KLM

Odpovědět
hafi
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 1805
Registrován: 20. 09. 2007, 17:47
Pohlaví: muž
Bydliště: bejvávalo YVR
Stav: Offline

Re: KLM

Příspěvek od hafi »

...což mě napadá, pokud je let s půl hodinovým mezipřistáním kdesi a mel bych letenku na oba úseky vystavenou zvlášť, je šance je ukecat, aby mi při nástupu odbavili (me i zavazadlo) až do cílové destinace? Nebo me na mezipristaniu vyhodej = nestiham to = mam si koupit pokracovani az dalsim letem z toho mezipristani?


gr09
Druhý pilot
Druhý pilot
Příspěvky: 1106
Registrován: 03. 01. 2011, 14:55
Stav: Offline

Re: KLM

Příspěvek od gr09 »

Hmm, zazil jsem let bez vystupovani (DOH-KUL-DPS) i let s jednim cislem letu, jednim boarding passem s prestupovanim do jineho letadla (EZE-IAH-LAX), ale byt v jednom letadle a mit dva boarding passy, to je docela zajimava situace :)
Zavazadlo by asi proslo, ale je to opet jen muj tip...

tygrlive
Vedoucí kabiny
Vedoucí kabiny
Příspěvky: 821
Registrován: 23. 12. 2009, 22:07
Stav: Offline

Re: KLM

Příspěvek od tygrlive »

gr09 píše:stoji to tam skoro 2 hodiny, to vas podle me vykopnou ven. Treba v KUL (pri ceste z/do CGK) jsou vsichni z letadla. Ale radsi zavolej do kancelare KLM, tam to budou vedet.


V kancelari KLM nevedi, pry zalezi na okolnostech a nejlepsi si mam vybrat let v jiny den, ktery je bez mezipristani :)

flyingblue
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 5478
Registrován: 16. 12. 2008, 14:31
Bydliště: up in the air
Stav: Offline

Re: KLM

Příspěvek od flyingblue »

tygrlive píše:
gr09 píše:stoji to tam skoro 2 hodiny, to vas podle me vykopnou ven. Treba v KUL (pri ceste z/do CGK) jsou vsichni z letadla. Ale radsi zavolej do kancelare KLM, tam to budou vedet.


V kancelari KLM nevedi, pry zalezi na okolnostech a nejlepsi si mam vybrat let v jiny den, ktery je bez mezipristani :)


No tak kdyz budou ve stavu: "nezastavujeme, jen pribrzdujeme, mame zpozdeni", tak budou tezko tahat nejaky zmateny zoufalce z duty free a pak jim vykladat kufry.

Marek.R
Cestující Economy Class
Cestující Economy Class
Příspěvky: 245
Registrován: 13. 07. 2006, 16:45
Stav: Offline

Re: KLM

Příspěvek od Marek.R »

Tak KLM začnou vybírat poplatky za odbavené zavazadla. Mám být upřímný tak mě se to moc nelíbí, no ale prý mají být levnější letenky.


MEA
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 1884
Registrován: 18. 04. 2009, 18:29
Oblíbené typy letadel: DG-1000, VSO-10, C-101 Pegase, Jak-40,Li-2,Tu-134,Em-145,A-320,Ae-45,L-200
Pohlaví: muž
Bydliště: Svet
Stav: Offline

Re: KLM

Příspěvek od MEA »

o dovod menej cestovat fullfare. vlastne europske lety uz budu tym padom vsetky lowcostovske...

creyman
Vedoucí kabiny
Vedoucí kabiny
Příspěvky: 899
Registrován: 24. 09. 2008, 14:29
Stav: Offline

Re: KLM

Příspěvek od creyman »

http://www.airways.cz/clanek/2013-02-14 ... -zavazadel

To je teda blázinec, zvláště ten závěr článku mě dorazil. To jsem nevěděl. Nakonec je všechno jinak :-)
Už zbejvá jen to, aby regionální linky šoupli do Eindhovenu a Ryan začal nalétávat Schiphol.
Nebýt Valentýn, myslel bych, že je 1.dubna :-)

skrita
Cestující Economy Class
Cestující Economy Class
Příspěvky: 269
Registrován: 06. 02. 2007, 21:02
Bydliště: BRQ
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Re: KLM

Příspěvek od skrita »

Všichni kartičkáři budou mít zavazadla zdarma. To je milé, když se zároveň sníží ceny letenek. :-)
Jinak s tou politikou moc nesouhlasím, ale co už.

