Váha a počet zavazadel

stevard
Cestující Business Class
Cestující Business Class
Příspěvky: 491
Registrován: 19. 06. 2006, 20:03
Bydliště: PRG
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Re: Váha a počet zavazadel

Příspěvek od stevard »

Spravne by to meli nauctovat jako kus navic podle sazeb Operujiciho dopravce, tzn LH. Kocar zdarma nad limit je k detsky, nebo infanti letence.


skater
Cestující First Class
Cestující First Class
Příspěvky: 706
Registrován: 08. 05. 2006, 21:13
Stav: Offline

Re: Váha a počet zavazadel

Příspěvek od skater »

stevard píše:Spravne by to meli nauctovat jako kus navic podle sazeb Operujiciho dopravce, tzn LH. Kocar zdarma nad limit je k detsky, nebo infanti letence.


A musí to být golfky a nebo můžu mít i klasický kočár s korbičkou, kde při rozkládání se musí oddělit korbička od podvozku?

spinar
Cestující Business Class
Cestující Business Class
Příspěvky: 443
Registrován: 11. 02. 2009, 16:47
Stav: Offline

Re: Váha a počet zavazadel

Příspěvek od spinar »

No ono to neni tak jednoznacny, nebot na strance Lufhansy v sekci "Free baggage allowance for tickets issued from 15.11.2010" je podsekce "Transportation of pushchairs, wheelchairs or walking aids" ktera zni:

"At most stations you can keep your pushchair, baby buggy, wheelchair or other walking aid that you depend on until you board the aircraft.

A foldable pushchair or baby basket we transport free of charge. A pram will be transported in the cargo hold.

Disabled passengers can check in two wheelchairs or other mobility aids in addition to their free baggage allowance. For more information, please see our Advice on barrier-free travel.

The pram or wheelchair will be given to you, wherever possible, after disembarking the aircraft. Please beware that the place where the items are returned can vary depending on the location at your destination."

Cimz hodlam argumentovat..:))

Zde link: http://www.lufthansa.com/online/portal/ ... en#ancAbT9

Globik
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 5905
Registrován: 04. 01. 2004, 11:53
Oblíbené typy letadel: B767, Cessna 208
Pohlaví: muž
Bydliště: Honolulu
Stav: Offline

Re: Váha a počet zavazadel

Příspěvek od Globik »

Docela blbě zformulovaný. Jedna věta pojednává o tom, co je zadarmo (a neřeší, kam se umístí) a druhá o tom, kam se umístí (a neřeší, zda zadara nebo co za to). Bezva :sad:

spinar
Cestující Business Class
Cestující Business Class
Příspěvky: 443
Registrován: 11. 02. 2009, 16:47
Stav: Offline

Re: Váha a počet zavazadel

Příspěvek od spinar »

No je to blbe, to urcite. Na jinym miste se mluvi o tom, ze ten kocar ma zadarmo dite/infant. Ale chybi tam slovicko ONLY, takze uvidim..:) V USA maj kocarky za polovicni cenu nez zde..:)


stevard
Cestující Business Class
Cestující Business Class
Příspěvky: 491
Registrován: 19. 06. 2006, 20:03
Bydliště: PRG
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Re: Váha a počet zavazadel

Příspěvek od stevard »

Pokud je kocar na 2 kusy, tak ho muzes dat do pytle, nebo ty 2 casti nejak k sobe zafixovat, aby to byl jen 1 kus, kdyby nahodou po tobe nekdo chtel platit za 2 kusy navic, coz se klidne muze stat. Zalezi ciste jen na tom, na koho narazis.

cibtom
Cestující Economy (low-cost)
Cestující Economy (low-cost)
Příspěvky: 21
Registrován: 28. 02. 2011, 14:02
Stav: Offline

Re: Váha a počet zavazadel

Příspěvek od cibtom »

Právě řeším problém se zavazadlem. Kvůli tomu, že byl zaveden "Piece Concept", tak si můžu vzít pouze 1 zavazadlo do hmotnosti 23kg. Teď jsem však narazil na větu: "Please note the maximum dimensions per bag of 158 cm (width + height + depth)". Znamená to tedy, že součet těch tří rozměrů nesmí překročit 158cm? Můj kufr se tomuto číslu dost blíží (oficiálně 155cm, ale záleží jak to pak bude člověk měřit). Jsou na toto na letišti přísní? Popravdě jsem si nikdy nevšímal, jestli to tam někdo přeměřuje... Nechce se mi platit 50EUR příplatek za velké zavazadlo, to už jsem si mohl klidně vzít dvě malé.

stevard
Cestující Business Class
Cestující Business Class
Příspěvky: 491
Registrován: 19. 06. 2006, 20:03
Bydliště: PRG
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Re: Váha a počet zavazadel

Příspěvek od stevard »

pokud je to klasickej kufr a ne zadnej extremni ranec, tak se nemusis bat. S pravitkem tam nikdo nechodi :)

Raulito7
Cestující Economy (low-cost)
Cestující Economy (low-cost)
Příspěvky: 69
Registrován: 11. 08. 2009, 15:37
Stav: Offline

Re: Váha a počet zavazadel

Příspěvek od Raulito7 »

Ahoj,

potřebuju se jen ujistit. Zítra odlétám s lufthansou a můj kufr váží 22,3 kg. Je tedy povolená váha 23 kg, nebo 20 kg. Já se v těch jejich podmínkách nějak neorientuju...

