Catering LH v Y class

Odpovědět
kuba.biker
Autor nejlepších fotografií v trip reportu 2011
Autor nejlepších fotografií v trip reportu 2011
Příspěvky: 2109
Registrován: 16. 06. 2007, 10:14
Stav: Offline

Re: Catering LH v Y class

Příspěvek od kuba.biker »

k.m píše:Tak na raním letu z Prahy do Frankfurtu tvarohový koláč+teplé a studené nápoje což se očekávalo,ale naprosto to samé bylo též z Frankfurtu do Porta což už tak očekávané nebylo :)
Při odpolední cestě zpět z Porta do Frankfurtu pizzový koláček a z Frankfurtu do Prahy těstovinový salát.
Zajímavé bylo podávání nápojů....dvakrát v rozmezí cca pěti minut a pak útrum...jo a pivo vůbec nebylo..
Takže - zlatej TAP :)


:thumbdown: zbývá vůbec v Evropě ještě nějaká společnost, která dává na letech okolo dvou hodin normální jídlo?
Mimochodem, tady jsou ukázky těch jejich výtvorů:
http://www.lufthansa-europakomfort.com/_B2C/foodfinder/?lc=en
(na letu z Mnichova do Lisabonu je teplé jídlo, na letu z Frankfurtu do Porta je výše zmiňovaný tvarohový koláček. Nějaká moudrá hlava zase moc přemýšlela..... :roll: )


airbus320
Cestující Economy Class
Cestující Economy Class
Příspěvky: 131
Registrován: 04. 08. 2006, 15:04
Stav: Offline

Re: Catering LH v Y class

Příspěvek od airbus320 »

Já měl teď na lince z FRA ty kolínka s karbanátkem. I přes podivný vzhled se to dalo pozřít. :)

M-a-S
Cestující Economy Class
Cestující Economy Class
Příspěvky: 136
Registrován: 24. 06. 2009, 15:40
Stav: Offline

Re: Catering LH v Y class

Příspěvek od M-a-S »

kuba.biker píše:zbývá vůbec v Evropě ještě nějaká společnost, která dává na letech okolo dvou hodin normální jídlo?


ano, treba Croatia Airlines porad na letech kolem 2 hodin (napr. AMS-ZAG) serviruje teple jidlo + salat + dezert :clap:

whiskey
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 4145
Registrován: 17. 08. 2007, 12:03
Stav: Offline

Re: Catering LH v Y class

Příspěvek od whiskey »

M-a-S píše:ano, treba Croatia Airlines porad na letech kolem 2 hodin (napr. AMS-ZAG) serviruje teple jidlo + salat + dezert :clap:


nebude to tym, ze dlhsi let asi nemaju? :lol:

gr09
Druhý pilot
Druhý pilot
Příspěvky: 1106
Registrován: 03. 01. 2011, 14:55
Stav: Offline

Re: Catering LH v Y class

Příspěvek od gr09 »

kuba.biker píše:zbývá vůbec v Evropě ještě nějaká společnost, která dává na letech okolo dvou hodin normální jídlo?


Jasne, treba TK, ale i Swiss (dobry sandwich povazuji za normalni jidlo, narozdil od nepozivatelnych chemickych housek CSA)


M-a-S
Cestující Economy Class
Cestující Economy Class
Příspěvky: 136
Registrován: 24. 06. 2009, 15:40
Stav: Offline

Re: Catering LH v Y class

Příspěvek od M-a-S »

whiskey píše:
M-a-S píše:ano, treba Croatia Airlines porad na letech kolem 2 hodin (napr. AMS-ZAG) serviruje teple jidlo + salat + dezert :clap:


nebude to tym, ze dlhsi let asi nemaju? :lol:


:lol: asi jo :lol: ale stejne je to prijemne prekvapeni, kdyz clovek dostane tac se vsim vsudy - proste je to jako za starych casu :wink:

whiskey
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 4145
Registrován: 17. 08. 2007, 12:03
Stav: Offline

Re: Catering LH v Y class

Příspěvek od whiskey »

gr09 píše:Jasne, treba TK, ale i Swiss (dobry sandwich povazuji za normalni jidlo, narozdil od nepozivatelnych chemickych housek CSA)

veru tak, TK davaju dokonca papierove menu v Y, a catering je Do&Co. :thumbup:

kuba.biker
Autor nejlepších fotografií v trip reportu 2011
Autor nejlepších fotografií v trip reportu 2011
Příspěvky: 2109
Registrován: 16. 06. 2007, 10:14
Stav: Offline

