Lufthansa - dalsi let do FRA

Odpovědět
dider
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 2590
Registrován: 11. 08. 2004, 21:24
Bydliště: Den Haag
Stav: Offline

Lufthansa - dalsi let do FRA

Příspěvek od dider »

Tohle se najak neresilo...

http://www.airways.cz/clanek/2010-08-24 ... frankfurtu

Docela me prekvapilo, že dopnluji let mezi 10:35 a 13:50. Cekal bych spis, ze vyplni tu diru, ktera je mezi odletama v 6:00 a 10:35 :?

Nic na tom, ze spolu s rozjetim linky MXP-PRG bude LH Group jasna jednicka v prodejich na CZ trhu. Trzby rostou a chovani "ala jednicka na trhu taky". Jeste ze mame ty Emirates :wink:


HighFlyer
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 4083
Registrován: 21. 01. 2004, 17:56
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Re: Lufthansa - dalsi let do FRA

Příspěvek od HighFlyer »

Ja jsem to zaznamenal a povazuju to za potvrzeni sveho predpokladu, ze kdyby ze dne na den zmizely CSA, tak by se dira po nich zacelila velmi rychle a nikomu by nechybely. Sitovi dopravci z hlavnich hubu (FRA, MUC, CDG, AMS, LHR, SVO) by jiste uvitali moznost lepsiho vyuziti svych kapacit a navysili by frekvence letu do PRG jako nahradu za zmizele CSA.

Je hezke videt, ze Lufthansa to dela dokonce jeste drive nez CSA zmizely z trhu; ze dela kroky, jako by uz CSA zkrachovaly.

Night fly
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 3040
Registrován: 13. 05. 2005, 09:25
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Re: Lufthansa - dalsi let do FRA

Příspěvek od Night fly »

dider píše:Docela me prekvapilo, že dopnluji let mezi 10:35 a 13:50. Cekal bych spis, ze vyplni tu diru, ktera je mezi odletama v 6:00 a 10:35 :?


Pravda. Vstavat ve 3:30, potacet se liduprazdnym letistem (ani trafiky jeste nejsou otevrene) a pak tri hodiny sedet v preplnenem salonku ve FRA - hodne si podobna spojeni rozmyslim :?

Ulafme
Cestující Economy Class
Cestující Economy Class
Příspěvky: 162
Registrován: 08. 11. 2009, 00:32
Stav: Offline

Re: Lufthansa - dalsi let do FRA

Příspěvek od Ulafme »

Night fly píše:
dider píše:Docela me prekvapilo, že dopnluji let mezi 10:35 a 13:50. Cekal bych spis, ze vyplni tu diru, ktera je mezi odletama v 6:00 a 10:35 :?


Pravda. Vstavat ve 3:30, potacet se liduprazdnym letistem (ani trafiky jeste nejsou otevrene) a pak tri hodiny sedet v preplnenem salonku ve FRA - hodne si podobna spojeni rozmyslim :?


A já to vidím jinak:
1. při letu TAM u dálkovekje většinou i jiná volba. Nechceš letět do NYC v 6:00 a potom z FRA v 10:50? Leť tedy v 8:45 přes VIE, v 9:15 přes MUC, v 9:45 přes ZRH, v 10:20 přes FRA atd. Je potřeba to brát z pozice celé LH Group.
2 ale zkus se dostat ráno někam po Evropě. BCN, VCE, LON a pod, tady je ta linka v 6:00 nenahraditelná
3. a když to otočím, zpětně to nyní nefunguje, protože FRA-PRG letí už v 8:40 a potom ve 12:00. No a tak přidají let v 10:40, který umožní mraky lepších spojů DO Prahy právě z evropských destinací LH

Díru mezi 6 a 10 není podle mne třeba plnit, tady mají 2 lety do MUC v 7:10 a 9:15

Jen jsem čekal, že i mírně pohnou právě s tím letem ve 12, aby byl spoj z DEN, MCO a pod.

Jinak to, že se LH chystá na "konec" ČSA je bez debaty. Jen ještě prosadit "overnite" s ranním odletem do BRU a seberou OK úplně vše :lol:

Night fly
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 3040
Registrován: 13. 05. 2005, 09:25
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Re: Lufthansa - dalsi let do FRA

Příspěvek od Night fly »

O NYC ani tak neslo, tam je bezpocet variant, mne to zajima napr. s prestupem do destinaci, kam je jeden let denne (pres den), typicky EZE nebo CCS.


Malvolio
Vedoucí kabiny
Vedoucí kabiny
Příspěvky: 992
Registrován: 28. 06. 2007, 21:18
Bydliště: PRG
Stav: Offline

Re: Lufthansa - dalsi let do FRA

Příspěvek od Malvolio »

Night fly píše:O NYC ani tak neslo, tam je bezpocet variant, mne to zajima napr. s prestupem do destinaci, kam je jeden let denne (pres den), typicky EZE nebo CCS.


Neboj, ještě tak jedna "optimalizace" ze strany OK a do FRA bude Lufthansa lítat každou hodinu :)

Ale je to fakt, koukal jsem a ten nový spoj je ideální pro cestu Evropa-> Praha, prvním letem do FRA a pak ten let do PRG dobře navazuje....


Odpovědět