KLM - zmena krestniho jmena

Odpovědět
Night fly
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 3039
Registrován: 13. 05. 2005, 09:25
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

KLM - zmena krestniho jmena

Příspěvek od Night fly »

Asistentka ve firme udelala renonc - zadala do letenky chybne krestni jmeno (Radomir misto Radek). Letenka je vystavena, prodejce tvrdi, ze jediny zpusob je storno cele letenky (samozrejme vystavene jako nemenna) a vystaveni nove. Je to opravdu tak :?:


MEA
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 1884
Registrován: 18. 04. 2009, 18:29
Oblíbené typy letadel: DG-1000, VSO-10, C-101 Pegase, Jak-40,Li-2,Tu-134,Em-145,A-320,Ae-45,L-200
Pohlaví: muž
Bydliště: Svet
Stav: Offline

Re: KLM - zmena krestniho jmena

Příspěvek od MEA »

Night fly píše:Asistentka ve firme udelala renonc - zadala do letenky chybne krestni jmeno (Radomir misto Radek). Letenka je vystavena, prodejce tvrdi, ze jediny zpusob je storno cele letenky (samozrejme vystavene jako nemenna) a vystaveni nove. Je to opravdu tak :?:


Podla mna by to slo aj vysvetlit sposobom ze to sa u nas chape ako to iste meno. Ak je v rezervacii cislo nejakeho dokladu +- nieco dalsie cim sa da uistit ze ide o tu istu osobu, nemal by to byt problem. Ale zaruku za to dat nemozem - ja by som to nechal tak keby tam mam napriklad Vladimir miesto Vladislav ...

hafi
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 1805
Registrován: 20. 09. 2007, 17:47
Pohlaví: muž
Bydliště: bejvávalo YVR
Stav: Offline

Re: KLM - zmena krestniho jmena

Příspěvek od hafi »

Ja k tomu nepotrebuju ani tu asistentku :) Me se povedlo koupit sam sobe letenku na jmeno "Vojta", ackoli se masozrejme jmenuju "Vojtech". S LOTem ani Austrian nebyl problem (nikdo si toho ani nevsimnul).

pickard77
Cestující Economy (low-cost)
Cestující Economy (low-cost)
Příspěvky: 21
Registrován: 27. 05. 2009, 11:09
Stav: Offline

Re: KLM - zmena krestniho jmena

Příspěvek od pickard77 »

myslim, ze do rozdilu 3 pismen to Aerolinky berou bez problemu

creyman
Vedoucí kabiny
Vedoucí kabiny
Příspěvky: 899
Registrován: 24. 09. 2008, 14:29
Stav: Offline

Re: KLM - zmena krestniho jmena

Příspěvek od creyman »

Já bych to taky nechal, když to začíná stejně tak si toho možná opravdu ani nevšimnou. Jinak s KLM a záměnou křestního jména mám osobní zkušenost a letělo to do koše. Jak prodejce, tak zastoupení KLM v Praze stejná odpověď - není možno.


Night fly
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 3039
Registrován: 13. 05. 2005, 09:25
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Re: KLM - zmena krestniho jmena

Příspěvek od Night fly »

No nakonec mi primo na KLM rekli, ze se to da poresit poznamkou do rezervace "Correct pax name is..." a tak jsme to i udelali. Ale tech kecu, co kolem toho meli prodejci, kdyz videli, ze storno a nakup nove letenky za 30.000 se konat nebude, to tedy bylo neco :roll:

whiskey
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 4146
Registrován: 17. 08. 2007, 12:03
Stav: Offline

Re: KLM - zmena krestniho jmena

Příspěvek od whiskey »

Night fly píše:No nakonec mi primo na KLM rekli, ze se to da poresit poznamkou do rezervace "Correct pax name is..." a tak jsme to i udelali. Ale tech kecu, co kolem toho meli prodejci, kdyz videli, ze storno a nakup nove letenky za 30.000 se konat nebude, to tedy bylo neco :roll:


mne raz sekretarka obchodneho partnera objednala letenku s vymenenym menom a priezviskom, a ani pes po tom nestekol, este aj mile sa nacitali automaticky. Ale nechapem tych predajcov, este aj Ryanair ti tusim umozni za spravny poplatok zmenit meno.

Night fly
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 3039
Registrován: 13. 05. 2005, 09:25
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Re: KLM - zmena krestniho jmena

Příspěvek od Night fly »

whiskey píše:Ale nechapem tych predajcov, este aj Ryanair ti tusim umozni za spravny poplatok zmenit meno.


