Práce u LH

Pilgrim
Cestující First Class
Cestující First Class
Příspěvky: 727
Registrován: 13. 09. 2005, 12:37
Stav: Offline

Práce u LH

Příspěvek od Pilgrim »

Objevuje se na tomhle fóru někdo, kdo u LH pracuje (pouze létající pozice), případně o tom uvažuje a může poskytnout nějaké info? Díky.


flightgirl
Cestující Economy (low-cost)
Cestující Economy (low-cost)
Příspěvky: 97
Registrován: 25. 12. 2006, 19:41
Bydliště: HAJ
Stav: Offline

Prace u LH

Příspěvek od flightgirl »

Ne primo u LH, nybrz u LHR (Lufthansaregional). Co bys chtel/a vedet?

Stacey
Nováček
Nováček
Příspěvky: 3
Registrován: 01. 11. 2006, 21:04
Stav: Offline

Příspěvek od Stacey »

Mohla bych se zeptat, jestli bylo těžké se k Lufthanse dostat? Myslím třeba, jestli vyžadují hodně pokročilé znalosti němčiny, nebo uznávají i angličtinu? Předem děkuju...Lufthansa je totiž můj sen :)

FISCHER AIR LOVER
Cestující Business Class
Cestující Business Class
Příspěvky: 363
Registrován: 10. 07. 2006, 11:26
Bydliště: PRG
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Příspěvek od FISCHER AIR LOVER »

Stacey píše:Mohla bych se zeptat, jestli bylo těžké se k Lufthanse dostat? Myslím třeba, jestli vyžadují hodně pokročilé znalosti němčiny, nebo uznávají i angličtinu? Předem děkuju...Lufthansa je totiž můj sen :)


já sem slyšela, že u lidí ze zajraničí jim stačí dokonalá angličtina a oni si tě zařaděj do kurzu, kde tě budou učit němčinu a ten by měl bejt údajně zdarma... :D

Pilgrim
Cestující First Class
Cestující First Class
Příspěvky: 727
Registrován: 13. 09. 2005, 12:37
Stav: Offline

Příspěvek od Pilgrim »

To Fischer Air Lover:
Ahoj :) .
Mam 4 dotazy:
1]s tou nemcinou je to pravda, myslim ten kurz? Mam sice statnice, ale nevim, co si predstavuji pod pojmem "bestes Deutsch".
2]poskytuje Ti LHR letove povoleni na cestu domu do Cech, nebo jsi musela cekat standardni pulrok na ZEDka?
3]jak je to s ubytovanim pro prespolni, je moznost nejake ubytovny, nebo je jedina moznost podnajem?
4]Byl Ti k necemu tuzemsky diplom leteckeho personalu, proverky, zdravotni zpusobilost? Predpokladam, zes k LHR odesla od nejake tuzemske aerolinky. A jak se ti u LHR libi?
Pokud bys nechtela probirat tyhle veci na foru, muzes i na ICQ 291821747.
Diky za kazde info :wink:


flightgirl
Cestující Economy (low-cost)
Cestující Economy (low-cost)
Příspěvky: 97
Registrován: 25. 12. 2006, 19:41
Bydliště: HAJ
Stav: Offline

Příspěvek od flightgirl »

Pilgrim píše:To Fischer Air Lover:
Ahoj :) .
Mam 4 dotazy:
1]s tou nemcinou je to pravda, myslim ten kurz? Mam sice statnice, ale nevim, co si predstavuji pod pojmem "bestes Deutsch".
2]poskytuje Ti LHR letove povoleni na cestu domu do Cech, nebo jsi musela cekat standardni pulrok na ZEDka?
3]jak je to s ubytovanim pro prespolni, je moznost nejake ubytovny, nebo je jedina moznost podnajem?
4]Byl Ti k necemu tuzemsky diplom leteckeho personalu, proverky, zdravotni zpusobilost? Predpokladam, zes k LHR odesla od nejake tuzemske aerolinky. A jak se ti u LHR libi?
Pokud bys nechtela probirat tyhle veci na foru, muzes i na ICQ 291821747.
Diky za kazde info :wink:


1) O kursu nemciny pro cizince jsem nic neslysela a nemyslim si, ze by takovy existoval, protoze LH ma uchazecu dost, takze by urcite neinvestovala do kursu. Nemecky musis mluvit plynule, akcent neni problem.
2) Do Cech nelitam, protoze bydlim v HAJ, kde mam i basi. Spousta litajiciho personalu ale do prace "dolitava" (vetsina jich je basovana ve FRA nebo v MUC) jak jiz z Nemecka, tak i ze zahranici. LH letenky neplati, ale po pul roce dostanes tzv. ID 90 ( 90ti procentni slevu na stand-by letenky).
3) Ubytovny neexistuji, musis si hledat podnajem, nebo hotel, kdyz mas treba brzo rano check-in a nemas jak se dostat. Spousta lidi si bere byty dohromady, kdyz maji treba stand-by airport.
4) Co je to tuzemsky diplom leteckeho personalu, sorry, bydlim uz 17 let v Nemecku, takze netusim? Zdravotni prohlidka se musi u LH samozrejme absolvovat znova, asice po prijeti pred kusem.

