Air France - všeobecně

Odpovědět
pata07
Cestující Economy (low-cost)
Cestující Economy (low-cost)
Příspěvky: 11
Registrován: 26. 05. 2012, 00:05
Stav: Offline

Re: Air France - všeobecně

Příspěvek od pata07 »

Mám možná takovej noob dotaz, ale létám tak 2x až 3x do roka. Já když si koupím letenku, tak prostě letím, pokud mi není na umření, že bych nemohl absolvovat výlet (a to se mi zatím nestalo). No a dvě osoby z rezervace se rozhodly, že nepoletí a kamarádka mi tvrdí, že při nenastoupení člověka do letadla, kdy propadne letenka si AF účtuje nějaké další poplatky kromě toho, že propadne letenka, a pak čtu v podmínkách:
Any non-compliant use by the Passenger (for example, if he or she does not use the first Coupon or if the Coupons are not used in the order in which they were issued) noticed on the day of travel will result in the payment of a extra fixed-rate fee at the airport: €125 on short-haul flights (metropolitan France and Corsica), €250 for an Economy medium-haul flight, €500 for a Business medium-haul flight, €500 for an Economy or Premium Economy long-haul flight, €1,500 for a Business long-haul flight and €3,000 for a La Première long-haul flight (or the equivalent in the local currency).

Je lepší je z rezervace zrušit a vyhnout se poplatku nebo to se to ustanovení podmínek vztahuje pouze na vynechání segmentu a můžu si ušetřit starosti a volání na AF?


Fabo
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 3145
Registrován: 04. 01. 2007, 13:42
Bydliště: HAG
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Re: Air France - všeobecně

Příspěvek od Fabo »

Poplatek se vztahuje napr. na to, ze letite PRG-CDG-NCE-CDG-PRG, a kamaradka si rekne, ze chce taky pobyt v Parizi, tak si koupi 3 dny drivejsi let s Transavii, a bude chtit nastoupit jen na CDG-NCE-CDG-PRG

IMHO je to docela fer, normalne se jinak proste letenice zrusi a kamardka ma utrum.

To, ze by se aerolinka dozadovala nejakeho dalsiho poplatku za to, ze nepoleti, je principielne blbost a byla by smetena se stolu prvnim soudem. Kazdopadne ale bych doporucil let oficialne zrusit, za cez by mela byt moznost dostat zpatky alespon taxy.

pata07
Cestující Economy (low-cost)
Cestující Economy (low-cost)
Příspěvky: 11
Registrován: 26. 05. 2012, 00:05
Stav: Offline

Re: Air France - všeobecně

Příspěvek od pata07 »

Moc díky, sice na mě AF zatím sere (inflolinka zvoní a nic), ale při nejhorším jim napíšu maila, aby vrátili taxy na letištní kafe. :mrgreen:

jonapet
Cestující Business Class
Cestující Business Class
Příspěvky: 335
Registrován: 22. 08. 2011, 08:52
Oblíbené typy letadel: ATR 42
Pohlaví: muž
Bydliště: Praha & Ostrava, ČR
Stav: Offline

Re: Air France - všeobecně

Příspěvek od jonapet »

Pokud by ten upgrade do Y+ byl za poloviční cenu, tak se o něm dá uvažovat. Naopak 13k za C mi přijde docela fér nabídka. Nabízí AF ještě nějaký výhodnější upgrade třeba u check-in přepážky?
Přílohy
upgrade.jpg
upgrade.jpg (83.63 KiB) Zobrazeno 16675 x

flyingblue
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 5478
Registrován: 16. 12. 2008, 14:31
Bydliště: up in the air
Stav: Offline

Re: Air France - všeobecně

Příspěvek od flyingblue »

jonapet píše:Pokud by ten upgrade do Y+ byl za poloviční cenu, tak se o něm dá uvažovat. Naopak 13k za C mi přijde docela fér nabídka. Nabízí AF ještě nějaký výhodnější upgrade třeba u check-in přepážky?


Moje aktualni rezervace (PRG-CDG-PVG-SYD-SGN-CDG-PRG) bohuzel tenhle upgrade nenabizi :-(


micaello
Druhý pilot
Druhý pilot
Příspěvky: 1234
Registrován: 15. 04. 2013, 14:50
Oblíbené typy letadel: E145, A340, A350
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Re: Air France - všeobecně

Příspěvek od micaello »

To Cčko je hodně zajímavé!

jjj
Cestující Economy Class
Cestující Economy Class
Příspěvky: 277
Registrován: 11. 04. 2005, 13:49
Stav: Offline

Re: Air France - všeobecně

Příspěvek od jjj »

