Zmeškaný přestup

Poly
Cestující Business Class
Cestující Business Class
Příspěvky: 369
Registrován: 18. 12. 2006, 12:08
Oblíbené typy letadel: B747-400, B777-300, A330-300, A340-600
Stav: Offline

Re: Zmeškaný přestup

Příspěvek od Poly »

marat01 píše:
Klarissima píše:Ahoj, chtěla bych se zeptat, když bych letěla s Lufthansou Praha-Porto, s přestupem ve Frankfurtu a je tam hodinu a půl pauza, stačí to? Slyšela jsem, že se doporučuje min 2 hodiny. Letěla jsem jen dvakrát a ještě s lowcostem, kde jsem čekala strašně dlouho, takže se v tom moc nevyznám a nevím, jestli v tom Frankfurtu si budu muset vyzvednout zavazadla a pak se znova odbavit do Porta, tak abych to nezmeškala. Děkuju.


Ja som letel VIE-FRA-OPO, mal som rezervu asi 1h 50m a viac ako hodinu som sa nudil na letisku... Myslim, ze 1,5h je uplne bez problemov



Pevně doufám, že tak to bude i v mém případě. Já mám teď úplně stejný route VIE-FRA-OPO, ale na přestup mám 55 minut, z VIE bych měl dorazit v 8:00 a let do OPO startuje v 8:55, přičemž boarding začíná někdy v 8:25. Tak doufám, že to stihnu. Když jsem se díval, tak do OPO by pak měla letět ještě jedna linka LH, někdy kolem 16 hodiny, tak snad by mě tam při nejhorším měli přebookovat. Pak dám vědět, jak se to podařilo.


MartinO2
Cestující Economy Class
Cestující Economy Class
Příspěvky: 164
Registrován: 18. 03. 2008, 22:17
Bydliště: Praha
Stav: Offline

Re: Zmeškaný přestup

Příspěvek od MartinO2 »

Poly píše:Pevně doufám, že tak to bude i v mém případě. Já mám teď úplně stejný route VIE-FRA-OPO, ale na přestup mám 55 minut, z VIE bych měl dorazit v 8:00 a let do OPO startuje v 8:55, přičemž boarding začíná někdy v 8:25. Tak doufám, že to stihnu. Když jsem se díval, tak do OPO by pak měla letět ještě jedna linka LH, někdy kolem 16 hodiny, tak snad by mě tam při nejhorším měli přebookovat. Pak dám vědět, jak se to podařilo.


Stejne to meli v lete rodice, taky myslim cas na prestup 55 minut (VIE-FRA-LIS). Co jsem se ptal, tak v gatu jeste cekali 15 minut. Pripominam, ze leteli asi po 3x v zivote a poprvy nekde prestupovali.

Poly
Cestující Business Class
Cestující Business Class
Příspěvky: 369
Registrován: 18. 12. 2006, 12:08
Oblíbené typy letadel: B747-400, B777-300, A330-300, A340-600
Stav: Offline

Re: Zmeškaný přestup

Příspěvek od Poly »

Tak se to dalo těch 55 minut na přestup stihnout. Let z VIE nepřijel k nástupnímu mostu, ale zůstal stát celkem daleko od terminálu na appronu, někde na pozicích V17X, takže se konala jízda autobusem. U security byla celkem slušná fronta, tak jsem se bál, ale šlo to celkem rychle. Stačil jsem si pak zajít akorát na záchod a když jsem přišel ke gatu, tak akorát začínal boarding, to bylo tak 20 minut před plánovaným odletem.

kuba.biker
Autor nejlepších fotografií v trip reportu 2011
Autor nejlepších fotografií v trip reportu 2011
Příspěvky: 2109
Registrován: 16. 06. 2007, 10:14
Stav: Offline

Re: Zmeškaný přestup

Příspěvek od kuba.biker »

Poraďte mi prosím: na přestup ve FRA mám 40 minut. Je to sice v rámci T1, ale zdá se mi to dost málo. Navazující let do PRG je poslední toho dne; předpokládám, že pokud ho zmeškám, budu automaticky přebookován na let následujícího dne. Otázka je, zda se přebookování provádí striktně jen na příští volný let, tedy první let do PRG hned ráno, nebo zda si mohu čas vybrat sám - tedy např. že bych letěl až ten den odpoledne, co myslíte?
Naposledy upravil(a) kuba.biker dne 28. 06. 2010, 14:30, celkem upraveno 1 x.

prodejce
Prodejce
Prodejce
Příspěvky: 4294
Registrován: 14. 12. 2004, 11:51
Bydliště: na vejminku
Stav: Offline

Re: Zmeškaný přestup

Příspěvek od prodejce »

minimální čas na přestup ve FRA je 45 minut. Jak jsi přišel k letence se 40 minutama na přestup? V tom totiž bude dost zakopanej pes - přesměrovává se totiž až od nějakého okamžiku a to 40 minut není.


skater
Cestující First Class
Cestující First Class
Příspěvky: 706
Registrován: 08. 05. 2006, 21:13
Stav: Offline

Re: Zmeškaný přestup

Příspěvek od skater »

prodejce píše:minimální čas na přestup ve FRA je 45 minut. Jak jsi přišel k letence se 40 minutama na přestup? V tom totiž bude dost zakopanej pes - přesměrovává se totiž až od nějakého okamžiku a to 40 minut není.