Děkuji za odpověď.

dejavu
Vedoucí kabiny
Vedoucí kabiny
Příspěvky: 980
Registrován: 09. 10. 2004, 04:24
Pohlaví: muž
Stav: Offline

Re: Váha a počet zavazadel

Příspěvek od dejavu »

Lamalo se to, tusim, od kvetna. Letenky koupene do kvetna jedou na vahovy koncept, maximalne 20 kg. Od te doby kusovy koncept 23 kilo.
A pak zalezi na destinaci, do USA je to vic. Vse je na webu Lufthansy.

Globik
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 5905
Registrován: 04. 01. 2004, 11:53
Oblíbené typy letadel: B767, Cessna 208
Pohlaví: muž
Bydliště: Honolulu
Stav: Offline

Re: Váha a počet zavazadel

Příspěvek od Globik »

Z Evropy do USA je beze změny, piece koncept (v Y 1 ks 23kg). Možná se změnily výhody pro FF.

janiba
Nováček
Nováček
Příspěvky: 1
Registrován: 10. 09. 2011, 23:49
Stav: Offline

Re: Váha a počet zavazadel

Příspěvek od janiba »

Omlouvám se asi za vlastní neschopnost, ale ani po několikerém přečtení mi nejsou některé věci jasné. Pokud letím s Lufthansou Economy - smím si vzít jedno zavazadlo max. 23kg. Smím si vzít i klasické příruční? Třeba malou kabelku a taky notebook? Nebo jen jedno příruční a všecko včetně notebooku tam narvat - do 5-8 kg?
Fakt jsem zmatená.

Díky za pomoc

gr09
Druhý pilot
Druhý pilot
Příspěvky: 1106
Registrován: 03. 01. 2011, 14:55
Stav: Offline

Re: Váha a počet zavazadel

Příspěvek od gr09 »

janiba píše:Pokud letím s Lufthansou Economy - smím si vzít jedno zavazadlo max. 23kg. Smím si vzít i klasické příruční? Třeba malou kabelku a taky notebook? Nebo jen jedno příruční a všecko včetně notebooku tam narvat - do 5-8 kg?

Ano, 8kg.
Takze rekapitulace, zvazadlo:
http://www.lufthansa.com/online/portal/lh/cz/info_and_services/baggage?nodeid=3331125&l=en&cid=1000222
+ kabinove zavazadlo:
http://www.lufthansa.com/cz/en/Carry-on-baggage

Ohledne toho, jestli carry-on + neco se pise toto:

Additional items which are allowed in the cabin

In addition to your hand baggage and technical appliances you may take the following items into the cabin:
- A handbag, wrist bag or small bag (or small laptop bag) and their content
- A coat, shawl or blanket
- A small camera or a pair of binoculars
- An appropriate amount of reading material for the journey
- A infant carrier and baby food for the flight
- Crutches or other orthopedic aids you are depending on


Tzn. cokoliv neni zmineno by melo byt v ramci carry-on a pouze vyse vyjmenovane muze byt nad ramec 8kg.

Globik
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 5905
Registrován: 04. 01. 2004, 11:53
Oblíbené typy letadel: B767, Cessna 208
Pohlaví: muž
Bydliště: Honolulu
Stav: Offline

Re: Váha a počet zavazadel

Příspěvek od Globik »

Samozřejmě to neznamená, že Ti to budou všude a vždy vážit a měřit. Záleží na štěstí. V dubnu (IAD-FRA-)jsem měl kabinový kufřík o váze cca 15 kg + tašku o váze cca 8 kg a nikde jsem neměl problém. Jen to tedy ve FRA vléci po schodech do stroje a přitom se tvářit, jako že o nic neváží :cry: V srpnu (shodná letiště, leg z FRA oper.OU) jsem měl shodný kabinový kufřík o podobné váze a velkou aktovku s cca 5 kg. Na IAD šmejdili po gatu agenti a předtím vyzývali gate rozhlasem, že kdo má více než 1 ks nebo 1 ks o váze větší než 8 kg, ať ho podá. Jelikož jsem tam měl křehké věci, radši jsem se šel ještě projít po letišti :) Při boardingu se mě gate agent ptal, zda mám business class, ale když jsem řekl, že economy, nic mi na to neřekl.

Raulito7
Cestující Economy (low-cost)
Cestující Economy (low-cost)
Příspěvky: 69
Registrován: 11. 08. 2009, 15:37
Stav: Offline

Re: Váha a počet zavazadel

Příspěvek od Raulito7 »

Ahoj,

chtel byhc se zeptat, jak je to s druhym zavazadlem. Potrebuju na zpatecni cestu odbavit dalsi kufr, protoze mam spoustu veci, takze si ho chci prikoupit. Kupoval jsem pres expedii a dival jsem se i na stranky na Lufthansu, ale nikde jsem prikoupeni druheho zavazadla nenasel. Da se to nejak, nebo se to resi az na check-inu?

Diky za odpoved
Daniel


Odpovědět