Zrušení letu

HighFlyer
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 4083
Registrován: 21. 01. 2004, 17:56
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Re: Zrušení letu

Příspěvek od HighFlyer »

Muj prispevek nepatri uplne semka, ale nechtel jsem zakladat nove vlakno, tak ho dam sem. Takove mile predsilvestrovske pobaveni:

http://zpravy.idnes.cz/chaos-na-frankfu ... anicni_stf


whiskey
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 4157
Registrován: 17. 08. 2007, 12:03
Stav: Offline

Re: Zrušení letu

Příspěvek od whiskey »

Zavretie letiska kvoli pocasiu a nasledne delays/cancellations su z pohladu aerolinky zrejme vyssia moc, ze? Cize kompenzovat sa nebude asi... :wink:

The810
Cestující First Class
Cestující First Class
Příspěvky: 755
Registrován: 27. 08. 2009, 19:02
Bydliště: BTS
Stav: Offline

Re: Zrušení letu

Příspěvek od The810 »

Jedna vec je co ti musi kompenzovat. Druha co je slusnost. Napriklad mne ked meskal AB 40 minut (!) pre neskory prichod lietadla z predchadzajucej destinacie tak som dostal na poziadanie litrovu mineralku zadarmo.

Dachen
Vedoucí kabiny
Vedoucí kabiny
Příspěvky: 823
Registrován: 26. 11. 2004, 13:55
Stav: Offline

Re: Zrušení letu

Příspěvek od Dachen »

Tady je rozhovor s tim ceskym konzulem:
Čekám zastání ministerstva, říká český konzul. V Německu ho kopali policisté
http://zpravy.idnes.cz/cekam-zastani-mi ... anicni_stf

Docela by me zajimalo, jak bylo doopravdy. Pokud mluvi pravdu, tak to LH, ani nemecka policie moc nezvladli.

MEA
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 1886
Registrován: 18. 04. 2009, 18:29
Oblíbené typy letadel: DG-1000, VSO-10, C-101 Pegase, Jak-40,Li-2,Tu-134,Em-145,A-320,Ae-45,L-200
Pohlaví: muž
Bydliště: Svet
Stav: Offline

Re: Zrušení letu

Příspěvek od MEA »

mna by zaujimalo toto:

byli však z letu vyloučeni a podle Lidových novin ani v budoucnu nemohou cestovat s Lufthansou.

co je to za blbost takto odpalit zakaznika, alebo je to kacica? a skoda ze nevieme ako to tam presne bolo... ale... mozno to nemci fakt prehnali...


martineek
Cestující Economy Class
Cestující Economy Class
Příspěvky: 162
Registrován: 12. 08. 2009, 10:47
Oblíbené typy letadel: B747, B777, A340
Pohlaví: muž
Bydliště: PRG, MEX
Stav: Offline

Re: Zrušení letu

Příspěvek od martineek »

Nam se stalo neco podobneho - v Mexiku jsem se rozcilil kvuli nadvaze a pani se se mnou po chvilce dohadovani odmitala bavit, s tim, ze jsem drzej (moje nejvetsi drzost byla, ze jsem ji rekl za to zaplatim a at se tech penez nazerou a ze je to naposledy co s nimi letim) a ze nas vylucuje z prepavy, nechala nam sundat kufry uz z jedouciho pasu a at si to jdeme vyridit se supervisorem :-) no nakonec jsem ji rekl, uz klidnym hlasem, ze jsou vanoce a ze bych se opravdu rad dostal domu a at si tech 150 dolaru z karty za 5 kilo (dva lidi - 3 kufry (28, 26 (tady nam to odpustila, i kdyz puvodne chtela zaplatit i za to), 21) narok zdarma dle prepavnich podminek 4x max 23 kg) nadvahy stahne z karty a vsichni muzeme jit... ona si to dost kyselym ksichtem stahla a kufry nechala stat na miste (v duchu jsem se tesil, ze neprijdou - to bych jim opepril...), nakonec moje rozhodnuti uz neletet s LH nic nezmeni, to co se stalo ve FRA s letem do PRG to jen potvrzuje ... vratil jsem i lednovou letenku zpet a radeij poletim s AF... LH uz fakt nikdy :-(

alesesl
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 2863
Registrován: 27. 02. 2004, 05:55
Oblíbené typy letadel: vrtulove letadla
Pohlaví: muž
Bydliště: Praha Zapad
Stav: Offline