Vsechny informace si muzes precist na www.be-lufthansa.com/jobs_und_karriere.html pod Ihre Einstiegsmöglichkeiten - Serviceberufe - Flugbegleiter. Pro prilis vysoky pocet zajemcu to probiha cele nejdriv pres internet, pak po telefonu a pak az osobne. Pisemna prihlaska neni treba. Momentalne LH bere jak diva, protoze maji absolutni nedostatek FA kvuli A 380. Jediny problem asi bude s cestovnim pasem (ja mam nemecky, takze se nevyznam) - muze se s ceskym pasem neomezene cestovat?

U LHR/EW jsem moc spokojena, je to podstatne mensi nez LH, takze takove osobnejsi, coz mi vyhovuje. Taky litame jenom intercont, coz je dobre a hlavne jsem basovana v HAJ a nemusim procceden!
Kdyz budes chtit jeste neco vedet, tak se ozvi!

Dobre informace jsou taky na foru: www.flycity.de

Pilgrim
Cestující First Class
Cestující First Class
Příspěvky: 727
Registrován: 13. 09. 2005, 12:37
Stav: Offline

Příspěvek od Pilgrim »

Diky moc:]. Info na be-lufthansa jsem cetl uz driv, takze jsem chtel nekoho "nazivo".
BTW - cesky pas funguje bez omezeni, byt pracovni povoleni pro Nemecko je porad treba. Byt ne zcela plnohodnotne, prece jen jsme EU :D .

flightgirl
Cestující Economy (low-cost)
Cestující Economy (low-cost)
Příspěvky: 97
Registrován: 25. 12. 2006, 19:41
Bydliště: HAJ
Stav: Offline

Příspěvek od flightgirl »

Kde ted litas? S tou LH bych to na Tvem miste zkusila, protoze kdyz to neklapne, tak se muzes prihlasit zase az za rok a kdo vi, jak to za rok bude vypadat! Kdybys potreboval informace k AC ve FRA, tak jsou na www.flycity.de pod Erfahrungsberichte. Co je to diplom leteckeho personalu?

Lolle
Cestující Economy (low-cost)
Cestující Economy (low-cost)
Příspěvky: 22
Registrován: 03. 01. 2007, 19:36
Stav: Offline

Příspěvek od Lolle »

To flightgirl: Jéé to bylo zajímavý, co jsi napsala. Můžu mít jednu otázku...je to teda taková blbá otázka, ale jestli by jsi nemohla napsat tak orientačně v jakých rozmezích se pohybuje plat. Děkujeme.

flightgirl
Cestující Economy (low-cost)
Cestující Economy (low-cost)
Příspěvky: 97
Registrován: 25. 12. 2006, 19:41
Bydliště: HAJ
Stav: Offline

Příspěvek od flightgirl »

Podle novych smluv 1.350,- EUR brutto v prvnim roce (70 hodin), k tomu prijde 16,30% sichtovy priplatek, 36,50 EUR cont. a 43,97 EUR intercont. na den tzv. "Abwesenheitsgeld", byvale diety. Co jsem slysela se to netto(podle danove tridy) pohybuje kolem 1.200,-/1.500,- EUR mesicne, zalezi taky na hodinach a overnightech. Uz to neni, co byvavalo. Taky jsem vcera cetla, ze LH chce letos prijmout 1.200 FA - takze s chuti do toho! Pracovat u "velke Lufhansy" (klasiky) je v Nemecku prestyzni zalezitost, takze je spousta lidi ochotna vyjit s mensim platem, hlavne ze maji zluty prukaz... Drzim palce!

Pilgrim
Cestující First Class
Cestující First Class
Příspěvky: 727
Registrován: 13. 09. 2005, 12:37
Stav: Offline

Příspěvek od Pilgrim »

To flightgirl - pracuju u ces.narodniho dopravce jako vedouci kabiny, mam rad svoji praci i svoji spolecnost. Lec posledni dobou vaham, nechce se mi cekat, jestli se polozime nebo ne. Osobne jsem v tomhle bodu celkem pesimista/realista.
Ad prukaz leteckeho personalu - totez, co nemecky "zluty prukaz". Naivne jsem se domnival, ze ti plati vsude, kde se lita dany typ, ale bude asi fakt jen tuzemsky.
Ad Abwesenheitsgeld - nejak mi to poctove neodpovida, na LH stranach pisou, ze mas cca 18 dni sluzbu, 12 dni volno. Pokud bys pocitala i jen vyssi taxu a celych 18 sluzebnich dnu, tak 18*44EUR=792EUR, minimalne na start. Nebo jsem to spatne pochopil a 1200-1500EUR netto je to uz se vsim vsudy a zbytek sezerou dane?
Flycity jsem projel komplet, dobry info. Dik.
Proc vlastne nepracujes u "velke Lufthansy" ale u LHR? Naprosto nic proti EW :D, jen zvedavost.