MEA
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 1884
Registrován: 18. 04. 2009, 18:29
Oblíbené typy letadel: DG-1000, VSO-10, C-101 Pegase, Jak-40,Li-2,Tu-134,Em-145,A-320,Ae-45,L-200
Pohlaví: muž
Bydliště: Svet
Stav: Offline

Re: KLM

Příspěvek od MEA »

skrita píše:Všichni kartičkáři budou mít zavazadla zdarma. To je milé, když se zároveň sníží ceny letenek. :-)
Jinak s tou politikou moc nesouhlasím, ale co už.

aj kartičkári iných ffp skyteamu?

hafi
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 1805
Registrován: 20. 09. 2007, 17:47
Pohlaví: muž
Bydliště: bejvávalo YVR
Stav: Offline

Re: KLM

Příspěvek od hafi »

Především všichni, nezávisle na statusu, tedy i nově založené členství. Takže to spíš posbírají neznalé. Akorát nevím, jestli nebude problém načíst míle na jiný skyteam ffp. Pokud by to znamenalo, že klesnou o těch 30E/rt ceny, tak to není špatné :-)

skrita
Cestující Economy Class
Cestující Economy Class
Příspěvky: 269
Registrován: 06. 02. 2007, 21:02
Bydliště: BRQ
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Re: KLM

Příspěvek od skrita »

MEA píše:aj kartičkári iných ffp skyteamu?


Pokud jsem to z toho jejich mailu správně pochopil, bude se jednat pouze o členy FlyingBlue. Jde o to, že zavazadla budou mít zdarma VŠICHNI kartičkáři FlyingBlue, jak správně píše hafi. Pro mě to bude asi největší výhoda té základní karty. A Amsterdam s kufrem za 99 EUR rt. nebude k zahození.

cimarosa
Cestující Economy Class
Cestující Economy Class
Příspěvky: 188
Registrován: 20. 09. 2011, 20:55
Stav: Offline

Re: KLM

Příspěvek od cimarosa »

Marek.R píše:Tak KLM začnou vybírat poplatky za odbavené zavazadla. Mám být upřímný tak mě se to moc nelíbí, no ale prý mají být levnější letenky.

Že by byly letenky levnější, o tom se asi dá pochybovat... Po pravdě, úpadek evropských leteckých společností úspěšně pokračuje. Sice to teď neplatí na dálkovky, ale obávám se, že je to jen otázka času. Politika omezování a znekvalitňování služeb u plnoformátových dopravců je zcela pomýlený způsob, jak se dostat do černých čísel.

flyingblue
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 5478
Registrován: 16. 12. 2008, 14:31
Bydliště: up in the air
Stav: Offline

Re: KLM

Příspěvek od flyingblue »

skrita píše:
MEA píše:aj kartičkári iných ffp skyteamu?


Pokud jsem to z toho jejich mailu správně pochopil, bude se jednat pouze o členy FlyingBlue. Jde o to, že zavazadla budou mít zdarma VŠICHNI kartičkáři FlyingBlue, jak správně píše hafi. Pro mě to bude asi největší výhoda té základní karty. A Amsterdam s kufrem za 99 EUR rt. nebude k zahození.


A proto je dobre mit zalozeny BlueBiz :-)

kuba.biker
Autor nejlepších fotografií v trip reportu 2011
Autor nejlepších fotografií v trip reportu 2011
Příspěvky: 2109
Registrován: 16. 06. 2007, 10:14
Stav: Offline

Re: KLM

Příspěvek od kuba.biker »

KLM recently informed you about KLM's new check-in baggage policy on European flights, which was due to take effect on 22 April 2013. The implementation date of the new policy is postponed till further notice.

romul
Druhý pilot
Druhý pilot
Příspěvky: 1004
Registrován: 26. 11. 2010, 16:21
Oblíbené typy letadel: B-777, TU-152
Pohlaví: muž
Stav: Offline

Re: KLM

Příspěvek od romul »

kuba.biker píše:KLM recently informed you about KLM's new check-in baggage policy on European flights, which was due to take effect on 22 April 2013. The implementation date of the new policy is postponed till further notice.


...dovolujeme si Vás informovat, že plánované zavedení poplatku za první odbavené
zavazadlo na lety KLM po Evropě bylo z technických důvodů odloženo na 14/05/2013.
Do 14/05/2013 i nadále platí stávající pravidla pro přepravu zavadel...


Odpovědět