Potvrzení letu a změna letiště

Odpovědět
Any
Cestující Economy (low-cost)
Cestující Economy (low-cost)
Příspěvky: 45
Registrován: 08. 04. 2009, 20:16
Stav: Offline

Potvrzení letu a změna letiště

Příspěvek od Any »

Ahojky,

napadly mě takové 2 otázky - cesta do USA.

Nejdřív na letenkách (nebo v rezervaci) je psáno, že mám potvrdit cestu zpět 3 dny předem. Nevíte kam zavolat, do LH když je to její let? Nebo to jde nějak po netu?

A pak když přiletím z Mnichova tak, že nestihnu navazující spoj do Miami je možné změnit cílové letiště? Ono by se to totiž případně hodilo, protože je to z něj blíž (ale bylo dražší :)) Na zpáteční letenku by to vliv mít určo nemělo, že jo?

Děkujuuu! :o)


BB
Druhý pilot
Druhý pilot
Příspěvky: 1211
Registrován: 28. 02. 2003, 13:19
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Re: Potvrzení letu a změna letiště

Příspěvek od BB »

Potvrzení zpátečního letu "vyžaduje" většina společností, ale v praxi to nikdo nedělá a ani případný telefonát na aerolinku ti nezaručí, že nebudeš právě ty případná oběť např. v případě overbookingu... Ohledně změny destinace, lze se dohodnout, ale standardně ti v případě zmeškání letu nabídnou další let do téže destinace nebo s přestupem, jelikož letenka je smlouva, kterou se dopravce zaručuje přepravit tě mezi danými body. Záleží pak na kompetencích pracovníků a postupech společnosti. Rozhodně ale nespoléhej na to, že úmyslně zmeškáš let s vidinou, že tě pošlou do tvé preferované destinace, taky by se ti mohlo stát, že ti řeknou, že všichni ostatní trasfer bez problémů stihli, takže je vina na tvé straně a alternativní doprava bude na tvé náklady.

Any
Cestující Economy (low-cost)
Cestující Economy (low-cost)
Příspěvky: 45
Registrován: 08. 04. 2009, 20:16
Stav: Offline

Re: Potvrzení letu a změna letiště

Příspěvek od Any »

No já rozhodně nemám v záměru to změškat úmyslně :wink: , ale když už by pak nic ten den neletělo, tak mi to přijde lepší, než když by mě museli ubytovat na nějakém hotelu, a to pro obě strany :) a ten overbooking znamená v praxi co? Sice si to umím přeložit, ale (snad radši) ne představit :D

BB
Druhý pilot
Druhý pilot
Příspěvky: 1211
Registrován: 28. 02. 2003, 13:19
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Re: Potvrzení letu a změna letiště

Příspěvek od BB »

Pokud ten den neleti uz zadny primy spoj, tak se v prvni rade budou snazit te dostat do tve destinace s nejakym prestupem. Overbooking je bezna praxe, proda se vice letenek na dany let, nez je mist v letadle, jelikoz statistiky ukazuji, ze urcite procento lidi se nedostavuje k odletu, aniz by to dali aerolince vedet. No a kdyz nahodou prijdou vsichni, tak jsou pak (v lepsim pripade, pokud je misto) upgradovani do vyssi tridy, jinak ale nejsou odbaveni, dostanou financni kompenzaci, letenku na jiny let (treba i s jinym smerovanim) popr. i hotel.

Any
Cestující Economy (low-cost)
Cestující Economy (low-cost)
Příspěvky: 45
Registrován: 08. 04. 2009, 20:16
Stav: Offline

Re: Potvrzení letu a změna letiště

Příspěvek od Any »

Ty jo, to je docela hustý. Sice chápu aerolinky, že to dělají, ale zase když si člověk za nějakou cestu zaplatí a pak mu řeknou, že má smůlu... předpokládám, že kdo přijde pozděli, ten neletí... :?: Každopádně díky za info :)


BB
Druhý pilot
Druhý pilot
Příspěvky: 1211
Registrován: 28. 02. 2003, 13:19
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Re: Potvrzení letu a změna letiště

Příspěvek od BB »

Zacina se hledanim dobrovolniku, pokud to nezabere, tak se pak skutecne vybere nejaky z pozdeji prichozich cestujicich, pritom se ale dba na to, jestli treba nejde o cloveka s malym ditetem, nebo jestli ten clovek pokracuje dal a je mozne jine spojeni atd.

stevard
Cestující Business Class
Cestující Business Class
Příspěvky: 491
Registrován: 19. 06. 2006, 20:03
Bydliště: PRG
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Re: Potvrzení letu a změna letiště

Příspěvek od stevard »

taky se bere v potaz, kdo ma frequent karticku, s jakym statusem, jaky spolecnosti a jakou booking class. Takze kdyby na to prislo, sou ohrozeny lidi co letej sami s levnou knihovaci tridou, bez navaznyho letu a jeste prisli pozde na check-in. Jeste pred nima ztracej narok na misto zamestnanci.

