Koniec BTS-MUC

OKTVC
Cestující Business Class
Cestující Business Class
Příspěvky: 434
Registrován: 03. 11. 2007, 15:44
Stav: Offline

Re: Koniec BTS-MUC

Příspěvek od OKTVC »

alesesl píše:kdo tedka zustava v BTS z full service airlines?

OK do PRG
SU do SVO
a to je tak vsechno, nebo jsem na nekoho jeste zapomel?

Air Slovakia Amritsar ?


JanoLietac
Cestující Economy Class
Cestující Economy Class
Příspěvky: 104
Registrován: 16. 06. 2008, 20:57
Oblíbené typy letadel: na kukanie prakticky vsetky, aj ked najoblubeniejsia je 747; na cestovanie cokol
na cestovanie cokolvek pokial je tam menej ako 300 ludi....
Bydliště: medzi TYS a ILZ
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Re: Koniec BTS-MUC

Příspěvek od JanoLietac »

zda sa, ze je to omnoho prozaickejsie.... vid http://www.airliners.net/aviation-forum ... n/4244693/ 20% redukcia Cityline lietania....

kuba.biker
Autor nejlepších fotografií v trip reportu 2011
Autor nejlepších fotografií v trip reportu 2011
Příspěvky: 2109
Registrován: 16. 06. 2007, 10:14
Stav: Offline

Re: Koniec BTS-MUC

Příspěvek od kuba.biker »

OKTVC píše:Air Slovakia Amritsar ?


http://www.airslovakia.sk/en/

Podle jejich webu snad jen Tel Aviv... :roll: A vzhledem k tomu, že letenky nelze rezervovat přes internet, tak se o plnohodnotné společnosti myslím nedá moc mluvit... :?

Mimochodem, není to zvláštní, že jak v Bratislavě, tak v Brně i Ostravě se spojení do Mnichova neuchytilo? Docela by mne zajímalo, zda by se uživilo spojení MUC-KSC. Přeci jen tamní spádová oblast je docela velká a linkám do PRG a VIE se pokud vím docela daří, ne?

whiskey
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 4156
Registrován: 17. 08. 2007, 12:03
Stav: Offline

Re: Koniec BTS-MUC

Příspěvek od whiskey »

robi píše:Ja som linku vyuzival pravidelne kedze pracujem v MUC a pre mna osobne to bolo najlepsie mozne spojenie a jej zrusenie mi samozrejme mimoriadne vadi. Na linke lietalo najmensie z lietadiel flotily LH Canadair Reginal Jet 100/200 resp. Bombardier Dash 8, obidve 50 miestne.


Letel som to uz aj na plnom CRJ700, raz dokonca CRJ900.

alesesl
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 2863
Registrován: 27. 02. 2004, 05:55
Oblíbené typy letadel: vrtulove letadla
Pohlaví: muž
Bydliště: Praha Zapad
Stav: Offline

Re: Koniec BTS-MUC

Příspěvek od alesesl »

kuba.biker píše:
OKTVC píše:Air Slovakia Amritsar ?


http://www.airslovakia.sk/en/

Podle jejich webu snad jen Tel Aviv... :roll: A vzhledem k tomu, že letenky nelze rezervovat přes internet, tak se o plnohodnotné společnosti myslím nedá moc mluvit... :?

Mimochodem, není to zvláštní, že jak v Bratislavě, tak v Brně i Ostravě se spojení do Mnichova neuchytilo? Docela by mne zajímalo, zda by se uživilo spojení MUC-KSC. Přeci jen tamní spádová oblast je docela velká a linkám do PRG a VIE se pokud vím docela daří, ne?


myslim ze KSC-MUC by byla docela zajimava destinace, ale pokud v KSC zustane OS do VIE, tak si myslim ze KSC-MUC nebude mozne.


RM
Cestující Economy Class
Cestující Economy Class
Příspěvky: 268
Registrován: 04. 06. 2003, 10:15
Pohlaví: muž
Stav: Offline

Re: Koniec BTS-MUC

Příspěvek od RM »

OKTVC píše:
alesesl píše:kdo tedka zustava v BTS z full service airlines?

OK do PRG
SU do SVO
a to je tak vsechno, nebo jsem na nekoho jeste zapomel?

Air Slovakia Amritsar ?


