Airbus A380 u Air France

Odpovědět
m@rtin
Cestující First Class
Cestující First Class
Příspěvky: 697
Registrován: 14. 10. 2004, 18:39
Bydliště: Praha
Stav: Offline

Re: Airbus A380 u Air France

Příspěvek od m@rtin »

context píše:
creyman píše:malý trip report by nebyl?

bude, už je 75% ešte to dopíšem a doplním obrázky...

Tak kdy ho můžem čekat? Těším se na něj..


martineek
Cestující Economy Class
Cestující Economy Class
Příspěvky: 162
Registrován: 12. 08. 2009, 10:47
Oblíbené typy letadel: B747, B777, A340
Pohlaví: muž
Bydliště: PRG, MEX
Stav: Offline

Re: Airbus A380 u Air France

Příspěvek od martineek »

Smurfx píše:
m@rtin píše:Už se to tu probíralo. Mně to nenabídlo žádné sedadlo - pouze preferenci ulička/okno. Rezervace sedadla možná až 30 hodin před odleten na online check-inu. Tak jestli je všechno už rozebraný a na mě zbyde ta čtyřka uprostřed, to jsem se na to měl radši vykašlat. Nakonec sebou beru i malýho kluka, kterej se na to moc těší. Ještě netuší, že z toho moc mít nebude. I na pobočce Air France mi řekli, že rezervace sedadla v ekonomické třídě na tento let a na můj tarif není možná. Maj v tom holt bordel - jak jinak u Air France, že?


To není bordel, ale zcela normální stav. Na short-haul nelze bookovat konkrétní sedadlo skoro u žádné aerolinky při bookinku. To, že to šlo, byla nějaká anomálie.


Jaky je rozdil mezi slovem bordel a anomalie u Air France??? :-))))))

Fabo
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 3146
Registrován: 04. 01. 2007, 13:42
Bydliště: HAG
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Re: Airbus A380 u Air France

Příspěvek od Fabo »

..bordel je normalni stav, anomalie je kdyz neco funguje jak ma? :)

j/k

martineek
Cestující Economy Class
Cestující Economy Class
Příspěvky: 162
Registrován: 12. 08. 2009, 10:47
Oblíbené typy letadel: B747, B777, A340
Pohlaví: muž
Bydliště: PRG, MEX
Stav: Offline

Re: Airbus A380 u Air France

Příspěvek od martineek »

Fabo píše:..bordel je normalni stav, anomalie je kdyz neco funguje jak ma? :)

j/k


:D :lol: :lol: neni co dodat ...

context
Druhý pilot
Druhý pilot
Příspěvky: 1391
Registrován: 26. 02. 2007, 23:47
Bydliště: PU
Stav: Offline

Re: Airbus A380 u Air France

Příspěvek od context »

m@rtin píše:
context píše:
creyman píše:malý trip report by nebyl?

bude, už je 75% ešte to dopíšem a doplním obrázky...

Tak kdy ho můžem čekat? Těším se na něj..


už je na svete:
http://forum.airways.cz/viewtopic.php?f=42&t=6032


vitezslav
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 2464
Registrován: 06. 01. 2005, 13:33
Stav: Offline

Re: Airbus A380 u Air France

Příspěvek od vitezslav »

Ahoj všem, kdo už výlet absolvovali! Mě čeká teď o víkendu. Mám malou prosbu - jak probíhá otočka na LHR a co se během ní dá stihnout (samozřejmě v rámci letiště) ? Kdosi tady psal, že nedoporučují opuštět v LHR tranzitní prostor, což předpokládá nejspíš web odbavení na oba segmenty. Na confirmation mám, že pokud jsem rezervoval lety přes net, přijde mi web check in automaticky 30 h před letem. Funguje to tak? Díky za všechny rady.

Tragedie_v_JZD
Cestující First Class
Cestující First Class
Příspěvky: 731
Registrován: 01. 01. 2007, 22:39
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Re: Airbus A380 u Air France

Příspěvek od Tragedie_v_JZD »

V LHR ... no, diky mirnemu zpozdeni jsme v LHR moc casu nemeli, nicmene jsme tam aspon poobedvali, a pak se presunuli zase k letadlu. Da se rict, ze jidlo jsme dostavali v okamziku, kdy zacal boarding, a kdyz jsme celkem v klidu dojedli a presunuli se ke gejtu, jeste tam byla kratka fronticka.

web checkin ti prijde, a i kdyz ti neprijde, nic ti nebrani prihlasit se se svou rezervaci na jejich webu a checknout se (a vytisknout si palubky).

ono tam toho casu tolik neni, boarding otviraji docela brzo...

context
Druhý pilot
Druhý pilot
Příspěvky: 1391
Registrován: 26. 02. 2007, 23:47
Bydliště: PU
Stav: Offline

Re: Airbus A380 u Air France

Příspěvek od context »

vitezslav píše:Ahoj všem, kdo už výlet absolvovali! Mě čeká teď o víkendu. Mám malou prosbu - jak probíhá otočka na LHR a co se během ní dá stihnout (samozřejmě v rámci letiště) ? Kdosi tady psal, že nedoporučují opuštět v LHR tranzitní prostor, což předpokládá nejspíš web odbavení na oba segmenty. Na confirmation mám, že pokud jsem rezervoval lety přes net, přijde mi web check in automaticky 30 h před letem. Funguje to tak? Díky za všechny rady.


čo to som spomenul v TR, ak budú ďalšie otázky napíš...

