Nemožnost dokoupit zavazadlo

Odpovědět
mvs
Cestující Economy (low-cost)
Cestující Economy (low-cost)
Příspěvky: 15
Registrován: 21. 07. 2019, 11:01
Pohlaví: muž
Bydliště: PRG
Stav: Offline

Nemožnost dokoupit zavazadlo

Příspěvek od mvs »

Ahoj,
čeká mě v srpnu první transkontinentální let, koupeno přes KLM (PRG-JFK-AMS-PRG, poslední segment s KLM, jinak Delta). I když je to to nejlevnější, co KLM v tu dobu mělo, na letech DL jsem hozen do V, kde mám zavazadlo zadarmo. Na tom posledním s KL ho ale nemám v ceně a nejde mi ani dokoupit (když v appce kliknu na tlačítko add baggage, vidím jenom svoje současné limity, na webu pro jistotu ani to tlačítko není). KLM neví. Co s tím? Napadá mě několik scénářů:

1) S kufrem mě pošlou pryč hned na JFK, nebo mi ho odbaví jen do AMS a tam skončí na páse
2) Na JFK kufr odbaví až do PRG, ale v AMS budou chtít doplatit
3) Na JFK mi kufr odbaví až do PRG a já ho najdu na páse bez placení za poslední segment (asi nejlákavější :))
4) Do odletu dosbírám těch pár XP ve FB, stanu se Silverem a budu mít zavazadlo zadarmo díky statusu (nepravděpodobné)

Máte s tím někdo zkušenost?


Fabo
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 3146
Registrován: 04. 01. 2007, 13:42
Bydliště: HAG
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Re: Nemožnost dokoupit zavazadlo

Příspěvek od Fabo »

Na jednom letu plati stejny limit. I kdyz je to let s prestupem.

Mozna je system lehce zmaten z kombinace DL-DL-KL, nicmene jsem si vicemene jist, ze nekde to lze najit.

mvs
Cestující Economy (low-cost)
Cestující Economy (low-cost)
Příspěvky: 15
Registrován: 21. 07. 2019, 11:01
Pohlaví: muž
Bydliště: PRG
Stav: Offline

Re: Nemožnost dokoupit zavazadlo

Příspěvek od mvs »

KL při bookingu myslím píše svoje limity s tím, že na letech partnerů jsou limity podle pravidel partnerů a můžou se lišit. Zkoušel jsem googlit, nic nenašel, a KL support nevypadá, že by tušil, jak to je. Když se na ten booking mrknu na KL web, vidím, že nic nemám, když na DL web, odkážou mě do tabulky, kde je pro V jedno zavazadlo zadarmo. Kdyby mi oba weby tvrdily, že nemám nárok, tak držím hubu a dokoupím si ho, nebo poletím jen s příručákem, ale nechci litovat toho, že jsem promeškal příležitost dovézt z US hromadu věcí.

whiskey
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 4145
Registrován: 17. 08. 2007, 12:03
Stav: Offline

Re: Nemožnost dokoupit zavazadlo

Příspěvek od whiskey »


mvs
Cestující Economy (low-cost)
Cestující Economy (low-cost)
Příspěvky: 15
Registrován: 21. 07. 2019, 11:01
Pohlaví: muž
Bydliště: PRG
Stav: Offline

Re: Nemožnost dokoupit zavazadlo

Příspěvek od mvs »

Diky,
So, it’s the allowance, and fees, of the First Marketing Carrier (FMC) that apply to all flights on the ticket.


Sice ne dobrá zpráva, ale aspoň info


Globik
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 5905
Registrován: 04. 01. 2004, 11:53
Oblíbené typy letadel: B767, Cessna 208
Pohlaví: muž
Bydliště: Honolulu
Stav: Offline

Re: Nemožnost dokoupit zavazadlo

Příspěvek od Globik »

V případě zpátečky se to vztahuje i na zpáteční segment (inbound)?

mvs
Cestující Economy (low-cost)
Cestující Economy (low-cost)
Příspěvky: 15
Registrován: 21. 07. 2019, 11:01
Pohlaví: muž
Bydliště: PRG
Stav: Offline

Re: Nemožnost dokoupit zavazadlo

Příspěvek od mvs »

Podle toho článku to je bohužel stejně, minimálně v mém případě (dva lety US-EU a pak jeden kratičký po EU – jak podle US pravidel [= let do/z US], tak podle IATA [= při každém checkinu podle nejvýznamnějšího letu a pravidel aerolinky, jejíž kód je na letence]).

Globik
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 5905
Registrován: 04. 01. 2004, 11:53
Oblíbené typy letadel: B767, Cessna 208
Pohlaví: muž
Bydliště: Honolulu
Stav: Offline

Re: Nemožnost dokoupit zavazadlo

Příspěvek od Globik »

Hmmm, koukal jsem teď na starou OW award UA letenku mojí ženy. Byl to let HNL-ITO-LAX-VIE. Operováno Hawaiian, United, Austrian. V economy měla dva kufry. A to jen proto, ze Hawaiian má na mezinárodní letenky dva kufry a to i v případě, ze se jednalo o nejméně významný leg a to vnitroostrovni, kde je to bez kufru. No a teď koukám a ten první leg byl na kódu Hawaiian. Docela by me zajímalo, kdyby to byla zpátečka, zda by byly dva kufry i zpět.


Odpovědět