Re: Zrušení letu

Příspěvek od alesesl »

martineek píše:Nam se stalo neco podobneho - v Mexiku jsem se rozcilil kvuli nadvaze a pani se se mnou po chvilce dohadovani odmitala bavit, s tim, ze jsem drzej (moje nejvetsi drzost byla, ze jsem ji rekl za to zaplatim a at se tech penez nazerou a ze je to naposledy co s nimi letim) a ze nas vylucuje z prepavy, nechala nam sundat kufry uz z jedouciho pasu a at si to jdeme vyridit se supervisorem :-) no nakonec jsem ji rekl, uz klidnym hlasem, ze jsou vanoce a ze bych se opravdu rad dostal domu a at si tech 150 dolaru z karty za 5 kilo (dva lidi - 3 kufry (28, 26 (tady nam to odpustila, i kdyz puvodne chtela zaplatit i za to), 21) narok zdarma dle prepavnich podminek 4x max 23 kg) nadvahy stahne z karty a vsichni muzeme jit... ona si to dost kyselym ksichtem stahla a kufry nechala stat na miste (v duchu jsem se tesil, ze neprijdou - to bych jim opepril...), nakonec moje rozhodnuti uz neletet s LH nic nezmeni, to co se stalo ve FRA s letem do PRG to jen potvrzuje ... vratil jsem i lednovou letenku zpet a radeij poletim s AF... LH uz fakt nikdy :-(


ale nechapu na co jsi se rozciloval. za nadvahu se plati. To je jenom ceska vycuranost za nic neplatit ikdyz by se spravne melo. Ja si myslim ze u cizku, kdyz neni po jejich tak se nastvou ikdyz nemaji pravdu nebo nejsou v pravu. To me vadi na lidech z teho zeme, ze neumeji priznat chybu a ty jsi toho obrazem..

martineek
Cestující Economy Class
Cestující Economy Class
Příspěvky: 162
Registrován: 12. 08. 2009, 10:47
Oblíbené typy letadel: B747, B777, A340
Pohlaví: muž
Bydliště: PRG, MEX
Stav: Offline

Re: Zrušení letu

Příspěvek od martineek »

alesesl píše:ale nechapu na co jsi se rozciloval. za nadvahu se plati. To je jenom ceska vycuranost za nic neplatit, i kdyz by se spravne melo. Ja si myslim ze u ?cizku?, kdyz neni po jejich, tak se nastvou, i kdyz nemaji pravdu nebo nejsou v pravu. To me vadi na lidech z teho zeme, ze neumeji priznat chybu a ty jsi toho obrazem..


Za nadvahu se plati a pokud budu mit vice jak 2 x 23 kg nereknu ani slovo, v ostatnich pripadech se nehadam, ale snazim se slusne presvedcit obsluhu u check-inu, ze mam jen 5 kilo nadvahy u jednoho kusu zavazadla a ze druhe zavazadlo nemam, tzn. ani ho nezapisuji (tim setrim spolecnosti naklad na dalsi kufr), tady se jednalo o vyhroceni situace, protoze se s pani proste vubec mluvit nedalo... Mel jsem nadvahu a to jsem i priznal, je to ale o pristupu lidi, litam mezi Amerikou a Evropou pomerne casto a ver, stalo se mi to jen dvakrat! Jednou, mel jsem 2 zavazadla a jedno melo vice nez 23 kg a druhe take... Ale to je skoda mluvit, nebyl jsem v pravu, jen jsem chtel trosku slusnosti, ktere jsem se od zamestnancu LH nedockal [tim nemyslim NEPLACENI, ale JEDNANI]. A nakonec me chteli vyloucit z prepravy :-), protoze jsem reagoval podrazdene na jiz vyhrocene jednani pani za prepazkou... Takze nevim do jakeho pytle si me to hodil, protoze jedina chyba z me strany co byla, ze jsem se snazil naprosto v klidu presvedcit zamestankyni LH, ze mam jen jedno zavazadlo, rozcilovala se ona.... Ano, priste uz chybu letet s LH neudelam...

