Airbus A380 u Air France

Odpovědět
vitezslav
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 2464
Registrován: 06. 01. 2005, 13:33
Stav: Offline

Re: Airbus A380 u Air France

Příspěvek od vitezslav »

vanilla: To pleteš hrušky a jablka. To že se lze svézt velkým érem po Evropě, tady všichni víme. Ale je to jen krátký segment povětšinou transatlantického letu - prostě někdo ví, že by nenaplnil letadlo do MAD, tak k tomu přidá ještě FRA atd. Spojit ale dvě nejvýznamnější evropské metropole letadlem pro víc jak 500 osob, to je přece něco docela jiného - čili jednoznačně zaznamenáníhodná událost. A navíc výborný marketingový tah - věř tomu, že těch lidí, kteří se jen tak prolétnou A380 za 80éček bude hodně, a nebudou to jenom spotteři, protože tuhle částku si průměrný Francouz vydělá za 4hodiny.

Jinak HonzaLB má pravdu, přebírání agenturních zpráv je zcela běžné všude.

PS: Kdyby každé médium mělo mít všude svůj vlastní informační zdroj, tak by např. noviny stály tak 250 korun. Koupil by sis je??
Naposledy upravil(a) vitezslav dne 14. 05. 2010, 15:37, celkem upraveno 1 x.


vitezslav
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 2464
Registrován: 06. 01. 2005, 13:33
Stav: Offline

Re: Airbus A380 u Air France

Příspěvek od vitezslav »

totti: Letěl jsem s SW PRG-CDG několikrát a většinou už jsem stál v 7:45 před terminálem v Paříži. Na let je plánováno 1:45h, ale bývá tak o 20min kratší a opuštění T3 je otázkou několika minut. Z T3 jsi za 5min na Roissypole na automatickém vláčku a za dalších 5minut v T2, kterým pak budeš chvíli bloudit. Nicméně do 8:15 bys měl být na přepážce AF.
Ale... Prázdniny jsou vrcholná sezona, čili letadla TVS nebudou stát. Tudíž riziko většího zpoždění tu je, pokud se let z předchozí destinace vrátí pozdě. Ale to je riziko podnikání a náhoda. Druhou možností je Easyjet s příletem ve 23:05 předchozí den a přespání někde poblíž letiště (např. Novotel přímo u letiště za 100€ za dvě osoby), což už samozřejmě "výlet" prodraží. Otočka v LHR by neměla být problém, protože A380 se neotočí za 25 min jako Ryan.

Uzavřu to s tím, že nebude-li mít SW z PRG na odletu více jak hodinu zpoždění, mělo by se to v pohodě stihnout.
Tušíte někdo, v kolik přesně zavírá AF odbavovací přepážky tohoto letu?

whiskey
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 4156
Registrován: 17. 08. 2007, 12:03
Stav: Offline

Re: Airbus A380 u Air France

Příspěvek od whiskey »

vitezslav píše:Tušíte někdo, v kolik přesně zavírá AF odbavovací přepážky tohoto letu?

AF nema online checkin?? Idealny variant pre takyto pripad, priletiet z PRG uz s oboma BP na CDG-LHR-CDG v ruke z domu.

totti
Nováček
Nováček
Příspěvky: 2
Registrován: 14. 05. 2010, 12:26
Stav: Offline

Re: Airbus A380 u Air France

Příspěvek od totti »

vitezslav píše:totti: Letěl jsem s SW PRG-CDG několikrát a většinou už jsem stál v 7:45 před terminálem v Paříži. Na let je plánováno 1:45h, ale bývá tak o 20min kratší a opuštění T3 je otázkou několika minut. Z T3 jsi za 5min na Roissypole na automatickém vláčku a za dalších 5minut v T2, kterým pak budeš chvíli bloudit. Nicméně do 8:15 bys měl být na přepážce AF.
Ale... Prázdniny jsou vrcholná sezona, čili letadla TVS nebudou stát. Tudíž riziko většího zpoždění tu je, pokud se let z předchozí destinace vrátí pozdě. Ale to je riziko podnikání a náhoda. Druhou možností je Easyjet s příletem ve 23:05 předchozí den a přespání někde poblíž letiště (např. Novotel přímo u letiště za 100€ za dvě osoby), což už samozřejmě "výlet" prodraží. Otočka v LHR by neměla být problém, protože A380 se neotočí za 25 min jako Ryan.

Uzavřu to s tím, že nebude-li mít SW z PRG na odletu více jak hodinu zpoždění, mělo by se to v pohodě stihnout.
Tušíte někdo, v kolik přesně zavírá AF odbavovací přepážky tohoto letu?


Diky za odpoved, co se tve otazky tyce, to vim naprosto presne: Last check in time : 09:35

Konkretne mi jde o termin 21.6. (ty nejvetsi prazdniny to tedy jeste nebudou), kdy bych za beznych okolnosti resil cestu do Londyna jinym zpusobem, ale toto je opravdu zajimave, kdyz uz tam clovek potrebuje.