Any
Cestující Economy (low-cost)
Cestující Economy (low-cost)
Příspěvky: 45
Registrován: 08. 04. 2009, 20:16
Stav: Offline

Re: Potvrzení letu a změna letiště

Příspěvek od Any »

Díky za informace. Je to tedy docela hustý jak to chodí, alespoň pro ty, kteří to neznaj :o Ještě mě napadla jedna věc i když s tímto nesouvisí. Slyšela sem, že u ČSA se v economy dostává jen 1 jídlo na desetihodinovým letu, je to u Lufthansy také? To asi umřu hlady :D

flyingblue
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 5478
Registrován: 16. 12. 2008, 14:31
Bydliště: up in the air
Stav: Offline

Re: Potvrzení letu a změna letiště

Příspěvek od flyingblue »

Any píše:Díky za informace. Je to tedy docela hustý jak to chodí, alespoň pro ty, kteří to neznaj :o Ještě mě napadla jedna věc i když s tímto nesouvisí. Slyšela sem, že u ČSA se v economy dostává jen 1 jídlo na desetihodinovým letu, je to u Lufthansy také? To asi umřu hlady :D


No CSA nema AFAIK zadny desetihodinovy linkovy let :-)

Na lince na JFK se dava jidlo (posledne hnus jak ze skolni jidelny) a pred pristanim nejaky sendvic (posledne krokodyli trojuhelnik standardni kvality).

Any
Cestující Economy (low-cost)
Cestující Economy (low-cost)
Příspěvky: 45
Registrován: 08. 04. 2009, 20:16
Stav: Offline

Re: Potvrzení letu a změna letiště

Příspěvek od Any »

Jo byl to let pro Fischer do Dominikánský republiky, přímej z Prahy. Má to na to nějakej vliv, že je to s cestovkou? A u tý Lufthansy bude tedy taky jen jedno?

Smurfx
Vedoucí kabiny
Vedoucí kabiny
Příspěvky: 961
Registrován: 05. 01. 2008, 21:30
Oblíbené typy letadel: Airbus A320, Airbus A380, Airbus A330
Canadair CRJ900, ULL Zephyr :)
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Re: Potvrzení letu a změna letiště

Příspěvek od Smurfx »

Any píše:Jo byl to let pro Fischer do Dominikánský republiky, přímej z Prahy. Má to na to nějakej vliv, že je to s cestovkou? A u tý Lufthansy bude tedy taky jen jedno?


Pokud si letadlo pronajme cestovka na charter, dostane to, co si zaplatí. Klidně může každý pasažér dostat litr sektu a kaviár, pokud si to cestovka objedná.

Na linkách velkých společností jako je Lufthansa, pokud je to tak krátký let jako do New Yorku, tak je to většinou standardní jídlo a poté před přistáním malý snack.

martineek
Cestující Economy Class
Cestující Economy Class
Příspěvky: 162
Registrován: 12. 08. 2009, 10:47
Oblíbené typy letadel: B747, B777, A340
Pohlaví: muž
Bydliště: PRG, MEX
Stav: Offline

Re: Potvrzení letu a změna letiště

Příspěvek od martineek »

BB píše:... jelikoz statistiky ukazuji, ze urcite procento lidi se nedostavuje k odletu, aniz by to dali aerolince vedet....


Mam jednu letenku na let FRA - MEX, kde uz dopredu vim, ze nemuzu letet, zil jsem v domeni, ze kdyz neprijdu nic se nedeje, ale zacinam mit strach, aby mi to pak LH nevratila na jinem letu :-) jak to tedy je? musim nekde hlasit, ze nepoletim? je to v nejnizsi knihovaci tride, nizsi snad nez normalne nejnizsi, protoze letenka stala asi 300 Euro ...

Malvolio
Vedoucí kabiny
Vedoucí kabiny
Příspěvky: 992
Registrován: 28. 06. 2007, 21:18
Bydliště: PRG
Stav: Offline

Re: Potvrzení letu a změna letiště

Příspěvek od Malvolio »

martineek píše:
BB píše:... jelikoz statistiky ukazuji, ze urcite procento lidi se nedostavuje k odletu, aniz by to dali aerolince vedet....


Mam jednu letenku na let FRA - MEX, kde uz dopredu vim, ze nemuzu letet, zil jsem v domeni, ze kdyz neprijdu nic se nedeje, ale zacinam mit strach, aby mi to pak LH nevratila na jinem letu :-) jak to tedy je? musim nekde hlasit, ze nepoletim? je to v nejnizsi knihovaci tride, nizsi snad nez normalne nejnizsi, protoze letenka stala asi 300 Euro ...


Hlásit se samozřejmě nic nemusí a LH to bude celkem jedno, ale pokud to máš objednané přes web, tak není nic jednoduššího než to online zrušit a i u toho nejlevnějšího letu ti vrátí aspoň taxy.

whiskey
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 4157
Registrován: 17. 08. 2007, 12:03
Stav: Offline

Re: Potvrzení letu a změna letiště

Příspěvek od whiskey »

Malvolio píše:Hlásit se samozřejmě nic nemusí a LH to bude celkem jedno, ale pokud to máš objednané přes web, tak není nic jednoduššího než to online zrušit a i u toho nejlevnějšího letu ti vrátí aspoň taxy.


ktore v tomto konkretnom pripade mozu tvorit dost podstatnu cast tych 300 eur :wink:

martineek
Cestující Economy Class
Cestující Economy Class
Příspěvky: 162
Registrován: 12. 08. 2009, 10:47
Oblíbené typy letadel: B747, B777, A340
Pohlaví: muž
Bydliště: PRG, MEX
Stav: Offline

Re: Potvrzení letu a změna letiště

Příspěvek od martineek »

Jo to asi stoji za to, problem je, ze na stejne letence jsou dalsi lide, kteri poleti - cenovka byla 449 Euro z cehoz tax byl 219 Euro a to uz za to fakt stoji :-) Zitra zavoalm do LH a poptam se ... kupoval jsem to pres expedii a nejak jsem se pres online lufthansu nedostal ke zruseni jednoho cestujiciho :-)


Odpovědět