holovsky
Cestující Economy Class
Cestující Economy Class
Příspěvky: 140
Registrován: 30. 09. 2007, 16:36
Stav: Offline

Re: Zrušení letu

Příspěvek od holovsky »

Já teda nevím, ale to, že 2x23kg zdarma neznamená např. 1x26kg zdarma je podle mě dost jasné (už jsem to na vlastní kůži taky před lety zažil (s United) a taky jsem na letišti vyndaval z kufru 5kg a zabalil to do nějakého igelitu, který tam měli připravený a bylo vše OK (až na ten stres). Prostě v kufru mi to zdarma nenechali, ale když jsem to vyndal, zabalil jako další zavazadlo (tenkrát to byl doslova uzlíček :) ), byli spokojeni.

Takže to, že paní nechce vzít nadváhu jednoho zavazadla i když druhé nemáte je podle mě naprosto normální a běžné (naopak pokud by to vzala je to spíše vyjímka). Nicméně chování obou stran neposuji, mluvím pouze o pravidlech...

The810
Cestující First Class
Cestující First Class
Příspěvky: 755
Registrován: 27. 08. 2009, 19:02
Bydliště: BTS
Stav: Offline

Re: Zrušení letu

Příspěvek od The810 »

Ja mam zas skusenost ze vacsinou nerobia problem ak mas jednu tasku 26kg ;) Ale samozrejme, maju na to pravo.

martineek
Cestující Economy Class
Cestující Economy Class
Příspěvky: 162
Registrován: 12. 08. 2009, 10:47
Oblíbené typy letadel: B747, B777, A340
Pohlaví: muž
Bydliště: PRG, MEX
Stav: Offline

Re: Zrušení letu

Příspěvek od martineek »

holovsky píše:Já teda nevím, ale to, že 2x23kg zdarma neznamená např. 1x26kg zdarma je podle mě dost jasné (už jsem to na vlastní kůži taky před lety zažil (s United) a taky jsem na letišti vyndaval z kufru 5kg a zabalil to do nějakého igelitu, který tam měli připravený a bylo vše OK (až na ten stres). Prostě v kufru mi to zdarma nenechali, ale když jsem to vyndal, zabalil jako další zavazadlo (tenkrát to byl doslova uzlíček :) ), byli spokojeni.

Takže to, že paní nechce vzít nadváhu jednoho zavazadla i když druhé nemáte je podle mě naprosto normální a běžné (naopak pokud by to vzala je to spíše vyjímka). Nicméně chování obou stran neposuji, mluvím pouze o pravidlech...


Ja naprosto souhlasim a kdyby mi pani nabidla igelitovy pytel, rad to prendam a budu ji tady chvalit. Ji ale nejvic zajimala moje kraditka a posleze moznost vylouceni z prepravy - 2 dny pred Vanocemi :-( Neslo mi o prouseni pravidla - pres ocean litam 10 x do roka a 1 se mi stalo to, co jsem napsal. Nerikam, ze vzdy mam zavazadlo tezsi, ale tady se na to vylozene tesili :-) Priste se doma v MEX zvazim nez pujdu na letiste a bude :-) At uz poletim s kymkoliv. Nesouhlasim jenom s tim, ze je to bezne, mam naopak obracenou zkusenost, ale jak jsem jiz psal vyse - zalezi na lidech. Pani na transfer check-inu ve FRA mi rekla, ze ona by nam to pustila ... Taky jsem hloupej, ze jsem si predem nezjistil, kolik se za nadvahu plati ... :-) Vedet to, tak si radeji za 150 USD koupim v outletu 2 nove kufry samsonite a vsichni by byli spokojeni :-) ale to uz je hodne mimo tema ...

