Váha a počet zavazadel

Globik
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 5905
Registrován: 04. 01. 2004, 11:53
Oblíbené typy letadel: B767, Cessna 208
Pohlaví: muž
Bydliště: Honolulu
Stav: Offline

Re: Váha a počet zavazadel

Příspěvek od Globik »

Raulito7 píše:Ahoj,

chtel byhc se zeptat, jak je to s druhym zavazadlem. Potrebuju na zpatecni cestu odbavit dalsi kufr, protoze mam spoustu veci, takze si ho chci prikoupit. Kupoval jsem pres expedii a dival jsem se i na stranky na Lufthansu, ale nikde jsem prikoupeni druheho zavazadla nenasel. Da se to nejak, nebo se to resi az na check-inu?

Diky za odpoved
Daniel

Až při check-inu.


schvanc
Nováček
Nováček
Příspěvky: 6
Registrován: 29. 07. 2010, 21:52
Stav: Offline

Re: Váha a počet zavazadel

Příspěvek od schvanc »

Mám dotaz na příruční zavazadlo. V podmínikách jsem objevil tento odstavec:

"Items of hand luggage which exceed these limits (pozn. autora - 55 cm x 40 cm x 23 cm and may not weigh more than 8 kg) will be carried free of charge in the cargo hold within your permitted free baggage allowance, as storage space on board is limited.This is in the interests of your own and other passengers' safety and comfort. Please ensure that you remove any medicines and any valuables such as your laptop, mobile phone, PDA, documents, identity papers, jewellery, etc, from your hand luggage if it has to be carried in the cargo hold."

Znamená to tedy, že pokud si vezmu příruční zavazadlo v podobě 15 kg batohu, tak mi jej zdarma naloží do zavazadlového prostoru? Volal jsem na švédskou a českou linku a obě mi tento fakt potvrdili. To by tedy v praxi znamenalo, že mohu vézt klidně dva kufry zdrarma :-D

whiskey
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 4145
Registrován: 17. 08. 2007, 12:03
Stav: Offline

Re: Váha a počet zavazadel

Příspěvek od whiskey »

may not weigh more than 8 kg

mi pride ako jednoznacna definicia, ze 15kg batoh ti do toho nevlezie, a naviac podla tohoto
within your permitted free baggage allowance

sa ti ta gramaz bude zapocitavat do limitu na checked in luggage.
V praxi to mozno nikto nebude riesit, ale keby to niekto riesit chcel, tak si podla prepravnych podmienok dopravcu priplatis, keby to spolu s ostatnou batozinou prekrocilo vahovy limit... Ale priklad zo zivota - moj 15kg maxpedition batoztek ako bezny carry-on presiel aj Austrianom, aj United, aj Hawaiian tento mesiac a nikto to neskumal, naviac po troske natlaku vliezol aj do binu na 737.

kuba.biker
Autor nejlepších fotografií v trip reportu 2011
Autor nejlepších fotografií v trip reportu 2011
Příspěvky: 2109
Registrován: 16. 06. 2007, 10:14
Stav: Offline

Re: Váha a počet zavazadel

Příspěvek od kuba.biker »

Jak je prosím LH v poslední době benevolentní k přepravě zavazadel mírně přesahujících váhový limit? Má poslední zkušenost je z října loňského roku - do 25 kg to bylo ok. Platí to stále?

Night fly
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 3039
Registrován: 13. 05. 2005, 09:25
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Re: Váha a počet zavazadel

Příspěvek od Night fly »

Vcelku ano, ale nesmis prekrocit limit na jednotlivy kus zavazadla, tomu se vzpecuji vic.


krv
Cestující Economy Class
Cestující Economy Class
Příspěvky: 145
Registrován: 16. 04. 2012, 19:29
Stav: Offline

Maximální váha zavazadla?

Příspěvek od krv »

Dle stránek LH je maximální váha zavazadla 32 kg, s tím, že na základě booking class je povolena hmotnost na osobu - v mém případě 23 kg. Letěli jsme jako skupina více osob, tedy hmotnost na osobu by se měla sčítat s tím, že u jednoho zavazadla nelze překročit maximální hmotnost (těch 32 kg).

Při posledním check-inu v Praze mi bylo oznámeno, že sice jsme skupina, ale že maximální hmotnost zavazadla je 23 kg (a checknou mi i 24 kg ale aktuálně mám 25 kg), takže nastalo přebalování do příručáku...

Jak je to s tou maximální váhou? Nemohlo to být způsobenou změnou letadla z A320 na CRJ900?

Ještě doplním, že se nejednalo o LH, ale LH Regional.

whiskey
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 4145
Registrován: 17. 08. 2007, 12:03
Stav: Offline

Re: Maximální váha zavazadla?

Příspěvek od whiskey »

krv píše:Dle stránek LH je maximální váha zavazadla 32 kg, s tím, že na základě booking class je povolena hmotnost na osobu - v mém případě 23 kg. Letěli jsme jako skupina více osob, tedy hmotnost na osobu by se měla sčítat s tím, že u jednoho zavazadla nelze překročit maximální hmotnost (těch 32 kg).

Při posledním check-inu v Praze mi bylo oznámeno, že sice jsme skupina, ale že maximální hmotnost zavazadla je 23 kg (a checknou mi i 24 kg ale aktuálně mám 25 kg), takže nastalo přebalování do příručáku...