Air Slovakia je vselico, ale neviem, ci zrovna full-cost, ono je to taky hybrid, ale skor by som povedal charter. V zime sa lieta Amritsar dvakrat tyzdenne, do dec. vratane so 733 via Tbilisi s pripojmi na Bergamo a Birmingham, od noveho roka je v plane 752 priamo.
K full-costom sa bude radit DanubeWings, ktora zacne lietat pravidelky od aprila.
Ak chcete viac info o BTS a napr. aj LH, je diskusia aj na slovak-airports.net.

whiskey
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 4156
Registrován: 17. 08. 2007, 12:03
Stav: Offline

Re: Koniec BTS-MUC

Příspěvek od whiskey »

Tak mi volala teta z LH, a podla ocakavania mi prebukovali lety z/na VIE. Dopravu z Bratislavy na VIE si mam riesit sam na vlastne naklady.

stano
Cestující Business Class
Cestující Business Class
Příspěvky: 430
Registrován: 13. 12. 2003, 21:39
Stav: Offline

Re: Koniec BTS-MUC

Příspěvek od stano »

Napriek tomu, že som tu nedávno ľutoval skutočnosť, že linka do Mnichova končí, nemôžem sa zbaviť dojmu, že trh a spádová oblasť BTS sa preceňujú. BTS-MUC nie je zaujímavá pre Rakušanov, oni majú vlastné spoje do VIE, a ani pre iných, ktorí smerujú do VIE. No a do BA ich až tak veľa z MUC neletí... Iste, niekedy môže byť každá linka vypredaná, ale destinácia BTS nie je ten prípad. Z BTS sa lieta veľa tam, kde sú pracovné možnosti, a to správne využil Ryanair. Dokonca aj HHN je teraz zredukovaný, lebo v Nemecku to s pracovnými miestami nie je až tak ružové. Takže podľa mňa, raz si asi budeme musieť zvyknúť na to, že blízkosť VIE nie je pre nás výhodou, ale nevýhodou. Kto chce letieť, do VIE to nie je ďaleko a východniarom je to tiež jedno, či idú z BTS alebo VIE. Z VIE majú predsa väčší výber, to je neodškriepiteľné...a keď sa šetrí a treba škrtať, tak BTS je na prvom mieste...( Najkrajšie bolo vyjadrenie LH - neprerušujú kontakty so Slovenskom - veď tam zostáva obchodný zástupca... To je už útecha..!!!! )

j.ree
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 1995
Registrován: 17. 04. 2007, 19:22
Oblíbené typy letadel: A318, A330-300, ATR42
Pohlaví: muž
Bydliště: OSR
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Re: Koniec BTS-MUC

Příspěvek od j.ree »

Z BTS se stava pure lowcost letste.. Za chvili bude jen Ryanair...

whiskey
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 4156
Registrován: 17. 08. 2007, 12:03
Stav: Offline

Re: Koniec BTS-MUC

Příspěvek od whiskey »

j.ree píše:Z BTS se stava pure lowcost letste.. Za chvili bude jen Ryanair...


dokonca by som povedal, ze viac charter ako lowcost...

kuba.biker
Autor nejlepších fotografií v trip reportu 2011
Autor nejlepších fotografií v trip reportu 2011
Příspěvky: 2109
Registrován: 16. 06. 2007, 10:14
Stav: Offline

Re: Koniec BTS-MUC

Příspěvek od kuba.biker »

Funguje vám booking na stránkách LH? Chtěl jsem se mrknout na letenky PRG-MUC na začátku března, ale ukazuje mi to "There are no available flights for the dates you have selected" - myslíte, že jde jen o jakousi dočasnou údržbu stránek, nebo LH končí už i na linkách z MUC do PRG???

Smurfx
Vedoucí kabiny
Vedoucí kabiny
Příspěvky: 961
Registrován: 05. 01. 2008, 21:30
Oblíbené typy letadel: Airbus A320, Airbus A380, Airbus A330
Canadair CRJ900, ULL Zephyr :)
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Re: Koniec BTS-MUC

Příspěvek od Smurfx »

kuba.biker píše:Funguje vám booking na stránkách LH? Chtěl jsem se mrknout na letenky PRG-MUC na začátku března, ale ukazuje mi to "There are no available flights for the dates you have selected" - myslíte, že jde jen o jakousi dočasnou údržbu stránek, nebo LH končí už i na linkách z MUC do PRG???


Mně to na duben funguje v pohodě, takže LH snad nekončí :)


Odpovědět