Re: Catering LH v Y class

Příspěvek od kuba.biker »

whiskey píše:
gr09 píše:Jasne, treba TK, ale i Swiss (dobry sandwich povazuji za normalni jidlo, narozdil od nepozivatelnych chemickych housek CSA)

veru tak, TK davaju dokonca papierove menu v Y, a catering je Do&Co. :thumbup:


Jo, TK je super :thumbup: ale létat z Prahy do západní Evropy přes IST, to je trochu úlet. Krom toho spojení PRG-IST-LIS třeba vůbec nemají v rezervačním systému...

whiskey
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 4145
Registrován: 17. 08. 2007, 12:03
Stav: Offline

Re: Catering LH v Y class

Příspěvek od whiskey »

kuba.biker píše:Jo, TK je super :thumbup: ale létat z Prahy do západní Evropy přes IST, to je trochu úlet. Krom toho spojení PRG-IST-LIS třeba vůbec nemají v rezervačním systému...

to je uplne nespravny pristup. Cim vacsia okluka, tym viac mil predsa :lol:

Globik
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 5905
Registrován: 04. 01. 2004, 11:53
Oblíbené typy letadel: B767, Cessna 208
Pohlaví: muž
Bydliště: Honolulu
Stav: Offline

Re: Catering LH v Y class

Příspěvek od Globik »

Po letech jsem letěl TATL s LH (Y), příjemné překvapení:
- na palubě pohoda, milá atmosféra
- nerez příbory
- self service "bar" u galley se základními nápoji - voda, sifon, červné, bílé. Jelikož bílé piju jen v parném létě nebo ve společnosti, která červené nepije, nemůžu hodnotit. Červené - merlot z Francie, první sklenička (s přihlédnutím ke kategorii vína) dokonalá, ale po pár skleničkách chutnat relativně přestalo, už to prostě nebylo ono. Vypil jsem během letu cca flašku.
Celkový dojem - vynikající
Off topic: nový 744, opěradla příliš sklopná, pokud nechcete spát a cesťák před vámi má sklopeno do max.polohy, je to nepříjemné, musíte ležet a sebemenší noťas nemáte šanci mít na stolku, ale jen na klíně.

Na přískoku FRA-PRG (Y) neměli whisky, zrovna jsem na ni měl chuť a žaludek to po probděné noci a kafích/čaji na FRA vyžadoval. Těstovinový salát s karbanátkem ucházející.
Celkový dojem - vyhovující.

whiskey
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 4145
Registrován: 17. 08. 2007, 12:03
Stav: Offline

Re: Catering LH v Y class

Příspěvek od whiskey »

Globík píše:Na přískoku FRA-PRG (Y) neměli whisky, zrovna jsem na ni měl chuť a žaludek to po probděné noci a kafích/čaji na FRA vyžadoval. Těstovinový salát s karbanátkem ucházející.
Celkový dojem - vyhovující.

nic si z toho nerob, Cez vikend na PRG-MXP-BCN (LH Italia) udajne mali na palube len vino a pivo, ziadne destilaty (letel som C a tvrdil mi to purser, ked som sa na whisky spytal). BCN-MUC-PRG uz mali whisky, ale to boli mainline a cityline LH, a bol to Dewar's white label.

Globik
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 5905
Registrován: 04. 01. 2004, 11:53
Oblíbené typy letadel: B767, Cessna 208
Pohlaví: muž
Bydliště: Honolulu
Stav: Offline

Re: Catering LH v Y class

Příspěvek od Globik »

whiskey píše:
Globík píše:Na přískoku FRA-PRG (Y) neměli whisky, zrovna jsem na ni měl chuť a žaludek to po probděné noci a kafích/čaji na FRA vyžadoval. Těstovinový salát s karbanátkem ucházející.
Celkový dojem - vyhovující.

nic si z toho nerob, Cez vikend na PRG-MXP-BCN (LH Italia) udajne mali na palube len vino a pivo, ziadne destilaty (letel som C a tvrdil mi to purser, ked som sa na whisky spytal). BCN-MUC-PRG uz mali whisky, ale to boli mainline a cityline LH, a bol to Dewar's white label.

