Vrácení části peněz za RT letenku kvůli té zatracené sopce

Odpovědět
Globik
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 5916
Registrován: 04. 01. 2004, 11:53
Oblíbené typy letadel: B767, Cessna 208
Pohlaví: muž
Bydliště: Honolulu
Stav: Offline

Vrácení části peněz za RT letenku kvůli té zatracené sopce

Příspěvek od Globik »

Sorry, že zasírám fórum (toto je druhé místo, kam to píšu), ale mám pocit, že podobný případ se tu ještě neřešil a na původně umístěném místě (možná nevhodně zvoleném, ale původně jsem kvůli jednomu dotazu nechtěl zakládat nové vlákno) se k tomu nikdo nevyjádřil, přičemž nevěřím, že by k tomu nikdo nic nevěděl:
Mám prosbu - koupil jsem kamarádce letenku s LH PRG-MLA-PRG. 18.4.měla letět MLA-DUS(oper.by KM)-PRG. Přebukovali ji na let do FCO a tím to samozřejmě skončilo (a dále se horko těžko dostávala pozemní cestou). Má nárok na nějakou kompenzaci? Nebo se dá říci, že to přebukování přijala dobrovolně a tím se další nároky vylučují?
Díky


Night fly
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 3040
Registrován: 13. 05. 2005, 09:25
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Re: Vrácení části peněz za RT letenku kvůli té zatracené sopce

Příspěvek od Night fly »

Mam pocit, ze na flyertalku proskocilo neco ve smyslu, ze i za castecne proletene letenky je narok na kompenzaci te neproletene casti. Mam stejny "problem", 16.4. jsem se dostal pouze do MUC a dal uz jsem musel po zemi. Az nebudu mit co lepsiho na praci, taky se tim budu zabyvat, i kdyz v mem pripade jde spis o "drobne" - kolik asi muze cinit nahrada za jeden zruseny segment 4-segmentove letenky celkem za 4.000,- vc. vsech tax :?:

Globik
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 5916
Registrován: 04. 01. 2004, 11:53
Oblíbené typy letadel: B767, Cessna 208
Pohlaví: muž
Bydliště: Honolulu
Stav: Offline

Re: Vrácení části peněz za RT letenku kvůli té zatracené sopce

Příspěvek od Globik »

Night fly píše:Mam pocit, ze na flyertalku proskocilo neco ve smyslu, ze i za castecne proletene letenky je narok na kompenzaci te neproletene casti. Mam stejny "problem", 16.4. jsem se dostal pouze do MUC a dal uz jsem musel po zemi. Az nebudu mit co lepsiho na praci, taky se tim budu zabyvat, i kdyz v mem pripade jde spis o "drobne" - kolik asi muze cinit nahrada za jeden zruseny segment 4-segmentove letenky celkem za 4.000,- vc. vsech tax :?:

Tahle stála cca dvojnásobek a dotyčná je chudá, tak jí každá koruna potěší. Myslíš, že telefonát na Luftwaffe v Praze by to spravil?

Night fly
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 3040
Registrován: 13. 05. 2005, 09:25
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Re: Vrácení části peněz za RT letenku kvůli té zatracené sopce

Příspěvek od Night fly »

Globík píše:Myslíš, že telefonát na Luftwaffe v Praze by to spravil?


Nic tim kazdopadne nezkazis. A dej pak vedet, jak´s dopad.

Globik
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 5916
Registrován: 04. 01. 2004, 11:53
Oblíbené typy letadel: B767, Cessna 208
Pohlaví: muž
Bydliště: Honolulu
Stav: Offline

Re: Vrácení části peněz za RT letenku kvůli té zatracené sopce

Příspěvek od Globik »

Night fly píše:
Globík píše:Myslíš, že telefonát na Luftwaffe v Praze by to spravil?


Nic tim kazdopadne nezkazis. A dej pak vedet, jak´s dopad.

V pondělí k večeru dám vědět :wink:


Globik
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 5916
Registrován: 04. 01. 2004, 11:53
Oblíbené typy letadel: B767, Cessna 208
Pohlaví: muž
Bydliště: Honolulu
Stav: Offline

Re: Vrácení části peněz za RT letenku kvůli té zatracené sopce

Příspěvek od Globik »

Na pražském telefonu LH (a stejně tak je to na jejich webu) mi řekli, že se musím obrátit na prodejce. Britská Expedia má na webu ale uvedeno, že se musím obrátit na airlines. Pošlu na Expedii email a uvidíme.


Odpovědět