Jak je to s tou maximální váhou? Nemohlo to být způsobenou změnou letadla z A320 na CRJ900?

Ještě doplním, že se nejednalo o LH, ale LH Regional.

Ako chapem LH bagaz v Y ja:
23kg jeden kus v cene, dalsi kus za priplatok. Nadvaha jedneho kusu nad 23kg za priplatok (maximalne do 32kg).

Tony Smoke
Autor nejlepších fotografií v trip reportu 2015
Autor nejlepších fotografií v trip reportu 2015
Příspěvky: 1048
Registrován: 16. 05. 2011, 23:48
Oblíbené typy letadel: A321, E190, A330
Pohlaví: muž
Bydliště: VIE
Stav: Offline

Re: Maximální váha zavazadla?

Příspěvek od Tony Smoke »

whiskey píše:
krv píše:Dle stránek LH je maximální váha zavazadla 32 kg, s tím, že na základě booking class je povolena hmotnost na osobu - v mém případě 23 kg. Letěli jsme jako skupina více osob, tedy hmotnost na osobu by se měla sčítat s tím, že u jednoho zavazadla nelze překročit maximální hmotnost (těch 32 kg).

Při posledním check-inu v Praze mi bylo oznámeno, že sice jsme skupina, ale že maximální hmotnost zavazadla je 23 kg (a checknou mi i 24 kg ale aktuálně mám 25 kg), takže nastalo přebalování do příručáku...

Jak je to s tou maximální váhou? Nemohlo to být způsobenou změnou letadla z A320 na CRJ900?

Ještě doplním, že se nejednalo o LH, ale LH Regional.

Ako chapem LH bagaz v Y ja:
23kg jeden kus v cene, dalsi kus za priplatok. Nadvaha jedneho kusu nad 23kg za priplatok (maximalne do 32kg).


Tak to chapem aj ja. O rozdeleni vahy na vsetky kufre som nic nepocul.

Globik
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 5905
Registrován: 04. 01. 2004, 11:53
Oblíbené typy letadel: B767, Cessna 208
Pohlaví: muž
Bydliště: Honolulu
Stav: Offline

Re: Váha a počet zavazadel

Příspěvek od Globik »

Mám letenku z Prahy od UA, první leg je s LH, vše ostatní s UA. Rád bych si co nejvýhodněji dokoupil druhý kufr. Víte někdo, zda to lze v této kombinaci udělat na infolince v Praze nebo musím až na letišti? A cena je podle ceníku LH (80 € po telefonu, 90 na letišti) nebo podle toho, co mám v letence (109 USD)?

whiskey
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 4145
Registrován: 17. 08. 2007, 12:03
Stav: Offline

Re: Váha a počet zavazadel

Příspěvek od whiskey »

Globik píše:
02. 06. 2021, 02:52
Mám letenku z Prahy od UA, první leg je s LH, vše ostatní s UA. Rád bych si co nejvýhodněji dokoupil druhý kufr. Víte někdo, zda to lze v této kombinaci udělat na infolince v Praze nebo musím až na letišti? A cena je podle ceníku LH (80 € po telefonu, 90 na letišti) nebo podle toho, co mám v letence (109 USD)?
osobne tipujem 80e podla cenniku, tych $109 moze byt len current exchange rate v dany den, ak je to z PRG tak potencialne este cez CZK.
Na webe to nejde prikupit?
Este jeden tip, skoro dva roky som neletel, takze si to skontroluj sam ci to je este aktualne. Volakedy sa dali ancilliaries odrbavat na roznych weboch LH Group, napr. neslo assignovat sedadlo na OS segment na webe OS, ale na LH webe to islo. Cize ak ti nepojde prikupit kufor na webe LH, vyskusaj ten PNR na austriane alebo LOTe alebo Swiss, mozno motyka vystreli.

Globik
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 5905
Registrován: 04. 01. 2004, 11:53
Oblíbené typy letadel: B767, Cessna 208
Pohlaví: muž
Bydliště: Honolulu
Stav: Offline

Re: Váha a počet zavazadel

Příspěvek od Globik »

whiskey píše:
02. 06. 2021, 17:17
Globik píše:
02. 06. 2021, 02:52
Mám letenku z Prahy od UA, první leg je s LH, vše ostatní s UA. Rád bych si co nejvýhodněji dokoupil druhý kufr. Víte někdo, zda to lze v této kombinaci udělat na infolince v Praze nebo musím až na letišti? A cena je podle ceníku LH (80 € po telefonu, 90 na letišti) nebo podle toho, co mám v letence (109 USD)?
osobne tipujem 80e podla cenniku, tych $109 moze byt len current exchange rate v dany den, ak je to z PRG tak potencialne este cez CZK.
Na webe to nejde prikupit?
Este jeden tip, skoro dva roky som neletel, takze si to skontroluj sam ci to je este aktualne. Volakedy sa dali ancilliaries odrbavat na roznych weboch LH Group, napr. neslo assignovat sedadlo na OS segment na webe OS, ale na LH webe to islo. Cize ak ti nepojde prikupit kufor na webe LH, vyskusaj ten PNR na austriane alebo LOTe alebo Swiss, mozno motyka vystreli.
Nezkoušel jsem, vyzkouším, díky.


Odpovědět