít na hubě tak dlouho FFP2 mi přišlo jako peklo). S tím že pojedeme na Vánoce. Což bylo příliš optimistické. Místo abych počkal až UA zruší lety vyměkl při výzvě UA, pokud nechci cestovat, ať zruším letenku, že mi dají buď kredit (tedy open letenku, platnou 1 rok od nákupu) nebo voucher na 2 roky. Tak jsem to udělal a vzal voucher a až na něm bylo, že je to jen na metal UA. Na Vánoce jsme neletěli a já jsem pak poté na ten voucher koupil OW do BER (což je pro cestování do Česka jediná použitelná destinace s metalem UA). Doplatil jsem pár dolarů a z RT letenky měl OW :) Segment zpět jsem chtěl řešit jinak, to není důležité. Pak šly ceny letenek dost dolů, tak jsem koupil RT do Prahy a OW do Berlína změnil na OW do JFK ve F/C (a pár dolarů zase musel připlatit). Takže z RT letenky do Prahy (plus doplatek) máme OW do NYC :D Už se těším na ty americký ksichty, až s mými nevychovanými hlučnými spratky nastoupím do F a C :lol:

No a je možné, že do Prahy nepoletíme ani letos, což kdyby mi někdo řekl před rokem, tak bych ho považoval za blázna.

Marty-t
Druhý pilot
Druhý pilot
Příspěvky: 1112
Registrován: 08. 01. 2010, 23:17
Pohlaví: muž
Bydliště: Brno
Stav: Offline

Re: Transfer via FRA

Příspěvek od Marty-t »

Fabo píše:
17. 02. 2021, 07:26
Za toho pul roku se situace zcela urcite zmeni.
Dnes víc než kdy jindy platí slova klasika - "člověk plánuje jenom proto, aby se měl Bůh čemu smát...". Já si taky myslím, že v září může být situace úplně jiná. Pozoroval bych teď podrobně Izrael - ti byli podobně jako ČR nemocí hodně zasaženi, avšak nyní jsou zřejmě díky přeplacení farmaceutických firem co se týče vakcinace nejdál - někde mezi 40 a 50 procenty proočkovanosti a rozvolňují. Což by mohl být stav v Evropě koncem léta. U Globika v US i dřív. Je otázkou, když budou proočkovány rizikové skupiny, zda bude dál nutné mít restrikce například v cestování mezi zeměmi EU jako je tomu mezi Německem a ČR nyní. Možná v příštích 2-3 měsících bude situace ještě krušnější. Ale v létě díky vyšším teplotám by se mělo šíření koronaviru výrazně zpomalit.

Na druhou stranu bych ani nepodceňoval ani možnost, které dávám sice velmi malou pravděpodobnost, ovšem se zničujícími důsledky, pokud by měla nastat. Představte si agresivnější jinou nemoc nebo jen mutaci koronaviru mířící smrtonosně především na mladé - to by vše co dosud známe by byl jen slabý odvar toho, co by za opatření přišlo v budoucnu.

Ale buďme optimisté a věřme, že za půl roku bude výrazně lépe. Já v to doufám a letenky na podzim mám již koupené... Držím nám všem palce !

Fabo
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 3146
Registrován: 04. 01. 2007, 13:42
Bydliště: HAG
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Re: Transfer via FRA

Příspěvek od Fabo »

Ja si uplne netroufam odhadovad zda bude situace lepsi, horsi, co v CR, co v Nemecku, co v USA... spis bych rekl presne to - planovat nema moc smysl. Treba se mutace rozsiri i v Nemecku, pak ztrati smysl takove omezeni. Treba se Globikovi povede zaockovat, a pak muze byt vyjimka.

Treba se to zhorsi a bude muset celou cestu zrusit...

Nicement, argument predelat to ted, dokud je misto na awardech a zadna fare difference, to beru.

whiskey
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 4146
Registrován: 17. 08. 2007, 12:03
Stav: Offline

Re: Transfer via FRA

Příspěvek od whiskey »

Marty-t píše:
17. 02. 2021, 09:28
Ale buďme optimisté a věřme, že za půl roku bude výrazně lépe. Já v to doufám a letenky na podzim mám již koupené... Držím nám všem palce !
osobne som to odpiskal na cely tento rok. A dufam, ze 2022 v septembri bude lepsie ako dnes :)

jencik
Vedoucí kabiny
Vedoucí kabiny
Příspěvky: 825
Registrován: 23. 03. 2014, 15:03
Bydliště: SIN
Stav: Offline

Re: Transfer via FRA

Příspěvek od jencik »

Britska mutacia uz v Nemecku je, da sa to vidiet aj na tamojsich cislach. Zatial teda obcania CR letiet z CR cez Nemecko mozu, otazne je, ako dlho, kedze v CR ocakavam tak o 2-3 tyzdne stav podobny tomu na Slovensku. Uvidime, ako sa bude darit plnit kvoty na vakciny, ak to pojde dobre, tak jesen by uz mala byt volnejsia.

