Airbus A380 u Air France

Odpovědět
Prochaine
Cestující Economy (low-cost)
Cestující Economy (low-cost)
Příspěvky: 92
Registrován: 31. 07. 2009, 14:28
Stav: Offline

Re: Airbus A380 u Air France

Příspěvek od Prochaine »

Takže to proběhlo dle očekávání. Oba lety dnes v neděli. Tam 94K (poslední řada na upper deck), zpět 10B (první v ekonomické na main deck). Tam jsem toho moc neviděl, bo jsem neseděl na kraji a zpět už vůbec nic, protože u hlavního východu bylo jen mini-okénko a displej nešel z područky vyndat :-(
Naopak potěšila možnost nahlédnout po letu zpět do kabiny a nechat si kapitánem podepsat certifikát :-) Což mi poradili dva Češi - nejste odtud chlapci? Jinak čas strávený v letadle před vzletem odpovídal asi dvojnásobku času čistého letu. Nechápu, proč už ve 12.10 psali že se ukončuje boarding, když byl odlet ve 12.50?


vitezslav
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 2464
Registrován: 06. 01. 2005, 13:33
Stav: Offline

Re: Airbus A380 u Air France

Příspěvek od vitezslav »

Prochaine: Tak sice jsme se neviděli, ale jinak paráda, ne? Až na počasí v Paříži...
Jinak pravda, my se v LHR naboardovali brzo a seděli v letadle 1,5 hodiny. Asi je to proto, aby si to člověk za ty prachy užil :lol:

padre22
Vítěz kategorie Když cesta je cíl 2013
Vítěz kategorie Když cesta je cíl 2013
Příspěvky: 56
Registrován: 06. 03. 2009, 14:25
Stav: Offline

Re: Airbus A380 u Air France

Příspěvek od padre22 »

to Prochaine :

Potkali jsme se u kokpitu :) , překvapila mě jeho velikost, jako ve filmu :D .
Letěli jsme ve třech v sobotu 14.8. CDG-LHR na upper deck (F-HPJB) a 15.8. zpět na main deck (F-HPJA). Sedadlo 93K, zpět 12L. Do kabiny jsem se z naší trojice dostal i před letem CDG-LHR, pak jsme se tam pokoušeli dostat i při zpátečním letu hned po nástupu na LHR, ale bylo nám řečeno ať přijdeme na CDG.Po příletu na CDG jsme se přesunuli ke kokpitu přes první třídu. Letuška se jen usmála. V kokpitu byli za letu další dva "černí" pasažéři :) , asi rodina kapitána. Kapitán se mi s úsměvem podepsal na certifikát, pak následovalo společné foto s piloty a rychlý ústup zpět do kabiny kde už čekala dlouhá řada podobných fandů.

F-HPJB před letem CDG-LHR 14.8.2010
F-HPJB před letem CDG-LHR 14.8.2010

F-HPJB před letem CDG-LHR 14.8.2010
F-HPJB před letem CDG-LHR 14.8.2010

F-HPJB před letem CDG-LHR 14.8.2010
F-HPJB před letem CDG-LHR 14.8.2010

Do Paříže jsme se přesunuli autem. Po cestě jsme navšívili letecké muzeum v Sinsheimu http://sinsheim.technik-museum.de/. Concorde a TU-144 byly super.
Concorde Sinsheim
Concorde Sinsheim

Tu-144 Sinsheim
Tu-144 Sinsheim

Sinsheim
Sinsheim

Večer pak piknik (bagety,slanina,franc.sýr a franc.víno) v trávě pod osvětlenou Eiffelkou :) .
Zajímavé místa pak následovali i v Londýně (RAF muzeum ....), ale jak znám Alexxe tak už teď dopisuje trip report :) .

holovsky
Cestující Economy Class
Cestující Economy Class
Příspěvky: 140
Registrován: 30. 09. 2007, 16:36
Stav: Offline

Re: Airbus A380 u Air France

Příspěvek od holovsky »

Tak mám na začátek července zarezervovaný let LAX->PAR s A380. Doufám, že nezmění letadlo, to by mě fakt dostali, jelikož jsem to nasměřoval přes Paříž právě kvůli A380, jinak se jí vždy snažím vyhnout. Nakonec jsem zvolil seating na horní palubě 92A+B. Nevím proč, ale na horní palubě šlo zvolit pouze od řady 88 dále (Economy).
Pro znalce dotaz, není horní paluba moc stísněná nebo kde je nejlepší sedět (nahoře či dole nebo je to jedno).

