Air France - všeobecně

Odpovědět
Night fly
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 3039
Registrován: 13. 05. 2005, 09:25
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Re: Air France - všeobecně

Příspěvek od Night fly »

outlier píše:A jaký byl ten let s EMB 190? Je tam nějaké větší omezení na zavazadla než v A320? Ještě jsem tímhle letadlem nikdy neletěl.


Neni, ER9 ma docela velke biny, mnohem vetsi nez ARJ, F100 nebo MD8x, o nekterych starsich 767 ani nelmuve. Nemel jsem tam se svym kufrikem sebemensi problem.


jjj
Cestující Economy Class
Cestující Economy Class
Příspěvky: 277
Registrován: 11. 04. 2005, 13:49
Stav: Offline

Re: Air France - všeobecně

Příspěvek od jjj »

outlier píše:A jaký byl ten let s EMB 190? Je tam nějaké větší omezení na zavazadla než v A320? Ještě jsem tímhle letadlem nikdy neletěl.

Taky by mě zajímalo - když ten Embraeer Air France nechává přes noc v Praze, letí pak ráno v 7:25 ta samá posádka, která večer v 21:40 přiletěla nebo tam vždy mají dvě? Protože jestli ano, tak se piloti moc nevyspí...


Letel jsem timto spojem pred dvema tydny a posadka byla vyspinkana do ruzova ...
Jen se priprav, ze na CDG zaparkujete uplne na konci, (2G?) na terminalu pro domestic.

outlier
Cestující Business Class
Cestující Business Class
Příspěvky: 360
Registrován: 20. 09. 2007, 18:02
Stav: Offline

Re: Air France - všeobecně

Příspěvek od outlier »

Tzn. že trvá dlouho, než se dostaneš na gate? Na letence mám totiž letí normálně na 2D.

Ale je fakt, že lety s A320 jsou v letovém řádu vedeny jako o 5 min rychlejší než ty s E190, tak to asi bude kvůli tomu.

jjj
Cestující Economy Class
Cestující Economy Class
Příspěvky: 277
Registrován: 11. 04. 2005, 13:49
Stav: Offline

Re: Air France - všeobecně

Příspěvek od jjj »

outlier píše:Tzn. že trvá dlouho, než se dostaneš na gate? Na letence mám totiž letí normálně na 2D.

Ale je fakt, že lety s A320 jsou v letovém řádu vedeny jako o 5 min rychlejší než ty s E190, tak to asi bude kvůli tomu.


Ja jsem neprestupoval, tak nevim jak casto transfer bus jezdi. Ale venku jsi hned, je to tam jak v Brne.

whiskey
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 4155
Registrován: 17. 08. 2007, 12:03
Stav: Offline

Re: Air France - všeobecně

Příspěvek od whiskey »



Zlin142
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 2049
Registrován: 21. 01. 2004, 00:53
Bydliště: LKHK
Stav: Offline

Re: Air France - všeobecně

Příspěvek od Zlin142 »

whiskey píše:http://aero.sme.sk/c/5933855/francuzski-poslanci-vyzvali-air-france-klm-aby-kupovala-len-airbusy.html


Je vidět, že lidem volení posranci jsou stejná svoloč všude.

"Keď Američania kupujú americké výrobky, Európania by mali kupovať európske," vyhlásil. Proti podobným ochranárskym praktikám však opakovane varovala Svetová obchodná organizácia (WTO).


Škoda že se pan poslanec alespoň trochu neinformoval o tom, kde by byl Airbus bez nákupů ze strany amerických aerolinek...

whiskey
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 4155
Registrován: 17. 08. 2007, 12:03
Stav: Offline

Re: Air France - všeobecně

Příspěvek od whiskey »

Zlin142 píše:Škoda že se pan poslanec alespoň trochu neinformoval o tom, kde by byl Airbus bez nákupů ze strany amerických aerolinek...

no to je tazke rozsudit podla mna, kedze nic nie je ciernobiele - na mieste je v tom pripade totiz aj otazka, kde by bol airbus s nakupmi od americkych ozbrojenych sil a boeing bez nich...

Dachen
Vedoucí kabiny
Vedoucí kabiny
Příspěvky: 823
Registrován: 26. 11. 2004, 13:55
Stav: Offline

Re: Air France - všeobecně

Příspěvek od Dachen »

whiskey píše:
Zlin142 píše:Škoda že se pan poslanec alespoň trochu neinformoval o tom, kde by byl Airbus bez nákupů ze strany amerických aerolinek...

no to je tazke rozsudit podla mna, kedze nic nie je ciernobiele - na mieste je v tom pripade totiz aj otazka, kde by bol airbus s nakupmi od americkych ozbrojenych sil a boeing bez nich...