V nouzi bych vypil i to :) Asi na evropských linkách mateřské firmy už mají jen pivo a víno.
Btw.mají teď na německých letištích JW Green v akci asi za 30 €. Byl jsem v šoku, před pár lety jsem jí v akci tamtéž koupil asi za 15 € :confused: (Byla to akce Green za cenu Black, teď to bylo asi 30% minus)

kuba.biker
Autor nejlepších fotografií v trip reportu 2011
Autor nejlepších fotografií v trip reportu 2011
Příspěvky: 2109
Registrován: 16. 06. 2007, 10:14
Stav: Offline

Re: Catering LH v Y class

Příspěvek od kuba.biker »

Akutální úroveň cateringu LH v Y class: LH1177 OPO-FRA, doba letu 2:24, inzerovaný "meal" = krabička o rozměrech 10 x 5 cm obsahující rozmrazený polotovar (cosi na bázi pečiva, uvnitř hmota tvářící se jako párek plus hořčice), složení pro jistotu neuvedeno, datum spotřeby v druhé polovině roku 2014; LH1400 FRA-PRG, doba letu 0:43, snack = sendvič se sýrem a rajčatovou salsou (složení uvedeno, obsahuje pouze neškodné emulgátory); LH1689 PRG-MUC, doba letu 0:48, snack = čokoládová tyčinka Corny.

micaello
Druhý pilot
Druhý pilot
Příspěvky: 1234
Registrován: 15. 04. 2013, 14:50
Oblíbené typy letadel: E145, A340, A350
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Re: Catering LH v Y class

Příspěvek od micaello »

Oživím trochu toto téma, vzhledem k tomu, že třeba už i BA se vydaly v Y cestou hladoletů..
LH stále drží alespoň jakýs takýs standard (a LOT od příštího roku se má vrátit k bezplatnému cateringu na evropských linkách také)

PRG-FRA
Na krátkém letu standardně malý sendvič, chuťově velmi dobrý. Pití výběr nealko a alko (víno, pivo..tvrdé se nekoná), dávám si červené.
FRA-MAD
FRA-MAD
File_001.jpeg (101.88 KiB) Zobrazeno 5627 x


FRA-MAD
Nejchutnější jídlo v Y, které jsem kdy jedl (včetně longhaul).
Dokonalé kuřecí prsíčko v bbq omáčce, které se rozplývalo na jazyku, k tomu šťouchané brambory a dušená dýně se semínky a sušenými rajčaty. Chuťově naprosto dokonalé.
Houstička křupavá, máslo roztíratelnosti 9/10.
K pití opět výběr nealko a víno/pivo (v lahvi). Dávám si bílé.
Za mě obrovský :thumbup:
PRG-FRA
PRG-FRA
File_000.jpeg (101.75 KiB) Zobrazeno 5627 x


MAD-MUC
Kuřecí kousky v tomatové omáčce s kousky restovaných brambor. Chuťově poněkud mdlé.
Houstička gumová, máslo roztíratelnosti 2/10.
K pití standardní výběr, dávám si pivo.
MAD-MUC
MAD-MUC
File_002.jpeg (111.59 KiB) Zobrazeno 5627 x


MUC-PRG, operováno AirDolomiti
Při nástupu na palubu sýrové krekry, bratru 15g v balíčku.
Při letu pak už pouze pití, klasicky na výběr nealko a víno nebo pivo v plechu. Vybíráme bílé a dostáváme ho do skleněné skleničky. Cink.. Jsme mile potěšeni.
MUC-PRG
MUC-PRG
File_003.jpeg (96.08 KiB) Zobrazeno 5627 x


Celkově za nás má LH palec nahoru a velmi dobrý dojem. Jsem rád, že ještě někdo drží jakýs takýs standard i na krátkých letech a nevydává se cestou zbytečného šetření.

Fabo
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 3146
Registrován: 04. 01. 2007, 13:42
Bydliště: HAG
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Re: Catering LH v Y class

Příspěvek od Fabo »

S nabidkou LH v Y na LH jsem osobne zpokojen. Za nejake dva tydny me ceka poprve shorthaul, tak jsem docela zvedav. Do&Co u OS to sic urcite neprekona, zas to ale je v cene pocitam :)


Odpovědět