KLM

Odpovědět
prodejce
Prodejce
Prodejce
Příspěvky: 4294
Registrován: 14. 12. 2004, 11:51
Bydliště: na vejminku
Stav: Offline

Re: KLM

Příspěvek od prodejce »

Tady ještě doplním, že v letošním roce KLM mění sedadla ekonomické třídy na všech B777-200.

Stejně jako novou C-class, tak i novou Y-class dělá designérka Hella Jongerius. Zásadním vylepšením budou placatější krabice od IFE, které budou ubírat méně místa na nohy a dále 9 palcové obrazovky (údajně HD resolution) se zcela novým AVOD systémem. Viz níže:

klm-eco.jpg


manilair
Cestující Economy Class
Cestující Economy Class
Příspěvky: 180
Registrován: 19. 05. 2011, 08:23
Pohlaví: muž
Stav: Offline

Re: KLM

Příspěvek od manilair »

prodejce píše:Tady ještě doplním, že v letošním roce KLM mění sedadla ekonomické třídy na všech B777-200.

Stejně jako novou C-class, tak i novou Y-class dělá designérka Hella Jongerius. Zásadním vylepšením budou placatější krabice od IFE, které budou ubírat méně místa na nohy a dále 9 palcové obrazovky (údajně HD resolution) se zcela novým AVOD systémem. Viz níže:

klm-eco.jpg


a zůstane v 777-200 configurace 3_3_3 nebo to smrsknou jako v 777-300 na 3_4_3 ?

manilair
Cestující Economy Class
Cestující Economy Class
Příspěvky: 180
Registrován: 19. 05. 2011, 08:23
Pohlaví: muž
Stav: Offline

Re: KLM

Příspěvek od manilair »

Tak nová konfigurace v 777-200 bude 3_4_3 takže posun v kvalitě komfortu dolu.

Tony Smoke
Autor nejlepších fotografií v trip reportu 2015
Autor nejlepších fotografií v trip reportu 2015
Příspěvky: 1048
Registrován: 16. 05. 2011, 23:48
Oblíbené typy letadel: A321, E190, A330
Pohlaví: muž
Bydliště: VIE
Stav: Offline

Re: KLM

Příspěvek od Tony Smoke »

manilair píše:Tak nová konfigurace v 777-200 bude 3_4_3 takže posun v kvalitě komfortu dolu.


Ech...nepaci sa mi tento trend. LCC sa posuvaju smerom customer friendly s drahsimi letenkami a legacy sa posuva v sluzbach a komforte smer LCC v snahe stlacit ceny dole :( :thumbdown:

Globik
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 5901
Registrován: 04. 01. 2004, 11:53
Oblíbené typy letadel: B767, Cessna 208
Pohlaví: muž
Bydliště: Honolulu
Stav: Offline

Re: KLM

Příspěvek od Globik »

Tony Smoke píše:
manilair píše:Tak nová konfigurace v 777-200 bude 3_4_3 takže posun v kvalitě komfortu dolu.


Ech...nepaci sa mi tento trend. LCC sa posuvaju smerom customer friendly s drahsimi letenkami a legacy sa posuva v sluzbach a komforte smer LCC v snahe stlacit ceny dole :( :thumbdown:

Vzor USA :?


dejavu
Vedoucí kabiny
Vedoucí kabiny
Příspěvky: 980
Registrován: 09. 10. 2004, 04:24
Pohlaví: muž
Stav: Offline

Re: KLM

Příspěvek od dejavu »

Tak KLM jsou už na půl cesty k low-costu. Dnes jsem s nima letěl zpět a na rezervaci jsem s hrůzou zjistil, že tam není odbavené zavazadlo (sice jsem tuhle změnu servisu loni zaregistroval, ale vypadla z hlavy). Naštěstí v systému jsem zjistil, že letenkář kufr dokoupil. Směrem tam jsem měl full Y a tam kufr je.

Jinak sendvič ok, z PRG do AMS nebyl, na dalších letech a zpět už ano, pití co hrdlo ráčí. Místa málo, odlety zásadně s předstihem, tak spořádanej a rychlej boarding jsem dlouho neviděl.

Lahůdkou je ale odbavení, což ale asi úplně v rukou KLM není, respektive nevím. V PRG dvě přepážky a kiosky. OK, odbavím se na kiosku (překvapivě seating šel udělat 14 dní dopředu na webu, což v rámci EU moc obvyklé není, možná to bylo tarifní třídou) a jdu na drop-off. Jenže tam řeší lidi s přestupem na dálkovky, takže jsem tam tvrdnul šestej v řadě 40 minut.

V BCN odbavení rychlé, ale kontrola každýho, kdo neměl odbavenej kufr. Příručák hezky do klece a bylo tam dost hádek. S odbaveným kufrem to generálně neřešili. U všech dalších aerolinek tohle nikdo neřešil. Schválně jsem to sledoval.

Globik
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 5901
Registrován: 04. 01. 2004, 11:53
Oblíbené typy letadel: B767, Cessna 208
Pohlaví: muž
Bydliště: Honolulu
Stav: Offline

Re: KLM

Příspěvek od Globik »

dejavu píše: U všech dalších aerolinek tohle nikdo neřešil. Schválně jsem to sledoval.