alesesl
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 2863
Registrován: 27. 02. 2004, 05:55
Oblíbené typy letadel: vrtulove letadla
Pohlaví: muž
Bydliště: Praha Zapad
Stav: Offline

Re: Zrušení letu

Příspěvek od alesesl »

martineek píše:
holovsky píše:Já teda nevím, ale to, že 2x23kg zdarma neznamená např. 1x26kg zdarma je podle mě dost jasné (už jsem to na vlastní kůži taky před lety zažil (s United) a taky jsem na letišti vyndaval z kufru 5kg a zabalil to do nějakého igelitu, který tam měli připravený a bylo vše OK (až na ten stres). Prostě v kufru mi to zdarma nenechali, ale když jsem to vyndal, zabalil jako další zavazadlo (tenkrát to byl doslova uzlíček :) ), byli spokojeni.

Takže to, že paní nechce vzít nadváhu jednoho zavazadla i když druhé nemáte je podle mě naprosto normální a běžné (naopak pokud by to vzala je to spíše vyjímka). Nicméně chování obou stran neposuji, mluvím pouze o pravidlech...


Ja naprosto souhlasim a kdyby mi pani nabidla igelitovy pytel, rad to prendam a budu ji tady chvalit. Ji ale nejvic zajimala moje kraditka a posleze moznost vylouceni z prepravy - 2 dny pred Vanocemi :-( Neslo mi o prouseni pravidla - pres ocean litam 10 x do roka a 1 se mi stalo to, co jsem napsal. Nerikam, ze vzdy mam zavazadlo tezsi, ale tady se na to vylozene tesili :-) Priste se doma v MEX zvazim nez pujdu na letiste a bude :-) At uz poletim s kymkoliv. Nesouhlasim jenom s tim, ze je to bezne, mam naopak obracenou zkusenost, ale jak jsem jiz psal vyse - zalezi na lidech. Pani na transfer check-inu ve FRA mi rekla, ze ona by nam to pustila ... Taky jsem hloupej, ze jsem si predem nezjistil, kolik se za nadvahu plati ... :-) Vedet to, tak si radeji za 150 USD koupim v outletu 2 nove kufry samsonite a vsichni by byli spokojeni :-) ale to uz je hodne mimo tema ...


priste budes chytrejsi a je to....

creyman
Vedoucí kabiny
Vedoucí kabiny
Příspěvky: 899
Registrován: 24. 09. 2008, 14:29
Stav: Offline

Re: Zrušení letu

Příspěvek od creyman »

Včera večer nepřiletěl noční FRA. To je asi to tornádo jak hlásí v rádiu?
To je to tak striktní na odletech v Německu, že ani zpožděný let díky počasí po půlnoci neodtartuje?
Na ranní linku koukám oparativně hned přiletěl v O.18 letoun z Erfurtu, tu logistuku mají Němci promakanou.
Co to dnes letělo za stroj?
Známým má dnes přiletět nočním FRA, návštěva z Číny, tak se lekli, že je zrušen dnešek. To se u FRA asi stává výjmečně né?

Yankee Alpha
Cestující First Class
Cestující First Class
Příspěvky: 760
Registrován: 30. 01. 2005, 12:41
Oblíbené typy letadel: MD11
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Re: Zrušení letu

Příspěvek od Yankee Alpha »

Stává se to naprosto výjimečně, zatím nepřiletěl jen párkrát z opravdu závažných důvodů (sopka, psí počasí).

Globik
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 5916
Registrován: 04. 01. 2004, 11:53
Oblíbené typy letadel: B767, Cessna 208
Pohlaví: muž
Bydliště: Honolulu
Stav: Offline

Re: Zrušení letu

Příspěvek od Globik »

Oprašuji staré téma: Předpokládám, že v chápání závady na stroji jako důvodu k výjimce z kompenzací za zrušený let se nic nezměnilo? Opak by mě potěšil. Za dvaadvacetihodinové zpoždění a útratu při dvouhodinovém čekání na opravu (marnou) bych něco přivítal :)


Odpovědět