Globik
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 5906
Registrován: 04. 01. 2004, 11:53
Oblíbené typy letadel: B767, Cessna 208
Pohlaví: muž
Bydliště: Honolulu
Stav: Offline

Re: Transfer via FRA

Příspěvek od Globik »

jencik píše:
19. 02. 2021, 14:49
Zatial teda obcania CR letiet z CR cez Nemecko mozu,
Pokud se nemýlím, můžou letět jen pokud pokračují do neschengenu. Ale už nemůžou zpět.

stepankacervenko
Nováček
Nováček
Příspěvky: 5
Registrován: 13. 10. 2015, 09:04
Stav: Offline

Re: Transfer via FRA

Příspěvek od stepankacervenko »

A proč by nemohli zpět? Když budu dejme tomu 3 týdny v Mexiku a vracím se domů, tak přilétám že země, která je high risk a nikoliv virus variant.

Globik
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 5906
Registrován: 04. 01. 2004, 11:53
Oblíbené typy letadel: B767, Cessna 208
Pohlaví: muž
Bydliště: Honolulu
Stav: Offline

Re: Transfer via FRA

Příspěvek od Globik »

stepankacervenko píše:
20. 02. 2021, 13:33
A proč by nemohli zpět? Když budu dejme tomu 3 týdny v Mexiku a vracím se domů, tak přilétám že země, která je high risk a nikoliv virus variant.
Protože nesmíš v Německu přestupovat, pokud letíš do Schengenu a nemáš německé občanství / trvalý pobyt. Pokud se tedy zase něco nezměnilo...

stepankacervenko
Nováček
Nováček
Příspěvky: 5
Registrován: 13. 10. 2015, 09:04
Stav: Offline

Re: Transfer via FRA

Příspěvek od stepankacervenko »

Toto je odpověď Bundespolizei Frankfurt airport, podle které tranzit možný je- viz:
Furthermore, there are exceptions for persons, who only connect flights in international transit areas of german airports

BPOLD FRA

KoSt Covid-19

Az. 18 04 00



Dear Štěpánka,



In general at the moment there is a travel ban for persons departing from a virus variant area (defined by Robert-Koch-institut) to Germany according to § 1 (1) CoronaSchV. According to § 1 (2) CoronaSchV there are also exceptions for persons with a place of residence and a permanent right of residence in Germany. Furthermore, there are exceptions for persons, who only connect flights in international transit areas of german airports, for cargo transportations, for the return of aircrafts/ships/crews, for personal, whose entry is important from the point of public health, for ambulance flights, for flights carrying transplant organs and necessary personal, for transportations because of urgent humanity reasons and finally for transportations due to the order of International Atomic Ernergy Authority or United Nations and their organizations.

The CoronaSchV, which was originally valid until 17.02.2021, has been extended until further notice.





Best regards

On behalf



Julia Lehmann
­­­­­­­­­­­­­­­­­____________________________



Koordinierungsstab Covid-19

Bundespolizeidirektion Flughafen Frankfurt am Main

Postfach 75 02 64 | 60532 Frankfurt am Main

Email: bpold.frankfurt.kost-covid-19.anfragen@polizei.bund.de

zennie
Cestující Economy Class
Cestující Economy Class
Příspěvky: 141
Registrován: 21. 07. 2009, 21:29
Bydliště: Praha->Čína->Japonsko
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Re: Transfer via FRA

Příspěvek od zennie »

Globik píše:
20. 02. 2021, 19:06
stepankacervenko píše:
20. 02. 2021, 13:33
A proč by nemohli zpět? Když budu dejme tomu 3 týdny v Mexiku a vracím se domů, tak přilétám že země, která je high risk a nikoliv virus variant.
Protože nesmíš v Německu přestupovat, pokud letíš do Schengenu a nemáš německé občanství / trvalý pobyt. Pokud se tedy zase něco nezměnilo...
Ve všech opatřeních je chaos a blbě se v tom orientuju, takže třeba nemám pravdu, ale z dostupných informací nemám pocit, že by to tak bylo.

Mexiko je high incidence area, na které se vztahuje následující:
Lufthansa is currently only allowed to carry the following booked passengers on departures (or travel commencements) from the countries of the High Incidence areas

All passengers with final destination in Germany must present a negative test result (PCR, antigen, RT-LAMP or TMA) at the time of departure that is not older than 48 hours prior to the scheduled time of entry into Germany and complete an online registration on the site www.einreiseanmeldung.de
All guests with final destination in Germany must follow the local German quarantine regulations. Information about this can be found here
All passengers with a connecting flight to a destination outside Germany must observe the entry regulations of the corresponding destination country
Chápu z toho, že je potřeba formulář, test (požadavek cílové destinace) a to je vše.

Kdyby člověk letěl z virus variant area, tak je to samozřejmě jinak.


Odpovědět