Existuje někde přehled MCT pro jednotlivá letiště?

prodejce
Prodejce
Prodejce
Příspěvky: 4294
Registrován: 14. 12. 2004, 11:51
Bydliště: na vejminku
Stav: Offline

Re: Zmeškaný přestup

Příspěvek od prodejce »

Pochybuju, že existuje nějaký spolehlivý mimo rezervační systémy. Kromě obecných MCT existují tisíce vyjímek. Je vždy nutné porovnávat konkrétní úseky na sebe.

kuba.biker
Autor nejlepších fotografií v trip reportu 2011
Autor nejlepších fotografií v trip reportu 2011
Příspěvky: 2109
Registrován: 16. 06. 2007, 10:14
Stav: Offline

Re: Zmeškaný přestup

Příspěvek od kuba.biker »

prodejce píše:minimální čas na přestup ve FRA je 45 minut. Jak jsi přišel k letence se 40 minutama na přestup? V tom totiž bude dost zakopanej pes - přesměrovává se totiž až od nějakého okamžiku a to 40 minut není.


Pardon, spletl jsem se - je to 50 minut. Ale i tak mi to na Frankfurt nepřijde moc... Jedná se o let LH4415 - jak jsem tak koukal na on-time performance tohoto letu na webu Flightstats, tak pravděpodobnost zpoždění je vcelku velká....
Jde mi o to, že pokud bych přiletěl do FRA v cca 22:00, do nějakého hotelu v centru bych se dostal někdy okolo půlnoci. V případě přebookování na první ranní let by to ale znamenalo vstávat už někdy v šest - tzn. zaplatil bych sice nějakých 70 EUR za nocleh, ale stejně bych se ani nevyspal. Naopak kdybych byl přebookován na pozdější let, třeba někdy okolo poledne, tak už by to bylo bez problémů.... Kdyby šlo jen o mne, noc na letišti ve FRA by mi příliš nevadila. Nicméně letím s přítelkyní a ta by z toho fakt moc nadšená nebyla (a z toho vstávání jakbysmet)...tak co myslíte? :wink:

jrns
Cestující Economy (low-cost)
Cestující Economy (low-cost)
Příspěvky: 85
Registrován: 20. 06. 2009, 14:16
Stav: Offline

Re: Zmeškaný přestup

Příspěvek od jrns »

kuba.biker píše: Jde mi o to, že pokud bych přiletěl do FRA v cca 22:00, do nějakého hotelu v centru bych se dostal někdy okolo půlnoci. V případě přebookování na první ranní let by to ale znamenalo vstávat už někdy v šest - tzn. zaplatil bych sice nějakých 70 EUR za nocleh,


Totéž jsem s LH a zmeškaným posledním letem do PRG zažil a řešil asi třikrát, v MUC i ve FRA a pokaždé jsem byl přebukován na první ranní let a přespal v tranzitním hotelu na útraty dopravce.

kuba.biker
Autor nejlepších fotografií v trip reportu 2011
Autor nejlepších fotografií v trip reportu 2011
Příspěvky: 2109
Registrován: 16. 06. 2007, 10:14
Stav: Offline

Re: Zmeškaný přestup

Příspěvek od kuba.biker »

jrns píše:(...)a přespal v tranzitním hotelu na útraty dopravce.


To se ale týká jen cestujících C class, ne?

Yankee Alpha
Cestující First Class
Cestující First Class
Příspěvky: 760
Registrován: 30. 01. 2005, 12:41
Oblíbené typy letadel: MD11
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Re: Zmeškaný přestup

Příspěvek od Yankee Alpha »

Ne, pokud máš jednu letenku od LH a ulítne ti přípoj, tak máš nárok na hotel od nich bez ohledu na třídu.

jrns
Cestující Economy (low-cost)
Cestující Economy (low-cost)
Příspěvky: 85
Registrován: 20. 06. 2009, 14:16
Stav: Offline

Re: Zmeškaný přestup

Příspěvek od jrns »

kuba.biker píše:
To se ale týká jen cestujících C class, ne?


Ne. Ani v jednom pripade to nebyla C class. Naposledy se mi to s nima stalo nekdy koncem roku 2005 v MUC. Takze pokud se od te doby nic nezmenilo, plati, co pise predchozi pisatel.

kuba.biker
Autor nejlepších fotografií v trip reportu 2011
Autor nejlepších fotografií v trip reportu 2011
Příspěvky: 2109
Registrován: 16. 06. 2007, 10:14
Stav: Offline

Re: Zmeškaný přestup

Příspěvek od kuba.biker »

Díky..
A kdybych se tedy dožadoval přebookování na pozdější let (tedy ne v 8:40., ale třeba ve 13:30), vyšli by mi vstříc (v případě volné kapacity pochopitelně), nebo se přebookovává striktně jen na první volný let?

Zdenek
Druhý pilot
Druhý pilot
Příspěvky: 1302
Registrován: 27. 02. 2003, 11:37
Stav: Offline

Re: Zmeškaný přestup

Příspěvek od Zdenek »

žekl bych, že záleží jaká bude za Tebou fronta a jak se pracovník přepážky vyspí


Odpovědět