flyingblue
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 5478
Registrován: 16. 12. 2008, 14:31
Bydliště: up in the air
Stav: Offline

Re: Airbus A380 u Air France

Příspěvek od flyingblue »

holovsky píše:Tak mám na začátek července zarezervovaný let LAX->PAR s A380. Doufám, že nezmění letadlo, to by mě fakt dostali, jelikož jsem to nasměřoval přes Paříž právě kvůli A380, jinak se jí vždy snažím vyhnout. Nakonec jsem zvolil seating na horní palubě 92A+B. Nevím proč, ale na horní palubě šlo zvolit pouze od řady 88 dále (Economy).
Pro znalce dotaz, není horní paluba moc stísněná nebo kde je nejlepší sedět (nahoře či dole nebo je to jedno).


Nahorek je to mnohem lepsi, dole je to horsi nez 77W


JanoS
Cestující Economy Class
Cestující Economy Class
Příspěvky: 270
Registrován: 13. 06. 2008, 10:46
Pohlaví: muž
Bydliště: ZRH
Stav: Offline

Re: Airbus A380 u Air France

Příspěvek od JanoS »

holovsky píše:Tak mám na začátek července zarezervovaný let LAX->PAR s A380. Doufám, že nezmění letadlo, to by mě fakt dostali, jelikož jsem to nasměřoval přes Paříž právě kvůli A380, jinak se jí vždy snažím vyhnout. Nakonec jsem zvolil seating na horní palubě 92A+B. Nevím proč, ale na horní palubě šlo zvolit pouze od řady 88 dále (Economy).
Pro znalce dotaz, není horní paluba moc stísněná nebo kde je nejlepší sedět (nahoře či dole nebo je to jedno).

To pred 88 je premium economy uz ted, kdyz jim dodavali 380ky tak jeste premium nebyla hotova, takze je dodelavaj ted. V cervenci uz budou mit vsechny 380 premium, a eco jen od rady 88.

Exit row uz je obsazen? To bys mel dobre mista na nohy :) Jen se musi asi trochu priplatit...

holovsky
Cestující Economy Class
Cestující Economy Class
Příspěvky: 140
Registrován: 30. 09. 2007, 16:36
Stav: Offline

Re: Airbus A380 u Air France

Příspěvek od holovsky »

A to se jim vyplatatí na těch pár řad vzadu co zbývají na upper deck cpát obyčejné Economy? Nebo doufám, že to nebudou nějaké ubohé zbytky, kde již není pořádně místo...

Exit row volná byla, dokonce snad ani za žádný příplatek (resp. mi ji to nabízelo na Expedii k výběru - řadu 91A+B). Ale já ty exity moc rád nemám, protože někdy je to takové místo, kde lidi často postávají. A hlavně, pokud jsem pochopil z obrázků, tak zde tyto sedačky u Exitu nemají okénko.
No tak uvidíme...

JanoS
Cestující Economy Class
Cestující Economy Class
Příspěvky: 270
Registrován: 13. 06. 2008, 10:46
Pohlaví: muž
Bydliště: ZRH
Stav: Offline

Re: Airbus A380 u Air France

Příspěvek od JanoS »

holovsky píše:A to se jim vyplatatí na těch pár řad vzadu co zbývají na upper deck cpát obyčejné Economy? Nebo doufám, že to nebudou nějaké ubohé zbytky, kde již není pořádně místo...

Exit row volná byla, dokonce snad ani za žádný příplatek (resp. mi ji to nabízelo na Expedii k výběru - řadu 91A+B). Ale já ty exity moc rád nemám, protože někdy je to takové místo, kde lidi často postávají. A hlavně, pokud jsem pochopil z obrázků, tak zde tyto sedačky u Exitu nemají okénko.
No tak uvidíme...

Horni paluba ma naopak mnohem lepsi economy nez dolni. Taky je tam min sedacek na sirku letadla jak dolu kvuli zakriveni trupu, ale je tam myslim o 1" vetsi rozestup mezi radama. Normalne tam muzeou sedet jenom lidi se statusem, nebo ti co is priplati...

holovsky
Cestující Economy Class
Cestující Economy Class
Příspěvky: 140
Registrován: 30. 09. 2007, 16:36
Stav: Offline

Re: Airbus A380 u Air France

Příspěvek od holovsky »

JanoS píše:Normalne tam muzeou sedet jenom lidi se statusem, nebo ti co si priplati...