Takze mam tomu prestupu verit? :)

Tragedie_v_JZD
Cestující First Class
Cestující First Class
Příspěvky: 731
Registrován: 01. 01. 2007, 22:39
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Re: Airbus A380 u Air France

Příspěvek od Tragedie_v_JZD »

whiskey píše:
vitezslav píše:Tušíte někdo, v kolik přesně zavírá AF odbavovací přepážky tohoto letu?

AF nema online checkin?? Idealny variant pre takyto pripad, priletiet z PRG uz s oboma BP na CDG-LHR-CDG v ruke z domu.


jasne ze ma.


euroflyer
Druhý pilot
Druhý pilot
Příspěvky: 1480
Registrován: 08. 05. 2007, 21:10
Stav: Offline

Re: Airbus A380 u Air France

Příspěvek od euroflyer »

jak je to se seatingem na takovém letu? lze si ho udělat dopředu nebo ne?

Spenlik
Cestující First Class
Cestující First Class
Příspěvky: 529
Registrován: 21. 05. 2009, 16:31
Oblíbené typy letadel: MD11/DC10
B757
A340-600
B747SP
Pohlaví: muž
Bydliště: LKPD/KSFO
Stav: Offline

Re: Airbus A380 u Air France

Příspěvek od Spenlik »

ne seating lze udělat až na místě před odletem nebo web-check in...

Dachen
Vedoucí kabiny
Vedoucí kabiny
Příspěvky: 823
Registrován: 26. 11. 2004, 13:55
Stav: Offline

Re: Airbus A380 u Air France

Příspěvek od Dachen »

euroflyer píše:jak je to se seatingem na takovém letu? lze si ho udělat dopředu nebo ne?


Dovolim si citaci z jineho fora:
http://www.akcniletenky.com/diskuze/vie ... 20&start=0

Volal jsem na AirFrance, seating lze udělat jen na dálkových letech, na "přískocích" až na letišti nebo přes web check-in.

m@rtin
Cestující First Class
Cestující First Class
Příspěvky: 697
Registrován: 14. 10. 2004, 18:39
Bydliště: Praha
Stav: Offline

Re: Airbus A380 u Air France

Příspěvek od m@rtin »

zakoupeno

m@rtin
Cestující First Class
Cestující First Class
Příspěvky: 697
Registrován: 14. 10. 2004, 18:39
Bydliště: Praha
Stav: Offline

Re: Airbus A380 u Air France

Příspěvek od m@rtin »

nakonec jsem se rozhodl, že tu Paříž vezmu autem, a proto bych se rád tady někoho zeptal, jestli se na CDG dá dobře spotteřit a kde. Koukal jsem na google earth a docela dobré místo by bylo na jižním okraji letiště u plotu, kudy vede silnice D88. Na severní straně letiště je silnice D165, ale také nevím, jestli se tam dá dobře fotit. Máte někdo zkušenosti třeba s ostrahou letiště? Hrotí to tam? Pokud někdo ví o nějakém lepším místě, sem s ním.

Díky

Zdenek
Druhý pilot
Druhý pilot
Příspěvky: 1302
Registrován: 27. 02. 2003, 11:37
Stav: Offline

Re: Airbus A380 u Air France

Příspěvek od Zdenek »

ve Francii se ofiko nesmi fotit vubec

vitezslav
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 2464
Registrován: 06. 01. 2005, 13:33
Stav: Offline

Re: Airbus A380 u Air France

Příspěvek od vitezslav »

martin: V Paříži lze fotit jen s povolením letiště. Jinak je pokuta 100€ a dost lidí už jí dostalo... :? Lajznul jsem si tam cvaknout od Hiltonu Concorde, ale zrcodlovku bych tam rozhodně u plotu bez povolení navytahoval.

m@rtin
Cestující First Class
Cestující First Class
Příspěvky: 697
Registrován: 14. 10. 2004, 18:39
Bydliště: Praha
Stav: Offline

Re: Airbus A380 u Air France

Příspěvek od m@rtin »

Věděl jsem, že dělají problémy i na nádražích, ale o pokutách čtu poprvé. Tak se budu holt jen koukat. Zaparkovaný auto u plotu jim bude vadi taky?

vitezslav
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 2464
Registrován: 06. 01. 2005, 13:33
Stav: Offline

Re: Airbus A380 u Air France

Příspěvek od vitezslav »

Martin: To nevim, protože mně zatím nikdy nenapadlo ject na CDG autem .. :lol:
Ale když jsem tam byl naposledy, což jsou 2 měsíce a jen jsem se díval zpoza T3 na přistávající letadla, přišli mi zkontrolovat dva vojáci v maskáčích a se samopalem v ruce, kterým bylo tak 20. Jenom prohlédli doklady, zeptali se proč tam jsem, tak jsem řekl, že čekám na odlet a ještě mám čas, a zase šli. Ale nefotil jsem.

m@rtin
Cestující First Class
Cestující First Class
Příspěvky: 697
Registrován: 14. 10. 2004, 18:39
Bydliště: Praha
Stav: Offline

Re: Airbus A380 u Air France

Příspěvek od m@rtin »

Uvidíme. Každopádně štafle si tam brát nebudu.


Odpovědět