Částečný konec krajové diskriminace

whiskey
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 4156
Registrován: 17. 08. 2007, 12:03
Stav: Online

Příspěvek od whiskey »

Luko2 píše:Zkus napsat generalnimu, treba odkryje karty.

Uz jsem jednou zkousel prolomit ledy, ale neuspesne, viz. muj uvodni prispevek. Tady bud pomuze novy zakon pro staty EU, ktery zacne platit od noveho roku, nebo zaloba.


alebo to bookuj s tvojou adresou, ale vyhodnejsou krajinou cez web :wink:


Luko2
Cestující Business Class
Cestující Business Class
Příspěvky: 355
Registrován: 03. 11. 2004, 12:21
Bydliště: UL
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Příspěvek od Luko2 »

whiskey píše:
Luko2 píše:A už jsi to osobně zkoušel tímto způsobem oblbnout, že napíšeš do kolonky adresu jinou, než kterou máš napsanou v pasu nebo OP?

Lufthansa mi neustále připadá jak malomocná. Přes můj FF účet mi to totiž výše uvedené ceny letenek nanabídne. Jedinou možností bude zřejmě napsat německou adresu a nechat si připsat míle až u check-inu.


Osobne som to neskusal, ale podla flyertalku takto ludia bezne obchadzaju "ticket service charge" a podobne vypalne. Ked sa nad tym zamyslis, co je jediny udaj, co budu kontrolovat na check-ine? Tvoju domovsku adresu? Asi sotva. mohol si byt zrovna u grossmutti v Nemecku, alebo na hoteli v nemecku na sluzobnej ceste, ked si to bookoval. Je to uplne irelevantny udaj. Kontroluju jedine meno, a ci pasuje fotka v pase s gesichtom cloveka, co pred nimi stoji. Urcite sa tu najde niekto, kto stoji na druhej strane check-in pultiku a bude to moct potvrdit/vyvratit.

Najde se zde na fóru osoba která pracuje na check-inu a mohla by se korektně vyjádřit k textu o kterém píše whiskey ?

whiskey
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 4156
Registrován: 17. 08. 2007, 12:03
Stav: Online

Příspěvek od whiskey »

Luko2 píše:Najde se zde na fóru osoba která pracuje na check-inu a mohla by se korektně vyjádřit k textu o kterém píše whiskey ?


dufajme, ze ano, kedze v PRG robi handling LH teraz CSA :wink:

Luko2
Cestující Business Class
Cestující Business Class
Příspěvky: 355
Registrován: 03. 11. 2004, 12:21
Bydliště: UL
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Příspěvek od Luko2 »

To na airways opravdu nezabloudí ani jedna osoba co pracuje na check-inu a mohla by se kompetentně vyjádřit k výše popsanému problému?

Yankee Alpha
Cestující First Class
Cestující First Class
Příspěvky: 760
Registrován: 30. 01. 2005, 12:41
Oblíbené typy letadel: MD11
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Příspěvek od Yankee Alpha »

A proč si myslíš, že osoba na check-inu bude zcela kompetentní v otázce tarifů a cen letenek? Si myslím, že sháníš info na špatném místě :)


Luko2
Cestující Business Class
Cestující Business Class
Příspěvky: 355
Registrován: 03. 11. 2004, 12:21
Bydliště: UL
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Příspěvek od Luko2 »

Yankee Alpha píše:A proč si myslíš, že osoba na check-inu bude zcela kompetentní v otázce tarifů a cen letenek? Si myslím, že sháníš info na špatném místě :)

Tady nejde o ceny a tarify, ale o osobní data. Viz. následující citace.
Osobne som to neskusal, ale podla flyertalku takto ludia bezne obchadzaju "ticket service charge" a podobne vypalne. Ked sa nad tym zamyslis, co je jediny udaj, co budu kontrolovat na check-ine? Tvoju domovsku adresu? Asi sotva. mohol si byt zrovna u grossmutti v Nemecku, alebo na hoteli v nemecku na sluzobnej ceste, ked si to bookoval. Je to uplne irelevantny udaj. Kontroluju jedine meno, a ci pasuje fotka v pase s gesichtom cloveka, co pred nimi stoji. Urcite sa tu najde niekto, kto stoji na druhej strane check-in pultiku a bude to moct potvrdit/vyvratit.

Globik
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 5915
Registrován: 04. 01. 2004, 11:53
Oblíbené typy letadel: B767, Cessna 208
Pohlaví: muž
Bydliště: Honolulu
Stav: Offline

Příspěvek od Globik »

Zkusil jsem český, irský a americký web na trase PRG-IAD a hodilo mi to za zpátečky ve dvou variantách vždy (po přepočtu) stejné ceny. Co mě ale pobavilo je to, že stránka zůstane vyplněná (data, trasa) jako byla ta původní. Ovšem americká mi hlásí, že mám návrat dříve než cestu tam :lol: Po pár sekundách jsem samozřejmě přišel na to, proč. :wink:

Pokud jsem zadal česko, tak se mi na rozdíl od těch druhých před výběrem letu ukázala cenová tabulka, což mi u těch druhých chybělo a nedokážu si představit, že bych zkoušel různé dny a kombinace letů, abych se dostal na nejnižší cenu. To se radši budu vydávat za Čecha :D

Globik
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 5915
Registrován: 04. 01. 2004, 11:53
Oblíbené typy letadel: B767, Cessna 208
Pohlaví: muž
Bydliště: Honolulu
Stav: Offline

Příspěvek od Globik »

A jako daleko větší diskriminace Němce mi přijde skutečnost, že mi za přípojný let z PRG do MUC nebo FRA ještě platí. Stejně tak u OS přes VIE. Nebo že by to byla bouda na Čechy, aby to vypadalo, jak jsou na ně hodní a když bych si zadal domovskou zemi Německo, resp.Rakousko, vypadly by mi z VIE, MUC a FRA ceny nižší?


Odpovědět