Chyba v čísle letu na letence

Odpovědět
rita
Cestující Economy (low-cost)
Cestující Economy (low-cost)
Příspěvky: 20
Registrován: 08. 10. 2006, 16:55
Stav: Offline

Chyba v čísle letu na letence

Příspěvek od rita »

Dobrý den všem,
měla bych takový dotaz.
Koupila jsem si před měsícem letenku ALG-CDG-PRG a zpět a dnes jsem zjistila, ze číslo letu CDG-PRG 15.45-17.35 (operováno ČSA) je uvedeno špatně. Místo AF4902 je AF4769, a to jak na webu AF, tak na CheckMyTrip. Jinak čas a místo příletu/odletu je správně. Je tam také délka letu = OhOO, neuvedeny terminály atd. Podle FlightStats cislo AF4769 odpovídá letu Bastia-Lyon, podle webu AF tento let neexistuje!
Mám se kvůli toho stresovat a začít to nějak řešit v AF (pobočka je daleko)? Chci se např. odbavit online, také se bojím, aby nebyl problém při přestupu s kufrem... Prostě bojím se, aby mě pak systém neodmítl odbavit s tím, že nesedí číslo letu.
Díky předem za radu.


OR
Druhý pilot
Druhý pilot
Příspěvky: 1026
Registrován: 10. 02. 2004, 18:40
Stav: Offline

Re: Chyba v čísle letu na letence

Příspěvek od OR »

Ja bych to zkusil resit.
Ale elektronicky pres callcentrum Airfrance. Pokud umis francouzsky, tak ve francouzstine a pak bych se s tim v pripade problemu ohanel pri odbaveni na letisti v ALG.

Smurfx
Vedoucí kabiny
Vedoucí kabiny
Příspěvky: 961
Registrován: 05. 01. 2008, 21:30
Oblíbené typy letadel: Airbus A320, Airbus A380, Airbus A330
Canadair CRJ900, ULL Zephyr :)
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Re: Chyba v čísle letu na letence

Příspěvek od Smurfx »

OR píše:Ja bych to zkusil resit.
Ale elektronicky pres callcentrum Airfrance. Pokud umis francouzsky, tak ve francouzstine a pak bych se s tim v pripade problemu ohanel pri odbaveni na letisti v ALG.


Stačí zavolat na pražskou linku Air France, mluví česky a ve řeší poměrně promptně.

OR
Druhý pilot
Druhý pilot
Příspěvky: 1026
Registrován: 10. 02. 2004, 18:40
Stav: Offline

Re: Chyba v čísle letu na letence

Příspěvek od OR »

Ja mam take dobre zkusenosti s linkou AF-KLM v Praze. Spis jsem to bral tak, ze pokud budes mit mail pokud mozno ve francouzstine nebo v anglictine vytisteny, muze to pomoci pri pripadnych problemech v ALG. Kdyz budes mavat ceskym papirem pripadne se odvolavat na telefonicky hovor, neni to ono.
Pokud To callcentrum AF zmeni v rezervaci a opravi letenku, neni co resit.

BB
Druhý pilot
Druhý pilot
Příspěvky: 1211
Registrován: 28. 02. 2003, 13:19
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Re: Chyba v čísle letu na letence

Příspěvek od BB »

Je tam skutecne AF4769? Totiz OK4769 je let CDG-PRG operovany AF ale s codesharem CSA.


rita
Cestující Economy (low-cost)
Cestující Economy (low-cost)
Příspěvky: 20
Registrován: 08. 10. 2006, 16:55
Stav: Offline

Re: Chyba v čísle letu na letence

Příspěvek od rita »

Díky všem za rady
Řešilo se to nakonec celkem 5 hodin - od 11 az prakticky doted. Představovala jsem si naivně, že bude stačit minutový hovor s AF, ale ouha. Takže jak to nakonec dopadlo:
1) Volání na pražskou linku AF, přece jenom česky se to lépe vysvětluje než francouzsky. Uznali, že let má špatné číslo, ale odkázali mě na alžírskou AF.
2) Volání na alžírskou AF. Problém uznán, slečna tedy prý zruší neexistující let AF4769 a přidá správný AF4902. Důvěřuj, ale prověřuj, dívám se znovu na web AF a Checkmytrip. Na webu AF je moje rezervace pod názvem Alger-Paris :?: a Stav: Čekací listina :?: :?: :?: Confirmed je u všech letů kromě toho zrušeného, kde je Cancelled, u správného letu není vůbec nic, ani Confirmed, ani Cancelled. Také na email nedorazilo žádné potvrzení, ani el. letenka. Na Checkmytrip je to Confirmed, ale pokud se nemýlím, to tam je vždy, i když letenka ani není zaplacená.
Znovu volám na AF a žádám slečnu o potvrzení, jestli jsem tedy na čekací listině nebo byla vystavena nová letenka. Slečna se vykrucuje s tím, že ona nemůže novou letenku vystavit, že ten nový let jen zarezervovala. :?: :!: Říká, že si musím zajít na pobočku AF, kde my letenku "revalidují". (Hm, takže kdybych znovu nezavolala, vůbec se nedozvím, že mi nová letenka nebyla vystavena a že mám někam jít. Zřejmě bych to zjistila až při odbavení.) Rázně to odmítám s tím, že chyba byla na jejich straně (prodali mi letenku na neexistující let) a chci se odbavit v den odletu online. Požaduji, ať je mi nová letenka vystavena a zaslána na email. Slečna tedy řekne, že se to pokusí nějak zařídit a pak se ozve. To bylo 12 hod. V 15:30 přichází na email letenka. Je tam znovu ten neexistující let a u něj stav NO. Slečna mi volá a říká, že mi tedy letenku vystavila. Já říkám, že mi přišla letenka s tím neexistujícím letem. Slečna říká, že se překlepla. :?: Konečně tedy dostávám el. letenku, kde jsou správné lety a u všch stav OK. Na webu AF je však stále stav Čekací listina. Jsem slečnou ujištěna, že to nemá žádný vliv a že opravdu letenka je vystavena. Takže tak, uvidíme, až se budu odbavovat online. Jsem zvědavá, jak by to probíhalo, kdyby se na to přišlo až na letišti a AF4902 už by třeba byl vyprodán... :? Mimochodem, žádné omluvy jsem se nedočkala.
(Pokud jste si řijnu nebo dříve kupovali letenku do/z Paříže raději se ujistěte, že jsou čísla letu správná.)
Pěkný den všem a málo chyb v letových číslech!

rita
Cestující Economy (low-cost)
Cestující Economy (low-cost)
Příspěvky: 20
Registrován: 08. 10. 2006, 16:55
Stav: Offline

Re: Chyba v čísle letu na letence

Příspěvek od rita »

BB píše:Je tam skutecne AF4769? Totiz OK4769 je let CDG-PRG operovany AF ale s codesharem CSA.

To je možné, podle toho, co jsem našla, to byl do 31.10. let AF Bastia-Lyon.


Odpovědět