Asi tak... Navíc si myslím, že Evropa kupuje více Boeingů než USA Airbusů... A to že nějací francouzští poslanci vyzvou AF, aby kupovala jen Airbusy, je jejich právo. AF stejně nakoupí podle svých potřeb a ekonomické výhodnosti. A takové prohlášení je určitě "čistší" než např. fraška okolo tankovacích letadel pro US armádu...

outlier
Cestující Business Class
Cestující Business Class
Příspěvky: 360
Registrován: 20. 09. 2007, 18:02
Stav: Offline

Re: Air France - všeobecně

Příspěvek od outlier »

jjj píše:
Letel jsem timto spojem pred dvema tydny a posadka byla vyspinkana do ruzova ...
Jen se priprav, ze na CDG zaparkujete uplne na konci, (2G?) na terminalu pro domestic.


A ještě jedna otázka - mají v tom embraeru stejný palubní servis jako v airbusu? Protože na lety s airbusem systém ukazuje, že tam je snack a na lety s embraerem nic, což mi přijde trochu podivný.

Mimochodem, Air France Regional je zítra ve stávce, postihne to i ranní let z Prahy.

Petrov
Cestující Economy Class
Cestující Economy Class
Příspěvky: 151
Registrován: 07. 07. 2005, 13:31
Stav: Offline

Re: Air France - všeobecně

Příspěvek od Petrov »

outlier píše:
jjj píše:
Letel jsem timto spojem pred dvema tydny a posadka byla vyspinkana do ruzova ...
Jen se priprav, ze na CDG zaparkujete uplne na konci, (2G?) na terminalu pro domestic.



Mimochodem, Air France Regional je zítra ve stávce, postihne to i ranní let z Prahy.


A nejen ten, podle stránek ruzyňského letiště jsou momentálně zrušeny všechny odlety AF do Paříže, vyjma toho úplně posledního (AF 2483).
Viděl jsem dneska dopoledne na odletovce v T2 brutální frontu před přepážkou AF. Chudáci cesťáci (i službu konající zaměstnanci) :(

P.S. Tak nakonec nejen stávka, ale i ranní "IT incident" výrazně narušil pravidelnost letů AF.

outlier
Cestující Business Class
Cestující Business Class
Příspěvky: 360
Registrován: 20. 09. 2007, 18:02
Stav: Offline

Re: Air France - všeobecně

Příspěvek od outlier »

No původně to vypadalo tak, že lety s E190 byly zrušeny ale ty s A320 tam pořád byly. Jsem zvědavej, jestli cesťáky přebookovali na ČSA, to by byl gól ;)

Petrov
Cestující Economy Class
Cestující Economy Class
Příspěvky: 151
Registrován: 07. 07. 2005, 13:31
Stav: Offline

Re: Air France - všeobecně

Příspěvek od Petrov »

outlier píše:No původně to vypadalo tak, že lety s E190 byly zrušeny ale ty s A320 tam pořád byly. Jsem zvědavej, jestli cesťáky přebookovali na ČSA, to by byl gól ;)

Tipnul bych, že v tomto případě půjdou nějaké lokální spory stranou. Při tom množství cestujících, které to postihne, se asi musí využít každá možnost. Chtělo by to ale nějaké info od insiderů. Co jsem ale koukal, tak dost lidí stálo i u přepážek ČSA hned vedle, a to minimálně dopoledne žádný let ČSA zrušen nebyl.

Jerry X
Cestující Economy Class
Cestující Economy Class
Příspěvky: 223
Registrován: 10. 03. 2009, 20:32
Stav: Offline

Re: Air France - všeobecně

Příspěvek od Jerry X »

Petrov píše:
outlier píše:No původně to vypadalo tak, že lety s E190 byly zrušeny ale ty s A320 tam pořád byly. Jsem zvědavej, jestli cesťáky přebookovali na ČSA, to by byl gól ;)

Tipnul bych, že v tomto případě půjdou nějaké lokální spory stranou. Při tom množství cestujících, které to postihne, se asi musí využít každá možnost. Chtělo by to ale nějaké info od insiderů. Co jsem ale koukal, tak dost lidí stálo i u přepážek ČSA hned vedle, a to minimálně dopoledne žádný let ČSA zrušen nebyl.

Jestli spíš neposílali cestující přes AMS...

outlier
Cestující Business Class
Cestující Business Class
Příspěvky: 360
Registrován: 20. 09. 2007, 18:02
Stav: Offline

Re: Air France - všeobecně

Příspěvek od outlier »

No a k té stávce Regional a CityJet se AirFrance přidala ještě stávka mechaniků. Na stránkách píšou, že to ovlivňuje hlavně long-haul lety. By mě zajímalo proč, jestli se na dálková letadla hůř shánějí jiní mechanici nebo co...

Tohle je vlastně jediná komparativní výhoda ČSA proti Air France - míň se stávkuje :)

Lanbub
Cestující Business Class
Cestující Business Class
Příspěvky: 431
Registrován: 15. 08. 2006, 06:12
Pohlaví: muž
Bydliště: PRG
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Re: Air France - všeobecně

Příspěvek od Lanbub »



Odpovědět