Tak doufám, že mě ještě nepřesadí někam dolu, jelikož žádný status u nich nemám... Zatím mám sedadla "confirmed", ale záruku mi asi nikdo nedá, dokud tam nebudu sedět fyzicky (pak už se mnou nehnou. :D ) Sakra už abych letěl, abych tu A380 vyzkoušel...

CzechPilots
Cestující Economy (low-cost)
Cestující Economy (low-cost)
Příspěvky: 14
Registrován: 21. 02. 2012, 16:08
Oblíbené typy letadel: 777
Pohlaví: muž
Stav: Offline

Re: Airbus A380 u Air France

Příspěvek od CzechPilots »

Občas létám do new yorku a letos sem si vybral air france....
Z CDG jsem letěl A380 začalo to hodinou a půl zpožděním a za celou dobu letu nenahnal ani minutu...
Letadlo pěkné a vše barevně svítilo...jen v rámci šetření místa bylo vše stísněné a sedačky namačkané moc u sebe.
V běžné ekonomické třídě je to spíš pro malé francouze do 165cm ideální, ale ten kdo má nad 180, tak doporučuji lepší třídu....
Další mínus pro air france jsou služby! To co si objednáte, tak vám po patnácti minutách řeknou, že už to nemají a nechají vás tam pěkně vyhladovět. Vše jim trvalo a nezvládali to a oproti british airways mají hodně co dohánět.
Jestli někdy příště air france, tak jen krátké lety po evropě....
Let s A 380 doporučuji se singapur a nebo emirates!

pavelpmi
Nejlepší autor trip reportů 2013 a nejlepších fotografií v trip reportu 2013
Nejlepší autor trip reportů 2013 a nejlepších fotografií v trip reportu 2013
Příspěvky: 2207
Registrován: 29. 11. 2008, 10:56
Pohlaví: muž
Bydliště: Palma de Mallorca
Stav: Offline

Re: Airbus A380 u Air France

Příspěvek od pavelpmi »

Kolik ti v BA platí? :lol: Já jsem největší hladolet zažil právě s BA (LHR-MEX).

context
Druhý pilot
Druhý pilot
Příspěvky: 1391
Registrován: 26. 02. 2007, 23:47
Bydliště: PU
Stav: Offline

Re: Airbus A380 u Air France

Příspěvek od context »

mám niekoľko longhaul s AF v Y a na jedlo, pitie a servis si nemôžem sťažovať...

CzechPilots
Cestující Economy (low-cost)
Cestující Economy (low-cost)
Příspěvky: 14
Registrován: 21. 02. 2012, 16:08
Oblíbené typy letadel: 777
Pohlaví: muž
Stav: Offline

Re: Airbus A380 u Air France

Příspěvek od CzechPilots »

Neříkám, že BA jsou nejlepší, ale za posledních několik letů jsem s nima neměl problém...
U air france mě to docela mrzelo a je to velká společnost a na tom letu to rozhodně tak nevypadalo..

MK
Vedoucí kabiny
Vedoucí kabiny
Příspěvky: 947
Registrován: 21. 02. 2006, 17:48
Bydliště: PRG
Stav: Offline

Re: Airbus A380 u Air France

Příspěvek od MK »

já byl s úrovní servisu AF na dálkovce také vždy spokojený (takový lepší evropský průměr) a pokud bych měl na výběr AFKL/BA tak rozhodně volím AF-KL :)

CzechPilots
Cestující Economy (low-cost)
Cestující Economy (low-cost)
Příspěvky: 14
Registrován: 21. 02. 2012, 16:08
Oblíbené typy letadel: 777
Pohlaví: muž
Stav: Offline

Re: Airbus A380 u Air France

Příspěvek od CzechPilots »

Rozhodně neodsuzuji Air France, ale na letounu A380 z Francie do New Yorku nezvládají obsloužit kapacitu letounu!
Na ostatních dálkových linkách v jiných letounech např.(A330, A340, B777, B747) věřím, že dokážou obsloužit danou kapacitu cestujících...
Za celou dobu hovořím o ____A 380 ____u AIR FRANCE!!!


Odpovědět