V naší rodině šly příručáky na váhu třikrát v životě: AF ve VRN, OK v PRG, KL na IAD. V posledním případě váha neprošla a kufr šel nekompromisně do podpalubí za 100 dolarů. Když si vzpomenu, co jsme přes Atlantik natahali v příručákách na letech aerolinek Star Alliance...

dejavu
Vedoucí kabiny
Vedoucí kabiny
Příspěvky: 980
Registrován: 09. 10. 2004, 04:24
Pohlaví: muž
Stav: Offline

Re: KLM

Příspěvek od dejavu »

Globik píše:
dejavu píše: U všech dalších aerolinek tohle nikdo neřešil. Schválně jsem to sledoval.

V naší rodině šly příručáky na váhu třikrát v životě: AF ve VRN, OK v PRG, KL na IAD. V posledním případě váha neprošla a kufr šel nekompromisně do podpalubí za 100 dolarů. Když si vzpomenu, co jsme přes Atlantik natahali v příručákách na letech aerolinek Star Alliance...

Loni jsem měl s deltou příručák (rozměr správný) asi 23 kilo a bylo jim to úplně fuk. Letos s AF (na SFO) jsem měl 15 kilo a odmítla mi dát nálepku, sebrala boarding pasy a dělej co chceš. Naštěstí ve stejný čas letěl kolega s BA, tak vzal pár věcí (většina byla pracovní elektronika přivezená z domova) k sobě. U něj 20 kilo příručák nikdo neřešil. A předloni taktéž AF na SFO, měl jsem zaplacený dva odbavený kufry. Jeden měl asi 23,8 kilo, druhý cca 21,5. Potupně jsem to před ní musel přebalit, aby byly oba do 23 kilo.

Takže pokud to jen trochu půjde, raději Deltou. Lepší servis, příjemnější personál, 767 ideální stroj. Sky Teamu dávám přednost kvůli FF u Delty, proto moc neřeším Star Alliance. Ale po aktuálních změnách to už asi stejně bude jedno.

Petr31
Druhý pilot
Druhý pilot
Příspěvky: 1320
Registrován: 27. 08. 2009, 16:16
Stav: Offline

Re: KLM

Příspěvek od Petr31 »

manilair píše:Tak nová konfigurace v 777-200 bude 3_4_3 takže posun v kvalitě komfortu dolu.


...budte radi, ze nezavedli 4_4_4..... :D Urcite by se to dalo zvladnout.... :lol: 8)

MEA
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 1884
Registrován: 18. 04. 2009, 18:29
Oblíbené typy letadel: DG-1000, VSO-10, C-101 Pegase, Jak-40,Li-2,Tu-134,Em-145,A-320,Ae-45,L-200
Pohlaví: muž
Bydliště: Svet
Stav: Offline

Re: KLM

Příspěvek od MEA »

sorry za politnekorektny off-topic, ale neda mi to: 4-4-4 znie ako somalsky busines class...

prodejce
Prodejce
Prodejce
Příspěvky: 4294
Registrován: 14. 12. 2004, 11:51
Bydliště: na vejminku
Stav: Offline

Re: KLM

Příspěvek od prodejce »

Zanedlouho oslaví KLM již 80. výročí své linky do Prahy (1. 4. 1935). Ku této příležitosti bude dne 1.4.2015 před odletem linky KL1356 do Amsterdamu podáváno malé občerstvení přímo v gatu.

Gratuluji všem šťastlivcům, kteří se tak zadarmo dostanou ke chlebíčkům!! :)

HighFlyer
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 4077
Registrován: 21. 01. 2004, 17:56
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Re: KLM

Příspěvek od HighFlyer »

Petr31 píše:...budte radi, ze nezavedli 4_4_4..... :D Urcite by se to dalo zvladnout.... :lol: 8)

To zavede az Ryanair Transatlantic

lukoslaf
Cestující Economy Class
Cestující Economy Class
Příspěvky: 216
Registrován: 02. 07. 2012, 16:51
Oblíbené typy letadel: nemam favorita, kazde ma nieco do seba :)
Pohlaví: muž
Bydliště: SNN
Stav: Offline

Re: KLM

Příspěvek od lukoslaf »

HighFlyer píše:
Petr31 píše:...budte radi, ze nezavedli 4_4_4..... :D Urcite by se to dalo zvladnout.... :lol: 8)

To zavede az Ryanair Transatlantic

http://www.cardatabase.net/modifiedairl ... 007321.jpg
=)) =))

manilair
Cestující Economy Class
Cestující Economy Class
Příspěvky: 180
Registrován: 19. 05. 2011, 08:23
Pohlaví: muž
Stav: Offline

Re: KLM

Příspěvek od manilair »

lukoslaf píše:
HighFlyer píše:
Petr31 píše:...budte radi, ze nezavedli 4_4_4..... :D Urcite by se to dalo zvladnout.... :lol: 8)

To zavede az Ryanair Transatlantic

http://www.cardatabase.net/modifiedairl ... 007321.jpg
=)) =))


konfigurace Y 1890 :))

HighFlyer
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 4077
Registrován: 21. 01. 2004, 17:56
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Re: KLM

Příspěvek od HighFlyer »

lukoslaf píše:http://www.cardatabase.net/modifiedairlinerphotos/photos/big/00007321.jpg

Ten link je mrtvy.


Odpovědět