Tak jsem po roce tahanic dostal od AF 4x600E. Zpozdeny odlet BKK CDG o dve hodiny vinou pozdniho priletu letadla. Pripoj do PRG uletel, doslali jsme veceri,hotel a snidani a byli prebukovani na prvni ranni do PRG. Na zadost o kompenzaci pres AF WEB se ozvali asi za tyden, ze se omlouvaji a v ramci dobrych vztahu nabidli voucher 80E na sluzby AF. To jsem odmitl a zacal mailovy ping pong ja versus AF. To k nicemu nevedlo, proto jsem problem predal na UCL. Nasledovala nekolika mesicni komunikace mezi velmi ochotnou slecnou z UCL a AF, ktera by zakoncena mailem od AF, ze vse znovu peclive presetrili a kompenzaci vyplati. Penize dorazily asi za tri tydny v CZK. Co je zajimavy, pro prepocet EUR CZK byl pouzit kurz ze dne, kdy byla koupena letenka. Tedy jeste za intervenci.
S odstupem casu si myslim, ze hlavni argument v muj prospech byl zaznam o letu dostupny na flightstats.com. Takze doporucuji prikladat k zadosti o kompenzaci.

shady
Cestující Economy (low-cost)
Cestující Economy (low-cost)
Příspěvky: 84
Registrován: 12. 01. 2011, 19:57
Stav: Offline

Re: Air France - všeobecně

Příspěvek od shady »

Aky ma momentalne checked luggage allowance Elite Plus, ked leti AF light letenkou? Na AF stranke sa spominaju iba FB elites. Tyka sa to iba ich, alebo si mozem bezplatne na light fare podat batozinu aj ako Elite Plus.

LeeMer
Cestující Economy Class
Cestující Economy Class
Příspěvky: 188
Registrován: 03. 08. 2015, 20:09
Oblíbené typy letadel: E170/175/190/195
Pohlaví: muž
Stav: Offline

Re: Air France - všeobecně

Příspěvek od LeeMer »

shady píše:Aky ma momentalne checked luggage allowance Elite Plus, ked leti AF light letenkou? Na AF stranke sa spominaju iba FB elites. Tyka sa to iba ich, alebo si mozem bezplatne na light fare podat batozinu aj ako Elite Plus.


Ano, muzes.

Globik
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 5901
Registrován: 04. 01. 2004, 11:53
Oblíbené typy letadel: B767, Cessna 208
Pohlaví: muž
Bydliště: Honolulu
Stav: Offline

Re: Air France - všeobecně

Příspěvek od Globik »

Oscariuta píše:Francie je v Evropě, i po světě, známá především tím, že je na sebe hrdá až natolik, že se nemusí učit cizí jazyky. Přitom má potřebu mluvit nejpozději jako třetí do Evropské Unie. V současné době prožívá sice pokroky i Francie, ale ve skutečnosti je dávno pozdě. Historie 20. století je hotova. Do Francie je vhodné uklidit mého malého brášku Jakoubka Pisarika. Jitka Oscariuta Rožmberk Smoler
Na vědomí: Roman Vyk

Tak to je slušnej matroš. Na první příspěvek o to víc. To nemohlo být z vlastní zahrádky ani z Pardubic.

jonapet
Cestující Business Class
Cestující Business Class
Příspěvky: 335
Registrován: 22. 08. 2011, 08:52
Oblíbené typy letadel: ATR 42
Pohlaví: muž
Bydliště: Praha & Ostrava, ČR
Stav: Offline

Re: Air France - všeobecně

Příspěvek od jonapet »

Zaujala mě poslední nabídka AF. Některé dálkové segmenty operuje nový brand JOON. To co by se dřív inzerovalo jako "Hit" ne-li "Megahit" je dnes běžná akční nabídka:

ohlala deals.JPG
ohlala deals.JPG (36.44 KiB) Zobrazeno 15073 x

velpa.66
Cestující Economy Class
Cestující Economy Class
Příspěvky: 280
Registrován: 26. 08. 2012, 17:49
Stav: Offline

Re: Air France - všeobecně

Příspěvek od velpa.66 »

Skončili už zaměstnanci AF se stávkou?
Chci se proletět po Francii a nerad bych skončil na CDG.

Smurfx
Vedoucí kabiny
Vedoucí kabiny
Příspěvky: 961
Registrován: 05. 01. 2008, 21:30
Oblíbené typy letadel: Airbus A320, Airbus A380, Airbus A330
Canadair CRJ900, ULL Zephyr :)
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Re: Air France - všeobecně

Příspěvek od Smurfx »

velpa.66 píše:Skončili už zaměstnanci AF se stávkou?
Chci se proletět po Francii a nerad bych skončil na CDG.


Ano, vypadá to, že už nic v nejbližší době naštěstí neplánují.

Starosta
Cestující Economy (low-cost)
Cestující Economy (low-cost)
Příspěvky: 65
Registrován: 20. 11. 2008, 17:13
Stav: Offline

Re: Air France - všeobecně

Příspěvek od Starosta »


Robert
Druhý pilot
Druhý pilot
Příspěvky: 1394
Registrován: 21. 10. 2003, 19:55
Bydliště: Praha
Stav: Offline

Re: Air France - všeobecně

Příspěvek od Robert »

Starosta píše:Tak to vypada, ze Joon konci.
http://www.lefigaro.fr/societes/2018/11 ... e-joon.php


Nový ředitel Air France-KLM zas v akci. Docela jsem zvědav, jak dlouho se udrží.


Odpovědět