Lufhansa strhla platbu dvakrát?

Odpovědět
Michael
Nováček
Nováček
Příspěvky: 8
Registrován: 08. 09. 2012, 17:19
Stav: Offline

Lufhansa strhla platbu dvakrát?

Příspěvek od Michael »

Hezký den,

obracím se na vás radou ohledně zvláštní věci, které se udála s mojí kartou. Cca týden zpět, jsem u Lufthansa (telefonicky) měnil datum letenky. Poplatek vyšel kvůli jiným třídám na cca 14 000 Kč. Dnes koukám na účet a zjistil jsem, že platba se konečně po týdnu strhla z účtu a proběhla. Zároveň mi ale na účtu schází dalších 14 000 Kč, které jsou zablokovány, čili výsledek je jako bych platil 28 000 Kč. Proto jsem se podíval do blokací a tam vidím další platbu na 14 000 Kč od Lufthansy, s tím že díky tomuto jsem nyní na účtu v mínusu. Resp můj aktuální zústatek je 10 000 ale disponabilní mínus 3 000 Kč. Chci se zeptat, jedná se o chybu banky nebo mohl pracovník Lufthansy omylem zadat platbu dvakrát? Vůbec se v tomto nevyznám, tak nevím jak bych měl správně postupovat. K mému překvapení google na dotaz "lufthansa credit card double charge" vyhledá docela dost podobných případů a diskuzí.

Díky moc


xmartinmx
Cestující Economy (low-cost)
Cestující Economy (low-cost)
Příspěvky: 24
Registrován: 20. 07. 2011, 15:23
Stav: Offline

Re: Lufhansa strhla platbu dvakrát?

Příspěvek od xmartinmx »

celkem standardní situace ... před vystavením nové letenky zablokovali částku doplatku a pak provedli standardní platbu. Ta blokace se po čase uvolní. Nevím jakou máš banku, ale u UCB není problém zavolat na telebanking a oni částku ručně odblokují, když vidí, že se stejná částka již zaúčtovala.

Michael
Nováček
Nováček
Příspěvky: 8
Registrován: 08. 09. 2012, 17:19
Stav: Offline

Re: Lufhansa strhla platbu dvakrát?

Příspěvek od Michael »

Díky moc za info, jen nechápu co je na tom standardního? :) A proč to dělají?

Zvláštní taky je, že první částka která už byla zúčtovaná, neproběhla v celku, ale byla rozdělena asi do tří menších plateb. Jinak před chvílí jsem se dovolal do banky a tam mi řekli, že s tímhle měli už párkrát problém a že musím počkat až blokace vyprší.

flyingblue
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 5478
Registrován: 16. 12. 2008, 14:31
Bydliště: up in the air
Stav: Offline

Re: Lufhansa strhla platbu dvakrát?

Příspěvek od flyingblue »

Michael píše:Díky moc za info, jen nechápu co je na tom standardního? :) A proč to dělají?

Zvláštní taky je, že první částka která už byla zúčtovaná, neproběhla v celku, ale byla rozdělena asi do tří menších plateb. Jinak před chvílí jsem se dovolal do banky a tam mi řekli, že s tímhle měli už párkrát problém a že musím počkat až blokace vyprší.


1) Blba banka
AND
2) Blba karta

1) Pouzivej normos banku (Reiffka to treba zvladne odblokovat, ale bude jich vic)
2) Pouzivej kreditku (tam to nenastava)

Blokace tam obvykle vydrzi mesic ...

whiskey
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 4146
Registrován: 17. 08. 2007, 12:03
Stav: Offline

Re: Lufhansa strhla platbu dvakrát?

Příspěvek od whiskey »

flyingblue píše:2) Pouzivej kreditku (tam to nenastava)

Amen.
A ked vyberies spravnu, este aj nejake mile zarobis.


Odpovědět