To ja zase ano - pre nich je predsa ovela lepsie, ked preda este jednu letenku a vyinkasuje za nu proviziu, ako by sa mal namahat s nejakou zmenou :?

creyman
Vedoucí kabiny
Vedoucí kabiny
Příspěvky: 899
Registrován: 24. 09. 2008, 14:29
Stav: Offline

Re: KLM - zmena krestniho jmena

Příspěvek od creyman »

Night fly píše:No nakonec mi primo na KLM rekli, ze se to da poresit poznamkou do rezervace "Correct pax name is..." a tak jsme to i udelali. Ale tech kecu, co kolem toho meli prodejci, kdyz videli, ze storno a nakup nove letenky za 30.000 se konat nebude, to tedy bylo neco :roll:

To gratuluji, ta naše byla levnější, tak se nám to po telefonu nepodařilo Jaroslava a Vladímíra jsou taky mnohem větší rozdíl :)

HighFlyer
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 4077
Registrován: 21. 01. 2004, 17:56
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Re: KLM - zmena krestniho jmena

Příspěvek od HighFlyer »

Night fly píše:No nakonec mi primo na KLM rekli, ze se to da poresit poznamkou do rezervace "Correct pax name is..." a tak jsme to i udelali. Ale tech kecu, co kolem toho meli prodejci, kdyz videli, ze storno a nakup nove letenky za 30.000 se konat nebude, to tedy bylo neco :roll:

Prodejci jsou uz halt takovi...

Yirina
Autorka Nejlepšího trip reportu 2013, vítězka kategorie Po přistání... 2013
Autorka Nejlepšího trip reportu 2013, vítězka kategorie Po přistání... 2013
Příspěvky: 740
Registrován: 02. 09. 2003, 22:47
Oblíbené typy letadel: Tu154, Il62
Pohlaví: žena
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Re: KLM - zmena krestniho jmena

Příspěvek od Yirina »

Tohle bohužel není o rozhodnutí / dobré vůli prodejce, ale pravidlech té společnosti, na kterou je to vystavené. U nás se to třeba dá vyžádat výjimka, pokud se ten agent v cestovce opravdu překlepl, tak místo refundačního poplatku se vybere jen penalta za změnu. Ale není to nárokovatelné, pokud se to někomu stane 4x za měsíc, tak už by se nad tím asi někdo pozastavil.
Pokud by to agent v CK vyrefundoval bez poplatku bez autorizace aerolinky, tak mu to dá aerolinka k úhradě formou ADM (Agency Debit Memos).

pavelpmi
Nejlepší autor trip reportů 2013 a nejlepších fotografií v trip reportu 2013
Nejlepší autor trip reportů 2013 a nejlepších fotografií v trip reportu 2013
Příspěvky: 2207
Registrován: 29. 11. 2008, 10:56
Pohlaví: muž
Bydliště: Palma de Mallorca
Stav: Offline

Re: KLM - zmena krestniho jmena

Příspěvek od pavelpmi »

penalta = v kopané pokutový kop :silent:

context
Druhý pilot
Druhý pilot
Příspěvky: 1391
Registrován: 26. 02. 2007, 23:47
Bydliště: PU
Stav: Offline

Re: KLM - zmena krestniho jmena

Příspěvek od context »

mne CK alebo EK spravila preklep v priezvisku.
Ked som im pisal (obom) ze som si to vsimol a co s tym (aj kvoli vizam) tak mi odpisali aby som to neriesil...
tak som to teda neriesil :-)
absolutne ziaden problem nikde na letisku ani s vizami hoci to boli vsetko vizove krajiny.
O to vacsie zdesenie som zazil na spiatocnej ceste ked uz po 2 segmentoch rozospatemu a unavenemu mi slecna na gate v DXB roztrhala moje palubky s pracne vybratymi miestami v exit row. Teda nielen moju ale aj partnerkynu. O to vacsie prekvapenie bolo, ze nevznikol problem s menom ale dostali sme C v uplne novej 777 EK...

Yirina
Autorka Nejlepšího trip reportu 2013, vítězka kategorie Po přistání... 2013
Autorka Nejlepšího trip reportu 2013, vítězka kategorie Po přistání... 2013
Příspěvky: 740
Registrován: 02. 09. 2003, 22:47
Oblíbené typy letadel: Tu154, Il62
Pohlaví: žena
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Re: KLM - zmena krestniho jmena

Příspěvek od Yirina »

To záleží také jak kam. Třeba do BKK nebo Číny je to OK, do Austrálie nebo USA to doporučujeme převystavit na správné jméno, podle toho, jaké máme zkušenosti s podobnými případy.


Odpovědět