Zpožděná zavazadla KLM

flyingblue
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 5478
Registrován: 16. 12. 2008, 14:31
Bydliště: up in the air
Stav: Offline

Re: Zpožděná zavazadla KLM

Příspěvek od flyingblue »

Globik píše:
flyingblue píše:
Globik píše:Chceš říci, že
- v podmínkách normálních přepravců může být např.uvedeno, že přepravce (a jeho partneři) vůbec nejsou povinni Ti dopravit do cíle Tvé letenky kufr, jehož přepravu máš zaplacenu (nebo v ceně letenky)?
- když letíš někam např.na rok, tak se se svým kufrem můžeš shledat až za ten rok, pokud poletíš zpět stejnou trasou a aerolinka Ti ho bude rok někde skladovat?


Ja ty podminky uz delsi dobu necet, ale napsat si tam muzou, co chteji :-)

Napsat si tam samozřejmě můžou, co chtějí. Pokud to ale není aerolinka, řízená MOL, tak si zcela určitě rozmyslí tam napsat první půlku toho, co jsem já napsal Tobě. Navíc není jisté, zda něco takového nezakazuje některá úmluva. Obecně z logiky věci by to byla naprostá hovadina.


Do cile Tve letenky jiste ano. Jenze cil Tve letenky muze byt jinde, nez se zrovna nachazis. Jinymi slovy, kdyz zitra letim do SLC a hned druhy den rano vyrazim smer Grand Canyon, tak mam obavu, ze stihaci jizda z jejich strany se nebude konat.


Globik
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 5906
Registrován: 04. 01. 2004, 11:53
Oblíbené typy letadel: B767, Cessna 208
Pohlaví: muž
Bydliště: Honolulu
Stav: Offline

Re: Zpožděná zavazadla KLM

Příspěvek od Globik »

flyingblue píše:[Jenze cil Tve letenky muze byt jinde, nez se zrovna nachazis. Jinymi slovy, kdyz zitra letim do SLC a hned druhy den rano vyrazim smer Grand Canyon, tak mam obavu, ze stihaci jizda z jejich strany se nebude konat.


Domnívám se, že nemáš pravdu. Alespoň neznám nikoho, kdo by si pro to musel někam jezdit, byť by to bylo stovky kilometrů daleko. Že nedoletí Tvůj kufr je JEJICH chyba, ne TVOJE a tedy ONI MUSEJÍ uhradit náklady na dopravu kufru tam, kde ho potřebuješ a ne TY.
A pokud se domnívám dobře, reagoval jsi na to, že někdo má letenku na Havaj s tím, že pokud se mu zpozdí kufry, na Havaj mu je nedopraví. To je už úplně zcestné.

neuromancer
Cestující Economy Class
Cestující Economy Class
Příspěvky: 123
Registrován: 16. 09. 2007, 00:50
Stav: Offline

Re: Zpožděná zavazadla KLM

Příspěvek od neuromancer »

Nám to do jiného státu v US doručili, v prosinci 2008 British Airways zadrbaly naše kufry v LHR na cestě do LAX, odkud jsme odjeli směr Cedar City v Utahu, lyžování v Brian Head Ski Resortu se tedy nekonalo, bo oblečení v těch kufrech a hnusné počasí, nastoupil náhradní program, každý den jsem jim hlásil update ohledně našeho pobytu, nakonec nám byly doručeny do Las Vegas asi za 3 dny.

Celý ten výlet byl ostatně poněkud ne zcela hladký, den před odletem jsme se chtěli přesunout z Vegas zpět do LA, ovšem asi po 30 letech napadl ve Vegas a okolí sníh, takže nastala slušná kalamita, interstate 15 do LA celou noc a dopoledne neprůjezdná s uvězněnými auty a jejich posádkami, nás naštěstí odklonili ještě před nejhorším úsekem, takže následoval návrat zpět do totálně zasekaného Sin City, kde se nadšení turisté koulovali na Stripu, nám se po zvážení všech variant, jak stihnout zítřejší odlet z LA, podařilo prokličkovat neprotaženými vedlejšími silnicemi zadem okolo Lake Mead směrem na Hoover Dam a následovala celonoční jízda dál na jih až na I-10, která byla směrem na LA jediná průjezdná, takže se cesta protáhla asi o 400 mil, ale stihli jsme to :)

flyingblue
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 5478
Registrován: 16. 12. 2008, 14:31
Bydliště: up in the air
Stav: Offline