Orus-x
Druhý pilot
Druhý pilot
Příspěvky: 1251
Registrován: 28. 08. 2003, 15:28
Stav: Offline

Re: Airbus A380 u Air France

Příspěvek od Orus-x »

vitezslav: nějaký upozornění na web-check-in do mailu chodí, už jsem sám měl boarding passy vytištěný. Jinak na CDG si dej určitě dost času na security a doufám, že jedeš jen s příručním zavazadlem, abys nemusel stát frontu na dropp off přepážce. Tak přeju aby vše vyšlo a nebyla změna na 777 jako se to stalo mě, protože se 380 zasekla v JNB. Naštěstí jsem neletěl stejným letadlem na otočku zpět, takže jsem si velrybu v jednom směru užil stejně :)

m@rtin
Cestující First Class
Cestující First Class
Příspěvky: 697
Registrován: 14. 10. 2004, 18:39
Bydliště: Praha
Stav: Offline

Re: Airbus A380 u Air France

Příspěvek od m@rtin »

Orus-x píše:vitezslav: nějaký upozornění na web-check-in do mailu chodí, už jsem sám měl boarding passy vytištěný. Jinak na CDG si dej určitě dost času na security a doufám, že jedeš jen s příručním zavazadlem, abys nemusel stát frontu na dropp off přepážce. Tak přeju aby vše vyšlo a nebyla změna na 777 jako se to stalo mě, protože se 380 zasekla v JNB. Naštěstí jsem neletěl stejným letadlem na otočku zpět, takže jsem si velrybu v jednom směru užil stejně :)


Byla to 772 nebo 773 ?

vitezslav
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 2464
Registrován: 06. 01. 2005, 13:33
Stav: Offline

Re: Airbus A380 u Air France

Příspěvek od vitezslav »

m@rtin: Tak to by mě trefilo, doufám že se to stalo jen jednou... Jinak ze zde přítomných snad všichni ten výlet absolvovali jak měli.
Jak tě nakonec dopadlo to vybookování míst - seděl jsi nějak přijatelně?

P.S.: Jasně, letím jen s kabinovkou - v sobotu večer s Easyjetem na CDG, v neděli otočku CDG-PRG-CDG a pondělí včer s TVS zpátky.

m@rtin
Cestující First Class
Cestující First Class
Příspěvky: 697
Registrován: 14. 10. 2004, 18:39
Bydliště: Praha
Stav: Offline

Re: Airbus A380 u Air France

Příspěvek od m@rtin »

vitezslav píše:m@rtin: Tak to by mě trefilo, doufám že se to stalo jen jednou... Jinak ze zde přítomných snad všichni ten výlet absolvovali jak měli.
Jak tě nakonec dopadlo to vybookování míst - seděl jsi nějak přijatelně?

P.S.: Jasně, letím jen s kabinovkou - v sobotu večer s Easyjetem na CDG, v neděli otočku CDG-PRG-CDG a pondělí včer s TVS zpátky.


Ahoj Víťo,
psal jsem své zážitky pod trip report Žilina-Londýn. Jen stručně - cestou tam jsem dostal přidělná místa 35A a 35B těsně za křídlem u okna. Online booking byl spuštěn mnohem dřív než 30 hodin před odletem, tak změna již možná nebyla - maximálně do uličky nebo doprostřed.

Cestou zpět nám systém přidělil automaticky horní palubu 91A, 91B. Na hotelu v Londýně jsem to neřešil a byl spokojen za horní palubu. Bohužel ouha - při nástupu do letadla jsem zjistil, že sedíme u nouzáku bez okna. Letadlo plné tak z 75% a místa za námi u okna volná. Zkoušíme přesednout a čekáme co se bude dít. Po hodině a půl zpoždění doráží další část cestujících, ale fajn steward, se kterým jsme asi hodinku klábosili poslal lidi z našich míst jinam. Ani neprotestovali, takže v pohodě.

Dosednutí tvrdý jako prase, letadlo krásný a zevnitř opravdu neslyšný. V Londýně možnost prohlédnutí kokpitu, první i business.

vitezslav
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 2464
Registrován: 06. 01. 2005, 13:33
Stav: Offline

Re: Airbus A380 u Air France

Příspěvek od vitezslav »

Díky, už jsem si to přečetl. Docela jsem na to proklínané CDG zvědavý, snad se neztratíme. Já tam byl mnohokrát, ale vždy odlet z T3, když jsem někam přestupoval, tak vždycky přes AMS (to je mé oblíbené letiště, kde znám každý kout) příp. MUC.

Prochaine
Cestující Economy (low-cost)
Cestující Economy (low-cost)
Příspěvky: 92
Registrován: 31. 07. 2009, 14:28
Stav: Offline

Re: Airbus A380 u Air France

Příspěvek od Prochaine »

vitezslav píše:P.S.: Jasně, letím jen s kabinovkou - v sobotu večer s Easyjetem na CDG, v neděli otočku CDG-PRG-CDG a pondělí včer s TVS zpátky.


Tak to se tam asi potkáme :-) Jedu dnes přes noc autem do Paříže. V sobotu TGV do Remeše a zpátky, v neděli A380 a v pondělí odpoledne autem zpět do Prahy.

vitezslav
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 2464
Registrován: 06. 01. 2005, 13:33
Stav: Offline

Re: Airbus A380 u Air France

Příspěvek od vitezslav »

Takže víc Čechů na palubě A380 najednou... Nebo v B777 :lol:
Tak naviděnou.


Odpovědět