Cestování se psem

Odpovědět
Vico07
Nováček
Nováček
Příspěvky: 5
Registrován: 29. 08. 2014, 15:34
Stav: Offline

Cestování se psem

Příspěvek od Vico07 »

Ahoj, mam dotaz ohledně cestování se psem. 24.1.2015 se chystáme letet z PRG do CLT . Máme dva malé shih-tzu který by se měli vejit do 8kg. Máte někdo zkušenost se psem v kabině?

Nevíte kde sehnat přepravku? Lufthansa má uvedený rozměr 55x40x23 ale někde jsem našel, že když bude ta látková přepravka tak může být výška i 27.


Globik
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 5905
Registrován: 04. 01. 2004, 11:53
Oblíbené typy letadel: B767, Cessna 208
Pohlaví: muž
Bydliště: Honolulu
Stav: Offline

Re: Cestování se psem

Příspěvek od Globik »

Vico07 píše:Ahoj, mam dotaz ohledně cestování se psem. 24.1.2015 se chystáme letet z PRG do CLT . Máme dva malé shih-tzu který by se měli vejit do 8kg. Máte někdo zkušenost se psem v kabině?

Nevíte kde sehnat přepravku? Lufthansa má uvedený rozměr 55x40x23 ale někde jsem našel, že když bude ta látková přepravka tak může být výška i 27.

Já mám jen s kočkou na palubě Austrian. Bez problémů. Nezapomeň ale, že počet zvířat na palubě je omezený a proto je vhodné letenku koupit u dobrého prodejce a ne na webu. Protože se Ti může stát, že si koupíš letenky a pak Ti aerolinka sdělí, že je tam již nahlášený plný počet zvířat. Tedy prodejci dáš požadavek, on udělá rezervaci letenky a až mu aerolinka přepravu pejsků potvrdí, prodejce potvrdí letenky.
Jinak doporučuji látkovou přepravku (lze jí v případě nouze narvat i tam, kam by se plastová nemusela vejít a doma pak méně překáží) a koupíš jí podle mě v každém dobrém obchodě s potřebami pro chovatele.

Vico07
Nováček
Nováček
Příspěvky: 5
Registrován: 29. 08. 2014, 15:34
Stav: Offline

Re: Cestování se psem

Příspěvek od Vico07 »

No tu látkovou bych chtěl, ale mam strach aby mě s ní pak pustili do letadla. Musí mít ta taška certifikát IATA nebo to nekontrolují. K tý velikosti - takže teoreticky stačí nějakej rozměr kterej bude +- stejnej.

Globik
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 5905
Registrován: 04. 01. 2004, 11:53
Oblíbené typy letadel: B767, Cessna 208
Pohlaví: muž
Bydliště: Honolulu
Stav: Offline

Re: Cestování se psem

Příspěvek od Globik »

Vico07 píše:No tu látkovou bych chtěl, ale mam strach aby mě s ní pak pustili do letadla. Musí mít ta taška certifikát IATA nebo to nekontrolují. K tý velikosti - takže teoreticky stačí nějakej rozměr kterej bude +- stejnej.

A dog or cat may be transported in the cabin in your own carrier box (maximum dimensions: 55 x 40 x 23 cm, watertight, bite proof). Maximum weight of animal + box: 8 kg.
k tomu ještě:
http://www.lufthansa.com/mediapool/pdf/ ... 20in%20the

Vico07
Nováček
Nováček
Příspěvky: 5
Registrován: 29. 08. 2014, 15:34
Stav: Offline

Re: Cestování se psem

Příspěvek od Vico07 »

To už jsem četl asi milionkrát. Možná jsem blbej ale podle mě to neni jednoznačně vysvětlený. U cargo přepravy je definováno že musí být IATA a být z tvrdého materiálu.
V bodě 4 který platí pro přepravovaný zvířata v kabině je že se musí do něj vejít. Na stránkách je pak max rozměr + max. váha.

Na stránce http://www.petswelcome.com/pet-air-travel/lufthansa je ještě uvedená verze s látkovou verzí. Bohužel zde už není uvedeno zda musí být IATA nebo ne.


Odpovědět