flightgirl
Cestující Economy (low-cost)
Cestující Economy (low-cost)
Příspěvky: 97
Registrován: 25. 12. 2006, 19:41
Bydliště: HAJ
Stav: Offline

Příspěvek od flightgirl »

Tak v tom pripade s chuti do toho - myslim, ze kdyz ne ted, tak uz nikdy! Za pokus nic nedas a budes mit zkusenost. Jak rikam LH ted bere jako diva, ale kdo vi, jak to bude vypadat pristi rok. Krome toho je ve 40-ti "Schluß mit Lustig".

S tim "Abwesenheitsgeldem" je to samozrejme tak, ze se plati jen kdyz jsi pryc - tzn. ve dny, kdy mas stand-by ne a taky samozrejme ne plna taxa na den, nybrz podle hodin, ktere jsi ve sluzbe (u EW je to od OFF-BLOCK homebase do ON-BLOCK homebase). S tim netto je to proto treba brat s "rezervou", muze to samozrejme byt i daleko vic, zalezi podle toho, kam a jak dlouho litas. Kolik a po kolika letech mas u Tve spolecnosti?

U EW jsem, protoze jsem tam zacala a ted po letech nema smysl menit:
1) Musela bych "dolitavat" do FRA nebo MUC
2) Musela bych zase zacit na plny uvazek (s rodinou problem)
3) Mela bych ted financne u LH na plny uvazek tak o 200 EUR vic, nez u
EW na 50%
Krome toho je mi LH moc velka a neosobni. Mi se vic libi, kdyz jednou za cas potkas zname lidi a mas se na co tesit. Taky je fajn, kdyz volas do firmy a oni hned vi, kdo jsi a nemusis se "predstavit" personallnim cislem...!

V Nemecku se musi u kazde air-linky delat cely kurs znova, bez ohledu na zkusenosti na urcitem typu letadla. Je to vsechno interni zalezitost - od savety az po service (jine call-outs, jiny procedere).

Lolle
Cestující Economy (low-cost)
Cestující Economy (low-cost)
Příspěvky: 22
Registrován: 03. 01. 2007, 19:36
Stav: Offline

Příspěvek od Lolle »

Ahojky flightgirl, chtěla jsem se zeptat, jak vypadal příjimací pohovor u Lufthansy. Děkuju

flightgirl
Cestující Economy (low-cost)
Cestující Economy (low-cost)
Příspěvky: 97
Registrován: 25. 12. 2006, 19:41
Bydliště: HAJ
Stav: Offline

Příspěvek od flightgirl »

Ahojky Lolle!

Prijmaci rizeni u LH zacina prihlaskou pres internet (jina moznost uz neexistuje), pak tzv. Telefon-interview, a pak tzv. AC ve FRA. Kdyz se dostanes az do psledniho "kola", tak Ti LH nabidne nekolik terminu na AC a kdyz si jeden vyberes, poslou Ti letenku do FRA (jestli to jde i z Ceska nevim).
Ve FRA je se LH nejprve predstavi a vysvetli prubeh dne (spis "polodne"). Pak je pisemny test z Anglictiny (ten stoji za to!), druha cast je tzv. Gruppen-spiel (neplest se sexem!) - ve skupinkach po 5 lidech dostanou uchazeci ukol treba "Vytvorte novy reklamni produkt pro LH". Je na to 10 minut, psycholozka/log chodi dokola a dela si poznamky. Pozoruje, jak se k sobe/mezi sebou uchazeci chovaji, jde v podstate o provereni "tymove"schopnosti. Kdo je hotovy (nekdy i behem testu z Anglictiny) jde k osobnimu pohovoru. Psycholog se pta na veci jako proc LH, co asi dela CC, co, kdyby to neklaplo, co si clovek predstavuje pod pojmem "vytecny servis" atd. Par otazek je taky v anglictine, ale zvladnutelne. Pak jeste osobni pohovor obsahuje tzv. Rollen-spiel: psycholog je "zlobici" PAX a ted jak ne nej (treba nechce schovat tasku na EM-EXIT). Jde o to vydrzet, neexplodovat. Cele to trva tak 2, max. 3 hodiny.
Odpoved prijde postou.
Jestli chces vedet jeste neco konkretniho/jineho, tak se ozvi!

Keno
Cestující Economy (low-cost)
Cestující Economy (low-cost)
Příspěvky: 52
Registrován: 19. 09. 2006, 14:50
Stav: Offline

Příspěvek od Keno »

jenom pro info Lufthansa letos planuje nabrat az cca 1.200 novych PP !!!

http://cabincrewblog.blogspot.com/2007/ ... ew-in.html


Odpovědět