Re: Zpožděná zavazadla KLM

Příspěvek od flyingblue »

Globik píše:
flyingblue píše:[Jenze cil Tve letenky muze byt jinde, nez se zrovna nachazis. Jinymi slovy, kdyz zitra letim do SLC a hned druhy den rano vyrazim smer Grand Canyon, tak mam obavu, ze stihaci jizda z jejich strany se nebude konat.


Domnívám se, že nemáš pravdu. Alespoň neznám nikoho, kdo by si pro to musel někam jezdit, byť by to bylo stovky kilometrů daleko. Že nedoletí Tvůj kufr je JEJICH chyba, ne TVOJE a tedy ONI MUSEJÍ uhradit náklady na dopravu kufru tam, kde ho potřebuješ a ne TY.
A pokud se domnívám dobře, reagoval jsi na to, že někdo má letenku na Havaj s tím, že pokud se mu zpozdí kufry, na Havaj mu je nedopraví. To je už úplně zcestné.


Domnivas se spatne :-)

Uloha, kterou jsem resil je nasledujici (model): mam letenku prg-lax-prg, mam druhou nezavislou letenku lax-hnl-lax (klidne s jinou spolecnpsi). Pokud se zpozdi muj kufr na trase prg-lax, tak si nejsem jist,zda Ti ho ajrolinka posle do HNL

alesesl
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 2862
Registrován: 27. 02. 2004, 05:55
Oblíbené typy letadel: vrtulove letadla
Pohlaví: muž
Bydliště: Praha Zapad
Stav: Offline

Re: Zpožděná zavazadla KLM

Příspěvek od alesesl »

flyingblue píše:
Globik píše:
flyingblue píše:[Jenze cil Tve letenky muze byt jinde, nez se zrovna nachazis. Jinymi slovy, kdyz zitra letim do SLC a hned druhy den rano vyrazim smer Grand Canyon, tak mam obavu, ze stihaci jizda z jejich strany se nebude konat.


Domnívám se, že nemáš pravdu. Alespoň neznám nikoho, kdo by si pro to musel někam jezdit, byť by to bylo stovky kilometrů daleko. Že nedoletí Tvůj kufr je JEJICH chyba, ne TVOJE a tedy ONI MUSEJÍ uhradit náklady na dopravu kufru tam, kde ho potřebuješ a ne TY.
A pokud se domnívám dobře, reagoval jsi na to, že někdo má letenku na Havaj s tím, že pokud se mu zpozdí kufry, na Havaj mu je nedopraví. To je už úplně zcestné.


Domnivas se spatne :-)

Uloha, kterou jsem resil je nasledujici (model): mam letenku prg-lax-prg, mam druhou nezavislou letenku lax-hnl-lax (klidne s jinou spolecnpsi). Pokud se zpozdi muj kufr na trase prg-lax, tak si nejsem jist,zda Ti ho ajrolinka posle do HNL


Tak jak to pises, tak si myslim ze aerolinka je povinna ti kufr dorucit do HNL, protoze do sveho reportu napises adresu a ta se bude shodovat s adresou pobytu v HNL. Je jejich problem, ze ti kufr neprivezli do LAX, tak ti ho budou muset hodit az do HNL na vlastni naklady. To je uplne tvoje vec, co delas po priletu do LAX, jestli tak zustanes, nebo jsi v SFO ci HNL.


Dagi.dasa
Nováček
Nováček
Příspěvky: 1
Registrován: 26. 01. 2014, 17:51
Stav: Offline

Re: Zpožděná zavazadla KLM

Příspěvek od Dagi.dasa »

Ahojte, chtěla bych se zeptat zkušených cestovatelů. Mám nárok na nějaké odškodné za zpožděná zavazadla při zpáteční cestě domů[/u]? Během přestupu v AMS mi je nestihli přehodit. Zavazadla mi přivezou, ale nevím, jestli se mám snažit o nějakou kompenzaci. Děkuji


Odpovědět